IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • [QUOTE=Selena;n3217266]
    Първоначално изпратено от БАЦЕ


    Миличък, чукаш на много грешна врата. Не ти слизам до нивото. Ако и професионално си на това ниво не е задължително с теб да си говорим. Ти започна пръв. Чета ти творчеството и виждам, че и ти като някои други си пропуснал малко уроците по български преди форумите. Хайде го лефт.

    За златото ми е интересно какво предвижда Екс.
    Да иде на 2000 до 20 години хахах
    Вся Власть Советам

    Коментар


    • [QUOTE=БАЦЕ;n3217240]
      Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      Да , да ........ неможеш и да цитираш , а и не можеш и да осъзнаеш какво ти говоря , астроложке
      Май ти си читател .....
      Рали ще има но НЕ СЕГА , а ДОГОДИНА .... Това казвам аз . ,,
      Достоевски не ми харесва , затова не съм го споменал , а и не мога да изброя всички класици
      И не се '' дърлям '' , а изказвам мнение . И не към теб , а към Екса . Капиш , Happy ??
      И накрая - ето как цитираш ...... Е, това , ако си го казала ти , и после си отговаряш
      Коя е Росица, че съм в драма. По темата за златото е казано всичко, а теб те оставям не те закачам повече. Айде със здраве и много здраве на Росито.

      За Достоевски не си дорасъл. Намали малко иконките и се успокой. Take it easy maaaan.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
        Г-н три шестици, колкото мога-толкова! Няма как да не оборвам откровените глупости, които пишеш със самочувствие! Самочувствието ми идва оттам, че просто мога да си отворя 5 графики и да видя, че корелациите, а и абсолютно всичко което пишеш е невярно. Да не говорим, че и последните 2 години не съм живял в гората и съм виждал "колко много могат големите новини, даже когато са неочаквани". Та да...когато виждам с очите си, че говориш глупости, няма как да не ги оборвам със самочувствие.
        Ако ходиш в гората и дишаш дълбоко ще ти се отрази добре

        Коментар


        • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

          Не ми се обяснява , надълго и широко. Нямам за цел в живота да уча или убеждавам някого в нещо
          Само да ти кажа , че не е от новинките , които излизат всеки ден , в сайтчета , по радио или телевизия
          Сентимента е изменение на поведението и мисленето на 7 миляррда души . Процеса е неуловим и не се влияе от '''среща на ОПЕК'' ,например
          Ако си дей трейдър ще гледаш точно новините. Ако не си пак ще ги следиш, защото някои новини като тези за Лимън и AIG променят фундамента за десетилетие напред (ако не и повече). Процесът е "нуловим" защото трябва да знаеш, кои данни и новини са важни, как си взаимодействат и да ги следиш в един дълъг период.

          Повечето новини, взети сами за себе си (като изключим новини от типа на Лимън) наистина нямат значение.

          Коментар


          • Г-н три шестици, колкото мога-толкова! Няма как да не оборвам откровените глупости, които пишеш със самочувствие! Самочувствието ми идва оттам, че просто мога да си отворя 5 графики и да видя, че корелациите, а и абсолютно всичко което пишеш е невярно. Да не говорим, че и последните 2 години не съм живял в гората и съм виждал "колко много могат големите новини, даже когато са неочаквани". Та да...когато виждам с очите си, че говориш глупости, няма как да не ги оборвам със самочувствие.

            По отношение на прогнозите си, винаги съм готов да разглеждам, преразглеждам графиките и да търся какво може да изпускам. Факт е, че ралито не се е случило, а досега вече го очаквах. Факт е и, че това няма как да не го взема под внимание. На първо време ще отбележа, че движението, което описва БАЦЕ се очератава като по-вероятно отколкото беше, но за мен вариантът, който съм описал продължава да бъде основен докато не видя пробив на 1200. Засега видяхме реакция от 1200-1207, но далеч не е достатъчно за да се говори за дъно. Докато не се види категоричен пробив на 1237-1239, все още могат да се видят по-ниски нива.

            Бертрам, искам да ти обърна внимание, че ТА анализира сентимента, а не участва в него! Това е от изключително значение, тъй като именно на върховете фундамента е най-силен и масата /фундаменталистите/ очертава силно бичия сентимент. Нещо такова в по-малък мащаб се видя на 9ти май. Сентиментът за златото беше в канафката, фундамента не беше по-добър: Макрон - победител, както и почти сигурно вдигане на лихвите от ФЕД. И на всичкия този фон се състоя почти 100 доларово рали, за който писах минути преди да започне, именно защото се старая да не оставам подвластен на сентимента. Сентиментът, който създава фундамента, който пък така жадно се попива от масата.



            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

              Баце, от него нищо не можах да изкопча. ED също не иска да ме просветли.

              Но кажи ти, откъде идва сентимента?
              Не ми се обяснява , надълго и широко. Нямам за цел в живота да уча или убеждавам някого в нещо
              Само да ти кажа , че не е от новинките , които излизат всеки ден , в сайтчета , по радио или телевизия
              Сентимента е изменение на поведението и мисленето на 7 миляррда души . Процеса е неуловим и не се влияе от '''среща на ОПЕК'' ,например

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                сентимента е най-бичи баш на многогодишни върхове... та ако само по сентимент се трейдва - се пазари най-яко и се надува на лост баш когато не трябва
                Абсолютно. То затова фундаментът гледа статистиката и кое е възможно и кое не. Сентиментът сам по себе си може лесно за излезе извън сферата на реалистичното и попадне в сферата на фантастиката.

                А и по принцип не е много добре да се трейдва.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Сентиментът е един от най-важните елементи на фундамента. Нивата на безработицата зависят от сентимента, а сентимента от своя страна зависи от нивата на безработицата.

                  Когато някой изследва сентимента изван контекста, в който той се поражда и индогенно самогенерира, човек прави повърхностен анализ. Лошо няма в повърхонстта. Но е лошо за джоба.
                  сентимента е най-бичи баш на многогодишни върхове... та ако само по сентимент се трейдва - се пазари най-яко и се надува на лост баш когато не трябва
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • [QUOTE=Selena;n3217198]
                    Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                    Пропуснал си Достоевски и много други. Няма объркване в цитатите. Щом не преглеждаш назад няма какво да го обсъждаме. По тази логика можеш да сложиш всичко навсякъде едно към кесим. Това е непрофесионално независимо за кого става дума дали за нещо казано от форумец или за Айнщайн.

                    Аз казвам, че рано или късно неговото рали ще се състои, ти се дърляш кога щяло да се състои. По същество казваш сьщото, но ти си писател, а не читател. Дано си акуратен в професията си.

                    В първия цитат си ме цитираш баш мене и ме наричаш Роси. Неква Росица ти е взела ума. Във втория цитат в който се обръщаш към Мишо се включвам и ти говоря, което е допустимо. Няма объркване, ма ти и толкоз назад ще се затрудниш да се върнеш
                    Да , да ........ неможеш и да цитираш , а и не можеш и да осъзнаеш какво ти говоря , астроложке
                    Май ти си читател .....
                    Рали ще има но НЕ СЕГА , а ДОГОДИНА .... Това казвам аз . ,,
                    Достоевски не ми харесва , затова не съм го споменал , а и не мога да изброя всички класици
                    И не се '' дърлям '' , а изказвам мнение . И не към теб , а към Екса . Капиш , Happy ??
                    И накрая - ето как цитираш ...... Е, това , ако си го казала ти , и после си отговаряш

                    Last edited by БАЦЕ; 14.07.2017, 10:52.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                      Уау!!
                      Даже не знам от къде да започна, така че ще си остана просто с това: Уау
                      Толкова можеш, толкова даваш, пич. Но самочуствието е до стратосферата

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                        Biology, herding.
                        Ако не четеше толково избирателно, щеше да си разбрал вече.
                        Ако ти беше чел внимателно, щеше да си разбал, че нещата няма как да се сведат до herding. Ако беше само това, активите щаха да имат нулева стойност и хората отдавна щяха да се усетили и борсите да се занулили. Това може да се разбере само с елементарна логика.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                          Сентиментът е един от най-важните елементи на фундамента. Нивата на безработицата зависят от сентимента, а сентимента от своя страна зависи от нивата на безработицата.

                          Когато някой изследва сентимента изван контекста, в който той се поражда и индогенно самогенерира, човек прави повърхностен анализ. Лошо няма в повърхонстта. Но е лошо за джоба.
                          Уау!!
                          Даже не знам от къде да започна, така че ще си остана просто с това: Уау

                          Коментар


                          • Сентиментът е един от най-важните елементи на фундамента. Нивата на безработицата зависят от сентимента, а сентимента от своя страна зависи от нивата на безработицата.

                            Когато някой изследва сентимента изван контекста, в който той се поражда и индогенно самогенерира, човек прави повърхностен анализ. Лошо няма в повърхонстта. Но е лошо за джоба.

                            Коментар


                            • Biology, herding.

                              Ако не четеше толково избирателно, щеше да си разбрал вече. Тезата, че сентиментът може да бъде променен от нивата на безработица, изборът на Президент, Грексит, Брексит и прочее демонстрира доста повърхностно мислене. Не знам какво трябва да е мисленето, обаче, когато продължаваш да твърдиш същото, въпреки че пазарът беше прещедър на подобни събития последните няколко години. Колкото и неприятна да е, истината е, че щом фундаменталистите продължават да бъдат "авторитета" сред анализаторите вместо да са в миша /pun intended/ дупка след всички тези събития, то твърде вероятно така ще остане за много, много дълги години напред. За това аплаузите могат да се отдадат на мас медиите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение
                                Съгласен съм с повечето неща , които е казал : за сентимента ; за НЕвлиянието на цената от новини и фундамент и т.н.
                                Баце, от него нищо не можах да изкопча. ED също не иска да ме просветли.

                                Но кажи ти, откъде идва сентимента?

                                Коментар

                                Working...
                                X