IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
    Обичайно новините излита месец-два след като е открил позицията ... Питай го на лични какво има към момента ...
    За мен това е сигнал за късо ...
    Ако не си го питал е късно ... вероятно тия дни ще напишат как е влязъл краткосрочно ...
    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

    Коментар


    • Добре де... дори и да вдигнат лихвата от Фред-а, какво толкова? Цената на златото дори и да падне под 1200$, то бъдете сигурни, че цемата му в Евро няма да падне под 1000 еврака, тъй като $ ще бъде по силен спрямо Еврака.
      Дори при първото увеличение на лихвите от Фреда, водяхме цена на около 1000 Еврака...
      Или просто казано. Купувайте физичезко когато можете.

      Коментар


      • Току виж ЕЦБ ги изпреварила с вдигането на лихви
        Голям смях ще падне тогава
        Страхът трудно се преодолява само със знания

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
          В момента всичко е театър за масовата публика,от катастрофата ни дели само една крачка и ако ФЕД вдигне лихвата крачката ще е измината.Един от малкото сигурни активи за дългосрочно запазване на личното състояние е златото
          80 долара надолу само защото лихвите можели да се вдигнат с 0.25%?
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • В момента всичко е театър за масовата публика,от катастрофата ни дели само една крачка и ако ФЕД вдигне лихвата крачката ще е измината.Един от малкото сигурни активи за дългосрочно запазване на личното състояние е златото

            Коментар


            • Какво сега, купувачите на злато отлагат покупките, че видиш ли ФЕД като вдигме лихвите, долара ще поскъпне, а златото ще е по-евтино.
              „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mvr0306 Разгледай мнение
                Остави ги тия сребърни франкове; вземи си монети по 1 унция - кленов лист, филхармония и т.н. - това са известни и стандартни в цял свят изделия които могат да се продадат много по лесно от някакви плочки. Чистотата им също е стандартна, мисля 99.9% сребро.
                така е + че можеш да си ги поръчаш от европата без ддс и ще ти ги донесат у вас на цена с 20% под тавекса ( за среброто в бг има плътно 20% ДДС)

                иначе златото си е истината, защото е по-ликвидно от среброто в България особено. В момента златото е малко в безтегловност, защото едно повишаване на лихвите от ФЕД лятото и едно есента ще го натисне доста сериозно надолу...макар и временно

                Златните фенове на апокалипсиса ( Питър Шиф и компания) не очакват повишение, пичовете кефят, но според мен малко са се прнавили, НО истината е че балона ще се пукне яко..

                Аз чакам да вдим повишение Юни или Юли от ФЕД и ако падне към 1000 мисля да увелича дългите позиции. От 1280 съм къс (хартиено злато) доста повече от притежаваното физическо.. мисля да ги държа още известно време (стопа е на 1275) ..ако отиде на 1050 цената - физическото ми идва все едно ми е подарък...
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • златото пада, фондовете купуват

                  http://www.sharelynx.com/newsblog/in...-Holdings-Gold

                  това е някакво уникално число - $2,359 million dollars само за седмица

                  годишното производство е някъде малко над 200 милиарда

                  чакай да го сметна

                  в момента
                  Gold Price Per Kilo = 40185.22 US Dollar

                  http://www.gold.org/download/file/49...016_Supply.pdf

                  q1 supply е 1134,9 тона, т.е. 1,134,900x40,185.22=45,606,206,178
                  ако го умножим по 4 се получава 182,424,824,712

                  не е особено голям пазар, ако не спрат може да го докарат до недостиг
                  Last edited by Black and white cat-foot; 23.05.2016, 13:04.
                  destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от enchevia Разгледай мнение
                    50х1гр на плочка, може да се чупи на парчета 2145 CHF
                    И няколко по 20гр сребърни 13 франка плочката
                    Как ми е идеята?
                    Остави ги тия сребърни франкове; вземи си монети по 1 унция - кленов лист, филхармония и т.н. - това са известни и стандартни в цял свят изделия които могат да се продадат много по лесно от някакви плочки. Чистотата им също е стандартна, мисля 99.9% сребро.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Bertram, провери, кой стои зад zerohedge. Ще се изненадаш от резултата. Преди време една позната ми беше каза, че е недопустимо да чета вестник ако не знам кой е главният му редактор.
                      На теб ти трябва източник, на който да вярваш или да не вярваш, защото не мислиш. Не знам кое НПО те храни или просто си от немислещите хора, а причините за това могат да бъдат на-различни...

                      Зерохедж е ценна медия, в нея имат място гледни точки и информации, които не могат да се видят в информационния мейнстрийм, казионни медии и т.н.

                      Ще дам пример с Капитал, въпреки че те са на издръжка от Хамериканците за България, понякога ги чета, защото мога да прочета факти, който ме интересуват... Оценките на някакви журналистчета, дето получават подаяния не ме интересуват

                      Коментар


                      • michaelis12
                        Това съобщение беше изтрито от Amsterdamm. Причина: Против политиката на сайта.

                        какво са е против политиката пак на сайта майка му мечка ?!?! Нито съм напсувал някой нищо къде си ги измисляте само тея политики по цел ден ?!?Че Блумбърга лъжат ли ко, ами разбира се, че лъжат нали съм ги гледал достатъчно време ако човек инвестира според тях то мноо ясно, че ше потъне ей аз съм жив пример ...... моа да ти покажа стария акаунт на кво заприлича ако не верваш
                        Last edited by michaelis12; 23.05.2016, 00:27.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от enchevia Разгледай мнение
                          50х1гр на плочка, може да се чупи на парчета 2145 CHF
                          И няколко по 20гр сребърни 13 франка плочката
                          Как ми е идеята?
                          ми хубаво само, че среброто има по-голям спред от златото иначе си запазваш покупателната стойност на хартийките това е

                          Коментар


                          • Мисля да си купя злато

                            50х1гр на плочка, може да се чупи на парчета 2145 CHF
                            И няколко по 20гр сребърни 13 франка плочката
                            Как ми е идеята?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                              Zerohedje трябва да се чете ВИНАГИ АМА ВИНАГИ с едно на УМ. Нещата, които казва са верни и стряскащи, НО има едно голямо НО Тайминга на апокалипсиса им убягва.

                              Ако човек седне да чете зерото през уикенда без да има горното предвид в понеделник вече чака Армагедона, ликвидира позиции и пазарува оръжие,храна,лекарства и вода....

                              само дето нещата не са толкова прости.

                              Мейнстрийм клакьорските медии са едната страна на монетата, а зерото е обратната страна ...

                              истината е по-средата и никой не може да ме убеди,че света е само бял и само черен.

                              фен съм на зерото, защото там има неща, където иначе няма откъде да прочетем, НО също така съм внимателен да не се подведа, защото не си мислете,че Зерото е сайт, който не иска да внушава СТРАХ ...точно обратното.

                              Има една много хубава кника от Майкъл Крайтън (лека му пръст) - Състояние на страх ... та и зеро и мейнстриима са с една основа цел да СТРАХУВАТ електората
                              едните с армагедона, а другите с терористи,путин,северна корея и тн ...все страх.
                              Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                              о зерото и аз го чета редовно, но трябва много да се проверяват нещата които пишат, защото половината са пълен булшит. другото е че много често преувеличават или удобно изпускат факти, които им противоречат на тезата. за това кои стоят зад зерото, преди 3 седмици блумбърг писаха добър материал:

                              http://www.bloomberg.com/news/articl...-renegade-blog

                              напоследък забелязвам, че повечето материали които ми харесват в зерото ги има и в ValueWalk.com, които са далеч по-респектирани от инвеститорите

                              също обичам statista за да добивам поглед върху света и трендовете

                              http://www.statista.com/statistics/popular/
                              ама това е пампайски сайт той тоя българчето много черногледно представя нещата САЩа кат фалират небостъргачите нема да им паднат те ше останат нема да се върнат в пещерите или да пушат лулата на мира с индиянците пак кат преди 300г.

                              Но чат пат имат доста добри попадения има някой истини които другаде ги няма и никой не ги пуска. От финансовата страна тоя Zeroto е само шорт на него само Армагедони му дай то и тва ше дойде но чак пък толкова да отидем в землянки не ми се вярва ......
                              Last edited by michaelis12; 22.05.2016, 21:41.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                                Bertram, провери, кой стои зад zerohedge. Ще се изненадаш от резултата. Преди време една позната ми беше каза, че е недопустимо да чета вестник ако не знам кой е главният му редактор.
                                българче някво дет работил за няква финансова институция, но го уволнили щото го играл тарикат както винаги

                                Коментар

                                Working...
                                X