IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
    Така и не успя да разбереш, че това е Хедж. Идеята му не е да го купиш днес и утре да го продадеш

    Аве момче,аз инвестирам и търгувам още когато баща ти е давал по 2лв за закуска,тръгнал да ме учи каква била идеята на златото
    Златото е такова какво е ! Ти няма как да го определяш хедж ли,спекула ли,инвестиция ли или друго! Осъзнай го това най-накрая вместо да говориш глупости постоянно.
    Анализираме цената,инфлация и т.н. и колко неуспешно и губещо е била покупката на злато в сравнение с почти всички други активи ! И как не е никакъв хедж и как не запазва покупателна стойност,а я губи !

    Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
    Инвестирам като повечето инвеститори - в знайни и незнайни компании. Основно във фармацевтични и химични компании, малко платкаджии и 2 мини и разни дребосалъци.
    А ти?
    И аз така.Купувам подценени активи,а продавам надценени.Във всеки сектор без ограничение
    Last edited by petrg5s; 21.10.2023, 10:39.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

      Луда работа.
      В какво са ти другите 80-90% активи? в имот и малко кеш?
      Инвестирам като повечето инвеститори - в знайни и незнайни компании. Основно във фармацевтични и химични компании, малко платкаджии и 2 мини и разни дребосалъци.
      А ти?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

        Е ,как да се занулиш на БФБ,като само да избереш една акция и нищо да не правиш си 50-100% от 2020...а има и доста повече.Пинокио знае коя акция е звездата

        А тук? Един гол ***

        2020 цена злато 2060$
        2023 2000$

        Демек ,даже и си вътре.Ми такси съхранение? Спред купува?

        Но много по-важното.Колко поскъпна всичко от 2020 насам,реалната инфлация говорим???
        То в един обор да бяхте вкарали 2020 ,пак щяхте да направите 50%,а ся ? един гол ***
        Така че нека говорим с факти,а не общи приказки като сссааааа и останалите "експерти" в темата
        Петракис, много удобно разглеждаш избран от теб период. Дай да видим тогава как е цената му от 2000г до днес?
        Така и не успя да разбереш, че това е Хедж. Идеята му не е да го купиш днес и утре да го продадеш.
        https://www.bullionbypost.eu/gold-pr...price-history/
        Явно ти Хеджираш в акции на Алтерко. ОК, твоя работа.
        п.с. на нас инвестиции в обор не ни трябват, имаме си теб и то без никаква инвестиция.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
          до около от 1 до 5%, рядко съю стигал до 10%. Докато жълтото ми не пада под 5% от 10г., а чат пат е достигало и до 10%. ...
          Луда работа.
          В какво са ти другите 80-90% активи? в имот и малко кеш?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение
            Златото за нищо не става. Само за кибици, които ги е шубе от по-сериозна инвестиция/спекула... начи искаме ем да е сигурно и исторически доказано като стойност, ем да стане 50 бона унцийката и да сънуваме сладки сънища. Няма да стане -- никога. Животът не е устроен така. Големите печалби са свързани с поемането на големи рискове -- златото не е риск, така че няма как да изкарате и големи пари от него.
            Хубавото при него е, че поне няма да се занулите, но тва е...
            Е ,как да се занулиш на БФБ,като само да избереш една акция и нищо да не правиш си 50-100% от 2020...а има и доста повече.Пинокио знае коя акция е звездата

            А тук? Един гол ***

            2020 цена злато 2060$
            2023 2000$

            Демек ,даже и си вътре.Ми такси съхранение? Спред купува?

            Но много по-важното.Колко поскъпна всичко от 2020 насам,реалната инфлация говорим???
            То в един обор да бяхте вкарали 2020 ,пак щяхте да направите 50%,а ся ? един гол ***
            Така че нека говорим с факти,а не общи приказки като сссааааа и останалите "експерти" в темата
            Last edited by petrg5s; 21.10.2023, 09:40.

            Коментар


            • Кажи точни параметри на вход за шорт, недей така във въздуха само и ти като петракиса. Бъди искрен и сложи фактите на масата.

              Коментар


              • Златари пуснал съм къси от тази бомба 1 мильоон доларя къси. Само наблюдавайте как прибирам парички

                Коментар


                • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение
                  Златото за нищо не става. Само за кибици, които ги е шубе от по-сериозна инвестиция/спекула... начи искаме ем да е сигурно и исторически доказано като стойност, ем да стане 50 бона унцийката и да сънуваме сладки сънища. Няма да стане -- никога. Животът не е устроен така. Големите печалби са свързани с поемането на големи рискове -- златото не е риск, така че няма как да изкарате и големи пари от него.
                  Хубавото при него е, че поне няма да се занулите, но тва е...
                  Не съм съгласен с първото ти изречение, както и онова за 50к, че нямало НИКОГА да станало. С останалите съм съгласен. Ако превъртиш лентата назад в темата ще видиш, че повечето сме на мнение, че жълтото е за съхранение на покупвателна способност за дълъг период от време. За много от нас то си е хедж.
                  Иначе си прав за рисковите активи. Аз също имам такива рискови инвестиции, които варират обикновено до около от 1 до 5%, рядко съю стигал до 10%. Докато жълтото ми не пада под 5% от 10г., а чат пат е достигало и до 10%. Точно в този момент ми е почти 8%, понеже малко му отскочи цената тия дни, а на рисковите ми активи съм назад с около 3% YTD, но пък знае ли човек....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    златото е сейв хевън - настоящия сложен момент е доказателство
                    oт 6 окт досега е +8.6% (във евро) и то само дето едни бедуини със сандали изтреляха малко ракети, не ми се мисли, ако трите самолетоносача на лошите влязат във действие.
                    Иначе е
                    +13.5% 1Y, (S&P +11.1% 1Y)
                    +22% 2Y, (S&P -7.6% 2Y)
                    Last edited by Бедният брoкер; 20.10.2023, 21:26.

                    Коментар


                    • Златари толкоз беше, не се майтапя. Няма майтап в тия работи. Бомбите на Архитекта смазват всичко наред на финансовите пазаре

                      Коментар


                      • Златото за нищо не става. Само за кибици, които ги е шубе от по-сериозна инвестиция/спекула... начи искаме ем да е сигурно и исторически доказано като стойност, ем да стане 50 бона унцийката и да сънуваме сладки сънища. Няма да стане -- никога. Животът не е устроен така. Големите печалби са свързани с поемането на големи рискове -- златото не е риск, така че няма как да изкарате и големи пари от него.
                        Хубавото при него е, че поне няма да се занулите, но тва е...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                          ТУЙ БЕШЕ НА ЗЛАТОТО ЗЛАТАРИ

                          ЩЕ Я ПОМНИТЕ ТАЗИ БОМБА

                          КЪСООООООООО
                          не залагаш истински пари, нали
                          препоръка е

                          Коментар


                          • ТУЙ БЕШЕ НА ЗЛАТОТО ЗЛАТАРИ

                            ЩЕ Я ПОМНИТЕ ТАЗИ БОМБА

                            КЪСООООООООО

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                              Аз го написах предния пост, ти пак.
                              Какво си можел да купиш с 1 унция злато 2020 и сега ? дай да видим

                              Отделно не мухлясва,но иска разходи по съхранение + огромния спред те връщат в десета глуха
                              И за 4г като няма никакъв разтеж,кел файда
                              Само от инфлацията си поне -50%
                              Ти колко плащаш за съхранение на твоето злато по 102 лв/гр?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                ОК за съхранение на покупателна стойност на капитала .. нищо повече + не мухлясва и не го лови смяна на парите , девалвация и тн гадости на модерната парична система
                                Аз го написах предния пост, ти пак.
                                Какво си можел да купиш с 1 унция злато 2020 и сега ? дай да видим

                                Отделно не мухлясва,но иска разходи по съхранение + огромния спред те връщат в десета глуха
                                И за 4г като няма никакъв разтеж,кел файда
                                Само от инфлацията си поне -50%
                                Last edited by petrg5s; 20.10.2023, 14:03.

                                Коментар

                                Working...
                                X