IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение
    Ха, още един умник тука! Аз купувам физическо злато от 2002 г. Ти си говори.
    Ти: мъдър. Аз почнах по-късно, ама и сега тежестта на жлътото в портфейлът ми: внушителна.

    Ако бях почнал от Втора година, досега сигурно да съм изблизал цял дукат - и щях да избегна куп грипове и проблемите със ставите си...
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
      Ако китайците и индииците успеят да си увеличат дела до към 1/5 поне, смятам че хартиените шортърчета, ще се оцъклят.

      Пандов, кво мислиш за Gold Fields и Sybanie? Знам че не са ти от най-любимите, ама сигурно си ги проучил.
      естествено че съм ги проучил сигурно съм гледал вече към 80-90% от компаниите в бизнеса

      sibanye мисля че са яко грандомани, много планове и накрая какво? купуват платинена компания - не особено добра идея според мен. имат и много проблеми със синдикатите, сега затварят един проект ззщото е губещ и на тези цени. но ги оглеждах като потенциална инвестиция преди време заради техния West Rand Tailings Retreatment Project. голям проект, на хартия изглеждат супер плановете но вече го протакват с години

      друга причина да съм пас e life of mine - от 2023 нататък изглежда зле

      Gold Fields ми харесаха на пръв поглед, но после видях че 3/4 от резервите са само в една мина. а и тя има доста проблеми

      http://www.miningweekly.com/article/...21/rep_id:3650
      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

      Коментар


      • изчакайте ФЕД да плесне едни 0.25% колкото за PR-акция и да паднат сребро и злато с по 10-15 % още и скачайте смело

        аз мисля да си купя тенеке, + акции на миньори, но нека ги доошамарят и тогава.


        First Majestik Silver нека иде към под 4 и почвам да си пазаря
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
          без коментар
          Ако китайците и индииците успеят да си увеличат дела до към 1/5 поне, смятам че хартиените шортърчета, ще се оцъклят.

          Пандов, кво мислиш за Gold Fields и Sybanie? Знам че не са ти от най-любимите, ама сигурно си ги проучил.

          Коментар


          • без коментар

            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
              Това с информацията си е точно както го написах в предния пост - маса хора си изкарват хляба с анализи и ровене по отчетите включително и на известните фондове (данните излизат на определена дата след края на тримесечието). Попаднда ми информация, че някои от големите са аут от златните компании и понеже не вЕрвам на общи приказки се поразрових малко.
              Не че е от голямо значение, но обикновено най-добрите са първи в играта и първи излизат след това.
              Ха, още един умник тука! Аз купувам физическо злато от 2002 г. Ти си говори.
              Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                Това с информацията си е точно както го написах в предния пост - маса хора си изкарват хляба с анализи и ровене по отчетите включително и на известните фондове (данните излизат на определена дата след края на тримесечието). Попаднда ми информация, че някои от големите са аут от златните компании и понеже не вЕрвам на общи приказки се поразрових малко.
                Не че е от голямо значение, но обикновено най-добрите са първи в играта и първи излизат след това.
                ъъъъм не точно - дръкенмилър купуваше злато когато другите го продаваха

                тея 13ф, последните са от август, това инфо е на два месеца
                https://whalewisdom.com/stock/gld

                ок де има и за q3, но твърде малко още
                Last edited by Black and white cat-foot; 13.10.2016, 19:59.
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение
                  това вече е различно и има смисъл да се прочете!!!

                  от ровене в отчетите, до "попадна ми информация" има бая разлика..., и най лошото е , че си две обиколки за тях...

                  таблички от сорта - ако пробие тук, ше иде там, ако бодне тук, ще пробие там..., бла,бла.., пълни глупости;
                  естестветно - мнението си е мое и доста народ не мисли така
                  Това с информацията си е точно както го написах в предния пост - маса хора си изкарват хляба с анализи и ровене по отчетите включително и на известните фондове (данните излизат на определена дата след края на тримесечието). Попаднда ми информация, че някои от големите са аут от златните компании и понеже не вЕрвам на общи приказки се поразрових малко.
                  Не че е от голямо значение, но обикновено най-добрите са първи в играта и първи излизат след това.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                    Въпросът не е в информацията май френ! Тя си е публична и можеш да я провериш от доста време стига да знаеш какво търсиш и как да го интерпретираш.
                    Хедж фондовете са задължени да подават тримесечни отчети, публикувани ТУК – form 13F. Виждаш какво са имали, а в случая какво вече НЕ притежават!!! И разсъждаваш в контекста на това, което се случва!
                    И вместо да помислиш над различната гледна точка се изхвърляш с изказвания за ТА, който м/у другото не се използва за ПРОГНОЗИРАНЕ и няма за цел да предвиди какво ще се случи, а само да покаже голямата картина на базата, на която да се изградят различни сценарии (и да се направи добър тайминг разбира се).
                    За фундаментални причини нямам дори намерение да влизам в дискусия, т.к нито имам време, нито желанието да обяснявам. Вредно и безполезно упражнение (особено по БГ форумите), където повечето участници си защитават ЕГОТО вместо портфейла. Поста има за цел да вдигне флаг и който има малко акъл ще го вземе предвид, за да се поинтересува малко повече и да се позиционира защитно вместо да влиза с двата крака!

                    И малко в заядлив стил - Using fundamentals to trade is like, calculating the average rainfall over a decade, to decide whether you need to bring an umbrella out now.

                    Ключът от бараката е в намирането на баланс м/у фундаменталните причини и техническото отиграване.

                    Със здраве.
                    това вече е различно и има смисъл да се прочете!!!

                    от ровене в отчетите, до "попадна ми информация" има бая разлика..., и най лошото е , че си две обиколки за тях...

                    таблички от сорта - ако пробие тук, ше иде там, ако бодне тук, ще пробие там..., бла,бла.., пълни глупости;
                    естестветно - мнението си е мое и доста народ не мисли така

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
                      А какво правят четвъртото тримесечие /големите акули/?
                      Намираш кои са добрите в бизнеса, ровиш се в отчетите и си правиш изводите. Проблема в случая е че си след тях, което определено не дава преднина, но поне потвърждава определена теза. Когато тълпата се втурне в една посока е добре да си от другата страна

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение
                        много яко - да ти "попадне вътрешна информация" какво правят "големите акули" и да я споделиш във форум.., прилича на благотворително дружество

                        да определяш цената на златото с технически анализ ми звучи като да земеш една тенекия от сирене, да тропаш по нея и да си помислиш че си ларс урлих примерно
                        Въпросът не е в информацията май френ! Тя си е публична и можеш да я провериш от доста време стига да знаеш какво търсиш и как да го интерпретираш.
                        Хедж фондовете са задължени да подават тримесечни отчети, публикувани ТУК – form 13F. Виждаш какво са имали, а в случая какво вече НЕ притежават!!! И разсъждаваш в контекста на това, което се случва!
                        И вместо да помислиш над различната гледна точка се изхвърляш с изказвания за ТА, който м/у другото не се използва за ПРОГНОЗИРАНЕ и няма за цел да предвиди какво ще се случи, а само да покаже голямата картина на базата, на която да се изградят различни сценарии (и да се направи добър тайминг разбира се).
                        За фундаментални причини нямам дори намерение да влизам в дискусия, т.к нито имам време, нито желанието да обяснявам. Вредно и безполезно упражнение (особено по БГ форумите), където повечето участници си защитават ЕГОТО вместо портфейла. Поста има за цел да вдигне флаг и който има малко акъл ще го вземе предвид, за да се поинтересува малко повече и да се позиционира защитно вместо да влиза с двата крака!

                        И малко в заядлив стил - Using fundamentals to trade is like, calculating the average rainfall over a decade, to decide whether you need to bring an umbrella out now.

                        Ключът от бараката е в намирането на баланс м/у фундаменталните причини и техническото отиграване.

                        Със здраве.

                        Коментар


                        • А какво правят четвъртото тримесечие /големите акули/?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                            Ентусиастите на злато да имат едно наум!

                            Много бичи настроения да се купува при пропадаща цена ме навежда на мисълта, че ще видим доооста по-сериозен спад от очаквания 
                            Ако съпротивата на 1300-1310 издържи, следващите нива са 1200 и 1100.
                            GDX/GDXJ са подходящи за отиграване - направиха феноменални ръстове. Златарите ще направят последен опит за рали, който ако не продължи над 29 и 48 съответно може да се търсят подходящи нива за short-ене.
                            За фундаментални причини можем да си разтягаме много локуми – всеки с неговите си аргументи, но като цяло мистър маркет прави това, което най-малко хора очакват. А в последните месеци не съм чул някой да е в различно от бичото настроение!

                            над 1350 шорта се обезмисля!

                            Не е препоръка!

                            П.с. Само да добавя, че преди време ми попадна информация, че големите акули са си затваряли златните позиции (в миньорски компании) второто/трето тримесечие на годината. Демек сега са наред балъците (FOMO) да пълнят кошницата.
                            много яко - да ти "попадне вътрешна информация" какво правят "големите акули" и да я споделиш във форум.., прилича на благотворително дружество

                            да определяш цената на златото с технически анализ ми звучи като да земеш една тенекия от сирене, да тропаш по нея и да си помислиш че си ларс урлих примерно

                            Коментар


                            • да разлаем кучетата

                              Ентусиастите на злато да имат едно наум!

                              Много бичи настроения да се купува при пропадаща цена ме навежда на мисълта, че ще видим доооста по-сериозен спад от очаквания 
                              Ако съпротивата на 1300-1310 издържи, следващите нива са 1200 и 1100.
                              GDX/GDXJ са подходящи за отиграване - направиха феноменални ръстове. Златарите ще направят последен опит за рали, който ако не продължи над 29 и 48 съответно може да се търсят подходящи нива за short-ене.
                              За фундаментални причини можем да си разтягаме много локуми – всеки с неговите си аргументи, но като цяло мистър маркет прави това, което най-малко хора очакват. А в последните месеци не съм чул някой да е в различно от бичото настроение!

                              над 1350 шорта се обезмисля!

                              Не е препоръка!

                              П.с. Само да добавя, че преди време ми попадна информация, че големите акули са си затваряли златните позиции (в миньорски компании) второто/трето тримесечие на годината. Демек сега са наред балъците (FOMO) да пълнят кошницата.
                              Attached Files
                              Last edited by ED; 13.10.2016, 17:29.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение
                                Кенет Рогоф пионката който застана начело на идеята за премахване на парите в брой и въвеждане на отрицателни лихвени проценти. Този представител на англосаксонците с визия за глобализъм и трансхуманизъм, който прокарва идеите на тоталната тоталитарна държава в глобален план не може да кефи, той заслужава единствено презрение за идеологията, която се опитва да прокара заедно с останлите кукли на конци привърженици на тоталитаризъма и деспотизма.
                                Абсолютно подрепям. Стиглиц и Кругман също.

                                Коментар

                                Working...
                                X