IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://tavex.bg/blog/kakvo_sluchva_s_pazara_na_zlato/

    полезна статия
    Вся Власть Советам

    Коментар


    • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

      Много от хартиите ще изчезнат напълно, а останалите просто ще се обезценят!
      Златото в джоба си е злато в джоба!

      Убеден съм, че не сме далече от времето на тоталния крах на еврото и европейската финансова ситема като цяло!
      Освен самата валута(кеша), пенсиите на хората са вкарани от фондовете в ДЦК на Италия, Гърция и Испания!

      Смоков еврото ше е там поне минимум две петилетки и то яко нагоре ....
      Last edited by michaelis12; 18.07.2017, 18:31.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

        Аз съм далеч от мисълта, че жълтото ще стане масово платежно средство, както е било някога. Вярвам обаче, че имената на хартийките и лицата изобразявани на тях се сменят. Дали ще е USD/CNY/CHF/EUR господар в следващите 20г., за е без значение.
        Много от хартиите ще изчезнат напълно, а останалите просто ще се обезценят!
        Златото в джоба си е злато в джоба!

        Убеден съм, че не сме далече от времето на тоталния крах на еврото и европейската финансова ситема като цяло!
        Освен самата валута(кеша), пенсиите на хората са вкарани от фондовете в ДЦК на Италия, Гърция и Испания!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

          Адаша прай абсолютно същата грешка, че гледа нещо си спрямо долара и тия въздушни облигации и кви ли не глупости...... заебете го тоя долар той следва да падне в следващите 10ятка години доста.....
          Аз тука им каам и повтарям вече 5г., кой се е помислил за Господ и господар ?!? - Банкерите. Е кат са банкерите как ше им вземеш властта ?!? ми кат не се занимааш с тех и не им ползваш парите. А те хората се набиват точно у банка и точно у кредити, което е абсурд пълен абсурд .....
          Искам да си взема нешо дет не е с хартия еми за тва е злато, сребро, платина и т.н. там нема лихва нема кредит нема банкови транзакции, нема инфлация, нема кой да ти каа ти с толко кеш ше мое платиш или банката фалирала ние щи върнем 50 унции в злата а останалото - опрааай се. Един апартамент струва грубо 70 унции, една кола 10 унции в златни стотинки ... никой нема се намуси и да каже ааааа не не през банка искам да е и да си платим данъците .....
          Аз съм далеч от мисълта, че жълтото ще стане масово платежно средство, както е било някога. Вярвам обаче, че имената на хартийките и лицата изобразявани на тях се сменят. Дали ще е USD/CNY/CHF/EUR господар в следващите 20г., за е без значение.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

            Е как какво да направиш.... обясни на адаша ти да не чака до 666$ за да купи жълто, а да вкара от ся едни 10% от пейпър-а.
            Адаша прай абсолютно същата грешка, че гледа нещо си спрямо долара и тия въздушни облигации и кви ли не глупости...... заебете го тоя долар той следва да падне в следващите 10ятка години доста.....
            Аз тука им каам и повтарям вече 5г., кой се е помислил за Господ и господар ?!? - Банкерите. Е кат са банкерите как ше им вземеш властта ?!? ми кат не се занимааш с тех и не им ползваш парите. А те хората се набиват точно у банка и точно у кредити, което е абсурд пълен абсурд .....
            Искам да си взема нешо дет не е с хартия еми за тва е злато, сребро, платина и т.н. там нема лихва нема кредит нема банкови транзакции, нема инфлация, нема кой да ти каа ти с толко кеш ше мое платиш или банката фалирала ние щи върнем 50 унции в злата а останалото - опрааай се. Един апартамент струва грубо 70 унции, една кола 10 унции в златни стотинки ... никой нема се намуси и да каже ааааа не не през банка искам да е и да си платим данъците .....
            Last edited by michaelis12; 18.07.2017, 14:58.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение


              Уморявам се вече човек на години съм станал когат някой не може да разбере, че злато е за свобода от банка и за запазване на стойност аз кво моа да напрая ?!? ......
              Е как какво да направиш.... обясни на адаша ти да не чака до 666$ за да купи жълто, а да вкара от ся едни 10% от пейпър-а.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

                Айде бе Мишо, стига с това море..... изгуби се....айде, че фиатните хлебарки ни налазиха и ще ни разждяса жълтото, а хартийката е вечна.
                иам други задължения не моа само с глупости да се занимавам я .... то кат гледам и без тва тука и 10г. да ме нема нищо не се е сменило ..... Те ората в Булгаристан не мое да им го побере тиквaта първо, че физическото злато не е за да скача с 20% за да се праят печалби за 2 месеца и второто най-важното е, че в Европа треа гледат еврото, лева няма смисъл щот сме и без тва периферия на колонията във валутен борд кат в 16 век ......

                А тва, че некой е взел кредит е връх на сладоледа и тъпотията макар и за злато да е. Как ше взимаш нещо дет не можеш да контролираш и треа им връщаш лихва на тия идиоти ?!? А те създават тва евро от въздуха с натискане на копчетата там. Утре ше излезе Драгой ше му свирнат от Голдмън Сакс я дигни тия лихви и ше стане чудо на чудесата кой има кредити у евро ..... или лева или квото и да било .... Е бех писал тука един пример за оня общака работник дет искал да си продаде апартамента и да го обърнел в злато щото щело да скочи в небесата, ама не е имало кой да го прочете тоя пример, че работника като го напрай тоя филм нема да е на грам печалба щот дори и златото да скочи цената на апартамента също ше скочи и еврото и то с тех .......

                Уморявам се вече човек на години съм станал когат някой не може да разбере, че злато е за свобода от банка и за запазване на стойност аз кво моа да напрая ?!? ......
                Last edited by RUBLA; 18.07.2017, 15:00.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                  хм хм хм ееееми тука във форумот секи втори шемет мери злато в долари, а зимате кредити в евра (да взимаш кредит е най-голямата тъпотия за квото и да било) обаче съм писал поне 150 пеесе пъти, че ние на тоя континент боравим с ЕВРО, а еврото сега не е 1.05 ми е на 1.15. Също съм писал поне оше илядо пъти, ЧЕ от ЗЛАТО пари не се праят, а се запазва покупателна способност на хартиите които утре нема се казват евра, а нещо си друго и се купува свобода дет кат се гаврътне банката златото ти седи у тебе не да се редиш на опашка пред фалиргалата банка и да чакаш милостиня !!! Това е физическото злато !!!
                  Акциите на златарите са съвсем друго нещо и те са за тва дет се опитвате да прайте вие ......
                  Айде бе Мишо, стига с това море..... изгуби се....айде, че фиатните хлебарки ни налазиха и ще ни разждяса жълтото, а хартийката е вечна.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Чачо Разгледай мнение

                    Интересна идея!
                    И аз си имам едно еврово кредитче от няколкостотин хилки на 2 % годишна лихва, и дълбоко и силно вярващ на масмедийните корифеи по специализираните сайтове (а и на форумните също!), реших да опитам да заложа на покупки на злато, вместо да връщам предсрочно кредита - и всичко това с надеждата, че " поскъпването" на златото ще избие загубите от просрочените вноски и дори ще изляза, ако не с печалба, то поне наравно с неспестените лихви.
                    Дудук!
                    Само от развитието на цената златото съм вече здравата вътре, да не говорим за лихвите.
                    И вече като чуя /прочета някъде от някого, че златото щяло да се качва, ми иде да му изсуля един през устата....
                    После се осъзнавам, че човекът не ми е виновен, че и той се надява на добър тренд, и че за проявената глупост мога да се сърдя единствено на себе си.
                    хм хм хм ееееми тука във форумот секи втори шемет мери злато в долари, а зимате кредити в евра (да взимаш кредит е най-голямата тъпотия за квото и да било) обаче съм писал поне 150 пеесе пъти, че ние на тоя континент боравим с ЕВРО, а еврото сега не е 1.05 ми е на 1.15. Също съм писал поне оше илядо пъти, ЧЕ от ЗЛАТО пари не се праят, а се запазва покупателна способност на хартиите които утре нема се казват евра, а нещо си друго и се купува свобода дет кат се гаврътне банката златото ти седи у тебе не да се редиш на опашка пред фалиргалата банка и да чакаш милостиня !!! Това е физическото злато !!!
                    Акциите на златарите са съвсем друго нещо и те са за тва дет се опитвате да прайте вие ......

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Чачо Разгледай мнение

                      Интересна идея!
                      И аз си имам едно еврово кредитче от няколкостотин хилки на 2 % годишна лихва, и дълбоко и силно вярващ на масмедийните корифеи по специализираните сайтове (а и на форумните също!), реших да опитам да заложа на покупки на злато, вместо да връщам предсрочно кредита - и всичко това с надеждата, че " поскъпването" на златото ще избие загубите от просрочените вноски и дори ще изляза, ако не с печалба, то поне наравно с неспестените лихви.
                      Дудук!
                      Само от развитието на цената златото съм вече здравата вътре, да не говорим за лихвите.
                      И вече като чуя /прочета някъде от някого, че златото щяло да се качва, ми иде да му изсуля един през устата....
                      После се осъзнавам, че човекът не ми е виновен, че и той се надява на добър тренд, и че за проявената глупост мога да се сърдя единствено на себе си.
                      Инвестирането в злато не се прави в краткосрочен план. Там ти е била основната грешка. Има доста по-добри възможности за печелени на фиатни пари, спрямо инвестиция във физическо злато.
                      Инвестицията в злато е нещо като застраховка живот, имущество и т.н. Правиш такава застраховка (покупка на злато) и се молиш да не ти се случи (ползваш застраховка / скок в цената на златото), защото едва ли има много хора които да са инвестирали в злато повече от 20% от кеша. Точно за това го наричам жълтото Застраховка. Имам го, но се надявам да не ми затрябва (да не поскъпне много ударно).

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                        Не мога да повярвам, че си харесваш Гугъл, Амазон и Майкрософт! До сега мислих, че няма фен на златото който би ги взел.
                        мише, някъде прочетох че си купил гугъл на 550, аз мойте някъде там ги разкарах

                        да яд ме е малко, но не-не съжалявам;
                        все още мислим да е по-добре на децата пендари да завещая, не акции

                        Коментар


                        • Според мене по-важен фактор е, че обществото е фрагментирано и атомизирано. Затова, според мене, е по-трудно да бъде мобилизирано за по-дълго с някаква идеология. Т.е. няма значение дали е необразовано и затъпяло. А и поклонниците на разни идеологии не винаги са тъпи. Примерно върхушката на НСДАП са били свръхинтелигентни.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                            Да видим дали дигитализираното и фрагментирано постмодерно обещство ще се върже на популистите в по-дългосрочен план по същия начин както масовизираното, стериотипно индустриално общество от 30-те години. Популизмът като че ли вече започва да отстъпва.
                            Помислих си го. Изпреварил си ме. Обаче си помислих и колко необразовано и затъпяло е същото това дигитализирано общество. Така че може и да върже по места популизмът.

                            Коментар


                            • Да видим дали дигитализираното и фрагментирано постмодерно обещство ще се върже на популистите в по-дългосрочен план по същия начин както масовизираното, стериотипно индустриално общество от 30-те години. Популизмът като че ли вече започва да отстъпва.
                              Last edited by Misho ILIEV; 17.07.2017, 21:01.

                              Коментар


                              • Click image for larger version

Name:	kangaroo.jpg
Views:	1
Size:	75.5 КБ
ID:	3218207

                                Коментар

                                Working...
                                X