IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
    Ама иначе жълтото за нищо не ставало, нямало приложение, било отживелица.
    Важно е да е "хедж" срещу Шарлатанската инфлация

    Първоначално изпратено от marcozavara Разгледай мнение
    Къде са двамата критици на златото? Питам само...
    Гаранция това не ти е първия акаунт.И гаранция стария ти е игнора ми,а този също заминава в тоалетната.Пускам водата,пътувай приятно

    И аз се чудя ,вие къде бяхте когато падаше до 1800?сега изпълзвхте все едно голямата работа станала
    Last edited by X_Y; 28.10.2023, 21:51.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marcozavara Разгледай мнение
      Къде са двамата критици на златото? Питам само...
      Petrg5s е "инвеститор" с голяма непоносимост към всички реални активи. Той мрази активите от душа и сърце.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
        Те всички критици са шортаджии, ама никой от тях не постна да каже на колко е обул шортите и дс се похвали после. Ама иначе жълтото за нищо не ставало, нямало приложение, било отживелица.
        Рано и късно и то ще тръгне за малко на юг. Ама вярно ми е интересно що ги няма да се пенят.
        Last edited by pwise; 28.10.2023, 23:28.

        Коментар


        • Къде са двамата критици на златото? Питам само...

          Коментар


          • Те всички критици са шортаджии, ама никой от тях не постна да каже на колко е обул шортите и дс се похвали после. Ама иначе жълтото за нищо не ставало, нямало приложение, било отживелица.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
              ЗЛАТАРИ АБЕ ОЩЕ ЛИ СЕ НАПЪВАТЕ

              АМА НЕ ТАКА С ЛОШО БЕ ЗЛАТАРИ
              Има ли още от късото или дойде дългия?

              Коментар


              • ЗЛАТАРИ АБЕ ОЩЕ ЛИ СЕ НАПЪВАТЕ

                АМА НЕ ТАКА С ЛОШО БЕ ЗЛАТАРИ

                Коментар


                • къде са петроG5с и архитекта
                  искам да ги питам нещо
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Златото ще поспре на годината в момента

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

                      Не съм съгласен с първото ти изречение, както и онова за 50к, че нямало НИКОГА да станало. С останалите съм съгласен. Ако превъртиш лентата назад в темата ще видиш, че повечето сме на мнение, че жълтото е за съхранение на покупвателна способност за дълъг период от време. За много от нас то си е хедж.
                      Иначе си прав за рисковите активи. Аз също имам такива рискови инвестиции, които варират обикновено до около от 1 до 5%, рядко съю стигал до 10%. Докато жълтото ми не пада под 5% от 10г., а чат пат е достигало и до 10%. Точно в този момент ми е почти 8%, понеже малко му отскочи цената тия дни, а на рисковите ми активи съм назад с около 3% YTD, но пък знае ли човек....
                      Ако наистина вярваш, че в златото има потенциал за 50к, 8% е много малко да държиш. Поне за мен. Иначе акъли за чужди портфейли гледам да не давам. И аз държах злато известно време и таях надежди в него, но се разочаровах от липсата на по-сериозни движения по време на корона вируса и войната в Украйна. Продадох всичко и се насочих към петролни акции, които засега го бият откъм доходност. От металите имам само малко сребро, което никога не мисля да продавам -- потенциалът за ръст там е по-голям, от гледна точка за използването му като суровина.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от lost in fx Разгледай мнение
                        Купувайте жълто (физическо) на регулярни интервали и не го мислете много много! Има достатъчно умни глави по света дето отдавна са измислили всичко. Не е нужно да се напрягате излишно.

                        Тия дето скъсявате внимавайте! Особено ако позициите са на марджин през CFD там и със отрицателните суаповете ще ви прецакат яко колкото повече държите. Да, може краткосрочно да се "играе" и в двете посоки но трябва да знаеш кога да излезеш. Не е за всеки тая работа....Ако си мисли някой че дългосрочно ще пада златото.....това е малко вероятно и по скоро клони към нула % вероятност.

                        Златото ще си цикли в рейндж и когато му дойде момента ще избухне нагоре с много як тренд точно когато не го очаквате. Като нищо ще пробие 3К само за няколко месеца.
                        Съгласен! Но по-скоро към 2500 ще е на първо време.

                        Коментар


                        • Изглежда за краставици не може да се говори в тази тема.

                          Коментар


                          • Купувайте жълто (физическо) на регулярни интервали и не го мислете много много! Има достатъчно умни глави по света дето отдавна са измислили всичко. Не е нужно да се напрягате излишно.

                            Тия дето скъсявате внимавайте! Особено ако позициите са на марджин през CFD там и със отрицателните суаповете ще ви прецакат яко колкото повече държите. Да, може краткосрочно да се "играе" и в двете посоки но трябва да знаеш кога да излезеш. Не е за всеки тая работа....Ако си мисли някой че дългосрочно ще пада златото.....това е малко вероятно и по скоро клони към нула % вероятност.

                            Златото ще си цикли в рейндж и когато му дойде момента ще избухне нагоре с много як тренд точно когато не го очаквате. Като нищо ще пробие 3К само за няколко месеца.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              Забавник, ти нямаш нито една сделка за последните две години. И не, това че си купил краставици от Женския пазар, не се брои.
                              Ватник,нека нямам.Ти кажи защо обявяваваш позиции, а всъщост нямаш такива?
                              И като те хванат ,че лъжеш и цената е друга ,да се правиш че си се объркал

                              Само дребен човек който търси внимание и одобрение от околните лъже за сделки.Което е жалко,но вие ватниците сте си все такива, жалки и лъжливи същества

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                                И аз така.Купувам подценени активи,а продавам надценени.Във всеки сектор без ограничение
                                Забавник, ти нямаш нито една сделка за последните две години. И не, това че си купил краставици от Женския пазар, не се брои.

                                Коментар

                                Working...
                                X