IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

    Еми там я продават [1], за колкото я изкупува Крум [2], а в Тавекс даже я нямат в момента Велик си Тройка! Жив и здрав да си!
    Само не разбирам, защо е този този лимит от 15к евро, но и на няколко пъти пак става, просто е досадно.

    [1]
    https://www.muenzeoesterreich.at/eng...ine-gold-999.9

    [2]
    https://igold.bg/zlatna-vienska-filharmoniya-1-oz
    Преди малко ходих до касите на БНБ, да си взема "едно парче",


    Човекът преди мен купи доста монети от неблагороден метал и няколко сребърни.

    Този зад мен си взе 10 лв Георги Димитров и други, които не чух.

    И като си тръгвах, взеха да идват повече хора.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

      Не, 25 евро е доставката и излиза доста по-евтино ако бих купувал от Тавекс. Влез в Австрийския монетен двор, виж цената, в евро е и прецени на момента.
      Еми там я продават [1], за колкото я изкупува Крум [2], а в Тавекс даже я нямат в момента Велик си Тройка! Жив и здрав да си!
      Само не разбирам, защо е този този лимит от 15к евро, но и на няколко пъти пак става, просто е досадно.

      [1]
      https://www.muenzeoesterreich.at/eng...ine-gold-999.9

      [2]
      https://igold.bg/zlatna-vienska-filharmoniya-1-oz

      Коментар


      • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

        Не, 25 евро е доставката и излиза доста по-евтино ако бих купувал от Тавекс. Влез в Австрийския монетен двор, виж цената, в евро е и прецени на момента.
        Преди бях гледал и сравнявал за монетата 4 дуката и ми се стори, че е малка разликата. И не знаех колко точно ще струва доставката.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

          Но като платиш и за доставка, покупката от Австрийския монетен двор излиза по цени на Тавекс, нали?
          Не, 25 евро е доставката и излиза доста по-евтино ако бих купувал от Тавекс. Влез в Австрийския монетен двор, виж цената, в евро е и прецени на момента.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

            И аз отдавна купувам само златни филхармонии по 1 унция, удобни са ми. Наполеони или кюлчета са ми малки или големи. 1 филхармония е около 3300 лв по изкупни цени в Тавекс-а, но гледам, че изчезна наскоро. Много лесно се пазарува от Австрийския монетен двор. До 10000 или 15000 евро не се искаше и лична карта и гледам да не ги нахвърлям 10000 на покупка.
            Но като платиш и за доставка, покупката от Австрийския монетен двор излиза по цени на Тавекс, нали?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              Привет,

              За физическо злато инвестиционни продукти(!) в РБ - Тавекс и Ай-Голд. Може и от чужбина, но за по-големи транзакции не съм сигурен точно дали няма да пишеш обяснение в банката особено при преводи навън + това ако се забави ще се напрегнеш доста.

              Не знам защо мислиш, че трябва да бъдат кюлчета освен ако не си решил да купуваш килограми, но тогава едва ли седнал да пишеш тук.
              Едноунциеви филхармонии, кенгура, кленов лист са добра алтернатива на ключетата и са по дискретни в смисъл, че ако решиш да продаваш малко можеш да продадеш 1-2 унции и да освободиш 6-7К лева вместо да продаваш килограмово ключе, за което задължително трябва да мине и по банка превода.

              Поздрави
              И аз отдавна купувам само златни филхармонии по 1 унция, удобни са ми. Наполеони или кюлчета са ми малки или големи. 1 филхармония е около 3300 лв по изкупни цени в Тавекс-а, но гледам, че изчезна наскоро. Много лесно се пазарува от Австрийския монетен двор. До 10000 или 15000 евро не се искаше и лична карта и гледам да не ги нахвърлям 10000 на покупка.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                Вероятно и така, защото в БНБ изчезнаха 2 серии от златните социалистически монети - Майка с дете и Славянска писменост. А бяха секси,
                Интересно е дали ще се получи разминаване в цената между хартиеното и физическото. За малко имаше такъв момент в началото на ковид-а.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от macedonian Разгледай мнение

                  Плъшок, ти праскаш най тематичните постове тук . Какво искаш да кажеш , че си разбрал , от евентуално привършване на най масовите монети при крумчи и тавекса . Ако въобще е факт това което си умозаключил .
                  Искам да използвам поста ти за жокер , затова питам за подробности .
                  Вероятно е така, защото в БНБ изчезнаха 2 серии от златните социалистически монети - Майка с дете и Славянска писменост. А бяха секси,
                  Last edited by Evgo; 01.03.2022, 10:26.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от macedonian Разгледай мнение

                    Плъшок, ти праскаш най тематичните постове тук . Какво искаш да кажеш , че си разбрал , от евентуално привършване на най масовите монети при крумчи и тавекса . Ако въобще е факт това което си умозаключил .
                    Искам да използвам поста ти за жокер , затова питам за подробности .
                    многониковец, пак си се промушил, да пишеш през 3 ника.
                    да няма пак дълги сълзливи постове в темата до инвестора, как някой твой 'познат" бил баннат
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vilkos Разгледай мнение

                      Благодаря отново. Темата взе да става много водниста и вместо за злато, взехте да си бъбрите за политика и война. Сега бих искал да запитам откъде може да се закупи златни кюлчета, със сертификат или от лицензиран производител, така, че в бъдеще да го продам без проблем и без заяжданки от сорта "Ама истинско ли е златото или с примеси". В банките дали има? Или трябва да се ходи в София и Пловдив (аз съм от провинцията)
                      Ако искаш сертификат вземай кюлчета по 20гр,една унция или 50 гр. Опаковките им са сертификат. Има и монети но са по- рядко.
                      https://www.apmex.com/product/64387/...u-w-assay-card
                      Last edited by blackaquarius; 28.02.2022, 20:46.
                      Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от macedonian Разгледай мнение

                        Плъшок, ти праскаш най тематичните постове тук . Какво искаш да кажеш , че си разбрал , от евентуално привършване на най масовите монети при крумчи и тавекса . Ако въобще е факт това което си умозаключил .
                        Искам да използвам поста ти за жокер , затова питам за подробности .
                        Зарежи го тоя.В другата тема хули златото иначе се оглежда да купи .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                          гледам тавекса и крум са привършили най-масовите унциеви монети
                          Ти само с гледането ще си останеш,и с маломерките по 30 квадрата.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                            гледам тавекса и крум са привършили най-масовите унциеви монети
                            Плъшок, ти праскаш най тематичните постове тук . Какво искаш да кажеш , че си разбрал , от евентуално привършване на най масовите монети при крумчи и тавекса . Ако въобще е факт това което си умозаключил .
                            Искам да използвам поста ти за жокер , затова питам за подробности .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение
                              Янките се гъбаркат със златото втора поредна сесия, но мечката ще им изяде главата накрая.
                              изтокът трябва да ползва златните си резерви на относително ниски цени... после може и да го пуснат да лети.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение
                                Янките се гъбаркат със златото втора поредна сесия, но мечката ще им изяде главата накрая.
                                И аз все си мисля, че вентилът няма да издържи налягането, ама почва да ми писва. Достатъчно е жълтото да скокне 20%, миньорите ми да направят x2,5 - 3... затова ги държа.

                                Коментар

                                Working...
                                X