IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
    и това е така но както знаем златото е контролиран актив , та не е ясно ясно ли е. въпроса е като падне какво ще правят набилите се в него за кратко време “спасявайки” се от инфлацията .
    Тия със златото (физическото злато) не ги мисли! Виж тия дето са набили спестяванията в криптовалути че там ще е голямото дране на кожи в най скоро време.

    Коментар


    • и с какво ще го купуват това злато? като са безработни, ако имат акции то цените им са паднали, а по депозитите нямат лихви....т.е парите които разполагат прогресивно намаляват... д

      Коментар


      • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение

        а някой знае ли къде е дъното, еле па върха?
        щот тва е въпрос за сто милиона
        Според мен въпросът е коя е оптималната процентна стара схема между кеш, злато и имоти.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
          и нова е така но кокто знаем златото е контролиран актив , та не е ясно ясно ли е. въпроса е като падне какво ще правят набилите се в него за кратко време “спасявайки” се от инфлацията .
          Ще почакат 20-30 години

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

            Както е тръгнало може и да не последния връх това си мисля тия дни.
            и това е така но както знаем златото е контролиран актив , та не е ясно ясно ли е. въпроса е като падне какво ще правят набилите се в него за кратко време “спасявайки” се от инфлацията .
            Last edited by pa4anga; 11.03.2022, 22:20.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
              щото златото на връх е супер инвестиция ……
              а някой знае ли къде е дъното, еле па върха?
              щот тва е въпрос за сто милиона

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
                щото златото на връх е супер инвестиция ……
                Както е тръгнало може и да не e последният връх това си мисля тия дни.
                Last edited by Selena; 11.03.2022, 22:23.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                  Само злато! Имотите като цяло са лоша инвестиция която носи само загуби и проблеми във времето.
                  щото златото на връх е супер инвестиция ……

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                    не думай , ще имат хората време да купуват злато,имоти и какво ли още не .
                    Само злато! Имотите като цяло са лоша инвестиция която носи само загуби и проблеми във времето.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от baba_meca Разгледай мнение
                      все повече нещата отиват на фалити и оттам на дефлация при масова безработица...
                      https://business.dir.bg/ikonomika/st...a-na-material
                      от борсит
                      е вече се изтриха милярди и още ще има да се трият
                      не думай , ще имат хората време да купуват злато,имоти и какво ли още не .
                      Last edited by pa4anga; 11.03.2022, 21:59.

                      Коментар


                      • все повече нещата отиват на фалити и оттам на дефлация при масова безработица...
                        https://business.dir.bg/ikonomika/st...a-na-material
                        от борсит
                        е вече се изтриха милярди и още ще има да се трият

                        Коментар


                        • Ти да видиш, навън термометъра позамръзнал, а тук се пробудили от зимен сън топлолюбиви създания......
                          А бе, къде е БАТКО...

                          5 000-10 000 до месец два е моята прогноза за БЕЗЦЕННОТО..
                          Last edited by vm20; 11.03.2022, 15:29.

                          Коментар


                          • Привет от мен,

                            Влязох с намерение за коментар, но засякох един-два поста, на които смятам да отговоря:

                            pwise За опашки пред Тавекс не мога да кажа, но то на много места имаше опашки миналата седмица, така че е възможно. Този филм се разиграва вече веднъж сравнително скоро /точно преди 2 години/, така че не съм сигурен кое точно трябва да е изненадващото.

                            Mike Florida И ти точно преди 2 години беше тук, в абсолютно същата ситуация, да ни убеждаваш как ще е късмет, ако не сме минали $3500 до Септември 2020. Видяхме какво стана. Аз лично, дори да имах куража да се появя отново на твое място, бих се старал да звуча малко по-обрано и по-малко гръмко.

                            По същество:
                            Някои от хората тук сигурно помнят за очакването ми на онзи прословут пробив над 1360, което да отключи много мощно рали, което да ни отведе до върховете 2011 за 12-18 месеца. Пробивът се случи Юни 2019 /след доста чакане, признавам/, но Август 2020 /14 месеца по-късно/, вече бяхме на нива от $2040. Наистина този сет-ъп се разигра чудесно, с изключение, че наистина доста писах за него, тъй като го очаквах още от 2017-та. Но пазарът на злато, а и на метали като цяло, често обичат да правят така.

                            Основна причина да обърна внимание на "1360 сетъп-а" беше очакването ми, че веднъж активиран, нивата, които бях текущи за времето си /под 1360/, няма да бъдат видени никога повече. Доста хора се присмиваха тогава и макар сега да не знаем обективно дали и това ми очакване ще се случи, да кажем, че поне не е толкова смешно : )

                            Връщам се към златото. След върха, достигнат Август 2020-та след активиране на 1360-пробива 14 месеца по-рано, започнахме корекция, която продължи точно година т.е. до Август 2021. Тогава видяхме спад до 1680, откъдето започна нов импулс, който ни доведе до върховете от Август 2020 и логично от няколко дни виждаме реакция на "отдръпване" от съпротивата.

                            Какво предстои за мен?

                            Смятам, че съпротивата от въпросните върхове от Август 2020 и от 8-ми Март 2022 /2080-2100/ няма да издържи дълго, но дотогава подкрепите 1960 и дори 1920 е възможно да бъдат тествани. Седмично затваряне над 2100 много вероятно ще потвърди, че сме в нова фаза на ралито с вероятен таргет преди ново по-съществено отдръпване 2350-2500. От друга страна пробив на 1920 подкрепата би бил индикация, че сме в малко по-продължителен период на корекция. Доста по-основни подкрепи, обаче, ще трябва да бъдат пробити, за да гледам с "мечи очи" на златото в идните 18-24 месеца.

                            Иска ми се да спомена за след това, че след като целият този импулс завърши /от дъното 1050 през Декември 2015 до ХХХХ-цена като вероятно ХХХХ е между 2500 и 3500, твърде рано е да се каже по-точно/, ще започне сериозна корекция, която представлява спад от порядъка на 1000 долара. Точно тогава страховете от инфлация, обезценяване на парите и т.н. вероятно ще са още по-сериозно от днешните. Но всъщност точно в такива "екстремни моменти" се достигат по-дългосрочни върхове и дъна, в случая връх.

                            В темата за имотите съм споменавал, че за мен лично дефлация тип Гърция 2014 е по-вероятният сценарий от инфлационна криза тип Турция. Таргетът на НИ продължава да ми е под 1000 долара средна цена в София, Дау лесно мога да го видя на 15 000 след като първо превиши 40 000 идните 2-3 години. Всички тези графики говорят за доста дефлационни сили, които могат да се развият според мен /в доларово изражение/. Но дотогава има време...сега на преден план остава инфлацията и не мога да кажа, че не го очаквах предвид очакването ми за комодитита още от 2017-та насам. Просто е хубаво всеки да има едно наум, че инфлацията може и рязко да изчезне след няколко години - да, знам, че за много звучи налудничаво, но това често е добър знак.


                            Поздрави и успех!

                            Last edited by exxs; 11.03.2022, 16:43.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                              Благодаря за съвета, но аз приключих с поръчките. Просто ми беше интересно дали наистина такава истерия е обхванала хората.
                              Явно има, поне според групата на Крум във фейсбук. Други форумци пишат за опашки пред бнб за монетки.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                                Като прочетох "ИЗМАМАТА наречена "Кромид криза" и ме изгуби да чета този ферман
                                Поредния който разбира всичко,пък целия свят се бил объркал нещо

                                Иначе , че златото ще се качва,е ясно и на малките деца
                                И мен.

                                Коментар

                                Working...
                                X