IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Faber Says Own Gold, Prepare for QE4 as Easing Follows Brexit

    http://www.bloomberg.com/news/articl...lus-faber-says

    “If Brexit is used as an excuse, the central banks will print more money, QE4 in the U.S. is on the way and the depreciation in the purchasing power of currencies will continue,” Faber said in the interview from Hong Kong. “In that situation, you want to own some gold.”
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
      защото не разбираш как се формира цената на златото - има злато на хартия, има и физическо злато. това което се търгува на пазарите е злато, което никога няма да бъде доставено .....
      Благодаря за обяснението! Но ме е яд, че цената на физическото злато трудно се определя. У нас само Тавекс прави това горе-долу. А иначе фючърсите не ме интересуват. Историята учи, че златото трябва да се пипне, а не да се гледа в облаците!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от diletant Разгледай мнение
        Не разбирам много от злато, но не мога да разбера защо в момента всички индекси са на червено, а златото пада?!?
        защото не разбираш как се формира цената на златото - има злато на хартия, има и физическо злато. това което се търгува на пазарите е злато, което никога няма да бъде доставено

        обяснено тук
        https://www.youtube.com/watch?v=J0DPfkPzh2M

        и защо се надявам скоро това да се промени


        на голямата китайска борса златото е със задължителна доставка и се смята в юани, само в петък там се изтъргуваха 143 тона. SPDR, най-големият златен ETF в света, последния месец има само 1 ден, в който да е продавал злато:

        http://www.spdrgoldshares.com/assets...archive_EN.csv

        каква красота

        само те са заредили почти 79 тона злато от началото на месеца

        сега съпостави обемите в шанхай и обемите, които се наливат в ETF със световното производство - през Q1 2016:

        http://www.gold.org/download/file/4963/GDT_Q1_2016.pdf

        1135 тона, от които 774 са от мините, а останалото е от рециклиране. т.е. предлагането на злато е около 12.5 тона на ден, от мините е пък 8.5 тона на ден

        стискам палци да продължава така физическото търсене и да се стигне до недостиг. големият проблем са тъпите фючърси - напримнер всеки идиот в света може да купува или продава петрол, природен газ или дори какао и по този начин да влияе на цената без никога да се стига до доставка на стоките. но в един момент тези изкуствени цени водят то недостиг или свръхпредлагане защото пазара се изкривява и тогава става страшно - точно като при цената на петрола
        Last edited by Black and white cat-foot; 28.06.2016, 12:21.
        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
          Общо взето в 70-80% от времето индексите са нагоре. И с реинвестирани дивиденти бият златото с много. Така че незнам колко е добре дълги години да се стои в злато.
          Някои с векове - виж библията!

          Коментар


          • Общо взето в 70-80% от времето индексите са нагоре. И с реинвестирани дивиденти бият златото с много. Така че незнам колко е добре дълги години да се стои в злато.

            Коментар


            • Не винаги 2002-2008 расте заедно с индекса
              От 2009 до до 2012 пак се движи с индекса
              По скоро в повечето време са в една посока като гледам

              Коментар


              • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                Защото гледаш краткосрочно и затова е като кардиограма хаотично колкото повече увеличаваш периода се избистрят неизвестните
                Нещо не разбирам термина "краткосрочно". Наблюдавам движението на златото от есента на 2002 г. Зная, по принцип вървят обратно с ценните книжа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от diletant Разгледай мнение
                  Не разбирам много от злато, но не мога да разбера защо в момента всички индекси са на червено, а златото пада?!?
                  Защото гледаш краткосрочно и затова е като кардиограма хаотично колкото повече увеличаваш периода се избистрят неизвестните

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от diletant Разгледай мнение
                    Не разбирам много от злато, но не мога да разбера защо в момента всички индекси са на червено, а златото пада?!?
                    Аз не виждам да пада -днес е на зелено

                    Коментар


                    • Не разбирам много от злато, но не мога да разбера защо в момента всички индекси са на червено, а златото пада?!?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        Съгласен съм с теб да ти кажа, и мен не ме впечатлява особено съдържимото му.
                        И не само ранголда, болшинството златарчета са си бая балонирани сега.
                        Ала е факт че няма диверсифицирана алтернатива като текуща доходност в сектора.

                        Затова и вместо 1/3 съм му дал само 20% тежест в един мой си цеф вариант на перманентно пф на което съм посветил 12%, по 40% съм сложил в BXMX ( вместо spy) и ETJ ( вместо TLT че тия бондове баси балоняците)
                        YTD доста съм доволен, бие спайчо със 7 пункта, и това само капиталовата, айретен и над 8% чисти дивита на годишна база си вървят.
                        Тези перманентни пфолиа не са нищо особено при як бул маркет, ала са подходящи при последните му издихания, дори и да няма много меци и главно странично да си върви. На тоя етап сме си за мен.
                        прилична доходност
                        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                          не ме впечатлява, най-тежката ми в портфейла златодобивна компания дивидента за тази година е около 10%

                          а тея GGN са силно в енергия, което не го искам:
                          http://www.gabelli.com/Gab_pdf/finan/-116.pdf

                          над 24%, не мерси

                          а над 10% от целият им портфейл е в Randgold които оперират основно в невероятно стабилната държава мали и имат p/s от около 10

                          сори но хармъни имат много повече резерви, подобни приходи и в пъти по-ниска пазарна капитализация. от друга страна оперират в южна африка само AISC им е по-зле, но при покачване на цената на златото това е супер
                          Съгласен съм с теб да ти кажа, и мен не ме впечатлява особено съдържимото му.
                          И не само ранголда, болшинството златарчета са си бая балонирани сега.
                          Ала е факт че няма диверсифицирана алтернатива като текуща доходност в сектора.

                          Затова и вместо 1/3 съм му дал само 20% тежест в един мой си цеф вариант на перманентно пф на което съм посветил 12%, по 40% съм сложил в BXMX ( вместо spy) и ETJ ( вместо TLT че тия бондове баси балоняците)
                          YTD доста съм доволен, бие спайчо със 7 пункта, и това само капиталовата, айретен и над 8% чисти дивита на годишна база си вървят.
                          Тези перманентни пфолиа не са нищо особено при як бул маркет, ала са подходящи при последните му издихания, дори и да няма много меци и главно странично да си върви. На тоя етап сме си за мен.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Кой ти каза че не носи.
                            Сложи си едни 15-20% GGN и ще имаш по добра доходност от спайчо.

                            Хем да се диверсифицираш малко че с тия голдиекзотики дето държиш...да ти имам стомаха...
                            не ме впечатлява, най-тежката ми в портфейла златодобивна компания дивидента за тази година е около 10%

                            а тея GGN са силно в енергия, което не го искам:
                            http://www.gabelli.com/Gab_pdf/finan/-116.pdf

                            над 24%, не мерси

                            а над 10% от целият им портфейл е в Randgold които оперират основно в невероятно стабилната държава мали и имат p/s от около 10

                            сори но хармъни имат много повече резерви, подобни приходи и в пъти по-ниска пазарна капитализация. от друга страна оперират в южна африка само AISC им е по-зле, но при покачване на цената на златото това е супер
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                              а златодобивните компании са като ливъридж - ако златото се вдигне с 10%, ръста при тях може да е 100%
                              Да и аз си мислех златодобивни но избрах златото защото те както растат толкова бързо и с такава скорост падат а златото по малки колебания има.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                                и изведнъж основния минус на златото - това че не носи доходност - не изглежда толкова зле на фона на облигации за 10 трилиона с отрицателна доходност
                                Кой ти каза че не носи.
                                Сложи си едни 15-20% GGN и ще имаш по добра доходност от спайчо.

                                Хем да се диверсифицираш малко че с тия голдиекзотики дето държиш...да ти имам стомаха...

                                Коментар

                                Working...
                                X