IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Благодаря на АлфаОмега че е създал навремето темата.Благодаря за мъдрите думи изписани в нея от Форекс Мастер........Майк Флорида.....Мюлер....и ред други мъдри хора във форума......сигурен съм че тази тема е помогнала на доста хора да се ориентират в пълния с измама и фалш свят на парите и да разберат разликата между ИСТИНСКИ ПАРИ и ЛЪЖЛИВИТЕ ПАРИ създавани от нищото с цел поробване и контролиране на планетата ............Щалтера вече е дръпнат от тези които създадоха първо масово задлъжняване после перманентна поредица през последните две години от кризи и накрая чрез лихвената политика започнаха да изтеглят килимчето из под краката на стадото........САМО ЗЛАТОТО Е ПАРИ И ПАРИТЕ СА ЗЛАТО.......Джон Пиерпон Морган....Един от основателите на ФЕД.........Най-големия престъпен синдикат от началото на цивилизацията.......

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

      дЪл пък процеса не почна да се обръща, а?

      https://tradingeconomics.com/united-...oney-supply-m2
      Ами ако погледнеш графиката която си постнал от 1970 не се виждат много сигнали за обръщане. Отделно дори свиването на предлагането сега ще има позитивен, в най-лошия случай неутрален ефект върху центата на златото.

      Подобно свиване обаче няма да се отрази добре на акциите - още вчера се видя отчетливо бягство към Колгейт. Това е акция която "неофициално" е убежище когато пазара бива смазван от разпродажби. Има и нещо друго интересно което много се пропуска - Епъл и значимостта на тази акция за пазара като цяло. Ако случайно се стигне до пробив и разпродажби там според мен спадовете ще се ускорят и ще има още бягство към нещо по сигурно. С над 3% дохдоност Американските ДЦК днес не са сигурен актив на фона на официална инфлация от 8%

      Коментар


      • баце , бнб продаваха 2 месеца на 0% , че даже и за два дена и на -2%
        ти ся търсиш…, аз го търся 20 години; сичкото материал квот съм купил е на цена борса, и чинжиржета и скрап не купувам, само на монети…

        Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Аз не ги знам и ПОНЕ четири пъти тук попитах къде продават на борса +2%. Щом всички знаят, значи не е някаква голяма тайна.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение


          Определено има роми, които могат да ни скрият шапката. Карат хубави коли, с много репродукция, въртят далавери.......

          Един такъв го даваха в неделя, в "Съдебен спор", с разкопчани дънки,

          Не бих купил такива злата от линковете, защото не се знае кой ги е носил и дали са истински.
          Това не е причина при благороден метал. Заради химическите и физическите му свойства. Това са предразсъдъци. Виж съдържанието и чистотата са аргумент, но се правят лесни проверки.
          Last edited by Selena; 02.06.2022, 17:39.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ThePawnbroker Разгледай мнение

            Вероятно не ги познавате(ромите), за да ги подценявате. Поне в инвестиционен план, всичко е в злато. Няма панелки, няма образование,само злато. И не са сгрешили, ако се вземе цената на златото в долари/марки/евро от преди 25г. досега.

            Определено има роми, които могат да ни скрият шапката. Карат хубави коли, с много репродукция, въртят далавери.......

            Един такъв го даваха в неделя, в "Съдебен спор", с разкопчани дънки,

            Не бих купил такива злата от линковете, защото не се знае кой ги е носил и дали са истински.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

              Тия линкове са за клинети роми. Не бих купил от там.
              Вероятно не ги познавате(ромите), за да ги подценявате. Поне в инвестиционен план, всичко е в злато. Няма панелки, няма образование,само злато. И не са сгрешили, ако се вземе цената на златото в долари/марки/евро от преди 25г. досега.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                Извинявам се, може и да не ме бива в изчисленията, но 76 лева промоция за грам 14 карата не изглежда да е цена около борсата. Лихвари.цом е даже лев два отгоре.

                Естествено ще поровя в гугле и фацебук. Ма как не се сетих, много съм тъп. После ще питам и шофьорите на такси например....
                Цени 76лв за грам са за бижута, нови модели, чисто новички. Таргета на тези продукти са ромите.Те и моделите са, като за тях. Не са обект на нашите коментари и интереси. За цени за инвестиция, просто попитайте. Малко са хората, които се интересуват. Но тези , които го правят , купуват килограми. С фактури и по банков път. Официлано и легално.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Jorkata Разгледай мнение
                  76 лева за грам 14К злато е МНОГО над борсата. Това си е направо пладнешки обир.
                  Цените над 70лв са за бижута. Доста са по-ниски в сравнение с магазините,но тях не ги коментираме.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Не подценявай ромите.
                    И аз това си мислех. Ако метнеш ром, жална ти майка после. Не само ще дойде цялата рода, а и бойкот от страна на тази група не е за подценяване.
                    Last edited by RUBLA; 01.06.2022, 11:18.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                      Тия линкове са за клинети роми. Не бих купил от там.
                      Не подценявай ромите.
                      Last edited by RUBLA; 01.06.2022, 11:16.

                      Коментар


                      • 76 лева за грам 14К злато е МНОГО над борсата. Това си е направо пладнешки обир.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Извинявам се, може и да не ме бива в изчисленията, но 76 лева промоция за грам 14 карата не изглежда да е цена около борсата. Лихвари.цом е даже лев два отгоре.

                          Естествено ще поровя в гугле и фацебук. Ма как не се сетих, много съм тъп. После ще питам и шофьорите на такси например....
                          Тия линкове са за клинети роми. Не бих купил от там.
                          Last edited by RUBLA; 01.06.2022, 11:15. Причина: Спазвайте добрия тон!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ThePawnbroker Разгледай мнение

                            evtinozlato.com
                            lihvari.com
                            или
                            Разходи се по бул."Ломско шосе" например....
                            или се порови в google, facebook
                            Извинявам се, може и да не ме бива в изчисленията, но 76 лева промоция за грам 14 карата не изглежда да е цена около борсата. Лихвари.цом е даже лев два отгоре.

                            Естествено ще поровя в гугле и фацебук. Ма как не се сетих, много съм тъп. После ще питам и шофьорите на такси например....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                              Дай някоя идея, може да е полезно за всички. Или пък да не им даваме акъл на крадците?
                              https://tetraedar.com/

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                                Аз не ги знам и ПОНЕ четири пъти тук попитах къде продават на борса +2%. Щом всички знаят, значи не е някаква голяма тайна.
                                evtinozlato.com
                                lihvari.com
                                или
                                Разходи се по бул."Ломско шосе" например....
                                или се порови в google, facebook

                                Коментар

                                Working...
                                X