IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

    Колко размисли и страсти. Аз купувам злато и сребро без да се замислям. Кокато смятам, че е евтино купувам, когато смятам, че цената е добра прдавам и минавам в имоти и швейцарски франкове и обратно. Чисто импулсивно и без да му мисля.
    А сега, кое смяташ за евтино от тези активи? Какво би купил?
    Last edited by KalinG; 11.02.2024, 13:52.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от KalinG Разгледай мнение
      Здравейте, на графиката по-долу аз лично си вадя следният извод.

      Хедж фондовете се оттеглят от пазара на злато и купуват акции и облигации.

      ЦБ, пенсионните дружества и институционалните фондове инвестират в злато.

      Значи ли това, че пазара подценява златото, за сметка на акции и облигации?

      [ATTACH=CONFIG]temp_27489_1707650556413_368[/ATTACH]

      Значи ли това, че ако тренда се обърне цената на златото може да се изстреля доста, над очакваното. Особенно на ЕТФ и акциите на златодобивни компании, чиято цена към момента е спаднала.

      В цената на златото единственото, което ме притеснява е цената на добива, която е около 1000-1200$, спрямо продажната. Тук има риск.

      Но от друга страна цената на акциите на златодобивните компании е доста ниска, спрямо цената на златото,, а и в историческата графика е по-близо до цените си то 2019-2020г. Или греша?
      Колко размисли и страсти. Аз купувам злато и сребро без да се замислям. Кокато смятам, че е евтино купувам, когато смятам, че цената е добра прдавам и минавам в имоти и швейцарски франкове и обратно. Чисто импулсивно и без да му мисля.

      Коментар


      • Здравейте, на графиката по-долу аз лично си вадя следният извод.

        Хедж фондовете се оттеглят от пазара на злато и купуват акции и облигации.

        ЦБ, пенсионните дружества и институционалните фондове инвестират в злато.

        Значи ли това, че пазара подценява златото, за сметка на акции и облигации?



        Значи ли това, че ако тренда се обърне цената на златото може да се изстреля доста, над очакваното. Особенно на ЕТФ и акциите на златодобивни компании, чиято цена към момента е спаднала.

        В цената на златото единственото, което ме притеснява е цената на добива, която е около 1000-1200$, спрямо продажната. Тук има риск.

        Но от друга страна цената на акциите на златодобивните компании е доста ниска, спрямо цената на златото,, а и в историческата графика е по-близо до цените си то 2019-2020г. Или греша?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
          няма са притеснявате еврейчета със злато от 1944

          ще закарам златото ви отново на 1944

          после и по надолу


          Шортвай смело. Само сподели тук за статистиката цена на която шортиш, та да научим и ние нещо от зрящите.

          Коментар


          • няма са притеснявате еврейчета със злато от 1944

            ще закарам златото ви отново на 1944

            после и по надолу


            Last edited by the architect; 08.02.2024, 02:15.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

              Даже се учудих, като си създател на темата, какви невероятни дивотии си написал! Подобни расъждения, докарват много болести.
              Аз съм прост, слагам кантарчето и по карати ти казвам какво физическо злато съм инвестирал и какво притежавам. Другото е талаш, дето си го написал и не ме интересува, както и всички останали, то натоварва единствено твоя мозък.
              добре, добре, айде, поживо-поздраво, виждам, че не вдяваш ....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

                тая тема (за историята), аз съм я създал от друг профил, не ми пречиш, идвай, ако добавяш съдържание,
                а, не, ще оставят всеки Ганю и Ганка по света (от който няма да имат тоооолкова нужда) да си попръцква у стара кола, у старият коптор, да натоварва пенсионната и здравна система, да им дишаа кислорода, да прави трафик то улиците и по въдуха, да го хранят със месо, откъде на къде ???
                На определена по територия и население, неолибералния (и не само) капитализъм е взел да се задъхва, той изисква постоянно Яко потребление, а ти и другите шушляци във Западният свят няма да го предоставите, я тогава сме Ви измислили нова схема за живуркане (или у канаФката).
                Плановете са едни, какво ще стане е друго, но шансовете ни за вече за нормален живот са доста слаби.
                Даже се учудих, като си създател на темата, какви невероятни дивотии си написал! Подобни расъждения, докарват много болести.
                Аз съм прост, слагам кантарчето и по карати ти казвам какво физическо злато съм инвестирал и какво притежавам. Другото е талаш, дето си го написал и не ме интересува, както и всички останали, то натоварва единствено твоя мозък.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

                  тая тема (за историята), аз съм я създал от друг профил, не ми пречиш, идвай, ако добавяш съдържание,
                  а, не, ще оставят всеки Ганю и Ганка по света (от който няма да имат тоооолкова нужда) да си попръцква у стара кола, у старият коптор, да натоварва пенсионната и здравна система, да им дишаа кислорода, да прави трафик то улиците и по въдуха, да го хранят със месо, откъде на къде ???
                  На определена по територия и население, неолибералния (и не само) капитализъм е взел да се задъхва, той изисква постоянно Яко потребление, а ти и другите шушляци във Западният свят няма да го предоставите, я тогава сме Ви измислили нова схема за живуркане (или у канаФката).
                  Плановете са едни, какво ще стане е друго, но шансовете ни за вече за нормален живот са доста слаби.
                  създал си я ти, но лордчето е създал; поне 3 имотни теми
                  така, че няма да му се надуваш

                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                    Брадчед, първо тухлите много си вървят, кога реши, че не вървят, при положение, че почти никога не са били по-вървежни. Второ, коя е вашата тема??? При положение, че инвестирам във физическо злато от три места повече от 10 години. Дефинирай нашата и вашата тема!!!!. Трето, как реши и КОЙ СИ ТИ, че да обобщаваш какви дигитални пари щяли да влязат в обращение и как така точно аз нямам да имам нито пари, нито имоти? Ти сигурен ли си, че не си пациент на ЦПЗ "Проф. Никола Шипковенски"?
                    По какъв начин ще се изпарят имоти???
                    тая тема (за историята), аз съм я създал от друг профил, не ми пречиш, идвай, ако добавяш съдържание,
                    а, не, ще оставят всеки Ганю и Ганка по света (от който няма да имат тоооолкова нужда) да си попръцква у стара кола, у старият коптор, да натоварва пенсионната и здравна система, да им дишаа кислорода, да прави трафик то улиците и по въдуха, да го хранят със месо, откъде на къде ???
                    На определена по територия и население, неолибералния (и не само) капитализъм е взел да се задъхва, той изисква постоянно Яко потребление, а ти и другите шушляци във Западният свят няма да го предоставите, я тогава сме Ви измислили нова схема за живуркане (или у канаФката).
                    Плановете са едни, какво ще стане е друго, но шансовете ни за вече за нормален живот са доста слаби.
                    Last edited by Бедният брoкер; 07.02.2024, 22:25.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

                      братчед, един единствен съвет от мене, гледам тухлите не вървят и си влязъл във нашата тема,
                      купувай злато (и малко биткойн) за лоши дни,
                      че после като Флязат дигиталните хартишки, нито пари ( money, not currency) ще имаш, нито коптори.
                      Брадчед, първо тухлите много си вървят, кога реши, че не вървят, при положение, че почти никога не са били по-вървежни. Второ, коя е вашата тема??? При положение, че инвестирам във физическо злато от три места повече от 10 години. Дефинирай нашата и вашата тема!!!!. Трето, как реши и КОЙ СИ ТИ, че да обобщаваш какви дигитални пари щяли да влязат в обращение и как така точно аз нямам да имам нито пари, нито имоти? Ти сигурен ли си, че не си пациент на ЦПЗ "Проф. Никола Шипковенски"?
                      По какъв начин ще се изпарят имоти???

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

                        братчед, един единствен съвет от мене, гледам тухлите не вървят и влязъл във нашата тема,
                        купувай злато (и малко биткойн) за лоши дни,
                        че после като Флязат дигиталните хартишки, нито пари ( money, not currency) ще имаш, нито коптори.
                        какво ще стане с копторите
                        ще изчезнат ли
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                          Това е petrg5s. Винаги го питай за есенната му прогноза за Атерата, ама винаги! Спрямо неговото "кристално" кълбо ТА. То, кълбото май е направено от плексиглас
                          братчед, един единствен съвет от мене, гледам тухлите не вървят и си влязъл във нашата тема,
                          купувай злато (и малко биткойн) за лоши дни,
                          че после като Флязат дигиталните хартишки, нито пари ( money, not currency) ще имаш, нито коптори.
                          И ние, де.
                          Last edited by Бедният брoкер; 07.02.2024, 21:41.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

                            А може би Вие сте просто "хейтър"? Като имате различно мнение от моето защо не го споделите, подплатено с цифри, като цена и времеви интервал? Или е много по-лесно да разсъждаваш критично, но без подплатена с факти конкретика.
                            Това е petrg5s. Винаги го питай за есенната му прогноза за Атерата, ама винаги! Спрямо неговото "кристално" кълбо ТА. То, кълбото май е направено от плексиглас

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

                              А може би Вие сте просто "хейтър"? Като имате различно мнение от моето защо не го споделите, подплатено с цифри, като цена и времеви интервал? Или е много по-лесно да разсъждаваш критично, но без подплатена с факти конкретика.
                              това е петрог5счо
                              той купува физическо злато на 102лв докато го шорти с 2 клика
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение

                                Доста разсъждения в свободен текст бих казал. Кой ви излъга за 2400? или може би сте чел в Интернет някой на вашето ниво
                                А може би Вие сте просто "хейтър"? Като имате различно мнение от моето защо не го споделите, подплатено с цифри, като цена и времеви интервал? Или е много по-лесно да разсъждаваш критично, но без подплатена с факти конкретика.
                                Last edited by RUBLA; 07.02.2024, 15:46.

                                Коментар

                                Working...
                                X