IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    О, не, не в този смисъл. Не вярвам да го направят. Имах предвид увеличение на цените. Ралито на Екс рано или късно ще бъде на дневен ред. За твое успокоение и аз не се възползвах особено от това дъно, но то едва ли ще е последно.
    Брррррррр!
    Ох, поолекна ми!
    Щото .... знаеш - нас мъжете малко си ни е страх от женската интуиция!
    Вие обитавате някакви неясни за нас измерения и контактувате със забранени източници на информация.

    Иначе, аз също мисля, че при изпитване на потребност от притежание на златна застрахователна полица, ще има още възможности за нахранване.
    Не забелязвам ясна неохота при продавачите да се разделят с метала.

    Още преди много години отново се е обсъждало почти същото (е, при други нива) и рекох на един колега: Добре, де! Настава някаква суматоха и ти какво точно смяташ да направиш. Събираш бохчи и куфари, не забравяш и монетките и .... беж към летището (той имаше и канадски кодументи).
    Скенерът те излавя веднага, но ти гордо се изпъчваш пред митничарите и им заявяваш, че това е златна застрахователна полица, дори им набутваш под носа фактура, че и документ с мокър печат, че нямаш издънки пред напа.
    И те се почесват и викат .... айде върви!
    Боже опази!

    Коментар


    • Кенгуруто в Тавекса е с отстъпка 50 лв на монета, ако вземеш 3. Не знам дали важи само за поръчки онлайн или и за директни покупки от мола.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

        Ще се въведат някакви ограничениея в сделките?? Притежанието?
        Просто не разбрах еднозначно тезата ти.
        О, не, не в този смисъл. Не вярвам да го направят. Имах предвид увеличение на цените. Ралито на Екс рано или късно ще бъде на дневен ред. За твое успокоение и аз не се възползвах особено от това дъно, но то едва ли ще е последно.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Според мен до декември ще може още да се пазарува. За после незнам. Как беше ... мнението ми не е препоръка, нито инвеститорски съвет, а само женска интуиция
          Ще се въведат някакви ограничениея в сделките?? Притежанието?
          Просто не разбрах еднозначно тезата ти.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
            Мандата на дъртата от ФЕД пада Февруари 2018, така че бъдете сигурни, че ще има сериозни девиации в края на тази година още. Дали ралито ще чака до края на тази година... не съм сигурен, а вие?
            Според мен до декември ще може още да се пазарува. За после незнам. Как беше ... мнението ми не е препоръка, нито инвеститорски съвет, а само женска интуиция

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Чачо Разгледай мнение
              https://www.gold.de/kurse/goldpreis/

              И сега к`во?

              Успя ли някой да "удари кьоравото", докато беше време, или не само аз изтървах питомното, а сега търча след дивото?
              Чачо, ти ако беше взел на 1210 досега щеше да си направил невероятната възвръщаемост от 1%. Не виждам какво си изтървал.

              Коментар


              • https://www.gold.de/kurse/goldpreis/

                И сега к`во?

                Успя ли някой да "удари кьоравото", докато беше време, или не само аз изтървах питомното, а сега търча след дивото?

                Коментар


                • Мандата на дъртата от ФЕД пада Февруари 2018, така че бъдете сигурни, че ще има сериозни девиации в края на тази година още. Дали ралито ще чака до края на тази година... не съм сигурен, а вие?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение



                    Нямам злато в никаква форма и поне за сега не смятам да имам в скоро време. Но един ден може да реша, че искам и аз да се застраховам
                    Некой ланец ше ти виси добре
                    Вся Власть Советам

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

                      БЛАГОДАРЯ ТИ! Най-после да прочета нещо обективно от теб. Та сега, кажи на останалите хомосапианси тук, дали имаш физическо инвестиционно жълто и/или планираш ли такава покупка?
                      Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                      За мен е по-скоро вид застраховка и е процент от имуществото.
                      Нямам злато в никаква форма и поне за сега не смятам да имам в скоро време. Но един ден може да реша, че искам и аз да се застраховам

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                        Това за предпазването на капитала го разбирам. За хората, които очакват апокалипсис златото е добра инвестиция. Ако апокалипсисът не дойде, тогава златото не е много подходящо.

                        За мен е по-скоро вид застраховка и е процент от имуществото. Чета сега нещо по-различно някакъв швейцарец на име Рено Кнути вижте какви ги дипли:


                        http://epicenter.bg/article/Shveytsa...i--/131828/7/0

                        Пичът наистина е климатолог с докторат. Проверих го. Ти знаеш, че проверявам. Та ... аз бих се позамислила. Има и обвинения за фейк новина.

                        Мисълта ми е, че не са само компютрите нашата реалност ...
                        Last edited by Selena; 12.07.2017, 17:00.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                          В случая споря с нашите ТА Експерти, което е друга тема. Иначе, да имаш злато в портфейла си не е толкова лошо, особено ако го купуваш по малко в различини периоди и не с трейдърски цели.
                          БЛАГОДАРЯ ТИ! Най-после да прочета нещо обективно от теб. Та сега, кажи на останалите хомосапианси тук, дали имаш физическо инвестиционно жълто и/или планираш ли такава покупка?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

                            А бе Мише, недей така с краката на горе. За какъв апокалипсис говориш не мога да разбера. Не е задължително да чака някой апокалипсис за да кешира малко (10-20%) в злато. Ние феновете на жълтото не сме "All in" в жълто, а просто предпочитаме да съхраним "имането" за неизвестен период от време.
                            Ако ме питаш дали ме бърка ако цената на жълтото в БГН падне с 10-20-50%, ще ти кажа абсолютно и категорично "НЕ", защото няма да го ПРОДАМ, както в случай дори да скочи и със 100% или 500%.
                            Ако ме питаш и релевантен въпрос за цената на акциите, че на някои компании и/или фючърси са се увеличили с 1000%, ще ти кажа, че абсолютно не ме интересуват пропуснатите ползи, защото те са вид ХАЗАРТ!

                            Хомосапиансите във физическо жълто не инвестират с цел печалба! Разумът в тях надделява над алчността и дори пред преднамереният риск.
                            Точно защитното чувството и различията ни, ни правят толкова уникални и приспособими към заобикалящата ни среда.
                            В случая споря с нашите ТА Експерти, което е друга тема. Иначе, да имаш злато в портфейла си не е толкова лошо, особено ако го купуваш по малко в различини периоди и не с трейдърски цели.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                              Това за предпазването на капитала го разбирам. За хората, които очакват апокалипсис златото е добра инвестиция. Ако апокалипсисът не дойде, тогава златото не е много подходящо.
                              А бе Мише, недей така с краката на горе. За какъв апокалипсис говориш не мога да разбера. Не е задължително да чака някой апокалипсис за да кешира малко (10-20%) в злато. Ние феновете на жълтото не сме "All in" в жълто, а просто предпочитаме да съхраним "имането" за неизвестен период от време.
                              Ако ме питаш дали ме бърка ако цената на жълтото в БГН падне с 10-20-50%, ще ти кажа абсолютно и категорично "НЕ", защото няма да го ПРОДАМ, както в случай дори да скочи и със 100% или 500%.
                              Ако ме питаш и релевантен въпрос за цената на акциите, че на някои компании и/или фючърси са се увеличили с 1000%, ще ти кажа, че абсолютно не ме интересуват пропуснатите ползи, защото те са вид ХАЗАРТ!

                              Хомосапиансите във физическо жълто не инвестират с цел печалба! Разумът в тях надделява над алчността и дори пред преднамереният риск.
                              Точно защитното чувството и различията ни, ни правят толкова уникални и приспособими към заобикалящата ни среда.

                              Коментар


                              • Christine Lagarde: Не е изключено да видим още една финансова криза

                                Вся Власть Советам

                                Коментар

                                Working...
                                X