IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
    Black and white cat food кое е това което те накара да заемеш позиции в златодобивни компании и то в точното време ми е интересно ако искаш да споделиш
    няколко фактора, но най-важният е възхода на облигациите с отрицателни лихви. мисля че бяха за над 7 трилиона когато взех решението, май беше точно когато започна да се говори за хеликоптерни пари - пълна лудост е това

    сега са вече над 10 трилиона. например германските облигации са имали отрицателна доходност само един друг път в историята - 1922 година. другото е, че всичко ми се вижда надценено - s&p е близо до рекордни нива въпреки няколко поредни тримесечия на падащи печалби, цените на имотите са много високи, цели региони са ужасно макроикомически - например латинска америка, африка, близкия изток. китай изглежда се задъхва

    и не виждам как нещата могат да се подобрят

    от друга страна златото - представя се добре по време на кризи, излиза от петгодишен мечи цикъл без аналог в историята, а производството трудно може да расте защото капиталовите разходи са над три пъти по-ниски в сравнение с 2011-2012. дори сега веднага да се вдигнат последните, резултатите биха се видели след няколко години

    и изведнъж основния минус на златото - това че не носи доходност - не изглежда толкова зле на фона на облигации за 10 трилиона с отрицателна доходност

    златодобивните компании са като ливъридж - ако златото се вдигне с 10%, ръста при тях може да е 100%
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Black and white cat food кое е това което те накара да заемеш позиции в златодобивни компании и то в точното време ми е интересно ако искаш да споделиш
      Last edited by intint; 25.06.2016, 11:51.

      Коментар


      • There were a record 286m lots — the equivalent of 143 tonnes — of physical gold traded on the Shanghai Gold Exchange, according to ICBC Standard Bank.

        малии - за q1 supply за целия свят беше 1135 тона, т.е. за ден в шангхай са изтъргували еквивалента на над 11 дни световното производство

        London-based bullion dealer Sharps Pixley said it had seen its busiest day with online sales draining its stocks of larger bullion bars, prompting it to use emergency reserves of gold kilobars from Germany.

        http://www.ft.com/cms/s/0/5c94ac72-3...#axzz4CZTld4cu
        Last edited by Black and white cat-foot; 25.06.2016, 10:49.
        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • Туриха ли му байрака на Ес
          13,43 € -13,72% -2,135 € Deutsche Bank Aktie
          Краткосрочно може да не съм бил много точен но дългосрочно което съм казал винаги става.



          Развитието на събитията е ясно англосаксонците са коварни но краен предел.

          Войната на титаните е в разгара си.

          Коментар


          • Ии как хубаво бе стигнало 1222 в евра..сега почна да връща

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Vladi666 Разгледай мнение
              М-зетка?
              нема го, отсъства по болест щото е настинал като видел цената къде е и не е купил когат треаше ....

              Коментар


              • Смятайте за каква паника и нестабилност говорим.... щом от 1250$, скочи на 1350$ в рамките на няколко часа.
                Представете си как би реагирал пазара при QE в САЩ, задълбочаване на дълговете както е Европа така и в САЩ... а бе общо взето очакват ни едни доста трудни времена, където богатите ще станат още по-богати, а бедните още по-бедни, както всеки път.

                Коментар


                • Що ли ми се струва че ще е същото както курса лев долар от 100 на 3000 и после на 1500

                  Коментар


                  • М-зетка?

                    Коментар


                    • Златото

                      Литна и къде ще спрееее

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                        Wow
                        тва нищо не е
                        До новите собственици на INVESTOR.BG - не притежавам никакво злато, сребро, депозити и акции.

                        Коментар


                        • Wow

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                            Закърпванията имат потенциал да удържат нещата още много време, така че златото е в играта, но само докато не се объркат твърде много нещата.
                            Съгласен съм - ама кръпките май взеха да се късат

                            Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                            Коментар


                            • destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                                През 70те капитализЪма беше все още жизнен, глобализацията вече го довършва, системата просто не може да се изчисти, може само да се закърпва. Закърпванията имат потенциал да удържат нещата още много време, така че златото е в играта, но само докато не се объркат твърде много нещата. В карайна сметка собствеността е функция на силата, а не обратно.
                                Аз за себе си съм взел решение по въпроса,пожелавам ти успех

                                Коментар

                                Working...
                                X