IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

    Всичко зависи кога и на каква цена си ги купувал.
    Аз когато инвестирах в злато си казах, че ще продавам Х унции когато покупната цена в Тавекса стане 3800, следващите Х унции, когато стане 3900 и т.н.

    Когато си дадох тази цел, тя ми се стори мнооооого далечна.
    Обаче продадох на 3800, после на 3900, продадох и над 4000лв...
    Чакам 4100 за да бъда последователен.

    Дали ми се продава или не-няма значение. важното е човек да следва пътя, който сам е начертал.

    П.П. Разбира се кеша пак се инвестира в друго:-)
    това е номера
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      аз продадох 1 унция на 3896 и седмица след това се оказа, че съм загубил 100+ кинта
      вече никакво продаване
      Всичко зависи кога и на каква цена си ги купувал.
      Аз когато инвестирах в злато си казах, че ще продавам Х унции когато покупната цена в Тавекса стане 3800, следващите Х унции, когато стане 3900 и т.н.

      Когато си дадох тази цел, тя ми се стори мнооооого далечна.
      Обаче продадох на 3800, после на 3900, продадох и над 4000лв...
      Чакам 4100 за да бъда последователен.

      Дали ми се продава или не-няма значение. важното е човек да следва пътя, който сам е начертал.

      П.П. Разбира се кеша пак се инвестира в друго:-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

        Тц.
        Продадох малко.
        аз продадох 1 унция на 3896 и седмица след това се оказа, че съм загубил 100+ кинта
        вече никакво продаване
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

          заприходи ли?
          Тц.
          Продадох малко.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение
            БНБ актуализира цените на златните монети.
            заприходи ли?
            препоръка е

            Коментар


            • БНБ актуализира цените на златните монети.

              Коментар


              • БНБ за пореден път продава инвестиционно злато много близко до борсова цена. Цената на грам на 10000 лв Александър Невски е по-ниска от цената на инвестиционните златни унции продавани от Тавекс и иголд.

                Коментар


                • https://www.bloombergtv.bg/a/3-pazar...rayno-logichen
                  Рекордният ръст на златото е крайно логичен

                  Ескалиращото геополитическо напрежение, перспективата за проблемни избори в няколко държави и все по-благоприятният икономически контекст за златото трябва да проправят пътя към нови върхове
                  Златото окончателно излезе от диапазона, в който се намираше от началото на това десетилетие, като този месец достигна рекордните 2195 долара за тройунция. Въпреки че зад неотдавнашното рали вероятно стои вълна от покупки от Китай, някои от по-традиционните фактори, които обикновено стимулират жълтия метал, започват да се проявяват. Очакват се нови рекорди.
                  През по-голямата част от последното десетилетие Китай диверсифицира държавните си валутни резерви в злато, въпреки че отчитането на дейността му е откъслечно. Дали Китай ще продължи да добавя на рекордни цени, сега е голям въпрос, но апетитът на богатите в страната изглежда остава незадоволен.

                  По данни на Швейцарската федерална митническа администрация физическият износ на злато от Швейцария за Китай почти се е утроил през януари. Това показва, че китайските граждани търсят убежище в най-древната форма на финансова сигурност след рокаден период за пазарите на недвижими имоти и акции в страната.
                  Има и други признаци, че търсенето на злато се засилва в по-широк план. Анализаторите на Societe Generale SA съобщиха за рекордни месечни потоци от мениджъри на фондове в злато през февруари на стойност 11,3 млрд. долара. През последните две седмици фючърсите върху злато на COMEX отбелязаха най-големия ръст на новите нетни дълги позиции от пет години насам, въпреки че експозицията все още не е близо до рекорда за открити позиции, възлизащ на 426 000 договора в момента спрямо 550 000 договора, държани в края на 2019 г.

                  Намаляването на дяловете на борсово търгуваните фондове, свързани със злато, остава озадачаващо. Те обикновено проследяват цената на златото доста плътно, но от края на 2022 г. двойката се разминава драстично. През февруари се наблюдава девети пореден месечен отлив от физически обезпечени ETF, като досега през тази година са продадени 5,7 млрд. долара. Въпреки това тези изходящи потоци не са били достатъчни, за да отговорят на бурното търсене от страна на централните банки, което е надхвърлило 1000 метрични тона покупки годишно в продължение на две последователни години.
                  Представянето на златото - или липсата на такова - през последните години обърква анализаторите. Конвенционалната логика би очаквала нови върхове, когато Федералният резерв задейства огромната си пандемична програма за парично стимулиране. Но последвалият рязък скок на инфлацията, предизвикан до голяма степен от рязкото покачване на цените на енергията, беше съпроводен от срив в корелациите на златото с други класове активи. Повишаването на лихвените проценти би трябвало да е лошо за златото, а избухването на война - полезно, но реакцията беше минимална.
                  Според Крис Уотлинг, основател на инвестиционната консултантска компания Longview Economics, трите основни исторически фактора, които движат цените на златото, са доларът, инфлационните очаквания и прогнозите за лихвените проценти. Те започват, със закъснение, да се утвърждават.

                  От началото на ноември доларовият индекс спадна с близо 4%, което направи метала по-евтин за покупка. Инфлацията се забавя постоянно от известно време насам, така че е трудно да се отдаде голяма заслуга на скорошното поскъпване на златото. Експертният начин за проследяване на връзката на златото с паричната страна на икономиката е да се следи доходността на облигациите след коригиране с инфлацията. От средата на февруари доходността на 10-годишните облигации на американската хазна, обвързани с инфлацията, е спаднала с 20 базисни пункта до около 1,8%; намаляването на реалната доходност подкрепя ралито на златото, тъй като паркирането на пари в облигации става относително по-малко привлекателно. Междувременно очакваното от фючърсния пазар намаляване на лихвените проценти от страна на Фед през втората половина на тази година би трябвало да подкрепи по-високите цени на златото.

                  За златотърсачите основният му чар идва от контраста с валутите, обезпечени с нищо по-съществено от разточителни правителства. Например според Бюджетната служба на Конгреса фискалният дефицит на САЩ ще се увеличава през следващото десетилетие. Съпътстващото увеличение на емитирането на дългови ценни книжа ще бъде безмилостно - което допълнително засилва позициите на биковете за любителите на благородния метал. И макар че неотдавнашните рекордни стойности на биткойна бяха стимулирани от въвеждането на ETF-и за криптовалути, основният двигател на търсенето е подобно презрение към фиатните валути.

                  Вместо просто да се чудят дали Китай е купил или не още един камион със слитъци, инвеститорите имат някои по-малко неосезаеми аргументи за разпределяне на повече пари към метала. Ескалиращото геополитическо напрежение, перспективата за проблемни избори в няколко държави и все по-благоприятният икономически контекст за златото трябва да проправят пътя към нови върхове.

                  Коментар


                  • хахаха еверйските измамници били неподготвени за ръста на златото

                    споко еверйски измамници пак ще ви закарам на 1700


                    Тихо, потайно и изненадващо. Цените на златото достигат рекордни стойности, а анализаторите на Wall Street твърдят, че са били неподготвени за това, пише The Wall Street Journal.

                    Коментар


                    • Златари, използвате ли трезори за съхранение на инвестициите?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Плажът Разгледай мнение
                        Според мен златото го очаква спад в цената.
                        Според мен цената ще зависи от войните по света в момента. В европейски валути не е така комфортно да си държиш парите - има война в Европа. Щатите са в колосални дългове - и долара не е оферта. Валутите на запад се смятаха за сигурни, но това вече не е така т.е. не са толкова сигурни колкото бяха преди 2-3 години и хората стигат до златото като вариант. имам впредвид за съхранение на стойност, а не за спекулации, инвестиции, разплащания...

                        Коментар


                        • Според мен златото го очаква спад в цената.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Мечкан_Бикоядов Разгледай мнение
                            За 3¬4 % ръст голямо квичене, голямо нещо
                            петрог5счо, още ли купуваш златото на 102лв?
                            препоръка е

                            Коментар


                            • За 3¬4 % ръст голямо квичене, голямо нещо

                              Коментар


                              • еее, новите монети по унция са далече - далече и има да залежават следващите 10-15 години…
                                виж невски си е топ оферта , ако каса 1 ми беше наблизо , е ся щях да скоча да си зема 5-6 унции, за леко спание
                                хахаха


                                Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                                Да прав си, аз говорех за монети от една унция. За 1/4 унция наистина по-добре 10000 лв Александър Невски. Поне е с определен тираж.

                                Коментар

                                Working...
                                X