IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
    Стана ли ти ясно сега как Петроспам пак излъга, бил имал там, бил имал другаде, чел нещо си ама недочел. Искал да имал, ама нямал, ама гледал как хората имали и искал и той да има, ама няма, ама щял да има, когато другите нямали. Всичко има и разбира човечеца, ама всъщност само си драска и дразни тези които наистина имат нещичко.
    На мен ми стана ясно,че идея си нямаш от сейфове,нито някога си питал,защото такива цени просто няма,нито пък някога си имал.
    А то и няма нужда,за 5 гр
    А оня цитирания с интелекта на маймуна е ясно,че няма как да му е станало ясно.То се иска малко и мозък между клепарите.А и също да си имал сейф,а не само да гледаш реклами по телевизора

    п.ц. И в ПИБ съм имал и в Алианз съм имал сейф,даже и в Уникредит преди мноооого години Казвам му актуалните цени,от днес,защото ги менят всяка година,но ти няма как да го знаеш това,понеже никога не си имал.
    Last edited by petrg5s; 08.12.2023, 12:11.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      чети по-внимателно текстовете
      и се опитвай да разсъждаваш над тях
      Стана ли ти ясно сега как Петроспам пак излъга, бил имал там, бил имал другаде, чел нещо си ама недочел. Искал да имал, ама нямал, ама гледал как хората имали и искал и той да има, ама няма, ама щял да има, когато другите нямали. Всичко има и разбира човечеца, ама всъщност само си драска и дразни тези които наистина имат нещичко.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

        Аз те разбирам прекрасно,но ти не разбираш друго.
        Неслучайно написах 4г седи на едно място.Ако тръгне след такъв дълъг период на консолидация,ръста ще е доста повече,а не само 10-15%
        Атака на 3к не му мърдат,а това са 40-50%

        Но по-вероятно е да падне
        Тук съм съгласен. Но 10-15% ги дадох в краткосрочен план, вкл. и за годишна база, понеже смятахме разноските за касета.

        Иначе да, има да наваксва и 40-50% в близките 2-3г. не му мърдат.

        Предполагам, че спада за който говориш, е тест на нивата около 2000 в краткосрочен аспект?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
          Понеже си техничар, затова се опитвам да го обясня на твоя език. Моя подход е коренно различен и използва съвсем различни модели за предвиждане.
          Аз те разбирам прекрасно,но ти не разбираш друго.
          Неслучайно написах 4г седи на едно място.Ако тръгне след такъв дълъг период на консолидация,ръста ще е доста повече,а не само 10-15%
          Атака на 3к не му мърдат,а това са 40-50%
          Но по-вероятно е да падне

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

            Това е доста нелогично
            4г седи на нивата които е в момента
            Именно защото стои, а тенденцията е да расте(заради печатницата), означава, че дистрибуцията в най-скоро време ще си свърши работата - очакването ми е - експонента на ръста към върха, заради незатворените къси от понеделник. Тръгне ли леко нагоре, преодолявайки определени нива, върха ще бъде подминат с лекота.

            Понеже си техничар, затова се опитвам да го обясня на твоя език. Моя подход е коренно различен и използва съвсем различни модели за предвиждане.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
              при очакван ръст между 10 и 15% за догодина
              Това е доста нелогично
              4г седи на нивата които е в момента

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                На година,не на месец
                чети по-внимателно текстовете
                и се опитвай да разсъждаваш над тях
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                  Ако наистина са ударили 300 кинта/месец(3600лв/год.), .
                  На година,не на месец...за Пловдив.

                  В София гледам на ПИБ сега са 900 /година малките
                  За страната същия е 360/година

                  Алианз 270/година малките

                  Спреда е голямото дърво ,според зависи какво точно купуваш,че има някой артикули...
                  Last edited by petrg5s; 08.12.2023, 10:39.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

                    Като се интересувах последно беше около 180лв на месец за 1 касета.
                    Първоначално изпратено от Сибирския Бръснар Разгледай мнение

                    300.....вдигнаха ги Септември
                    Благодаря много за споделената информация.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                      Такива цени няма от поне 2-3г.Толкова си се и интересувал
                      Аз имах в Алианз и ПИБ доста години.
                      Беъра да звъни и пита,най-лесния и бърз начин
                      Ако наистина са ударили 300 кинта/месец(3600лв/год.), както е споделил Бръснарчето, трябва пари за 1 апартамент да се обърне в злато, че да излезе сметката.

                      1kg злато в момента е грубо 120к лв (10 кюлчета по 100гр.), при очакван ръст между 10 и 15% за догодина, означава, че 25-30% ще отидат за разходи по трезора и още 3.2% в спред. При по-малки суми, положението става още по-зле. За евентуална печалба под 10к/год. Нема да е тая. Остава си CFD-то.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
                        Като се интересувах последно беше около 180лв на месец за 1 касета.
                        Такива цени няма от поне 2-3г.Толкова си се и интересувал
                        Аз имах в Алианз и ПИБ доста години.
                        Беъра да звъни и пита,най-лесния и бърз начин

                        Коментар


                        • КАК Е ЗЛАТАРИ ВЪРВИ ЛИ ПОКАЧВАНЕТО НА ЗЛАТОТО

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                            Някой има ли актуална информация за таксите за трезор? Че ми се завъртя една идея.
                            300.....вдигнаха ги Септември

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                              Някой има ли актуална информация за таксите за трезор? Че ми се завъртя една идея.
                              Като се интересувах последно беше около 180лв на месец за 1 касета.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                                Някой има ли актуална информация за таксите за трезор? Че ми се завъртя една идея.
                                Ако нещата се оплеска глобално или локално , таксите клонят към 100 процента плюс таксата за съхранение .
                                Last edited by Майстора233; 06.12.2023, 22:41.

                                Коментар

                                Working...
                                X