IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кога очаквате следващата икономическа криза?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • само аз ли мисля, че байхойните ще докарат кризата?
    препоръка е

    Коментар


    • Когато се окаже ,че във ФЕД зло няма и доларът колабира под ударите на варварите.

      Коментар


      • В синхрон с пукането на поредния имотен и строителен балон. което ще е много скоро за радост. Защото пукне ли, започва пак малко по малко да се надува

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
          за мен най-големият балон, който ще гръмне са САЩ и Япония.. не може дефицити и десетки (частен + държавен дълг) трилиони задължения... печатане и начело един ненормален егоцентрик ... за мен Тръмп е перфектният президент за деня на голямото МЯУ.

          дано само размине без трета световна....но след като премине .. думите дефицит и дълг отново ще носят икономически смисъл...и парите ще са пари, а не прясно напечатани хартиики в момента са чисто политически популистки термини, които се размятат в предизборна обстановка, а после се замитат и се започва печатане и имитиране на дейност.

          колкото повече го отлагат толкова повече се опъва ластика
          Tова е така, но може да продължи много време. Ще си позволя да цитирам Кейнс: "The Market Can Remain Irrational Longer Than You Can Remain Solvent". Ако разтрелват всички с негативни мисли за икономиката, може да продължи още по-дълго.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от sunlight Разгледай мнение

            Винаги се почва от периферията, така че няма да са САЩ. По скоро Европа ще гръмне първа и то съвсем скоро.

            "The 10-year German bond rate is 0.70%, and this has been maintained by the ECB buying 40% of European government debt to no avail for nearly 10 years. The real crisis comes when they realize that the ECB will not be there to buy government debt. The bidders will demand a higher yield so rates will rise very rapidly."

            https://www.armstrongeconomics.com/m...nterest-rates/
            Кой ше гръмне първи няма значение.Западния модел приключи.Западняците самопровъзгласили се за единствени неповторими и изключителни се сгромолясаха.Спасение няма.А ние както винаги сме на страната на загубилите.Нашият народ отказва да разбере че има нещо което е над парите и материалните блага.И затова ще ни пати кратуната.И пак друг ще ни е виновен.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
              за мен най-големият балон, който ще гръмне са САЩ и Япония.. не може дефицити и десетки (частен + държавен дълг) трилиони задължения... печатане и начело един ненормален егоцентрик ... за мен Тръмп е перфектният президент за деня на голямото МЯУ.

              дано само размине без трета световна....но след като премине .. думите дефицит и дълг отново ще носят икономически смисъл...и парите ще са пари, а не прясно напечатани хартиики в момента са чисто политически популистки термини, които се размятат в предизборна обстановка, а после се замитат и се започва печатане и имитиране на дейност.

              колкото повече го отлагат толкова повече се опъва ластика
              Винаги се почва от периферията, така че няма да са САЩ. По скоро Европа ще гръмне първа и то съвсем скоро.

              "The 10-year German bond rate is 0.70%, and this has been maintained by the ECB buying 40% of European government debt to no avail for nearly 10 years. The real crisis comes when they realize that the ECB will not be there to buy government debt. The bidders will demand a higher yield so rates will rise very rapidly."

              https://www.armstrongeconomics.com/m...nterest-rates/

              Коментар


              • Първоначално изпратено от forexboy Разгледай мнение



                Гросов, ти комай нещо се бъзикотиш със форОма, а?! Всеки ден мненията ти са на 180 градуса обърнати.
                Казал съм каквото мисля, а какво ще стане ще поживеем ще видим.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                  За финансови гимнастики граници няма.Ще го натикат директно на Китай и Германия,но има и друга опастност.....да се компрометира
                  идеята за еврото и повечето играчи като Англия да му кажат чао,офидерзин.
                  Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                  След като свалиха данъците наполовина за да запазят приходите на янките им е нужен евтин долар,майната му на паритета.При паритет дефицитът на САЩ скача до небето.
                  Гросов, ти комай нещо се бъзикотиш със форОма, а?! Всеки ден мненията ти са на 180 градуса обърнати.

                  Коментар


                  • за мен най-големият балон, който ще гръмне са САЩ и Япония.. не може дефицити и десетки (частен + държавен дълг) трилиони задължения... печатане и начело един ненормален егоцентрик ... за мен Тръмп е перфектният президент за деня на голямото МЯУ.

                    дано само размине без трета световна....но след като премине .. думите дефицит и дълг отново ще носят икономически смисъл...и парите ще са пари, а не прясно напечатани хартиики в момента са чисто политически популистки термини, които се размятат в предизборна обстановка, а после се замитат и се започва печатане и имитиране на дейност.

                    колкото повече го отлагат толкова повече се опъва ластика
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mauricio84 Разгледай мнение
                      То ясно че за някой хора кризата е цял живот а за други никога не идва.
                      Не говоря за тази криза.
                      Кога очаквате криза като тази през 2008 2009 година, когато борсовите индекси и акциите ще загубят за един месец 50% от сегашната им стойност.
                      Вероятно скоро. Зависи кога ще бъде открит поредният прикрит балон. Аз лично смятам, че той в момента е най-голям в технологичните компании.
                      Много експерти ако мога така да ги нарека казват до края на годината или началото на другата.

                      Коментар


                      • То ясно че за някой хора кризата е цял живот а за други никога не идва.
                        Не говоря за тази криза.
                        Кога очаквате криза като тази през 2008 2009 година, когато борсовите индекси и акциите ще загубят за един месец 50% от сегашната им стойност.
                        Форекс блог

                        Коментар


                        • Берти никакъв потоп няма да има след фалита на САЩ.Слънцето пак ще грее дъжд пак ще вали птичките ще пеят аз ще си ходя на работа ще си гледам земите колкото мога.Моя живот е организиран по начин който зависи само от Бог ни за САЩ ми дреме ни за Запада ни за ЕС ни за Турция ни за Русия...Времето дойде кат пукнат тия уроди ще заколя прасето и ще им гледам сеира по телевизоро...Щото в едн амного дебела книга пише Гордостта предшества падението.Сгромолясването ще е зрелище което си заслужава да се види....Шоуто ще е страхотно.Са който е бил гламав купил си е акции долари или има много кеш а най глупавите отишли у САЩ ще си платят.А за тях ми е през хея...За мен хората като теб които са останали тук и които работят за семейството си заедно са дядовци баби внуци това е радостта от живота.
                          Last edited by national power; 20.02.2018, 09:54.

                          Коментар


                          • САЩ са си постлали точно в стил " След мен и потоп..." та не се радвайте на срива на САЩ... може да не са хегемон след кризата, но така са си оплели кощничката, че ще повлекат със себе си 'западния свят'... сега зора им е да успеят да повлекат и изтока, за да може после корпорациите им да овладеят световната икономика и макар с фалирало правителство и военнопромишлен комплекс да могат най-бързо да се изправят на крака....

                            не ме кефят признавам го, но съзнавам ясно, че паднат ли ще ни друса яко...толкова яко, че може би ще ни е мъчно за тръмп...

                            иначе бъдещето е на изтока - размножават се яко, произвеждат и работят, започват да консумират...не само суровини, а и продукцията си...
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • power grid - само че няма да е сащ а ес с разпада си ще предизвика голяма криза, след нея няма да имат пари за газ и петрол и ще трябва да правят нов съветски съюз.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • [QUOTE=Minka;n3301211]
                                Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                                Както го описваш там, след време може да ходим в Америчко на сафари.
                                Благодаря.Там не отивам

                                Коментар

                                Working...
                                X