IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
    Ако златото в близките месеци отиде на 600$ ще вложа минимум 80% от средствата си в злато
    Няма да казвам какво прави "акото", но ще кажа, че не би купил злато на всяка цена при 600$.
    Ще ти дам жокер..... това може да стане, само ако 1$ се търгува за около 2 евра.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      Може би бих купил злато, но само ако е силно подценено. А средната му историческа цена е около $600. Сега е близо до върха. Не бих купил.
      Ако златото в близките месеци отиде на 600$ ще вложа минимум 80% от средствата си в злато

      Коментар


      • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
        Няма никаква дискусия все още.... колегата ни убеждава как нетрябва да се купува злато ако нямаш пари и е прав, тъй като трябва да си много наивен ако вложиш 100% от състоянието си само в един актив, пък било то дори и злато.
        Природата винаги се стреми към равновесие, такава трябва да бъде и финансовата ни дисциплина.... имай от всичко, но по малко.
        Купувам злато 2003г. Дядо така ми каза.
        В момента 20% от актива ми е в злато.
        Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение
          Я тука се заформила дискусия!
          Няма никаква дискусия все още.... колегата ни убеждава как нетрябва да се купува злато ако нямаш пари и е прав, тъй като трябва да си много наивен ако вложиш 100% от състоянието си само в един актив, пък било то дори и злато.
          Природата винаги се стреми към равновесие, такава трябва да бъде и финансовата ни дисциплина.... имай от всичко, но по малко.

          Коментар


          • Я тука се заформила дискусия!
            Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
              истината е да се изгражда постепенно позиция и не ол - ин... а също така и не всички дини под 1 мишница

              евреите са го измислили 1/3 имоти 1/3 злато 1/3 кеш златното сечение от миналото...сега малко трябва се смени като се добавят акции, застраховки и ПФ

              защо евреите ги мразят толкова...защото имат усет за парите и след всяка криза излизат по-богати ... защо - ами защото са подготвени ... то и затова дават заеми (лихвари, а модерно банкери)...щото имат какво да ви заемат....

              като им слушам на промитите мозъци зад океана простотиите и как всичко живо е само с кредити, ипотеки ... не се чудя защо ги управляват Лихварите Евреи от ФЕД...отплеснах се
              Никъде не съм казвал, че трябва да се влиза ол-ин във физическо злато.... на практика къде и да влезнеш ол-ин си на 90% вътре.
              Аз поддържам средни годишни нива от 10-20% от кеша си в злато, а отаналите са горе долу така.....50% БГН, 5% Евро; 10% CHF, и имоти някъде към 20%.... нещо такова е през 2016г. за мен.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bobacho Разгледай мнение
                ФЕД ще вдигат лихвите и тази и другата година. Ще вкарат икономиката в рецесия. Правят това защото избират по-малкото зло. Там вече знаят, че нулевите лихви и печатането на пари си свършиха работата и от сега натътък негативите са много повече от позитивите. Понеже искат да избегнат хиперинфлация ще се примирят с рецесия. нормални лихви и бавно възстановяване на реалните и нормални икономически отношения. Ако не го направят ги чака планова икономика в стил ЕС или СССР. Та това според мен са причините за вдигане на лихвите. Нямат нищо общо с възстановяване на икономика, пазара на труда или инфлацията.
                това е правилния път, но на прогнилия уолстрийт не е навит на този сценарии...в момента в който падне с 10-15% и почват да се гледа какво ще направи ФЕД, че да пази гърба на компании с ПЕ >100 применро...

                мисля си, че няма да са навити на рецесия, защото това значи срив в пазарите и срив в 401К сметките и тн.... ще изберат лесния вариант...печатане и социализъм....диктатура в един момент....което пък още повече ще наруши баланса
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                  за да се качи златото над 1300 трябва да има сериозна криза в Щатите и да се заговори за сваляне на лихвения % от ФЕД ... като се заговори за отмяна на покачванията отива на 1300 ... като се заговори за сваляне отива на 1400, а като го свалят тогава отива на 2000+ за отрицателно време....

                  но докато ФЕД държи лихвата над 0.50% няма предпоставка хората да си крият парите в актив , които носи само разходи по съхранение....

                  за мен ФЕД има най-много тази година да се понапъне с лихвите , но след това играта ще е груба и брутална.... ако ставаше само с печатане Зимбабве щеше да е Швейцария на Африка...ама не е...
                  ФЕД ще вдигат лихвите и тази и другата година. Ще вкарат икономиката в рецесия. Правят това защото избират по-малкото зло. Там вече знаят, че нулевите лихви и печатането на пари си свършиха работата и от сега натътък негативите са много повече от позитивите. Понеже искат да избегнат хиперинфлация ще се примирят с рецесия. нормални лихви и бавно възстановяване на реалните и нормални икономически отношения. Ако не го направят ги чака планова икономика в стил ЕС или СССР. Та това според мен са причините за вдигане на лихвите. Нямат нищо общо с възстановяване на икономика, пазара на труда или инфлацията.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Може би бих купил злато, но само ако е силно подценено. А средната му историческа цена е около $600. Сега е близо до върха. Не бих купил.
                    600 долара но от кои тези преди 2008 или тези след 2008
                    когато говорим за $ трябва да правим разлика защото зад изкусвено повишеното GDP (голям % от което са кухи фиански и сектор на услуги) ... седят едни купища пресно напечатани долари, които няма да изчезнат със свиването на GDP-то...
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                      Аз твърдо вярвам че златото ще върви нагоре,твърдо съм убеден че фондовия ще изгърми,мисля че пазара на НИ в БГ е надценен и на базата на тези лично за мен логични неща смятам златото за единствената добра инвестиция ,е бих добавил и стартирането на нов бизнес близък до този който разбирам.Ти Мишо не мислиш ли че е добре да си купиш малко злато,20-30% от вложенията ти.Идеята е добра
                      Може би бих купил злато, но само ако е силно подценено. А средната му историческа цена е около $600. Сега е близо до върха. Не бих купил.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
                        Надявам се родниниските ти предшественици (баби и дядовци) да не са пазили кеш под дюшеците ти и да ги намериш днешно време, защото познай какво ще си купиш сега с тях...., но не стои така въпроса със златото нали?

                        Никога не е късно да влезнеш с физическо покупка на златото.... да може да си известно време вътре с 100-200лв на унция, което е 5-10% най-вече заради спреда...., но за период от примерно 5-10г. ще си поне на 0%, да не говорим, че може да си на +200%
                        истината е да се изгражда постепенно позиция и не ол - ин... а също така и не всички дини под 1 мишница

                        евреите са го измислили 1/3 имоти 1/3 злато 1/3 кеш златното сечение от миналото...сега малко трябва се смени като се добавят акции, застраховки и ПФ

                        защо евреите ги мразят толкова...защото имат усет за парите и след всяка криза излизат по-богати ... защо - ами защото са подготвени ... то и затова дават заеми (лихвари, а модерно банкери)...щото имат какво да ви заемат....

                        като им слушам на промитите мозъци зад океана простотиите и как всичко живо е само с кредити, ипотеки ... не се чудя защо ги управляват Лихварите Евреи от ФЕД...отплеснах се
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • неколко пъти съм го казвал тук:

                          въпроса с входа при физическото е по-скоро философски въпрос, отколкото въпрос на сметки и математика

                          са, ако няма с ко да влизаш и обръщаш кинтите за ляб в жълтици - не става

                          аз иам напольони купени за сто, купени и за петстин лева..., и ко- сичките са еднакви

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                            Sssaaa това физически злато е същото като да казваш кеша под дюшека.
                            А и тия спредове на тавекса кой ще луд да купува от там. Ако ми ги намалят за покупки евентуално може са се замисля. До тогава Gld бързо удобно и лесно.
                            Надявам се родниниските ти предшественици (баби и дядовци) да не са пазили кеш под дюшеците ти и да ги намериш днешно време, защото познай какво ще си купиш сега с тях...., но не стои така въпроса със златото нали?

                            Никога не е късно да влезнеш с физическо покупка на златото.... да може да си известно време вътре с 100-200лв на унция, което е 5-10% най-вече заради спреда...., но за период от примерно 5-10г. ще си поне на 0%, да не говорим, че може да си на +200%

                            Коментар


                            • за да се качи златото над 1300 трябва да има сериозна криза в Щатите и да се заговори за сваляне на лихвения % от ФЕД ... като се заговори за отмяна на покачванията отива на 1300 ... като се заговори за сваляне отива на 1400, а като го свалят тогава отива на 2000+ за отрицателно време....

                              но докато ФЕД държи лихвата над 0.50% няма предпоставка хората да си крият парите в актив , които носи само разходи по съхранение....

                              за мен ФЕД има най-много тази година да се понапъне с лихвите , но след това играта ще е груба и брутална.... ако ставаше само с печатане Зимбабве щеше да е Швейцария на Африка...ама не е...
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Sssaaa това физически злато е същото като да казваш кеша под дюшека.
                                А и тия спредове на тавекса кой ще луд да купува от там. Ако ми ги намалят за покупки евентуално може са се замисля. До тогава Gld бързо удобно и лесно.

                                Коментар

                                Working...
                                X