IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
    Продължаваш да виждаш противоречия в немислими за мен места.

    Противоречието е доста очевидно. Ако хората купват някакво тенеке (било жълто или акции) само, защото мислят, че други по-големи балъци ще го купят по-късно на по-голяма цена и, както казваш, зад това няма никакъв фундамент, значи говорим за чисти балони, понзи схеми или както там искаш да го наречеш.

    Коментар


    • Не знам кой какво е отрекъл. Но в професионалният мениджмънт на активи, ТА специалистите са "втора ръка". Никой не ги взима много насериозно.

      Коментар


      • Продължаваш да виждаш противоречия в немислими за мен места.

        Също и продължаваш удобно да игнорираш доводите, с които ти доказвам - на теб и Хермес, че нещата, които следите не са фактор за движението на златото. Имам чувството, че си от хората, които дори да осъзнаят недостатъците в теориите си, ще си ги преглътнат и просто ще продължат да поддържат старите си разбирания просто защото им е по-лесно. Ако е така, дори съм те надценил. Друг е въпросът, че може би ти е невъзможно да признаеш как всичките ти изказвания и тези се крепят на "постулат", който времето вече е отрекъл и не след дълго твърде вероятно ще го отрече още веднъж по наистина грозен начин. Твоя си работа. За мен е важно да дам възможност за избор на другите - за избор и към една друга гледна точка.

        Коментар


        • Цената на златото достига своя абсолютен връх (преизчислено спрямо инфлацията) през януари 1980г. Любопитен факт е това, че реалният лихвен процент по 10г. ДЦК тогава е отрицателен - около -4.5%.

          Дебело подчертавам реалният. Да не почнат пак с повърхостните аргументи - да, ама лихвеният процент тогава е бил 13.5%. Да, 13.5% е бил, но само номинално.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
            Потвърди ме, че съм те разбрал правилно и с "в балони" имаш предвид "в злато". Ще ми направи деня.
            Как разбираш колко трябва да струва златото или каквото и да било?

            Много бързо забрави какво каза преди десет минути:

            Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

            Не, публиката не се интересува от други фактори, освен цената на актива. Бива водена единствено от алчността си за печалба и страра от загуба нищо друго!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
              Вижте какво мисля аз....
              Е тука ви показвам една графичка.... Много лесно се забелязва, че има тренд от десетки години в един канал. Е и....
              Ами много е просто. Кризи - мризи, черни-бели лебеди, ала-бала... ама кервана си върви по много ясен път. Има процеси, които си текат и се задълбочават независимо какви ги плещат всички банкери, анализатори, гадатели и всякакви финансисти, икономисти и т.н.
              Отдолу е "0"-та. Значи има два варианта. Или забива под 0-лата, или много рязко ще избие над канала, в който се движи досега. И в двата случая няма да е никак скучно.
              Както се вижда, това ще се случи най-късно до няколко години.
              Не забравяй, че всеки тренд си има и край. И следва обръщане. Дори и да е той 30-годишен. Затова нещо Мишо може и да е прав. Той просто не си представя, че златото може да е в бичи пазар с нарастващи лихви. Рано или късно ще му се наложи обаче.

              Коментар


              • Вижте какво мисля аз....
                Е тука ви показвам една графичка.... Много лесно се забелязва, че има тренд от десетки години в един канал. Е и....
                Ами много е просто. Кризи - мризи, черни-бели лебеди, ала-бала... ама кервана си върви по много ясен път. Има процеси, които си текат и се задълбочават независимо какви ги плещат всички банкери, анализатори, гадатели и всякакви финансисти, икономисти и т.н.
                Отдолу е "0"-та. Значи има два варианта. Или забива под 0-лата, или много рязко ще избие над канала, в който се движи досега. И в двата случая няма да е никак скучно.
                Както се вижда, това ще се случи най-късно до няколко години.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                  Ти наистина ли си тек, за да убеждаваш хората да инвестират в балони и с ТА да предвидят колко ще се надуват и кога ще се пукнат?
                  Потвърди ме, че съм те разбрал правилно и с "в балони" имаш предвид "в злато". Ще ми направи деня.

                  Къде ме видя да убеждавам някого? Казвам си мнението и просто е много по-конкретно от на повечето от вас, затова ти звучи така. Още преди няколко поста изрично подчертах, че това са лично моите очаквания. Дори когато ми пишат на ЛС, обикновено хората са доста по-агресивно купуващи, казвам си мнението, че за мен това е прекалено и дотам. В крайна сметка всеки си има глава на раменете.

                  За втори път днес и стотен по принцип казвам - моята цел е да се опитам да насоча вниманието в една непопулярна посока. Да, новините нямат значение. В предния параграф ти дадох пример с 2011 и сега - лихви и политически ситуация. Нещата, които не са ти изгодни, просто ги пропускаш. Това го правиш за десети път сигурно. Тръмп, Брексит, терористични актове, Грексит - все неща от последните две години, които показват невъзможността дори на подобен тип "черни лебеди" да променят посоката на пазара. Който има очи, ще го види. За останалите, не може да се направи много повече. В най-добрият случай и сетъп-ът със златото да се разиграе, въпеки че ако някой не го е разбрал досега, не вярвам дори златото на 1500 през Октомври да му помогне да разбере...просто защото ралито неизменно ще се обясни с новина, така че заблудата да бъде подържана.

                  И по повод на ТА, да, чистият ТА, не взема под влияние новините. Елиът говори за 70-годишен бичи пазар в разгара на Втора светова война. Какъв "глупак". В същото време един симпатяга Кейнс 1927 година казва, че не очаква кризи следващите 20-30 години. Продължава да ми е забавно как първият е пратен в небитието, а за втория...за него знаем и виждаме.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                    Ти наистина ли туко-що преведе балона с лалетата в полза на фундаменталния анализ?
                    Ти наистина ли си тук, за да убеждаваш хората да инвестират в балони и с ТА да предвидят колко ще се надуват и кога ще се пукнат?

                    Точно в темата за златото? (То верно, че е хилядолетeн балон, но това е друга тема.)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                      Ако беше така, всички активи щяха да са лалета и в един момент всички финансови активи щяха да се занулят.
                      Ти наистина ли туко-що преведе балона с лалетата в полза на фундаменталния анализ?


                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                        Не, публиката не се интересува от други фактори, освен цената на актива. Бива водена единствено от алчността си за печалба и страра от загуба нищо друго!
                        Ако беше така, всички активи щяха да са лалета и в един момент всички финансови активи щяха да се занулят.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                          Сентимента казваш на публиката.Следва логичния въпрос публиката как взима решение .Влияе ли се средностатистическия инвеститор от публиката от света около него ? Или инвеститорите са имагинерни същества от друго място?А може би има и други фактори извън инвеститорите които движат цената на златото?
                          Този въпрос към Екс е много намясто

                          ТА не смята новините за ирелеванти. ТА просто не се опитва да ги интерпретира, а да следи как играчите на пазара ги интерпретират и какви са настроенията. Така че за мене Екс дори не познава теорията на ТА.
                          Last edited by Misho ILIEV; 29.06.2017, 18:54.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                            Сентимента казваш на публиката.Следва логичния въпрос публиката как взима решение .Влияе ли се средностатистическия инвеститор от публиката от света около него ? Или инвеститорите са имагинерни същества от друго място?А може би има и други фактори извън инвеститорите които движат цената на златото?
                            Не, публиката не се интересува от други фактори, освен цената на актива. Бива водена единствено от алчността си за печалба и страха от загуба, нищо друго! Защо мислиш Биткойн нараства параболично? Фундаментът смяташ, че е толкова по-различен от този, когато беше 1 долар или пък на други криптовалути, които сега са по долар?

                            2011 - лихвите са по-високи и е трудно да се каже, че светът ни сега не изглежда по-черен от тогавашния. Златото е в параболично рали към 2000 долара. Сега сме с по-ниски лихви от тогава, ежедневно сме облъчвани с информация за терористични актове, заплахи за ядрени атаки и т.н. и т.н., златото е почти два пъти по-евтино. Само този параграф доказва, че нещата, за които се оглеждате с Мишо, не са фактори.

                            А когато движението се случи, независимо дали е от този сетът или не, просто ще започнете да го обяснявате със същите тези неща, които са налице и днес. Или дори по-лошо - с някоя нова и модерна простотия. Това промиване изглежда е толкова майсторски направено, че малцина хора успяват да си отворят очите за истината. Тъжно, но пък в крайна сметка няма как и да е по друг начин. Понякога човек просто трябва да се примири.
                            Last edited by exxs; 29.06.2017, 18:51.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                              Виж, пазарът за мен не е толкова просто нещо, за да ти отговоря с "да" или "не",

                              Към момента оценявам на около 70% шансът да се видят нива от поне 1500 идните месеци, стига 1207 да задържи. Процентът ще се повиши значително при пробив на 1300-1306. Всеки, който има представа от елементарен риск мениджмънт, може да добие представа защо този трейд аз виждам като прекрасна възможност.
                              Това го написа на 25.06. продължаваш ли да го поддържаш , все още ли е 70% шанса за 1500, под идните месеци до края на годината ли трябва да разбирам ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение

                                Пазара се движи от заповеди на политици към банкери а новините и данните са просто моменти във времето когато манипулатолите правят каквото искат и трябва...политиците печатат трилионите и е нормално те да дирижират пазара генерално а вече банкерите гледат да си земат и техните милиарди и да нулират акаунтите на рибоците посредством лъжливи движения и неразбираеми графики изявления корелации дето ги казват когато им е кеф а утре вече нищо не важи
                                Анджак.

                                Коментар

                                Working...
                                X