IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

    Тези хора тука, очакват хиперинфлация. Златото наистина би било хедж в този случай.
    Не само хиперинфлация. Златото е хедж за други по-вероятни неща. Например повторение на гръцки сценарии в различни варианти и мащаби, неизбежния преход към безкешови плащания и отрицателни лихви по депозити и трейд акаунти или пък САЩ да си изберът следващия Рон Пол за президент, има настроения за това и в момента. Или пък ако се окаже че някоя централна банка или брокер лъже за реалните количества на резервите си, също много вероятно - ФЕД отказват одити а имат история с фалшив инвентар, Китай и Индия лъжат за добива, Русия лъже за какво ли не, в Германия и Швейцария излезе доста корупция по тези етажи.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

      2008 златото се срива доста надолу. Това е другата трагедия на тези люде. Те хеджират уж, но ако 2008 се повтори (което изобщо не вярвам да е скоро) ние ще вземем златото доста по-евтино от тях. Те може даже в паниката си за го продадат на загуба и ние да им го вземем

      По-добре дървен философ с пари отколкото златен бик, който пие студена вода.
      Нима смяташ че всичко ще мине така меко както през 2008??? За 2008 ще си спомняме като за добра година.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

        Историята казва че златото е актива от който най малко се печели а може и да се изгуби. Той не ти носи никакви ползи освен едно украшение което блести. Ако искаш да го ползваш като инвестиция временно си купи етф, ето ти по темата още, по време на криза то също губи стойноста, не е никакъв хедж за инфлация, едиствено може би при една война или някакъв много сериозен катаклизъм и аз не зная все още какъв. Ти какво би казала в подкрепа на твоята теза по темата за златото
        2008 златото се срива доста надолу. Това е другата трагедия на тези люде. Те хеджират уж, но ако 2008 се повтори (което изобщо не вярвам да е скоро) ние ще вземем златото доста по-евтино от тях. Те може даже в паниката си за го продадат на загуба и ние да им го вземем

        По-добре дървен философ с пари отколкото златен бик, който пие студена вода.
        Last edited by Misho ILIEV; 21.05.2017, 21:45.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

          Историята казва че златото е актива от който най малко се печели а може и да се изгуби. Той не ти носи никакви ползи освен едно украшение което блести. Ако искаш да го ползваш като инвестиция временно си купи етф, ето ти по темата още, по време на криза то също губи стойноста, не е никакъв хедж за инфлация, едиствено може би при една война или някакъв много сериозен катаклизъм и аз не зная все още какъв. Ти какво би казала в подкрепа на твоята теза по темата за златото
          Тези хора тука, очакват хиперинфлация. Златото наистина би било хедж в този случай. От друга страна, при едно нормално ускоряване на инфлацията и на доходоността на облигациите златото ще загуби стойност. Но всъщност последните данни и сигнали от Феда са че инфлацията се забавя през април и Булард даже каза, че очаква по-малко рейт хайкове отколкото пазарът смята. Така че падането на златото може и да се отложи малко.

          А иначе от хиперинфлация и помен няма. Но това е трудо разбираемо за златните бикове.



          Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
          Историята казва че златото е актива от който най малко се печели а може и да се изгуби. Той не ти носи никакви ползи освен едно украшение което блести. Ако искаш да го ползваш като инвестиция временно си купи етф, ето ти по темата още, по време на криза то също губи стойноста, не е никакъв хедж за инфлация, едиствено може би при една война или някакъв много сериозен катаклизъм и аз не зная все още какъв. Ти какво би казала в подкрепа на твоята теза по темата за златото
          Имах предвид, че само в този случай може да има нещо като връщане към златния стандарт. Специално при международните плащания.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

            Нали за това е форума, да кажеш твоята гл.точка за златото, досега разбрах от теб че тавекс не стават ама райфайзен може. Имали незнам си какъв апарат. Хайде кажи ми малко повече с факти дори ако желаеш времеви периоди.
            Nice try dear. За Тавекс в мой пост лично дума няма. Явно имаш проблеми с четенето. Това е мнение на друг форумец. С теб дискусия няма да правя. Опитай с друг. При мен няма да ти се получи. Желая ти лека вечер.

            По темата и към форумеца, който се интересуваше от покупка на физическо злато. Препоръчвам мненията на Мюлер и Делчо. Те са казали почти всичко важно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

              Ако не си алтер егото на Мишо си или много наивна/наивен или работиш за лорд Сит, така че, малко мога да ти кажа, а и не ми се занимава. Хората не са глупаци. Само толкова мога да ти кажа и те оставям на съдбата ти.
              Нали за това е форума, да кажеш твоята гл.точка за златото, досега разбрах от теб че тавекс не стават ама райфайзен може. Имали незнам си какъв апарат. Хайде кажи ми малко повече с факти дори ако желаеш времеви периоди.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                Историята казва че златото е актива от който най малко се печели а може и да се изгуби. Той не ти носи никакви ползи освен едно украшение което блести. Ако искаш да го ползваш като инвестиция временно си купи етф, ето ти по темата още, по време на криза то също губи стойноста, не е никакъв хедж за инфлация, едиствено може би при една война или някакъв много сериозен катаклизъм и аз не зная все още какъв. Ти какво би казала в подкрепа на твоята теза по темата за златото
                Ако не си алтер егото на Мишо си или много наивна/наивен или работиш за лорд Сит, така че, малко мога да ти кажа, а и не ми се занимава. Хората не са глупаци. Само толкова мога да ти кажа и те оставям на съдбата ти.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vlado9999 Разгледай мнение

                  На ПАМП златото може да се сканира http://www.pamp.com/veriscan но други не знам да могат. Тавекс не са официален дилър на нищо. Купуват от всеки който им дойде от улицата и после го продават на будали като мене и тебе с премиум като на апмекс, само дето после не носят отговност за нищо. Дилърите им не вярват на верискан. Аз получих имейл от ПАМП които потвърдиха че серийния номер е в кю ар кода на истинските кюлчета. Според дилърите на тавекс това не е така и си продават тия кюлчета. Кантарчето и щампата щом били наред значи е истинско. Дори не уебсайта им пише че златото при тях се проверява за автентичност предимно по външен вид и тегло ако е в опаковка. Ако потърсиш в интернет професионалните дилъри какви добри фалшификати откриват със специална техника ще се откажеш да купуваш изобщо.

                  Ако купуваш ПАМП и не минава верискан по някаква причина, дори да е истинско, никой няма да ти го купи обратно после. Въпрос на време е самите тавекс да спрат да изкупуват такива неща или най-малкото да искат 10-20% още за тестове.
                  И това, а и рентгенофлуоресцентните апарати, които по-престижните европейски дилъри използват в магазините си и които най-вероятно ще навлязат по масово и в България. С тях се определя типа сплав и чистотата на метала. Знам, че Райфайзен има такъв.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    А нещо по темата? Ако нямаш какво да кажеш по темата не ми се занимава със самомнението ти.

                    По темата имаше един полезен коментар за обема и теглото, чието познаване би ни предпазило от фалшификати при купуването на физическо злато.

                    Историята казва че златото е актива от който най малко се печели а може и да се изгуби. Той не ти носи никакви ползи освен едно украшение което блести. Ако искаш да го ползваш като инвестиция временно си купи етф, ето ти по темата още, по време на криза то също губи стойноста, не е никакъв хедж за инфлация, едиствено може би при една война или някакъв много сериозен катаклизъм и аз не зная все още какъв. Ти какво би казала в подкрепа на твоята теза по темата за златото

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                      Това че не всички споделят твоите виждания не е причина да даваш определения кой какъв е скъпа моя
                      А нещо по темата? Ако нямаш какво да кажеш по темата не ми се занимава със самомнението ти.

                      По темата имаше един полезен коментар за обема и теглото, чието познаване би ни предпазило от фалшификати при купуването на физическо злато.


                      Last edited by Selena; 21.05.2017, 20:11.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                        Тук има умни хора и само един дървен философ, което всравнение с други форуми е доста добро съотношение. От мен успех!
                        Това че не всички споделят твоите виждания не е причина да даваш определения кой какъв е скъпа моя

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                          Daj pak че не разбрах, как сканиране, нали го купуваш от официален дилър. Снощи погледнах тавекс искат за 24карата 70лв за грам кюлче Това добре ли е?? И на времето в училище гледахме със спектрометър , а сега сканиране, какво е това нещо??
                          На ПАМП златото може да се сканира http://www.pamp.com/veriscan но други не знам да могат. Тавекс не са официален дилър на нищо. Купуват от всеки който им дойде от улицата и после го продават на будали като мене и тебе с премиум като на апмекс, само дето после не носят отговност за нищо. Дилърите им не вярват на верискан. Аз получих имейл от ПАМП които потвърдиха че серийния номер е в кю ар кода на истинските кюлчета. Според дилърите на тавекс това не е така и си продават тия кюлчета. Кантарчето и щампата щом били наред значи е истинско. Дори не уебсайта им пише че златото при тях се проверява за автентичност предимно по външен вид и тегло ако е в опаковка. Ако потърсиш в интернет професионалните дилъри какви добри фалшификати откриват със специална техника ще се откажеш да купуваш изобщо.

                          Ако купуваш ПАМП и не минава верискан по някаква причина, дори да е истинско, никой няма да ти го купи обратно после. Въпрос на време е самите тавекс да спрат да изкупуват такива неща или най-малкото да искат 10-20% още за тестове.
                          Last edited by vlado9999; 21.05.2017, 18:13.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                            Daj pak че не разбрах, как сканиране, нали го купуваш от официален дилър. Снощи погледнах тавекс искат за 24карата 70лв за грам кюлче Това добре ли е?? И на времето в училище гледахме със спектрометър , а сега сканиране, какво е това нещо??
                            Моят съвет е да се поровиш в интернет по темата. Има много полезна информация. Поне премервай преди да купиш. Върни се и назад в тази тема. Казано е почти всичко, което те интересува. Там са отговорите. Успех.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              Привет и добре дошъл. Изказвам лично мнение, не е инвеститорски съвет. Аз съм Тома неверни. Според много източници монетите са по-трудни за фалшифициране и не си струва усилието на фалшификатора. Освен това, като махнем американизма "хедж", демек защита, ако ще ги използваме за защита в ситуации на хиперинфлация да речем, са по-удобни от едно голямо тежко кюлче, което може да е пълно с волфрам. Лично мое мнение. От нумизматика просто не разбирам, така че най-простото е инвестиционно злато. От къде да купиш е друг голям проблем, защото ако дилърът не предлага поне премерване и сканиране на продукта преди или веднага след покупката, за мен поне има риск. Т.е. проучвай внимателно. Аз харесвам този форум. Тук има умни хора и само един дървен философ, което всравнение с други форуми е доста добро съотношение. От мен успех!
                              Daj pak че не разбрах, как сканиране, нали го купуваш от официален дилър. Снощи погледнах тавекс искат за 24карата 70лв за грам кюлче Това добре ли е?? И на времето в училище гледахме със спектрометър , а сега сканиране, какво е това нещо??

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                                Някой ще каже ли кое е по добро за покупка/ запазва стойността си- кюлче или монета. И от къде се купуват? Тези глупости които ги разисквате тук и по другите теми не ме интересуват- с 5 лв ще купиш евро за 10000лв, па 3 пипса нагоре ще го продадеш и ще направиш голямата печалба
                                Интересувам се единствено и само от физическо злато- и пак към кое да се насоча или според цената да карам
                                Привет и добре дошъл. Изказвам лично мнение, не е инвеститорски съвет. Аз съм Тома неверни. Според много източници монетите са по-трудни за фалшифициране и не си струва усилието на фалшификатора. Освен това, като махнем американизма "хедж", демек защита, ако ще ги използваме за защита в ситуации на хиперинфлация да речем, са по-удобни от едно голямо тежко кюлче, което може да е пълно с волфрам. Лично мое мнение. От нумизматика просто не разбирам, така че най-простото е инвестиционно злато. От къде да купиш е друг голям проблем, защото ако дилърът не предлага поне премерване и сканиране на продукта преди или веднага след покупката, за мен поне има риск. Т.е. проучвай внимателно. Аз харесвам този форум. Тук има умни хора и само един дървен философ, което всравнение с други форуми е доста добро съотношение. От мен успех!
                                Last edited by Selena; 21.05.2017, 09:55.

                                Коментар

                                Working...
                                X