IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
    любимата ми вече 9 години поред снася, 7.3% преди срива вчера

    другата голяма в портфейла е 4.4%
    и кои са толкоз тея две любими ?!? сподели тука с раята

    Коментар


    • От ниско злато

      файда няма САШ. Раша купува като луда.

      Коментар


      • хмм почвам да си мисля че дойче имат нещо общо със срива

        http://www.bloomberg.com/news/articl...bal-strategist

        But the shine is coming off amid the prospect of higher rates and reduced monetary stimulus. Bullion tumbled 3.3 percent on Tuesday, the most since July 2015, breaching below $1,300 an ounce for the first time since June.

        But this could be a prelude to a bigger sell-off, according to Deutsche Bank AG Chief Global Strategist Binky Chadha.

        "The way we think about it is, gold looks to be 20 to 25 percent overvalued," Chadha said in an interview with Bloomberg TV on Tuesday. "Positioning is very, very long."
        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Твоите златарски компании дивиденти снасят ли? В сухо снасят ли, или в натура (златце)?
          любимата ми вече 9 години поред снася, 7.3% преди срива вчера

          другата голяма в портфейла е 4.4%
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Твоите златарски компании дивиденти снасят ли? В сухо снасят ли, или в натура (златце)?
            има некой снасят и дивиденти (предимно големите), но когато са вече горе, са играта е да скочат едно 5/6 пъти, за кво са ти дивиденти в тоя случай ?!? Дивиденти и без тва се дават на акции дет спат, за да не избега народа инак ако акцията лети нема никви дивиденти щот и без тва върви

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
              и ускорява peak gold защото забавя новите проекти
              Именно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                и ускорява peak gold защото забавя новите проекти
                Твоите златарски компании дивиденти снасят ли? В сухо снасят ли, или в натура (златце)?
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение
                  Правилно. Всяко доближаване около цените на добив на рентабилните мини е подходящо за покупки.
                  и ускорява peak gold защото забавя новите проекти
                  destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                    нека го натискат надолу лошо няма

                    злато,сребро,платина ... при следващата криза ще разцъфнат ... а криза ще има определено...

                    за мен сребро под 15$ и злато под 1100$ са си подходящи за трупане на резерви... нямам предвид спекула или търговия с лост , а чисто и просто влагане на 10-20-30% от свободния кеш в спестявания в метали.

                    само доказани монетни дворове и стандартни размери!
                    Правилно. Всяко доближаване около цените на добив на рентабилните мини е подходящо за покупки.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                      според мен започват да калкулират вдигане на лихвите от страна на ФЕД... ако това стана зелените гущери ще са търсени пак, защото ако не друго ще носят някаква лихва...макар и до време това няма как да не натисне цените на ценните метали, които имат разходи за съхранение, придобиване и тн..без да генерират лихвен доход....

                      при всички положение фед няма мегдан за още много вдигания на лихвите защото дългът на САЩ е колосален...
                      тва с тея лихви го слушаме от немай коги ако лихвите са 2% шш ги питам с 19 трилиона как е

                      Коментар


                      • Среброто много ли е подценено в момента спрямо златото?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Jorkata Разгледай мнение
                          Това са глупости - вземи си една евтина сребърна монетка, почисти я хубаво и я цопни в шишето/тубата с вода и си готов.
                          Аз така правя,просто питам.
                          Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Jorkata Разгледай мнение
                            Да видим след седмица каква ще е цената - мисля, че понеделник или вторник др. седмица ще има резко пак до над 1300.
                            според мен започват да калкулират вдигане на лихвите от страна на ФЕД... ако това стана зелените гущери ще са търсени пак, защото ако не друго ще носят някаква лихва...макар и до време това няма как да не натисне цените на ценните метали, които имат разходи за съхранение, придобиване и тн..без да генерират лихвен доход....

                            при всички положение фед няма мегдан за още много вдигания на лихвите защото дългът на САЩ е колосален...
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение
                              Искам мнение за това,моля !

                              http://auction.bg/A3067528-%D0%A1%D1...B0%D0%BC%D0%B0
                              Това са глупости - вземи си една евтина сребърна монетка, почисти я хубаво и я цопни в шишето/тубата с вода и си готов.

                              Коментар


                              • Да видим след седмица каква ще е цената - мисля, че понеделник или вторник др. седмица ще има резко пак до над 1300.

                                Коментар

                                Working...
                                X