IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ThePawnbroker Разгледай мнение

    Сравних надценката над борсовата цена. Пояснявам: Ако си купите монета от Тавекс или айголд, ще платите между 8% и 15% надценка над борсата, според монетата. Същото е и ако си купите нов златен ланец, ще платите между 8% и 15% , според изработката и модела. Ако дадете монетата за материал/скрап , ще загубите гореописаната горница или поне по-голямата и част. Пак пояснявам: Ако си купите скрап = счупен ланец например, втора ръка, ще го закупите на цена борса, до борса + 3%.Ако ви се наложи да го продадете, ще получите цена борса, борса минус 1-2%. Зависи от къде го купите и как се уговорите.Но маржа ще е в рамките на 3%.= 2лв за грам. Горе - долу, колкото при чендж на валута.При монетите този марж е по-голям. Това обяснявам през цялото време.
    А пък през 1999 г. един грам бижутерско злато беше 20-22 лв.

    Въпреки това, хората нямаха пари и купуваха малко.

    Аз съм виждал в офиси на Тавекс как възрастни госпожи си носят стари злата, които не ползват (бижута) и си ги продават. Срещу пари или монетка.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ThePawnbroker Разгледай мнение

      Сравних надценката над борсовата цена. Пояснявам: Ако си купите монета от Тавекс или айголд, ще платите между 8% и 15% надценка над борсата, според монетата. Същото е и ако си купите нов златен ланец, ще платите между 8% и 15% , според изработката и модела. Ако дадете монетата за материал/скрап , ще загубите гореописаната горница или поне по-голямата и част. Пак пояснявам: Ако си купите скрап = счупен ланец например, втора ръка, ще го закупите на цена борса, до борса + 3%.Ако ви се наложи да го продадете, ще получите цена борса, борса минус 1-2%. Зависи от къде го купите и как се уговорите.Но маржа ще е в рамките на 3%.= 2лв за грам. Горе - долу, колкото при чендж на валута.При монетите този марж е по-голям. Това обяснявам през цялото време.
      Ами мерси. Кое те кара да си мислиш, че тези работи тук хората не ги знаят? Мерси все пак.

      Ти разкажи развива ли се пазарът на заложните къщи. Със златен скрап и бижута втора ръка в България. Това е интересно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ThePawnbroker Разгледай мнение

        Сравних надценката над борсовата цена. Пояснявам: Ако си купите монета от Тавекс или айголд, ще платите между 8% и 15% надценка над борсата, според монетата. Същото е и ако си купите нов златен ланец, ще платите между 8% и 15% , според изработката и модела. Ако дадете монетата за материал/скрап , ще загубите гореописаната горница или поне по-голямата и част. Пак пояснявам: Ако си купите скрап = счупен ланец например, втора ръка, ще го закупите на цена борса, до борса + 3%.Ако ви се наложи да го продадете, ще получите цена борса, борса минус 1-2%. Зависи от къде го купите и как се уговорите.Но маржа ще е в рамките на 3%.= 2лв за грам. Горе - долу, колкото при чендж на валута.При монетите този марж е по-голям. Това обяснявам през цялото време.
        Дрън дрън ярина... Купуваш филхармония на 3555 продаваш с минус 3% на 3453. При напальоните е към 6%, но се предпочитат заради лесното съхранение и делимостта.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

          Сравняваш бижута 14/18 карата с цената на инвестиционно злато 24 карата и били на еднаква цена? И това го даваш като съвет да инвестираме в скраБ? После някъде твърдеше че монетите нямали ликвидност - те също са "материал" в най-лошия случай.
          Сравних надценката над борсовата цена. Пояснявам: Ако си купите монета от Тавекс или айголд, ще платите между 8% и 15% надценка над борсата, според монетата. Същото е и ако си купите нов златен ланец, ще платите между 8% и 15% , според изработката и модела. Ако дадете монетата за материал/скрап , ще загубите гореописаната горница или поне по-голямата и част. Пак пояснявам: Ако си купите скрап = счупен ланец например, втора ръка, ще го закупите на цена борса, до борса + 3%.Ако ви се наложи да го продадете, ще получите цена борса, борса минус 1-2%. Зависи от къде го купите и как се уговорите.Но маржа ще е в рамките на 3%.= 2лв за грам. Горе - долу, колкото при чендж на валута.При монетите този марж е по-голям. Това обяснявам през цялото време.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ThePawnbroker Разгледай мнение
            Монетите са нищожен пазар, не че не се интересувам,но нямат нито реално търсене , нито ликвидност. Не съм отрекъл бижутата.България в момента е транзитен пазар на бижута от Турция за Европа.Количествата са тонове.Цената на бижутата на едро в Турция е борса + 8%-15%, според изработката. Обърнете внимание, че са на цената на монетите. Но са красиви нови бижута.
            Сравняваш бижута 14/18 карата с цената на инвестиционно злато 24 карата и били на еднаква цена? И това го даваш като съвет да инвестираме в скраБ? После някъде твърдеше че монетите нямали ликвидност - те също са "материал" в най-лошия случай.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ThePawnbroker Разгледай мнение

              Не съм споменал, че аз транзитирам скрапа в едната посока и бужутата в обратна. Казах какъв е пътя на физическото злато. За съжаление нашата граница не е добре пазена. Не знам и дали е възможно и не е моя работа. Ако я пазеха, нашите производители на бижута щяха да са по-защитени.( А моята работа щеше да е същата, но получателите щяха да са други.КЦМ Пловдив например.Фирми, като Тавекс.)Това важи за 90% от стоките които идват от Турция. Вакханалия е. Познайте половината магазини в МОЛ овете с каква стока са заредени и как е декларирана. Все пак това не е темата. Основно исках да обърна внимание, че цената на физическото злато се е повишила, спрямо виртуалното по западните борси. Другото е, че препоръчвам инвестиция в скрап, вместо в инвестиционно злато. Първо заради маржа, второ заради данъчното облагане на печалбите от инвестиционно злато.Който се съмнява в чистоттата на златото на скрап - каратите, може да се направи анализ в специализирана лаборатория, преди покупка. Струва 20лв. Скрапа може да се купи по банка с фактура. Не давам офери, който се интересува, ще разбере от къде и как.
              Преди 35-40 г. бяха на мода златните корони. Много зъболекари и зъботехници си събираха малки стружки 24 каратово злато и после си ги ползваха,

              Коментар


              • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

                Декларират дръжки! Нали понякога ги ловят на границата!
                Не съм споменал, че аз транзитирам скрапа в едната посока и бужутата в обратна. Казах какъв е пътя на физическото злато. За съжаление нашата граница не е добре пазена. Не знам и дали е възможно и не е моя работа. Ако я пазеха, нашите производители на бижута щяха да са по-защитени.( А моята работа щеше да е същата, но получателите щяха да са други.КЦМ Пловдив например.Фирми, като Тавекс.)Това важи за 90% от стоките които идват от Турция. Вакханалия е. Познайте половината магазини в МОЛ овете с каква стока са заредени и как е декларирана. Все пак това не е темата. Основно исках да обърна внимание, че цената на физическото злато се е повишила, спрямо виртуалното по западните борси. Другото е, че препоръчвам инвестиция в скрап, вместо в инвестиционно злато. Първо заради маржа, второ заради данъчното облагане на печалбите от инвестиционно злато.Който се съмнява в чистоттата на златото на скрап - каратите, може да се направи анализ в специализирана лаборатория, преди покупка. Струва 20лв. Скрапа може да се купи по банка с фактура. Не давам офери, който се интересува, ще разбере от къде и как.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Пак не те разбрах,турци,роми и т.н.са прекрасно в час къде,какво и на каква цена,та питам,при положение че гастарбайтерите кръстосват от Германия до Турция и обратно както и нашите ,дори и ние ходим из цял свят,та не разбрах какво ще продадеш ти и на кой,при положение че мога да си купя и от Капакът Чарши и от Тавекс,и от Ай голд че и от Австрийския монетен двор злато ???
                  От Тавекс имам злато на малко под 1700 долара трийунцията,я сметни на печалба ли съм или на загуба или от теб да купя ?
                  Сега като падне още цената пак ще купя,не от Тавекс,от още по евтино място.
                  Не разбрах какво купуваш и от къде и на кой продаваш,че ще и купи при положение че и сам може да купи и без тебе ?
                  Дадох пример с "Капалъ Чарши", че ако отидете вие , няма да получите по-ниска цена от тук, защото пазарувате "на дребно" и еднократно.Същото важи за всеки, който си купува за лично ползване. Тавекс продават само инвестиционно злато. То е с над 10% премия над борсата.Ако решите да го продадете обратно, ще загубите минимум 5%.При скрапа е по-малък маржа. Дохода от инвестиционното злато се облага с данък общ доход. Не знам, дали ще падне цената или ще се качи, ако знаех, щях да съм милиардер. Затова и не коментирам тенденции. Ясно е, че в дългосрочен план е нагоре, но колко и кога един Бог знае. Как търгувам аз не е обект на тези коментари.Намекнах достатъчно. Тук обсъждаме общи схеми и тенденции.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

                    Декларират дръжки! Нали понякога ги ловят на границата!
                    Натам изглеждат нещата. Темная лошадка

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                      Аз до колкото го разбрах вкарва скрап в Турция от западна европа и после връща готови изделия. Не съм сигурен дали е точно това, и за какъв марж точно се говори. Още по интересно ми е с какво физически го пренасят това злато като превозно средство и как го декларират или не го декларират.
                      Декларират дръжки! Нали понякога ги ловят на границата!
                      Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                        Не стана много ясна схемата. За някакъв скраб първоначално говореше човека. И за “стотици килограми”. Май идеятата е да го изкупува по-евтино от България и да го продава на турските фабрики. После как ще продава готови бижута мащабно на наште роми и турци дет са напълно в час пак не става ясно. Ама хаирлия да е.
                        Аз до колкото го разбрах вкарва скрап в Турция от западна европа и после връща готови изделия. Не съм сигурен дали е точно това, и за какъв марж точно се говори. Още по интересно ми е с какво физически го пренасят това злато като превозно средство и как го декларират или не го декларират.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Пак не те разбрах,турци,роми и т.н.са прекрасно в час къде,какво и на каква цена,та питам,при положение че гастарбайтерите кръстосват от Германия до Турция и обратно както и нашите ,дори и ние ходим из цял свят,та не разбрах какво ще продадеш ти и на кой,при положение че мога да си купя и от Капакът Чарши и от Тавекс,и от Ай голд че и от Австрийския монетен двор злато ???
                          От Тавекс имам злато на малко под 1700 долара трийунцията,я сметни на печалба ли съм или на загуба или от теб да купя ?
                          Сега като падне още цената пак ще купя,не от Тавекс,от още по евтино място.
                          Не разбрах какво купуваш и от къде и на кой продаваш,че ще и купи при положение че и сам може да купи и без тебе ?
                          Не стана много ясна схемата. За някакъв “скраб” първоначално говореше човека. И за “стотици килограми”. Май идеятата е да го изкупува по-евтино от България и да го продава на турските фабрики. После как ще продава готови бижута мащабно на наште роми и турци дет са напълно в час пак не става ясно. Ама хаирлия да е.
                          Last edited by Selena; 17.05.2022, 00:17.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ThePawnbroker Разгледай мнение

                            Ако идете на "Капалъ Чарши" да си купите злато, няма да е по-евтино от тук. Както и ако идете да си купите едно палто, едни дънки т.н. Както повечето магазини за дрехи се зареждат от Турция(от фабриките), така и тукашните магазини за злато се зареждат от фабриките в Турция. А фабриките и в двата случая са там заради мащабите. Една матрица за златно изделие, ако струва 2 хил евро, нашия производител трябва да продаде 1000 изделия за да се върже по едно евро на изделие избиването и. Това е доста трудно на нашия пазар. Турския пазар, освен 80 милиона турци има целия Близък изток, дисапорите от турци и роми в Европа.Така себестойността на матрицата в едно изделие пада до няколко цента.
                            Пак не те разбрах,турци,роми и т.н.са прекрасно в час къде,какво и на каква цена,та питам,при положение че гастарбайтерите кръстосват от Германия до Турция и обратно както и нашите ,дори и ние ходим из цял свят,та не разбрах какво ще продадеш ти и на кой,при положение че мога да си купя и от Капакът Чарши и от Тавекс,и от Ай голд че и от Австрийския монетен двор злато ???
                            От Тавекс имам злато на малко под 1700 долара трийунцията,я сметни на печалба ли съм или на загуба или от теб да купя ?
                            Сега като падне още цената пак ще купя,не от Тавекс,от още по евтино място.
                            Не разбрах какво купуваш и от къде и на кой продаваш,че ще и купи при положение че и сам може да купи и без тебе ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Какво им пречи на ромите и останалите етнически групи да си купят от Турция ами ще ти дават на теб маржа между купува и продава ?
                              Ако идете на "Капалъ Чарши" да си купите злато, няма да е по-евтино от тук. Както и ако идете да си купите едно палто, едни дънки т.н. Както повечето магазини за дрехи се зареждат от Турция(от фабриките), така и тукашните магазини за злато се зареждат от фабриките в Турция. А фабриките и в двата случая са там заради мащабите. Една матрица за златно изделие, ако струва 2 хил евро, нашия производител трябва да продаде 1000 изделия за да се върже по едно евро на изделие избиването и. Това е доста трудно на нашия пазар. Турския пазар, освен 80 милиона турци има целия Близък изток, дисапорите от турци и роми в Европа.Така себестойността на матрицата в едно изделие пада до няколко цента.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                                Понеже по душа съм циганин, ще ви кажа, че в случая не става въпрос за статус, украшения и прочий, а за (горчив) исторически опит. Циганите, евреите и арменците го имат.
                                Евреите минаха масово и на койни.

                                Коментар

                                Working...
                                X