IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Очевидно, че говоря на ангро и няма как да знам знам и ги пляскам, за да правим дискусия. Има обаче друго, за което мога да кажа, че знам знам. И то е, че инфлацията вече ни е затиснала: FAO Food Price Index up 4.3 percent to reach highest level since July 2014, while worldwide cereal stocks are set to drop sharply ... за цените на имотите мисля няма нужда да пиша.

    T.e. ние вече сме до брадичката, а един добър скок в цената на нафтата просто ще отвори грамаден допълнителен шлюз. Много по-вероятно отколкото е евентуална договорка с Иран. Не е нужно икономиката да се отпуши напълно, нито да достигне до предишните нива. Толкова добивни мощности и нови проекти бяха спрени, че спад на цената под 40 за мен е невъзможен сценарий, дори и при нови най-най-зверски ковид ограничения.

    От злато си признавам, че нищо не разбирам, но движенията в цената са абсолютно нереални и лично аз съм съгласен с мненията, че е вероятно най-манипулирания актив. Наблюдавал съм го единствено като застраховка при борсов срив - определено не става. Друго също знам знам - златото не е толкова добър инфлационен хедж. Поне в последния век. Преди това инфлацията е пораждана от бая по-простички и различни от днешните процеси.

    Не съм обаче наясно как се справят златодобивните при висока цена на нафтата. Колко от нея могат да вкарат в крайната цена на своя продукт. Как се отразява на royalty компаниите, защото някои са на бая атрактивни цени... баси, не знам как е на български.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

      Нафтата ще е първенец. Гледай сега какво става - някакво равновесие е постигнато ~50 гущера. ОБАЧЕ всичко седи затворено. Представи си какво инфлационно цунами ни чака, когато нещата тръгнат и нафтата го отрази. Ще ми е интересно, ако някой знае как се отразява цената на нафтата върху цената на добива на злато.
      От моя гледна точка е достатъчно Байдън да се върне в ядрената сделка с Иран и най-близкия фючърс на петрола ще потъне. А това може да стане всеки момент.
      Освен това далечните фючърси на петрола остават под $50.00 и някак си вървят настрани.
      Терзиев, повечето хора не очакват инфлационно цунами.
      Не е така очевидно, както го представяш, дори е малко вероятно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Нафтата ще е първенец. Гледай сега какво става - някакво равновесие е постигнато ~50 гущера. ОБАЧЕ всичко седи затворено. Представи си какво инфлационно цунами ни чака, когато нещата тръгнат и нафтата го отрази. Ще ми е интересно, ако някой знае как се отразява цената на нафтата върху цената на добива на злато.
        Нафтата ........... всеки момент ще се ИЗСИПЕ .......... за корекция .........
        Тази ..... или другата седмица ако не стане ..... ще е просто , един от редките случай , когато ''ще загубя''
        От понеделник започвам да градя късите позиции (според системата си ) ............ От тук ще продам много ....много барели ....
        Не знам точно отговора на въпроса ти за цената на нефта и добива на злато ............. Това което съм забелязал , обаче , в годините с работа на графика е ........... че Нефта обича да следва Златото със закъснение 80 /140 дни ................
        Е........... сега изминаха 170 ......... Правилата са за да се нарушават .... по веднъж ....
        Късо на Нефта от Понеделник .......... и то здраво ........ Ако мнението ми ти дава отчасти отговор на въпроса - ок
        Ако не - прескачай ...............

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
          1 .Сегашното наливане на ново напечатани трилиони ми прилича на времето във Римската империя, когато са намалявали количеството на благородния метал във монетите, да си покриват раздутия военен бюджет
          2. От миналата пролет до сега суровините - злато, сребро, нефт, мед, алуминий, желязо са средно 25% нагоре.
          В даден момент скоро това ще се отрази във цената на крайните продукти.

          Изводи: Докато икономиките са затворени и няма нормално движение на парите, а всеки трупа и не харчи, златото ще седи в рейдж.
          После - ще е нагоре.
          1 .. ... Mного години има изминали от тогава .............. и макар че е добре да познаваме историята , за да предполагаме бъдещи развития и ситуации .......... почти винаги , нещата не трябва да се съотнасят 1 : 1 , заради редица нововъзникнали фактори и отношения в периода между разглежданите исторически времена ............
          По време на SPQR златото е било в основата на всичко ............. На всичко !!!!
          Златото е било фундамента на системата ................... Системата е съществувала въз основа и единствено САМО на златото .....
          Сега не е така ............. Златото няма този статус ............ и е просто един от многото инструменти за търгуване , хеджиране , застраховка (някаква) ......... или спекулиране
          И никога няма да бъде със статута на актива по време на Рим !!! ...........

          2. Да така е ...... Нагоре са от мналия март и Всеки които погледне графиката СЕГА ..... може да направи този извод , и ще бъде прав
          За отразяване в крайния продукт съм пас ...щото не ме интересува ..... но по скоро мисля че няма да е нещо фрапантно ...защото ръстаовете бяха експлозивни ..... корекцииите ще са бавни и тежки ..... така че няма да са имали време да реагират мейкърите на крайния продукт ............ В края на краищата в златото сме на цени от 2012 ........... а тогава си беше .... бохемски живот

          Извод : Златото не се влияе от това , което си написал
          Всеки си има виждане за понятия и движения ...... не знам твоето какво е за реиндж ............ но предполагам че го разглеждаш от август насам
          Ние сме си в рейндж от 2010 ......... 1000/2000 / 1000 / 2000 ............. е с +- 30/50 $ ..............

          Така ..че .......... играта ще продължи по установения начин ..................... Или по точно , три са вариантите ми за развитие при златото , с неголеми разлики ............ за годините напред

          Рим отдавна е мъртъв !!


          ПП.

          В последдствие виждам че си проявил решителност и категоричност , каквато не е присъща на арменски гурута или отявлени идиоти -тролове с блаблабла постове ......всъщност , те са симбионти
          За което - чест и почитания !!!

          мисля че в следващата една година , смятано от днес .... и двете ти граници ще бъдат пробити ......................... с малко
          Last edited by Correctively objective; 08.02.2021, 11:38.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
            1 .Сегашното наливане на ново напечатани трилиони ми прилича на времето във Римската империя, когато са намалявали количеството на благородния метал във монетите, да си покриват раздутия военен бюджет
            2. От миналата пролет до сега суровините - злато, сребро, нефт, мед, алуминий, желязо са средно 25% нагоре.
            В даден момент скоро това ще се отрази във цената на крайните продукти.

            Изводи: Докато икономиките са затворени и няма нормално движение на парите, а всеки трупа и не харчи, златото ще седи в рейдж.
            После - ще е нагоре.
            Нафтата ще е първенец. Гледай сега какво става - някакво равновесие е постигнато ~50 гущера. ОБАЧЕ всичко седи затворено. Представи си какво инфлационно цунами ни чака, когато нещата тръгнат и нафтата го отрази. Ще ми е интересно, ако някой знае как се отразява цената на нафтата върху цената на добива на злато.

            Коментар


            • 1 .Сегашното наливане на ново напечатани трилиони ми прилича на времето във Римската империя, когато са намалявали количеството на благородния метал във монетите, да си покриват раздутия военен бюджет
              2. От миналата пролет до сега суровините - злато, сребро, нефт, мед, алуминий, желязо са средно 25% нагоре.
              В даден момент скоро това ще се отрази във цената на крайните продукти.

              Изводи: Докато икономиките са затворени и няма нормално движение на парите, а всеки трупа и не харчи, златото ще седи в рейдж 1710-2067
              После - ще е нагоре.
              Last edited by hazard; 07.02.2021, 20:01.

              Коментар


              • Криптото март месец може да хапне хурката... Златото по-скоро ще е пасивно следващите месеци.
                Last edited by Jorkata; 07.02.2021, 18:42.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от macedonian Разгледай мнение
                  Златото го чакат дълги месеци настрани и надолу . Чак след есента , може да се мисли за някакъв анемичен ръст , след който пак ще видим спускане с шейната .
                  Само криптосите ли ще се радват на инфлацията ?

                  Коментар


                  • Златото го чакат дълги месеци настрани и надолу . Чак след есента , може да се мисли за някакъв анемичен ръст , след който пак ще видим спускане с шейната .

                    Коментар


                    • Сега видях, че Пейсера продават злато онлайн. Съхраняват го в техен трезор, като може и да се купи много малки количества. От набързо прегледаната информация разбрах че спреда е 1% , а ако искаш да си изтеглиш монетите вече става по-дебело - към 5-6 % от стойността.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                        Даааа..... ще е идеално от там да се започне поетапно купуване ......Но само ако стигне ....

                        Не знам , точно защо но доста хора са се фиксирали именно към 1680 ...... Да , има доста неща които определят нивото като ;;възлово '' ..... (нямам време подробно да ги споделя) ..... но най общо ... важна фобо корекция и вътрешна съразмерност на отделните вълни ...води натам .....
                        Разбира се , това е само предположение ....с някаква обосновка .....
                        Но ...дори и да иде до там .....мисля (сега) , че няма да стане без още един заход нагоре ... ако се разглежда триъгълник като свързваща корекция ...между два лега надолу ...........
                        Та ..... съгласен съм за 1680 /1700 но ..... към Март .....
                        Стане ли пък сега ............. няма да му се мръщим .............
                        Тези ще ги търгуваш ли?

                        https://seenews.com/news/expat-gold-...xchange-729902

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение
                          Ако удари 1680-така и аз ще байна няколко дипчета!
                          Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
                          На 1670 ша са купува здраво , 1/3 от бюджета за PM портфейла ше ръгна там някъде

                          Даааа..... ще е идеално от там да се започне поетапно купуване ......Но само ако стигне ....

                          Не знам , точно защо но доста хора са се фиксирали именно към 1680 ...... Да , има доста неща които определят нивото като ;;възлово '' ..... (нямам време подробно да ги споделя) ..... но най общо ... важна фобо корекция и вътрешна съразмерност на отделните вълни ...води натам .....
                          Разбира се , това е само предположение ....с някаква обосновка .....
                          Но ...дори и да иде до там .....мисля (сега) , че няма да стане без още един заход нагоре ... ако се разглежда триъгълник като свързваща корекция ...между два лега надолу ...........
                          Та ..... съгласен съм за 1680 /1700 но ..... към Март .....
                          Стане ли пък сега ............. няма да му се мръщим .............

                          Коментар


                          • В темата за имотите се плюят, скубят, кървища, а бе натурално от всякъде. Обаче тук в тая тема всичко е на по високо ниво - Ентелигентно, Жентълменски се обиждат. Разбираемо е, ситуацията с панденията си казва думата.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от HeavenlyLIght Разгледай мнение

                              Аз съм много неща, Correctively objective. Ти не би успял да проумееш и половината от тях.
                              .................................................. ..

                              Сигурен съм че е така ....... ..... Пак е имало ''ден на отворените врати '' в Инвестор .
                              Кой го знае , кой или коя многоникова персона от '' Какво обичат жените '' ....... е г-н ''много неща ''......

                              Със завидния брой от 22 ПОСТА ерудирани , смислени и с несрещано съдържание ...... си е '' баш точно '' търсеният от мен опонент ..................да не верваш .............

                              Цитирал съм му най важното от поста ..... Другото е на ниво 5 клас /II срок ......
                              Много бърз преглед на 22 -те мнения ..... затвърждават в мен идеята , че това е последния МИ пост към многообразното (така се е определил ) нещо.
                              Малко от безценните мнения ...

                              Първоначално изпратено от HeavenlyLIght
                              Баси..... 3 дена расте златото до 1925 и днес за има няма 6 часа "му набиха канчето" до под 1900
                              13.08 2020 ....
                              Първоначално изпратено от HeavenlyLIght Разгледай мнение
                              Пичове, златото ще ходи нагоре.
                              Просто една група хора,са го продали в момента в който чуват,че руснаците са направили ваксина.Колко успешна е тя,предстои да видим.
                              Реално нищо не се е променило. Коронавируса все още си върлува. Хората все още ги е страх.
                              Пари няма. Работа няма. Банките печатат, все едно няма да има утре. Едни заеми се разхвърлят(Едни числа по едни компютри).
                              Вярно,че долара не е нищо сам по себе си,нито е нещо благодарение на икономиката на Щатите.
                              Долара, е нещо, което е подкрепено от самолетоносачи, изтребители,автомати....freedom and democracy.
                              Не,че се кефя на САЩ, но те реално нямат алтернатива.
                              Кой ще дойде на тяхно място? Китай? ЕС? Русия?
                              Просто си помислете как ще изглежда света с комунисти на власт(за ЕС да не говоря, там всички са скопени).
                              Пичуе.....от онзи момент ...златото ИЗОБЩО не Е 'одиЛО нагоре ...... Та колко , ''много неща ''да си ....
                              Май си само едно ..... .
                              И постчето - същото .... Описание на статуквото за открит урок пред IV а ..............

                              08.08.2020

                              Първоначално изпратено от HeavenlyLIght Разгледай мнение
                              Чудя се дали да продам 43 унции сребро-физическо, когато стигне $50 и да си купя злато с тези пари или да изчакам да видя дали ще ходи до $100.
                              Едно време ги купувах от Тавекс за по 40лв/унцията
                              Тук предполагам , че още се чудиш .... и още доста ще се чудиш .... а за 100 .... нема да си жив да се чудиш .....

                              Първоначално изпратено от HeavenlyLIght Разгледай мнение
                              Въпрос: Какво става, ако/когато златото стане $10 000 за унция и държавата реши да сложи един данък 50-70% на продажбата/изкупуването му?
                              и тука ....спирам ...... че вече не издържам ...... .

                              пп
                              Като гледам лайковете на невзрачното постче по смисъл и значимост ............ разбирам колко много са се ушили някъде ...горе по висините ................
                              Но .....винаги е така ..............Стадото (тълпата ) , е абсолютно задалжително да е в ........... погрешна позиция
                              Last edited by Correctively objective; 05.02.2021, 10:33.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
                                А и аз никога не съм писал по глупостите , които си изписал ...... Това са си твой НАУЧНИ ОТКРИТЯ ....

                                Аз говоря само за Графиката и Движението на Златото ............... Няма ракети , няма ръст ....контролирано падане ...... Неща които написах още август 2020 ..... като контра на ''космонафтите - трихилядници ''

                                Твойте неща , който си описал ......си ги запази за себе си ..... да ги разказваш на по бира на някое гадже .... дса цъка и да вика че си много умен ...............
                                Аз съм много неща, Correctively objective. Ти не би успял да проумееш и половината от тях.
                                Злато купувах, когато беше $1200. Исках да продам, когато стане $3000, но явно "the powers that be" няма да го позволят.
                                Имам и в какво да вложа печалбата. Но стига за мен.
                                В момента пазарите са такива мутанти,с такива изкривявания, че инвеститори с по 30г. опит не знаят какво да правят.
                                Да, има и някои, които се правят, че разбират доста от това, което се случва, но почти всички от тях играят на тото.
                                В момента си нямаш и на представа какъв хаос е навсякъде. Тези, които държат властта сега, не знаят какво да правят и се обръщат към "специалисти", които, "уж" знаят как да се измъкнат от тази каша.
                                А тези другите пък, са толкова прости, че единственото нещо, което виждат, като спасение, е да "печатат пари"(То друго не им е останало де. Това е единствения път в момента. Всички други опции са за неминуем крах и започване на една хубава ДЕПРЕСИЯ).
                                Има и такива, които правят големи печалби, но това са "твърде големите да пропаднат". Там има лоби, корупция, правене на услуги и роднински връзки. Дори и да хванеш някоя "нишка" и да почнеш да я "разбридаш", ще се "оплетеш" в още 10 такива.
                                Нека не напъваме малкото ти мозъче, то си личи, от повечето ти постове и начина на писане, колко си го развил.
                                От 2008 сме в криза и постоянно се наливат едни пари, но това няма как да продължи дълго.
                                Тази криза, която в момента преживяваме, здравна и икономическа, е планирана.
                                Властта търсеше начини да налее едни пари в банките и големите корпорации, за да ги спаси, защото положението стана нетърпимо. Мисля, че си чувал за обратно изкупуване на акции и как повечето от големите корпорации го използваха, за да печелят от нищото и да си раздават бонуси за "добре свършена работа".
                                В момента имаме огромни задължения,още по-големи зомби компании, които се държат на изкуствено дишане.
                                Въпрос на време е всичко да си дойде на мястото.
                                Но пък, точно сега се краде и печели най-много.
                                И всички имат оправдание:COVID-19.
                                Точно сега, цената на златото трябва да е "all time high", но я "натискат", за да покажат, че всичко е наред.

                                Един съвет от мен: Моля те, не се опитвай да мислиш, не ти се отдава.

                                Хайде сега, тичкай да си играйкаш.
                                Last edited by HeavenlyLIght; 05.02.2021, 03:34.

                                Коментар

                                Working...
                                X