IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

    Етф който държи физическо в Лондонските тъмници за какво се брои?
    за виртуално
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      То хубаво, ама се уточнете какво имате - злато (физическо) или "злато" (екселско), че да не стават обърквания. Аз имам само злато, нямам "злато", като от инвестициите ми (изключвам имотите, че тогава става малко мазало) то е около 9%. Купувано е основно на цена около 600 долара (изключвам някоя и друга монета, дето съм взел за кеф от БНБ) и оттогава е холд - ще си стои за децата в основната си част
      Етф който държи физическо в Лондонските тъмници за какво се брои?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        То хубаво, ама се уточнете какво имате - злато (физическо) или "злато" (екселско), че да не стават обърквания. Аз имам само злато, нямам "злато", като от инвестициите ми (изключвам имотите, че тогава става малко мазало) то е около 9%. Купувано е основно на цена около 600 долара (изключвам някоя и друга монета, дето съм взел за кеф от БНБ) и оттогава е холд - ще си стои за децата в основната си част
        Физическо основно (12%).

        Коментар


        • Химия (информацията е злато)
          Ако знаеш как да хващаш риба, няма да си гладен или да се налага да си купуваш рибата.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            То хубаво, ама се уточнете какво имате - злато (физическо) или "злато" (екселско), че да не стават обърквания. Аз имам само злато, нямам "злато", като от инвестициите ми (изключвам имотите, че тогава става малко мазало) то е около 9%. Купувано е основно на цена около 600 долара (изключвам някоя и друга монета, дето съм взел за кеф от БНБ) и оттогава е холд - ще си стои за децата в основната си част
            Физика.
            Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

            Коментар


            • То хубаво, ама се уточнете какво имате - злато (физическо) или "злато" (екселско), че да не стават обърквания. Аз имам само злато, нямам "злато", като от инвестициите ми (изключвам имотите, че тогава става малко мазало) то е около 9%. Купувано е основно на цена около 600 долара (изключвам някоя и друга монета, дето съм взел за кеф от БНБ) и оттогава е холд - ще си стои за децата в основната си част
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • 32%
                Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                  Мене в момента 22% от портфейла ми е злато.
                  18%

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                    Мене в момента 22% от портфейла ми е злато.
                    Ooo колега, на 1 кюп сме с тебе, аз съм само с част от % по доле, дори ако елиминирам бфбто съм към 24% в жълто на нисе.
                    Те моите си бяха до нетолкова отдавна в % на пъпчиво тийни, ама ръстовете и някои добавки в майнъри преди 4 месеца го докараха до това относително тегло.

                    Ето ти и още един варварин, само дето тоя е направо Конан В
                    И той от няколко години натъртва сегиз тогиз за златото...ма не е само да си плямпа де, действа, гледам някъде към 16%+ се е "отенекиел".

                    Интересното е че към 3/4 е в етф-и, ама още по интересното при него дето забелязвам е че почти не държи тех компании, хич няма от модерните (с изкл. на няколко тех китайски като мене), а вместо това е заложил на доста сериозна експозиция към ЕМ, май от поръдъка на 25-28% някъде

                    https://whalewisdom.com/filer/bridge...dings_tab_link

                    Last edited by pipbel; 29.07.2020, 14:22.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                      Според мене хората ще се набутават в злато докато расте и чупи рекорди

                      Резултатът ще е зашеметяващ след няколко години
                      Мене в момента 22% от портфейла ми е злато.

                      Коментар


                      • Сега гледам, че BNP Paris Bas очакват супер ниските лихви да останат във времето и златото да отиде на $3500

                        Ако лихвите останат близо до сегашните нива или още по-надолу като трайна тенденция, тази прогноза може да се окаже вярна. Парадоксалното е, че златото би се качило по съвсем различни причини от това, което мислят голдбъгс
                        Last edited by Money; 29.07.2020, 11:39.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                          Според мене хората ще се набутават в злато докато расте и чупи рекорди

                          Резултатът ще е зашеметяващ след няколко години
                          По това не спорим въобще.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Затова, баланс му е майката, между всички възможни опции. Въпросът е колко процента е оптимално сега да се държат в този актив, защото си е актив. Яд ме е, че когато можех не купих паладий, но кой да предположи ...
                            Според мене хората ще се набутават в злато докато расте и чупи рекорди

                            Резултатът ще е зашеметяващ след няколко години

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Само потвърждава казаното от мене за златните буболечки

                              Хората и бизнесите не са могли да вземат злато срещу доларите

                              А всъщност и чуждестранните ЦБ не са могли на практика, както става ясно в края на 1960-те и началото на 1970-те

                              Златен стандарт...

                              Затова, баланс му е майката, между всички възможни опции. Въпросът е колко процента е оптимално сега да се държат в този актив, защото си е актив. Яд ме е, че когато можех не купих паладий, но кой да предположи ...

                              Коментар


                              • “Златният стандарт” през 1950-те и 1960-те е бил доста различен от златния стандарт през 19 век и се е отнасял до сетълмънта между ЦБ

                                Но тези неща са повтаряни до втръсване тука в тази тема...

                                Коментар

                                Working...
                                X