IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
    пиеш една студена вода това мога да ти кажа аз от собствен опит с Besra Gold във Виетнам. Купих си акциики още през 2013г. на тези BEZ стационирани във Виетнам листнати на Toronto Stock Exchange. Пичовете не могат да си платят дълговете и борсата в Торонто ги делистна и сега си имам акциики които струват 0 отписал съм ги отдавна и ако се случи нещо ок като не се случи същата работа, инвестицията е пропаднала.
    споко, гледам сега август са рестартирали мината

    http://www.besra.com/besra-re-opens-vietnam-gold-mine/

    и сега искали да се релистват в торонто
    http://www.besra.com/awaiting-osc/
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

      само китай правят някакъв луд ръст, който не знам как се получава
      ръста в Китай за злато идва от там, че китайците са се устремили към доминираща резервна валута с юана, който трябва да е подкован с нещо. Един ден като се откачат от долара да има с какво да го стабилизират тоя юан. В същото време те имат и 3 трилиона хартийки, които САЩ си печати безкрай. Все някога като дойде този край тези хартийки стават като мойте акции т.е. 0 или яка обезценка. Китайското правителство както и руското изкупуват почти всичко което се изкопае на местна почва, поради геополитически причини с цел да се прекъсне доминацията на долара.(затова и са "врагове" Nr. 1) Китайците също и купуват всяка мина по света където има мегдан да се копае, дават им доларите и прибират реколтата.

      ей тука една руска златна компания (4та в света след GoldCorp, Barick, Newmont), която направи един подскок от почти 6 пъти и тя надали ще фалира

      Polyus Gold Aktie
      http://www.finanzen.at/aktien/Polyus_Gold-Aktie
      Last edited by michaelis12; 09.09.2016, 12:48.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от raul_castro Разгледай мнение
        Добре де, в ЮАР нямаше ли 30% обезценка на ранда спрямо долара? Златодобива там е намалял с около 90% процента за последните 30 години. Ако стане някой гаф, дали няма да свалят Панаф от търговия в Лондон и тогава какво правиш? Не се заяждам, просто питам.
        пиеш една студена вода това мога да ти кажа аз от собствен опит с Besra Gold във Виетнам. Купих си акциики още през 2013г. на тези BEZ стационирани във Виетнам листнати на Toronto Stock Exchange. Пичовете не могат да си платят дълговете и борсата в Торонто ги делистна и сега си имам акциики които струват 0 отписал съм ги отдавна и ако се случи нещо ок като не се случи същата работа, инвестицията е пропаднала.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от raul_castro Разгледай мнение
          Добре де, в ЮАР нямаше ли 30% обезценка на ранда спрямо долара? Златодобива там е намалял с около 90% процента за последните 30 години. Ако стане някой гаф, дали няма да свалят Панаф от търговия в Лондон и тогава какво правиш? Не се заяждам, просто питам.
          имаше, ама наскоро задмина нигерия като най-голяма икономика на континента. иначе златодобива много ясно че ще намалява, напълно естествено е, в сащ и индонезия също си пада
          http://www.statista.com/statistics/2...ction-of-gold/

          само китай правят някакъв луд ръст, който не знам как се получава

          панаф не би трябвало да ги спрат в лондон, например на русоро не им спряха търговията на нисе нищо че венецуела им национализираха мините. е сега осъдиха венецуела на 1.2 милиарда компенсация, но капитализацията им е малко над 100 милиончета защото никой не вярва, че ще ги видят тея пари

          https://www.google.com/finance?q=CVE...Ac2QswGH5pToAw
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
            аржентина където инфлацията е 50% или чили където башелет рейтинга и е около 20%. бразилия където дилма твърди че са и устроили преврат и темер не иска да прави нови избори въпреки че над 90% от народа не го ще. боливия скоро няма да е нормално място защото червените не умеят да си ходят мирно

            може да няма канибали в латам, но има пресен случай президент да го гони гневна тълпа с тигани и викове "гладни сме!"
            http://uk.reuters.com/article/uk-ven...-idUKKCN1190RX
            ако това не е масов глад не знам какво е
            може да няма спин и ебола, но пък има зика и денге

            за нигерия, гледал ли си найрата какво прави? над 1/3 от стойността си загуби защото падна борда, искаха помощ от мвф че нямат пари. имат боко харам както и отмъстителите които гърмят всяка тръба с петрол до която се докопат.

            страните в африка в които инвестирам мисля че са си ок - това са юар, сенегал и буркина фасо за момента. а мандела направи каквото можа. можеше да тръгне по пътя на мугабе и да обвини белите за всичко, но не го направи
            Добре де, в ЮАР нямаше ли 30% обезценка на ранда спрямо долара? Златодобива там е намалял с около 90% процента за последните 30 години. Ако стане някой гаф, дали няма да свалят Панаф от търговия в Лондон и тогава какво правиш? Не се заяждам, просто питам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от raul_castro Разгледай мнение
              Аржентина и Чили са относително стабилни, въпреки хроничните проблеми с борда и публичните финанси. Дори и Бразилия е по-нормална държава от ЮАР. Боливия до 10 години ще бъде човешко място. И децата да питаш, ще ти кажат, че Африка е най-неразвитият и изостанал континент. До неотдавна там самопровъзгласилият се 'император' Бокаса в Централно Африканската Република ядеше човешко месо, а в момента на много места липсва дъжавност - водят се племенни войни, в които участват десет годишни деца. Е това го няма в Латинска Америка. Няма и толкова Спин, Ебола, масов глад и т.н. Ако е за преврати, такива имаше до неотдавна и в държави от ЕИО - например Гърция. В Турция като има няколко преврата, какво им попречи да са на километри напред икономически от ЮАР? Ако в Чили Пиночет не беше махнал с преврат Алиенде, дали нямаше да отидат на кино? Не съм расист и фашист, но истината е, че от както дойде Мандела на власт, разсипаха държавата. В момента Нигерия е по-читва от ЮАР. А беше райска държава.
              А защо е така дори и "големите деца" незнаят ?!? ..... "Самопровъзгласилия се император - Jean-Bédel Bokassa" - глупости

              Централноафриканска република
              https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A6...B8%D0%BA%D0%B0
              ----------------------------------------------
              Заради природните богатства на страната, включващи уран и диаманти, Жан-Бедел Бокаса е подкрепян от страни като Швейцария, САЩ и Франция. На 4 декември 1976 републиката е заменена с монархия.
              ----------------------------------------------
              Икономиката на републиката е ориентирана главно към отглеждането и износа на продоволствени култури като маниока, фъстъци, царевица, сорго, просо, сусам и на банани. Свидетелство за по-голямото значение на продоволствените култури спрямо културите, отглеждани изцяло за износ, е фактът, че общата продукция на маниоката, която е основната храна на населението на страната, е около 200 – 300 хил. тона годишно, докато производството на памук (първо място по износ в страната) е ок. 25 – 45 хил. тона годишно.
              ----------------------------------------------

              Както казва проф. др. Daniele Ganser не винаги войните са само за злато и петрол .... за да може в Европата шоколадчето с фъстъчки и бананите да ви ги дават на 2лв. някъде тряя да има и жертви ...

              Вие незнам толкова ли сте наивни наистина или се прайте на луди, но схемата е една и съща от 100 хил. год. По-силните в случая Запада слагат по един или друг начин някой шемет който да ги слуша и да си продава богатствата на безценица. В момента в който той се помисли за безсмъртен бива свален по един или друг начин..... Тва е толко просто и елементарно ....
              Last edited by michaelis12; 09.09.2016, 11:48.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                големия крокодил ли ми хвалиш? същия който държа мандела в затвора?

                акциите на панаф се търгуват и на ЛСЕ - в британски лири. и е много ясно защо ги бие на комунизъм след като неравенството е толкова голямо - това някакви бели да ги екплоатират над век и над 20 години след промяната да си още беден, еми логично си е да искаш да утепеш първия срещнат бял. знаеш ли че в юар има точно един черен милиардер? всички останали са бели

                относно латинска америка - къде я видя стабилността и демокрацията? почти всички са червени и са бандити, това е и региона с най-много опити за преврати последните 50 години - много ли са стабилни бразилия, венецуела, аржентина, чили. венецуела не национализира ли бизнеси? а как е частния бизнес в боливия? мексико пък го управляват 5 фамилии


                аааайде пак "червените бандити" ама кой ги финансира тея преврати да изглеждат червени и дума да няма ......

                U.S. Interventions in Latin America
                http://www.zompist.com/latam.html

                А в САЩ как е ?!? айде не са 5 фамилии ама около 50тина дет държат брутния продукт на Бразилия иначе там "не са червени и нема ядове" ....

                P.S. Латинската Америка е ограбвана от САЩ систематично, за да може акциите на едия коя си компания да отчитат печалби и за да можем ние да си купим някой ETF (на някой фонд като Vanguard, който също финансира преврати) или някоя акция на успешна златна американска компания .... Те в тва се състои ваща Демокрация и борса
                Last edited by michaelis12; 09.09.2016, 11:11.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от raul_castro Разгледай мнение
                  Аржентина и Чили са относително стабилни, въпреки хроничните проблеми с борда и публичните финанси. Дори и Бразилия е по-нормална държава от ЮАР. Боливия до 10 години ще бъде човешко място. И децата да питаш, ще ти кажат, че Африка е най-неразвитият и изостанал континент. До неотдавна там самопровъзгласилият се 'император' Бокаса в Централно Африканската Република ядеше човешко месо, а в момента на много места липсва дъжавност - водят се племенни войни, в които участват десет годишни деца. Е това го няма в Латинска Америка. Няма и толкова Спин, Ебола, масов глад и т.н. Ако е за преврати, такива имаше до неотдавна и в държави от ЕИО - например Гърция. В Турция като има няколко преврата, какво им попречи да са на километри напред икономически от ЮАР? Ако в Чили Пиночет не беше махнал с преврат Алиенде, дали нямаше да отидат на кино? Не съм расист и фашист, но истината е, че от както дойде Мандела на власт, разсипаха държавата. В момента Нигерия е по-читва от ЮАР. А беше райска държава.
                  аржентина където инфлацията е 50% или чили където башелет рейтинга и е около 20%. бразилия където дилма твърди че са и устроили преврат и темер не иска да прави нови избори въпреки че над 90% от народа не го ще. боливия скоро няма да е нормално място защото червените не умеят да си ходят мирно

                  може да няма канибали в латам, но има пресен случай президент да го гони гневна тълпа с тигани и викове "гладни сме!"
                  http://uk.reuters.com/article/uk-ven...-idUKKCN1190RX
                  ако това не е масов глад не знам какво е
                  може да няма спин и ебола, но пък има зика и денге

                  за нигерия, гледал ли си найрата какво прави? над 1/3 от стойността си загуби защото падна борда, искаха помощ от мвф че нямат пари. имат боко харам както и отмъстителите които гърмят всяка тръба с петрол до която се докопат.

                  страните в африка в които инвестирам мисля че са си ок - това са юар, сенегал и буркина фасо за момента. а мандела направи каквото можа. можеше да тръгне по пътя на мугабе и да обвини белите за всичко, но не го направи
                  destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                    а и чувал ли си за силикоза какво е? защото преди промяната на черните в мините даже маски не са им давали
                    Питай някой от по-старите миньори в Бг, дали някога въобще е слагал маска. То не беше само там така.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                      големия крокодил ли ми хвалиш? същия който държа мандела в затвора?

                      акциите на панаф се търгуват и на ЛСЕ - в британски лири. и е много ясно защо ги бие на комунизъм след като неравенството е толкова голямо - това някакви бели да ги екплоатират над век и над 20 години след промяната да си още беден, еми логично си е да искаш да утепеш първия срещнат бял. знаеш ли че в юар има точно един черен милиардер? всички останали са бели

                      относно латинска америка - къде я видя стабилността и демокрацията? почти всички са червени и са бандити, това е и региона с най-много опити за преврати последните 50 години - много ли са стабилни бразилия, венецуела, аржентина, чили. венецуела не национализира ли бизнеси? а как е частния бизнес в боливия? мексико пък го управляват 5 фамилии



                      айде поздрав

                      Just Jinjer - Home (Tribute to Madiba)
                      https://www.youtube.com/watch?v=0ZYCpHsODcM
                      Аржентина и Чили са относително стабилни, въпреки хроничните проблеми с борда и публичните финанси. Дори и Бразилия е по-нормална държава от ЮАР. Боливия до 10 години ще бъде човешко място. И децата да питаш, ще ти кажат, че Африка е най-неразвитият и изостанал континент. До неотдавна там самопровъзгласилият се 'император' Бокаса в Централно Африканската Република ядеше човешко месо, а в момента на много места липсва дъжавност - водят се племенни войни, в които участват десет годишни деца. Е това го няма в Латинска Америка. Няма и толкова Спин, Ебола, масов глад и т.н. Ако е за преврати, такива имаше до неотдавна и в държави от ЕИО - например Гърция. В Турция като има няколко преврата, какво им попречи да са на километри напред икономически от ЮАР? Ако в Чили Пиночет не беше махнал с преврат Алиенде, дали нямаше да отидат на кино? Не съм расист и фашист, но истината е, че от както дойде Мандела на власт, разсипаха държавата. В момента Нигерия е по-читва от ЮАР. А беше райска държава.

                      Коментар


                      • а и чувал ли си за силикоза какво е? защото преди промяната на черните в мините даже маски не са им давали
                        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от raul_castro Разгледай мнение
                          Латинска Америка не е остров на стабилност, но сравнено с Африка е по-добре. Бил съм и на двете места, само от мисълта, че по някакъв начин инвестицията ми ще зависи от прищявките на Африканския Национален Конгрес, изпадам в покруса. Да беше по времето на Питър Бота, друга работа. Това имах предвид и относно валутния риск - доколкото си спомням, акциите им са деноминирани в рандове и се търгуват в ЮАР. Не знам дали си ходил там, но в момента посред бял ден в Кейптаун и Йоханесбург две негра могат да те заколят за 5 долара докато вървиш по тротоара. Всичко може да се очаква - от фискални интервенции до национализация. Черните са бетер от комунисти.
                          големия крокодил ли ми хвалиш? същия който държа мандела в затвора?

                          акциите на панаф се търгуват и на ЛСЕ - в британски лири. и е много ясно защо ги бие на комунизъм след като неравенството е толкова голямо - това някакви бели да ги екплоатират над век и над 20 години след промяната да си още беден, еми логично си е да искаш да утепеш първия срещнат бял. знаеш ли че в юар има точно един черен милиардер? всички останали са бели

                          относно латинска америка - къде я видя стабилността и демокрацията? почти всички са червени и са бандити, това е и региона с най-много опити за преврати последните 50 години - много ли са стабилни бразилия, венецуела, аржентина, чили. венецуела не национализира ли бизнеси? а как е частния бизнес в боливия? мексико пък го управляват 5 фамилии



                          айде поздрав

                          Just Jinjer - Home (Tribute to Madiba)
                          https://www.youtube.com/watch?v=0ZYCpHsODcM
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                            щото латинска америка, където опирират голдкорп пък е толкова стабилна, че няма накъде

                            обясни ми моля за валутния риск, защото обезценяване на валутата в страната, в която се оперира, е добре за златните компании.

                            и обясни защо потенциала за ръст е изчерпан след като по повечето показатели В МОМЕНТА са поне 3 пъти по-изгодни от голдкорп

                            пп голдкорп като са с почти 20% надолу, това не е ли пак "стремглава стръмнина"?

                            Латинска Америка не е остров на стабилност, но сравнено с Африка е по-добре. Бил съм и на двете места, само от мисълта, че по някакъв начин инвестицията ми ще зависи от прищявките на Африканския Национален Конгрес, изпадам в покруса. Да беше по времето на Питър Бота, друга работа. Това имах предвид и относно валутния риск - доколкото си спомням, акциите им са деноминирани в рандове и се търгуват в ЮАР. Не знам дали си ходил там, но в момента посред бял ден в Кейптаун и Йоханесбург две негра могат да те заколят за 5 долара докато вървиш по тротоара. Всичко може да се очаква - от фискални интервенции до национализация. Черните са бетер от комунисти.

                            Коментар


                            • https://www.youtube.com/watch?v=N2tkmJiixy0
                              Тоя човек качва всяка седмица клипчета в ютуб,казва се Кристофър Арон.Твърди че търгува със злато и че разбира много.

                              Коментар


                              • BPGDM - Gold Miners Bullish percent index
                                http://stockcharts.com/h-sc/ui?s=$BP...d=p23604672728

                                GDXADP - Gold Miners Advance-Decline percent (EOD)
                                http://stockcharts.com/h-sc/ui?s=$GD...d=p86686806630

                                щом толко ви интересуват тея златокопачи ей тука има едни индикатори за тях ....

                                Коментар

                                Working...
                                X