IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

    Интересни биха били някои исторически аналогии (защото нещата по един и друг начин винаги се повтарят в главното).[/FONT]"

    Ето ти историческа аналогия. - https://www.linkedin.com/pulse/popul...enon-ray-dalio

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

      Аз пък мисля, че предстои колосална криза със множество военни конфликти навсякъде и съответно голямо преразпределение на богатствата /ресурсите/
      Плашещ и разрушителен вариант. Твърде вероятен от друга страна, за съжаление.
      Умишлено не желая да вкарвам политически елемент и интрига в разговора, дори имена не искам да споменавам, че и без това повече от половината от диалога през последните 3 дни е изтрит от модераторите, пък като им знам нрава и номерата, вероятно има и доста изтрити мнения, които са изчезнали без следа.
      Та, сериозни набюдатели от известно време споделят наблюдения или оценки, понякога директно, понякога използвайки Езоповски език, че в някои страни тихомълком и без да се бие барабана се вземат някакви конкретни мерки. По-невинно не мога да се изразя.
      Хоризонтът е 5+ години.
      Интересни биха били някои исторически аналогии (защото нещата по един и друг начин винаги се повтарят в главното).
      Ккакъв ли е бил обществено-икономическият и морален климат, какви са били настроенията и емоциите в, да кажем средата на 30-те, отделно в двата лагера. За да вникнем в по-правдива социална дълбина, подходящо е да се отбележи,че линията на резделението може да се постави по различен критерий, т.е. лагерите не са само победителите и победените в ПСВ, а също примерно облагодетелствани и низвергнати в по-широк смисъл.
      Може да опитаме да наблюдаваме дори само Европа за по-прегледно. САЩ са особен случай - те са победители във войната и един Ремарк много картинно и описал какво е да си американец, притежаващ долари в стара Европа, но пък после идва Горямата депресия и нещата доста се объркват. Споменаването на думата "объркване" ми напомня за сериозните упреци към политиката и действията на ФЕД тогава. Това от своя страна ме провокира да повторя един цитат, постнат от МИшо, който е доста сърцевинен, и който трябва да се знае. Незнаенето на английски не е грях, та затова го публикувам на български. Аз май точно заради това се логнах, ама после видях поста на Мюлер и ... ми се отключи логореята ((


      "- Не водете битка с Фед! Вероятно няма по-добър съвет, който някой може да даде на един инвеститор, отколкото да се вслуша в тези думи. На основание натрупан във времето опит инвеститорите са научили, че е безплодно да се пренебрегва мощното влияние на Федералния резерв. Въпреки това много инвеститори полагат твърде малко усилия за да се опитат да разберат по-добре тази мощна институция. Те виждат във Фед нещо, което е твърде сложно, тайно и тайнствено, за да бъде лесно разбрано. Инвеститорите в дялов капитал (дялове и акции) изглеждат особено респектирани, като често избират да оставят пазарът на облигациите да им каже, какво по-скоро следва да се очаква, отколкото да мислят самостоятелно. Но влиянието на Федералния резерв върху представянето на почти всички финансови активи и по-специално на паричния пазар е толкова несъмнено, че това налага на всеки инвеститор да научи повече. Това е едно усилие, което може в последствие да бъде възнаградено с големи печалби."


      Коментар


      • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

        Аз пък мисля, че предстои колосална криза със множество военни конфликти навсякъде и съответно голямо преразпределение на богатствата /ресурсите/ Такава тенденеция наблядаваме от доста години. Преформатиране и прегрупиране на военните сили преди пълномащабен конфликт. Прокси войните ще включват редица нови региони. Много държави ще изчезнат и ще бъдат преформатирани. Неминуемо някоя от днешните свръхсили ще се разпадне подобно на съюза. Това неминуемо ще доведе до преразпределение на богатствата от върха към основата по всички линии на социалнообщественият строй. Ще видиме как това ще се отрази на златото и останалите активи.
        Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

        Мишо без кризи не може.Всяко съзидание е дело на разруха преди това.Едното не може без другото.Според мен в момента сме в междинен период от световната история.Старото умира но още е живо.Новото надава бебешкия си вик.Промените никога не стават плавно.По времето на Френската Революция конярите стават маршали,селяни едри земевладелци а аристократите бягат в чужбина и губят всичко.Времето което идва според мен ще унищожи средната класа.Ще останат много малко свръхбогати и огромна маса безправен и манипулиран пролетарият.Поради нуждата от гиганска концентрация от капитал за овладяването на Космоса ще се появят компаните-империи.Държавите като субекти ще изчезнат с времето.
        Съгласен съм с двете мнения.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

          Аз пък мисля, че предстои колосална криза със множество военни конфликти навсякъде и съответно голямо преразпределение на богатствата /ресурсите/ Такава тенденеция наблядаваме от доста години. Преформатиране и прегрупиране на военните сили преди пълномащабен конфликт. Прокси войните ще включват редица нови региони. Много държави ще изчезнат и ще бъдат преформатирани. Неминуемо някоя от днешните свръхсили ще се разпадне подобно на съюза. Това неминуемо ще доведе до преразпределение на богатствата от върха към основата по всички линии на социалнообщественият строй. Ще видиме как това ще се отрази на златото и останалите активи.
          Споделям това мнение. Няма да е само златото ключов актив, но и то ще изиграе ролята си. Не може без турбуленции при западането на една империя и възхода на друга.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

            Със сигурност ще има кризи, но лично аз не виждам да идва тежка финансова криза като 2008 в близките години. Рецесия - да. Падане на акциите също може да има. Всъщност на тебе ти трябва един мечи пазар, акциите да паднат 25-30% надолу. Това винаги може да се случи.
            Аз пък мисля, че предстои колосална криза със множество военни конфликти навсякъде и съответно голямо преразпределение на богатствата /ресурсите/ Такава тенденеция наблядаваме от доста години. Преформатиране и прегрупиране на военните сили преди пълномащабен конфликт. Прокси войните ще включват редица нови региони. Много държави ще изчезнат и ще бъдат преформатирани. Неминуемо някоя от днешните свръхсили ще се разпадне подобно на съюза. Това неминуемо ще доведе до преразпределение на богатствата от върха към основата по всички линии на социалнообщественият строй. Ще видиме как това ще се отрази на златото и останалите активи.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

              Английският ми е слаб.
              Но акълът ти щрака. Когато имам време ще го преведа по диагонал. На прав път си.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                Мишо без кризи не може.Всяко съзидание е дело на разруха преди това.Едното не може без другото.Според мен в момента сме в междинен период от световната история.Старото умира но още е живо.Новото надава бебешкия си вик.Промените никога не стават плавно.По времето на Френската Революция конярите стават маршали,селяни едри земевладелци а аристократите бягат в чужбина и губят всичко.Времето което идва според мен ще унищожи средната класа.Ще останат много малко свръхбогати и огромна маса безправен и манипулиран пролетарият.Поради нуждата от гиганска концентрация от капитал за овладяването на Космоса ще се появят компаните-империи.Държавите като субекти ще изчезнат с времето.
                Със сигурност ще има кризи, но лично аз не виждам да идва тежка финансова криза като 2008 в близките години. Рецесия - да. Падане на акциите също може да има. Всъщност на тебе ти трябва един мечи пазар, акциите да паднат 25-30% надолу. Това винаги може да се случи.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                  Те могат да кретат с тези дългове още 20 години без да има крах (а до тогава производителността на труда може да скочи невероятно, премерно с внедряването на роботиката и изкуствения интелект). Неизбежните грешки в паричната политика могат да се поправят и баз да се стига до крах. А фиатните валути могат да същесвуват столетия.

                  Според мене, на базата на анализа на Джим е трудно се вземат инвестиционни решения.
                  Мишо без кризи не може.Всяко съзидание е дело на разруха преди това.Едното не може без другото.Според мен в момента сме в междинен период от световната история.Старото умира но още е живо.Новото надава бебешкия си вик.Промените никога не стават плавно.По времето на Френската Революция конярите стават маршали,селяни едри земевладелци а аристократите бягат в чужбина и губят всичко.Времето което идва според мен ще унищожи средната класа.Ще останат много малко свръхбогати и огромна маса безправен и манипулиран пролетарият.Поради нуждата от гиганска концентрация от капитал за овладяването на Космоса ще се появят компаните-империи.Държавите като субекти ще изчезнат с времето.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                    Не мога да повярвам, че си харесваш Гугъл, Амазон и Майкрософт! До сега мислих, че няма фен на златото който би ги взел.
                    Ако 2009 имах сегашните си познания със сигурност щях да си купя техни акции.Епъл също.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Спор няма. Какво мислиш за долния ми пост с цитатите на другия Джим?
                      Английският ми е слаб.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                        На първо място дълговете.На второ неизбежните грешки на тези които провеждат паричната политика.На трето неизбежноста на краха на плаващите фиат валути.Златото си остава злато .
                        Те могат да кретат с тези дългове още 20 години без да има крах (а до тогава производителността на труда може да скочи невероятно, премерно с внедряването на роботиката и изкуствения интелект). Неизбежните грешки в паричната политика могат да се поправят и баз да се стига до крах. А фиатните валути могат да същесвуват столетия.

                        Според мене, на базата на анализа на Джим е трудно се вземат инвестиционни решения.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                          Е как??? С тези 30-50% ръст само за година като надценени.Но търпеливо ще дочакам спада им.Момента в който са на цени 30-40% от сегашните ще е добър за покупка и мисля да се възползвам.
                          Не мога да повярвам, че си харесваш Гугъл, Амазон и Майкрософт! До сега мислих, че няма фен на златото който би ги взел.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                            Затова чадър се купува в слънчево време
                            Спор няма. Какво мислиш за долния ми пост с цитатите на другия Джим?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              Обаче, никой не може да определи със сигурност точния момент.
                              Затова чадър се купува в слънчево време

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Чачо Разгледай мнение

                                Ето за това говоря!
                                Обаче, никой не може да определи със сигурност точния момент.

                                Коментар

                                Working...
                                X