IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • B пpoдължeниe нa xиляди гoдини нaй-пoпyляpнaтa инвecтиция бeшe злaтoтo: нaй-ĸpacивият мeтaл, ĸoйтo мoжeтe дa oгъвaтe, пpeoфopмиpaтe и изпoлзвaтe пoвтopнo бeзĸpaйнo. И въпpeĸи чe инвecтитopитe имaт мнoгo пoвeчe възмoжнocти в днeшнo вpeмe, злaтoтo вce oщe имa cвoитe цeнитeли. Eдин мeниджъp нa xeдж фoндoвe, ĸoйтo пpoгнoзиpa пoĸaчвaнeтo нa мeтaлa дo peĸopднo виcoĸo нивo oт 2000 дoлapa зa yнция минaлoтo лятo, e yвepeн, чe цeнaтa мoжe дa ce пoĸaчи дo 3000 или дopи дo 5000 дoлapa зa yнция пpeз cлeдвaщитe тpи дo пeт гoдини. / money.bg

    Може ли цената на златото да се удвои?
    От мин.седмица.
    Last edited by mibova; 23.08.2021, 11:58.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение
      Нека сме на ясно за една повтаряна мантра напоследък за златото, че не отразява инфлацията или че закаснява от нея.

      Истината е точно обратната златото изпреварва инфлацията както по време така и по цена.
      тоест, сега сме в дълбока дефлация?
      или
      златото е смъртоносно надценено?
      препоръка е

      Коментар


      • Нека сме на ясно за една повтаряна мантра напоследък за златото, че не отразява инфлацията или че закаснява от нея.

        Истината е точно обратната златото изпреварва инфлацията както по време така и по цена.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение
          Да повдигна малко темата,пък и да провокирам умеещите да четат графики за някакъв коментар.
          Лично аз очаквах някакъв ефект БАЗЕЛ,но към момента такъв се не види.
          Продължавам наивно да вярвам,че посоката е нагоре,но спада в началото на месеца доста ме обезкоражава.Въобще,чисто фундаментално и през моята камбанария,нещата никак не се връзват.Буквално съм чувството ,че има някаква грешка.А грешка няма.....,фактите са такива каквито са и грешката е при мен.
          Та затова да се изкажат и технически компетентните.
          има тук един дето "умее" да ги чете, но отдавна не е писал с обичайния си ник.
          последно беше писал преди няколко месеца, че доларя го очаква потапяне...
          е, доларя от тогава е само нагоре и тоя читател на графики сигурно изчаква момента на гмуркането за да блесне с нов пост с много точки, емотикони и самоцитати, разбира се.
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение
            Да повдигна малко темата,пък и да провокирам умеещите да четат графики за някакъв коментар.
            Лично аз очаквах някакъв ефект БАЗЕЛ,но към момента такъв се не види.
            Продължавам наивно да вярвам,че посоката е нагоре,но спада в началото на месеца доста ме обезкоражава.Въобще,чисто фундаментално и през моята камбанария,нещата никак не се връзват.Буквално съм чувството ,че има някаква грешка.А грешка няма.....,фактите са такива каквито са и грешката е при мен.
            Та затова да се изкажат и технически компетентните.
            Не се смятам са компетентен. Споделям лично мнение (което не е препоръка).
            Всички метали падат в момента.Виж акциите на barric, а за тези на BHP да не говорим. Има слухове за покачване на лихвата. От друга страна се затварят пристанища,локдауни и страх от ковида, което евентуално би довело до ново печатане. Та в момента водата е супер мътна. Грешката не е в теб.
            Повечето анализатори всъщност нищо не разбират но не си го признават. Ти поне си открил, че нещо не се връзва. И според мен дългосрочно ще е нагоре. Просто чакаме и в един момент всичко ще се изясни. Златото има известен лаг в навакването на инфлацията (мери се в години), та чакането няма да е малко.

            Коментар


            • Да повдигна малко темата,пък и да провокирам умеещите да четат графики за някакъв коментар.
              Лично аз очаквах някакъв ефект БАЗЕЛ,но към момента такъв се не види.
              Продължавам наивно да вярвам,че посоката е нагоре,но спада в началото на месеца доста ме обезкоражава.Въобще,чисто фундаментално и през моята камбанария,нещата никак не се връзват.Буквално съм чувството ,че има някаква грешка.А грешка няма.....,фактите са такива каквито са и грешката е при мен.
              Та затова да се изкажат и технически компетентните.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Интерсно стана. Гмуркането под $1700 стана по-бързо и по-дълбоко отколкото мислих. Днес с дъно от $1677.90 рано сутринта


                Но да речем, че това е някаква аберация в резултат на ниската ликвидност. В скоро време ще има гмуркания и "през деня"

                Tonya Harding Explains Gold’s “Flash Crash”

                Far from being the result of organic market forces, gold's recent "flash crash" was a deliberate manipulation of the gold markets.

                Коментар


                • Днес е 50-тата годишнина на долара, като абсолютно необвързана със златото валута. На 15 август 1971 Ричард Никсън "откача" долара от златото. Предполагам, че е интересна дата за златните бъгове.

                  Но според мене е интересна и от макро гледна точка и по-специално "Голямата инфлация" на '70-те

                  Коментар


                  • Ако това казваш, то е абсолютно вярно. Но от предния ти пост по никакъв начин не се разбира, че това имаше предвид

                    Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
                    А 2015-2016 защо не се е вдигало пак при отрицателна инфлация? Казвам, че цената му пада повече от това което се вижда на графиките ако се вземе предвид инфлацията, а ти търсиш причинно следствени връзки.

                    Кажи защо е така.
                    Защо търся причинно-следствени връзки? Еми това ми е интересно и това търся

                    Коментар


                    • Жизнено наложително (е вече) тапперинг на QE oт декември, както Пауел призна.
                      Репото и то изкрещя на умряло преди седмица, както през септември'19.
                      Сената прие със клизма половин трилион подпомагащ (май последния) план.
                      Републиканците склониха със половин уста, и те и техните сподвижници акции имат, ПЕРФЕКТНОТО ВРЕМЕ И КЛИМАТ за временно излизане от Дау е,
                      обаче само за усетилите се, не за цацата, щото тя усети ли се, вратата ще е тясна.
                      Инфлацията (даже официалната, със орязаните критерии) расте.
                      Как ще расте за в бъдеще икономиката на САЩ (споменавам я тая страна, понеже златото се измерва във долари), ако паричния допинг намалее/престане и лампата светне ??
                      Впрочем, не, очаква се Джони и Meри да пазаруват като за последно, всеки месец и така до безкрайност... може би, незнам, освен ако не си купят второ жилище на набалончена цена и там да трупат боклуците с които ги зомбират.
                      Да, чета Блумберг всеки ден и няма да вкарам пари във СИП на тия високи цени.
                      Биткойна от друга страна прави огромна услуга на златото, правейки второто мразено и прашасало,
                      що бе Майно ле, що злото не пада още, ми се държи като девица за полата ??
                      Айде, кой разбрал ... лека нощ.
                      Last edited by hazard; 12.08.2021, 00:45.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Не знам дали забеляза, но златото растеше до началото на август миналата година при падаща инфлация

                        Някой мислил ли е защо е така?


                        А 2015-2016 защо не се е вдигало пак при отрицателна инфлация? Казвам, че цената му пада повече от това което се вижда на графиките ако се вземе предвид инфлацията, а ти търсиш причинно следствени връзки.

                        Кажи защо е така.

                        Коментар


                        • Не знам дали забеляза, но златото растеше до началото на август миналата година при падаща инфлация

                          Някой мислил ли е защо е така?

                          Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
                          Нагоре, но пада при растяща инфлация? Утре пак ли ще е нагоре?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                            За последно преподавам урока: златото е нагоре, но изостава от почти всички суровини. Златото НЕ Е инвестиция, не е инфлационен хедж в истинския смисъл. Според мен добивачите са голяма далавера в момента.
                            Нагоре, но пада при растяща инфлация? Утре пак ли ще е нагоре?

                            Коментар


                            • Терзухи, нали си гледал филма Гладиатор. Там имаше един мъж-истеричка, на име Комод. Много зъл и злобен, но в неговите си очи беше голям мъж, макар че му беше невдигаем

                              Разходки, Терзухи, разходки прави в парка. Няма да реши проблема, но ще помогне. Казвал съм го още като се подвизаваше тука като злия Exxs

                              Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              Колкото и да е невероятно, този път Мунчооглу е права. Лихвите са абсолютно невдигаеми.

                              Коментар


                              • Интерсно стана. Гмуркането под $1700 стана по-бързо и по-дълбоко отколкото мислих. Днес с дъно от $1677.90 рано сутринта


                                Но да речем, че това е някаква аберация в резултат на ниската ликвидност. В скоро време ще има гмуркания и "през деня"

                                Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Ако трябва да си говорим малко по-конкретно, златото може да направи още едно гмуркане под $1700 още идната седмица. Не бих се учудил ако и лихвите по 10 годишните USTs отидат бързо-бързо обратно на 1.4% другата седмица. Но златото може да се гмурне и без особено движение по 10YR USTs.

                                А малко по-дългосрочно, т.е. в следващите месеци, това, което ще мачка златото е утихването на инфлацията и катеренето на лихвите по 10YR USTs до към 2%.

                                Коментар

                                Working...
                                X