IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
    Идва ми наум поговорката: Вода гази, жаден ходи......
    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

    Коментар


    • Първоначално изпратено от baba_meca Разгледай мнение

      Не съм професионалист, но според мен не е лошо да видиш какво се е случвало 2008-9 та...не е същото, но е подобно...
      Помня много добре, как стартираха и се развиха събитията от 08.2008 и нататък...Помня и защо,това ми е работата. Сега, според мен, има допълнителни , други процеси, с голяма сила. Масовия сегмент инвеститори изгуби вяра в системата: всички видяха, че банковата система, политическата система, държавната система, дори международните икономически отношения вече не са същите....правилата не са същите-тоест, няма ги, преиначени, счупени и важащи за "останалите". Сега, масовия крос си пренасочва паричния ресурс, което може би ще доведе до проблеми от ликвиден характер...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Inox1 Разгледай мнение
        Някой ще коментира ли от професионална гледна точка какво се случва в момента на щатските пазари: злато и сребро нагоре, банкови акции надолу, крипто -нагоре ....
        Не съм професионалист, но според мен не е лошо да видиш какво се е случвало 2008-9 та...не е същото, но е подобно...

        Коментар


        • https://money.bg/business/dundee-pre...chelopech.html

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Inox1 Разгледай мнение
            Някой ще коментира ли от професионална гледна точка какво се случва в момента на щатските пазари: злато и сребро нагоре, банкови акции надолу, крипто -нагоре ....
            Идва края на приказката" Новите дрехи на царя"

            Коментар


            • Някой ще коментира ли от професионална гледна точка какво се случва в момента на щатските пазари: злато и сребро нагоре, банкови акции надолу, крипто -нагоре ....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от lost in fx Разгледай мнение
                Балона при златото през 1980г.

                1980г средната годишна заплата в САЩ измерена в злато е била средно 457 грама.

                2023г средната годишна заплата в САЩ измерена в злато е средно 839 грама.

                Трябва ни цена 3680 долара за да се изравним с рекордната стойност от 1980г.




                ако можеше да взимам по 50 стинки всеки път когато някой изпляска тая графика
                препоръка е

                Коментар


                • Балона при златото през 1980г.

                  1980г средната годишна заплата в САЩ измерена в злато е била средно 457 грама.

                  2023г средната годишна заплата в САЩ измерена в злато е средно 839 грама.

                  Трябва ни цена 3680 долара за да се изравним с рекордната стойност от 1980г.





                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от lost in fx Разгледай мнение
                    Златото в момента е единствения метал който е толкова близо до най високата си цена в историята. Само на 3% под върха. Всички други метали паднаха надолу и там си стоят. Това е много силен индикатор за "нещо".
                    Да така е силен индикатор е за предстоящата несигурност на пазарите..
                    Какво ще стане, ако в България останат само цигани и държавни служители?!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от lost in fx Разгледай мнение

                      Въпрос на вкус и гледна точка. Мен в интерес на истината картинката не ме интересува особено. Повече ме интересува съотношението цена грамаж. Аз по принцип предпочитам да купувам скрап и самородно злато. Но когато няма добри сделки и монетите вършат работа. Големи кюлчета излизат по изгодно но са по трудни за топене. Трябва да ги режа......Нумизматични стойности изобщо не ме интересуват. За мен златото е материал. Метал като всички други. Само дето струва над 100 000лв килото.
                      Красотата е субективно понятие. „Любовта е сляпа”. Понякога буквално.
                      Кюлчета са за предпочитане, но има определени сценарии, в които е добре да има и монети на разположение. Грамажа е най-важен, но разликата в надценката на различните инвестиционни монети не е голяма. Определени картинки са малко по-евтини от други, затова и е най-добре да се трупа повече от тях.
                      Всъщност сега се замислих, че е добре да имам за спешни случаи Британия, за да може лесно да избера от коя да се отърва първо. А откъде купуваш самородни късове?
                      Last edited by Kris_; 04.04.2023, 13:16.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

                        Това е една от най-грозните инвестиционни монети, които се предлагат. Че няма емотка за повръщане.
                        Зверовете на Тюдорите или юбилейна Британски Суверен е в пъти по-симпатична. Кленов лист или Кругерранд са къде по-хубави. Дори изтъркания Американски орел е за предпочитане, а с Мексиканското песо изобщо даже не може да се прави сравнение. Като цяло не бих си купил монета с британския флаг на нея.
                        Въпрос на вкус и гледна точка. Мен в интерес на истината картинката не ме интересува особено. Повече ме интересува съотношението цена грамаж. Аз по принцип предпочитам да купувам скрап и самородно злато. Но когато няма добри сделки и монетите вършат работа. Големи кюлчета излизат по изгодно но са по трудни за топене. Трябва да ги режа......Нумизматични стойности изобщо не ме интересуват. За мен златото е материал. Метал като всички други. Само дето струва над 100 000лв килото.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lost in fx Разгледай мнение
                          Най красивата масова монета - Британия 2023. https://www.youtube.com/shorts/1UubtTxul4s
                          Това е една от най-грозните инвестиционни монети, които се предлагат. Че няма емотка за повръщане.
                          Зверовете на Тюдорите или юбилейна Британски Суверен е в пъти по-симпатична. Кленов лист или Кругерранд са къде по-хубави. Дори изтъркания Американски орел е за предпочитане, а с Мексиканското песо изобщо даже не може да се прави сравнение. Като цяло не бих си купил монета с британския флаг на нея.

                          Коментар


                          • Златото в момента е единствения метал който е толкова близо до най високата си цена в историята. Само на 3% под върха. Всички други метали паднаха надолу и там си стоят. Това е много силен индикатор за "нещо".

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от lost in fx Разгледай мнение
                              Най красивата масова монета - Британия 2023. https://www.youtube.com/shorts/1UubtTxul4s
                              секси е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                                Нещо много си се объркал.
                                През соца златото НИКОГА не е било 90 лв/гр за 14 карата.

                                До 1989 дори БНБ продаваше официално и свободно по 13,17 лв/гр за 24 карата.

                                Не ми се търсят стари квитанции, където баща ми е купувал за 100 лева 100 лева десетилетие на ООН за жените. 8.44 гр/проба 900.
                                Но ако си Тома Недверни може да си направиш справка в сайта на БНБ

                                След демокрацията цените скочиха многократно. Да кажем 1993 г БНБ вече продаваше монетата " азбука" за 846 лв или за 111.45 лв/гр за 24 карата
                                А пък през 1994 г монетата "Храм Паметник Ал. Невски" е с номинал 10 000 лв, но доколкото помня се продаваше за 20 000 лв.

                                Сумата беше няколко заплати по онова време. Учителите вземаха по 3000 лв на месец.

                                Сребърните монети от 500 лв се продаваха по 1000 лв по онова време.

                                Коментар

                                Working...
                                X