IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Златото в момента е единствения метал който е толкова близо до най високата си цена в историята. Само на 3% под върха. Всички други метали паднаха надолу и там си стоят. Това е много силен индикатор за "нещо".

    Коментар


    • Първоначално изпратено от lost in fx Разгледай мнение
      Най красивата масова монета - Британия 2023. https://www.youtube.com/shorts/1UubtTxul4s
      секси е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

        Нещо много си се объркал.
        През соца златото НИКОГА не е било 90 лв/гр за 14 карата.

        До 1989 дори БНБ продаваше официално и свободно по 13,17 лв/гр за 24 карата.

        Не ми се търсят стари квитанции, където баща ми е купувал за 100 лева 100 лева десетилетие на ООН за жените. 8.44 гр/проба 900.
        Но ако си Тома Недверни може да си направиш справка в сайта на БНБ

        След демокрацията цените скочиха многократно. Да кажем 1993 г БНБ вече продаваше монетата " азбука" за 846 лв или за 111.45 лв/гр за 24 карата
        А пък през 1994 г монетата "Храм Паметник Ал. Невски" е с номинал 10 000 лв, но доколкото помня се продаваше за 20 000 лв.

        Сумата беше няколко заплати по онова време. Учителите вземаха по 3000 лв на месец.

        Сребърните монети от 500 лв се продаваха по 1000 лв по онова време.

        Коментар


        • Най красивата масова монета - Британия 2023. https://www.youtube.com/shorts/1UubtTxul4s

          Коментар


          • В средносрочен план златото ще губи стойност, освен това ще носи разходи за съхранение.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

              Стари приятелю! През соца златото 14 карата вървеше 90 лв./гр. Аз 1987 внесох руско злато по 45 рубли. При заплата 250 лв. си направи сметката колко е било евтино.
              Нещо много си се объркал.
              През соца златото НИКОГА не е било 90 лв/гр за 14 карата.

              До 1989 дори БНБ продаваше официално и свободно по 13,17 лв/гр за 24 карата.

              Не ми се търсят стари квитанции, където баща ми е купувал за 100 лева 100 лева десетилетие на ООН за жените. 8.44 гр/проба 900.
              Но ако си Тома Недверни може да си направиш справка в сайта на БНБ

              След демокрацията цените скочиха многократно. Да кажем 1993 г БНБ вече продаваше монетата " азбука" за 846 лв или за 111.45 лв/гр за 24 карата

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                нещо се бъркаш
                Карай да върви. Тука е хумор, сатира и забава, гарнирани с реститутски лакърдии.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

                  Стари приятелю! През соца златото 14 карата вървеше 90 лв./гр. Аз 1987 внесох руско злато по 45 рубли. При заплата 250 лв. си направи сметката колко е било евтино.
                  нещо се бъркаш
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение


                    Може да е продавал старото злато за халки на хората.

                    Или ако са били пендарки, пак е имало търсене за сватби и кръщенета. Но през соца златото вървеше евтино (сравнено с днес).
                    Стари приятелю! През соца златото 14 карата вървеше 90 лв./гр. Аз 1987 внесох руско злато по 45 рубли. При заплата 250 лв. си направи сметката колко е било евтино.
                    Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      Освен че реши да покажеш невежество и елементарна партизанщина, дори не направи опит да разбереш какво съм написал. Да не говорим, че по същество "когато ни завзеха руснаците- 45 години", който е имал злато си го е чукал у главата. В най-добрия случай си е правил хубави коронки или е спазарил по-добри майстори да му направят шпакловката.

                      Да не говорим, че точно от реституция хора станаха милиардери.

                      Уж не съм стар, а понякога имам чувството, че дискутирам с родени вчера хора.
                      през соц-а си имаше черен пазар за злато, долари, марки... тия от реституцията не са станали милиардери, а просто са си върнали имущество което преди това е било тяхно и е било заграбено от комунистите. За 45 години не са могли да си ползват имотите, фабриките... няма дивиденти, няма наеми...
                      Last edited by baba_meca; 31.03.2023, 17:44.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        Освен че реши да покажеш невежество и елементарна партизанщина, дори не направи опит да разбереш какво съм написал. Да не говорим, че по същество "когато ни завзеха руснаците- 45 години", който е имал злато си го е чукал у главата. В най-добрия случай си е правил хубави коронки или е спазарил по-добри майстори да му направят шпакловката.

                        Да не говорим, че точно от реституция хора станаха милиардери.

                        Уж не съм стар, а понякога имам чувството, че дискутирам с родени вчера хора.

                        Може да е продавал старото злато за халки на хората.

                        Или ако са били пендарки, пак е имало търсене за сватби и кръщенета. Но през соца златото вървеше евтино (сравнено с днес).

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от baba_meca Разгледай мнение

                          Ето например когато ни завзеха руснаците- 45 години който е имал ниви, къщи, фабрики са му ги взели, който е имал злато си го е имал
                          Освен че реши да покажеш невежество и елементарна партизанщина, дори не направи опит да разбереш какво съм написал. Да не говорим, че по същество "когато ни завзеха руснаците- 45 години", който е имал злато си го е чукал у главата. В най-добрия случай си е правил хубави коронки или е спазарил по-добри майстори да му направят шпакловката.

                          Да не говорим, че точно от реституция хора станаха милиардери.

                          Уж не съм стар, а понякога имам чувството, че дискутирам с родени вчера хора.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                            Винаги напомням в такива случаи за "Златния телец". Финала особено.

                            От друга страна имахме дори случаи на руснаци отвлечени от американците именно по следите от биткойн транзакции. Данните за портфейлите май ги бяха взели директна от мейли и месинджъри.
                            Ето например когато ни завзеха руснаците- 45 години който е имал ниви, къщи, фабрики са му ги взели, който е имал злато си го е имал

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от baba_meca Разгледай мнение

                              Кое не е санкционирано, конфискувано- златото...
                              Винаги напомням в такива случаи за "Златния телец". Финала особено.

                              От друга страна имахме дори случаи на руснаци отвлечени от американците именно по следите от биткойн транзакции. Данните за портфейлите май ги бяха взели директна от мейли и месинджъри.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                                Реално могат да ти създадат проблем, ако не го регистрираш.
                                Представи си, че накарат търговците на злато да проверяват регистъра при покупко-продажби на злато на физически лица. Нямаш регистрация - отказ от сделка и рапорт към НАП примерно. После не се знае - глоби, а може и конфискация.
                                Остава ти само черния пазар, доколкото ще съществува, но там цените ще са дърво по разбираеми причини.
                                Ето имаш възможността черен пазар. При имотите няма да имаш, при държавни ценни книжа няма да имаш , при крипто няма да имаш, при депозити няма да имаш, при акции/облигации няма да имаш...

                                Това дето ни го готвят вече им се случва на други. Най-лесно е да погледнем руснаците- пари на запад, имоти фирми, акциии, облигации са санкционирани. Кое не е санкционирано, конфискувано- златото...Топлата вода е откритя, няма каво да се мъчим да я откриваме пак...
                                Last edited by baba_meca; 31.03.2023, 12:36.

                                Коментар

                                Working...
                                X