IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от raul_castro Разгледай мнение
    Но Панаф имат доста стремглава стръмнина в графиката за кратък период в последно време, оперират в политически нестабилен регион и носят немалък валутен риск... Т.е. потенциалът им за ръст ми се вижда поизчерпан в средносрочен план. Със сигурност са били интересни за покупка преди година, но днес!? Ако си купил тогава е добре.
    щото латинска америка, където опирират голдкорп пък е толкова стабилна, че няма накъде

    обясни ми моля за валутния риск, защото обезценяване на валутата в страната, в която се оперира, е добре за златните компании.

    и обясни защо потенциала за ръст е изчерпан след като по повечето показатели В МОМЕНТА са поне 3 пъти по-изгодни от голдкорп

    пп голдкорп като са с почти 20% надолу, това не е ли пак "стремглава стръмнина"?
    Last edited by Black and white cat-foot; 08.09.2016, 16:28.
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Имам за продаване/замяна физическо, ако някой има интерес - на л.с.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
        ок ще дам сравнение по няколко ключови според мен показателя
        ----------------EV-----AISC 2015------guidance-------reserves-----EV/guidance----EV reserves
        Goldcorp 17993--------893--------------2.8-3.1----------40.7---------5804-6426--------------442
        Barrick----29659--------831-------------5.0-5.5 ----------91.9---------5393-5932--------------323
        Panaf---------489--------908---------------0.21-------------10.4--------------2329-----------------47

        *EV reserves и EV/guidance e в долари на унция
        *reserves включва само злато
        *panaf aisc jun-dec 2015, guidance FY 2016, reserves jun 2015

        т.е. за мен голдкорп е по-скъпо даже и от балона барик

        сега познай защо имам панаф
        Но Панаф имат доста стремглава стръмнина в графиката за кратък период в последно време, оперират в политически нестабилен регион и носят немалък валутен риск... Т.е. потенциалът им за ръст ми се вижда поизчерпан в средносрочен план. Със сигурност са били интересни за покупка преди година, но днес!? Ако си купил тогава е добре.

        Коментар


        • ок ще дам сравнение по няколко ключови според мен показателя
          ----------------EV-----AISC 2015------guidance-------reserves-----EV/guidance----EV reserves
          Goldcorp 17993--------893--------------2.8-3.1----------40.7---------5804-6426--------------442
          Barrick----29659--------831-------------5.0-5.5 ----------91.9---------5393-5932--------------323
          Panaf---------489--------908---------------0.21-------------10.4--------------2329-----------------47

          *EV reserves и EV/guidance e в долари на унция
          *reserves включва само злато
          *panaf aisc jun-dec 2015, guidance FY 2016, reserves jun 2015

          т.е. за мен голдкорп е по-скъпо даже и от балона барик

          сега познай защо имам панаф
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Първоначално изпратено от raul_castro Разгледай мнение
            Не знам, но след като купиха Kaminak Gold ми изглежда, че ще отлепят, защото имат чрез тях нови залежи за разработка в идните няколко години.
            тези залежи ще започнат да произвеждат чак 2020 и имат резерви колкото сегашното производство на компанията за окол 8-9 месеца
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
              защото са шит
              Не знам, но след като купиха Kaminak Gold ми изглежда, че ще отлепят, защото имат чрез тях нови залежи за разработка в идните няколко години.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от raul_castro Разгледай мнение
                Струват ми се подценени на фона на ръстовете на другите в бранша
                защото са шит
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                  не, защото е шит
                  Струват ми се подценени на фона на ръстовете на другите в бранша

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от raul_castro Разгледай мнение
                    Goldcorp Inc. (USA)(NYSE:GG) - как ви се струва? Някой да си е купил?
                    не, защото е шит
                    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                    Коментар


                    • Goldcorp Inc. (USA)(NYSE:GG) - как ви се струва? Някой да си е купил?

                      Коментар


                      • Booyah!

                        Exclusive: 'Flash Boys' protagonists aiming new exchange at gold

                        http://in.reuters.com/article/iexgro...-idINKCN11D0KL

                        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
                          Правилно ли си мисля че физическото отразява точната цена на златото,акциите ръстът с много повече.
                          От началото на годината златото е пораснало с 20-30%,а акциите на някой компании с по 150%.
                          Тоест печалбата ти ще е по малка но по сигурна?
                          Акциите са добри за търговия,физическото за съхранение на стойност.Ако си купил в началото на годината спокойно можеш да си прибереш отлична печалба

                          Коментар


                          • иначе защо акциите им растат повече, ами защото има ливъридж. например компания Х печели по 100 долара на унция при злато на 1300. при равни други условия, при злато на 1400, печалбата става 200, т.е. двойно. ливъридж брато
                            .
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
                              Правилно ли си мисля че физическото отразява точната цена на златото,акциите ръстът с много повече.
                              От началото на годината златото е пораснало с 20-30%,а акциите на някой компании с по 150%.
                              Тоест печалбата ти ще е по малка но по сигурна?
                              защото някои компании са повече на ръба откъм печалба, така да се каже. в смисъл един долар повишение на златото влияе много повече на маржа на една компания отколкото на друга - например кинрос им трябва много по-висока цена на златото от имголд за да излезат на печалба. затова и рандголд се търгуват на цена 10 пъти продажби и акциите им не са се вдигнали толкова. тея, които сега се давят при 1300 биха се вдигнали най-много при 1400, например персеус
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • Правилно ли си мисля че физическото отразява точната цена на златото,акциите ръстът с много повече.
                                От началото на годината златото е пораснало с 20-30%,а акциите на някой компании с по 150%.
                                Тоест печалбата ти ще е по малка но по сигурна?

                                Коментар

                                Working...
                                X