IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Брокер Оанда блокира профила ми и ме изнудва за лична информация

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

    Айде стига си говорил на изуст простотии възниквали след като си спечелил....абе ти чуваш ли се . Стигаш ни в темата за биткойна с парадигми, бели книги и разни заблудени изказваня.
    На мен тези неща са ми ги изисквали още като съм си отварял сметка в моят брокер. Даже името на университета в който съм учил. Доходи, работодал ако работя за някого, дали съм политически свързан с някоя партия. Нормални изискваня където ги има при сериозните брокери. Дори когато си отварях сметка за хазарт да си цъкам ми искаха снимки от лична карта.

    Вие с вашият умрел биткойн сте в схемите за пране на пари. Знаеш ли как лесно се перат пари през букмейкъри за залози и брокери.
    Малко офф-топик, един познат аериканец беше шашнат като кандидатствал за руска виза, че го питали дали е обучаван да стреля с огнестрелно оръжие. Изисквания...

    Коментар


    • Наивник - има и изгонени защото постоянно скалпират и теглят дори като им разтеглят спреда. То се познава по стила, едва ли искат да го изгонят защото е българин, влизал съм и като американец през компютър който е в сащ. Плащаха винаги бързо до 3 хиляди.
      Last edited by supertrader; 08.01.2018, 00:56.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        Просто си вземи парите от тях , като видят че си българин и получават две в едно - и инсулт и инфаркт.
        Имам акаунт при тях от повече от 15 години. Не се сещам нито те, нито аз да сме получавали болежки, от това че съм българин.

        Коментар


        • Просто си вземи парите от тях , като видят че си българин и получават две в едно - и инсулт и инфаркт.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
            Това е "цената" на т.нар "регулации", а компанията просто се възползва да те тормози, след като най вероятно си спечелил пари над определена сума.

            Ако спечелиш още повече пари при тях, може да ти поискат и документи да ги докажеш тия неща... тъй че не се знае дали ще мине номра ако просто напишеш фалшива информация.

            Иначе успех с верификацията, дано все пак признаят информацията и не се налага да я доказваш с документи.


            Интересното е че тия изисквания при този тип брокери за AML/KYC възникват винаги, след като човек е започнал да търгува и да печели... а не преди това (примерно при самата регистрация, още преди да им изпратиш пари).


            По-големия проблем, е че ако се опиташ да недоволстваш, ще ти напишат едно строго писмо, че при отказ от предаване на въпросната информация, имат правото да те предадат на "съответните органи" за борба с изпирането на пари и да ти държат парите неограничено време, защото закона им го позволява. Според мен не е добра идея да влизаш в конфликт с тях.
            Айде стига си говорил на изуст простотии възниквали след като си спечелил....абе ти чуваш ли се . Стигаш ни в темата за биткойна с парадигми, бели книги и разни заблудени изказваня.
            На мен тези неща са ми ги изисквали още като съм си отварял сметка в моят брокер. Даже името на университета в който съм учил. Доходи, работодал ако работя за някого, дали съм политически свързан с някоя партия. Нормални изискваня където ги има при сериозните брокери. Дори когато си отварях сметка за хазарт да си цъкам ми искаха снимки от лична карта.

            Вие с вашият умрел биткойн сте в схемите за пране на пари. Знаеш ли как лесно се перат пари през букмейкъри за залози и брокери.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tonygl Разгледай мнение

              А може ли да си затвориш акаунта като преди това прехвърлиш нещата към друг брокер като знят толкова да блокират сметки ?
              Това не е приумица на брокера а изискване на регулатора . Доволен съм от условията и не мисля че ще намеря по добър . Ако някои иска да ти открадне самоличността има много други начини .
              Last edited by emonik; 06.01.2018, 22:09.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от emonik Разгледай мнение

                Interactive Brokers искат всички горе посочени неща , даже фактура за комунална услуга където ясно се вижда името и адреса . Фактурата не е задължителна но по тяхно усмотрение може да поискат . Наскоро искаха да потвърждение на ЕГНто , било свързано с някаква нова регулация . Ако не го бях потвърдил щяха на трети януари да блокират сметката . Това с ЕГНто и Activ Trades го искаха .
                А може ли да си затвориш акаунта като преди това прехвърлиш нещата към друг брокер като знят толкова да блокират сметки ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tonygl Разгледай мнение
                  Бях гледал наскоро как се прави акаунт в Interactive Brokers. И там искат същите неща + мисля имаше и доход на съпругата/съпруга. Не знам за какво им е цялата тази информация и как биха проверили дали си дал верни данни. Някой ако има инфо да каже моля. Това с работодателя сигуирно е за да го питат дали наистина работиш и дали наистина ти е толкова заплатат, от което следва, че работодателя ти разбира, че инвестираш. В нашата мила родина може да се изтълкува, че "нещо май много му плащаме на този"
                  Interactive Brokers искат всички горе посочени неща , даже фактура за комунална услуга където ясно се вижда името и адреса . Фактурата не е задължителна но по тяхно усмотрение може да поискат . Наскоро искаха да потвърждение на ЕГНто , било свързано с някаква нова регулация . Ако не го бях потвърдил щяха на трети януари да блокират сметката . Това с ЕГНто и Activ Trades го искаха .
                  Last edited by emonik; 06.01.2018, 21:51.

                  Коментар


                  • Искането на лична карта/паспорт е нормално. Съгласно регулациите за мерките против изпирането на пари те наистина трябва да "познават своя клиент". Но искането на данните за доход, работодател и т.н. е необяснимо.
                    He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                    Коментар


                    • Абсолютно нормална практика е.
                      В БГ да не е по различно по банките?
                      Сигурно имам над 100 снимки на лична карта по банките.

                      Не се впрягайте с тези лични карти. По добре си пазете кредитните
                      Шибаната лична на всяко летище ми я цъкат, На някои граници я вземат и вкарват в помещение далеч от мен.

                      Коментар


                      • ВИжте аз се противя ако те се отнасят с мен по различно от останалите понеже съм българин едва ли не престъпник.Ако това е нормална практика не бих се възмутил . Обясниха ми че това го правят за да не се пере пари. Обясних им че за да се пере пари трябва да има голям трансфер на пари а при мене няма . Освен това поискаха ми документи банков превод и шофьорска книжка или паспорт снимани с високо качество изпратих им шофжорска нижка няколко пъти и банков превод после почнаха да искат и паспорт , казах им че това не е редно защото всеки може да си изкара добликат от тези документи с такава резолюция и не им дадох лична карта. Значи ако са станддартни процедури трябва да се направи форма която да попълваме и аз съм попълнил такава но там фигурира доход от толкова до толкова работещ стидент и таива неща не конкретна иформация . с ИЗВИНЕНИЕ АКО ЗАБРАНЯТ ПЕДЕРАСТИЯТА ДАЛИ ЩЕ НИ БЪРКАТ В ЗАДНИЦИТЕ ДА НИ ПРОВЕРЯТ ДАЛИ НЕ СМЕ ИМА СИ ГРАНИЦИ КОГАТО СЕ ВЪРШИ НЕЩО АКО АКУНТА МИ Е ПОТЕНЦИАЛНО ОПАСЕН ЗА ПРАНЕ НА ПАРИ ИМА ПРИЗНАЦИ ЗА ТОВА НЕ МОЖЕ ВСИЧКИ ДА ГИ ВЪРТЯТ НА ШИШ

                        Коментар


                        • Xman1 - ти си наясно с тези неща колкото аз с това как се прави - готви гювеч например. Тези са толкова регулиран брокер колкото аз съм готвач.

                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Това е "цената" на т.нар "регулации", а компанията просто се възползва да те тормози, след като най вероятно си спечелил пари над определена сума.

                            Ако спечелиш още повече пари при тях, може да ти поискат и документи да ги докажеш тия неща... тъй че не се знае дали ще мине номра ако просто напишеш фалшива информация.

                            Иначе успех с верификацията, дано все пак признаят информацията и не се налага да я доказваш с документи.


                            Интересното е че тия изисквания при този тип брокери за AML/KYC възникват винаги, след като човек е започнал да търгува и да печели... а не преди това (примерно при самата регистрация, още преди да им изпратиш пари).


                            По-големия проблем, е че ако се опиташ да недоволстваш, ще ти напишат едно строго писмо, че при отказ от предаване на въпросната информация, имат правото да те предадат на "съответните органи" за борба с изпирането на пари и да ти държат парите неограничено време, защото закона им го позволява. Според мен не е добра идея да влизаш в конфликт с тях.
                            Last edited by Xman1; 06.01.2018, 14:41.

                            Коментар


                            • ''As a regulated broker, OANDA is required to adhere to Anti-Laundering/"Know Your Client" policies, and as such we are required by law to know our clients' identity and related information, the nature of their business, and the source of the funds received. We are also required to ensure that our clients trade within their means.''

                              Хората са обяснили защо. От една страна си връзват гащите с регулаторните органи, от друга срещу евентуални съдебни искове от страна на отчаяни съпруги, работодатели или съдружници.
                              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                              Коментар


                              • Бях гледал наскоро как се прави акаунт в Interactive Brokers. И там искат същите неща + мисля имаше и доход на съпругата/съпруга. Не знам за какво им е цялата тази информация и как биха проверили дали си дал верни данни. Някой ако има инфо да каже моля. Това с работодателя сигуирно е за да го питат дали наистина работиш и дали наистина ти е толкова заплатат, от което следва, че работодателя ти разбира, че инвестираш. В нашата мила родина може да се изтълкува, че "нещо май много му плащаме на този"

                                Коментар

                                Working...
                                X