IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение
    https://m.fakti.bg/biznes/249366-v-g...aign=firstpage

    четете В Германия: Взимаш 1000 евро, връщаш 994 евро

    За първи път в Германия банка отпуска кредити на частни клиенти с отрицателни лихви
    Това е вярно, но наистина само до 1000 евро.
    За 10 000 евро процентите започват от 1,9%.
    Пак не стават да тегля за покупка на злато.....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

      1.99% фиксирана за 10 години е супер. Чувал съм и за по-ниски лихви, но само с няколко базови пункта по-надолу и то фиксирани само за 3 години и после индексация.
      Аз май не споменах, че кредитът ми е от немска банка.
      1 година след мен шуреят ми си взе кредит за къща на 1,35% с фиксирана лихва за 15 години(от друга немска банка), но аз вече бях изтървал влака.....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

        на никакъв масраф не съм навил нито съм купувал апартаменти, ти ко мислиш, че ме бият парите през ръцете ?!? И са разбра ли за какво служи аджаба това злато или ньет ?! Няма експерименти със злато там долар/евро/лев ей тва са експериментите, а кредит = робство. Вие сте откачили и като имаш апартамент след 30г. кво ?! Ебаси "успеха" а си го платил 3 пъти с лихвите и живот = 0. Оплаквате се, че в България кофти палажението и лихвите високи, а ги толерирате бандитите като взимате кредити. Айде да видим дали ако всички вкупом спрат за 3г. да взимат какъвто и да било кредит банките кво ше напраят и лихвите кви ше са мммм ?!? Но затова нещо трябва самосъзнание, дисциплина и знания на индивида. Като човек се примири, че това е системата и само с кредит от банка става, то тогава банкерите ше ви пият кръвта ..... Аз навънка въпреки, че мога да взема кредити на лихви 1.5% за жилище не го правя, ебал съм им майката, няма плащам 50 години жилище я, че и децата да го плащат я марш..... Децата ше се опраят живи и здрави как съм се опраял аз нищо даром няма, квот мога ше оставя квот не всеки да се спасява и без тва никой не е отнесъл имане на оня свет дори и Рокафелера свинята мръсна дет пукна всичко остана на тоя свят ......
        А-а-а, виж, тука мненията ни малко се разминават.
        Казано съвсем накратко: Заем все някога се изплаща, но наем - никога!
        Като тегля калема, след 15 години ще съм изплатил 36 000 евро лихви и кредитът ми ще е на нула, но ако не бях взел кредита, тези 36000 евро щях да похарча за наем за следващите 6 години - при това за много по-ниско качество на живот!
        Все пак, веднъж се живее, а никой не си е намерил живота на улицата!
        Между другото, 1,5 % в момента е добро предложение (от Швейцария, нали?), щото виж в Германия кво става:https://www.smava.de/

        Коментар


        • имаше един много як пример за 4ма дет играли с пари на карти и идва един банкер при тях и им каа. " Слушайте са пичое, ваще пари поне се ползват с малко доверие, а мойте с повече ше ви дам да играете с мойте пари само при едно условие !!! Давам по 100 кинта даром на всеки един от вас, а вие при всяка игра ше ми плащате по 1 кинта на игра като отплата за дет ми ползвате парите .... "

          Резултата след 100 игри на карти е че всички са длъжници на банкера със х100 на калпак и са банкрот .......

          P.S. това е схемата и на МВФ и на Световната Американска банка и на ЕЦБ и прочеее. Кой разбрал разбрал .....
          Last edited by michaelis12; 19.07.2017, 00:26.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Чачо Разгледай мнение

            Михаелис,
            ами ти повтаряш тезата на Са, хубаво е , че намирам потвърждение в мнението на още един форумец.
            Ти обаче явно си си надвил на масрафа, щом не ти е необходимо да теглиш кредити.
            95 % от обикновените хорица, към които числя и моя милост, им се НАЛАГА да теглят кредити, а не ,че някой го прави просто за спорта!
            Когато ти излиза хесапа, е много по-изгодно да теглиш кредит, особено когато после имаш и свободата да експериментираш с връщането му, инвестирайки в злато.
            В моя случай въпросът беше дали да продължа да живея в квартира от 50 квадрата за 500 евро/месец, или да живея в ипотекиран за 15 години собствен дом от 140 квадрата за равномерно намаляващ месечен "наем"(лихви), започващи от 400 евро.
            Не вярвам да се противопоставиш на решението ми, или имаш по-оптимален вариант за такъв казус?
            Да инвестирам в акции на златодобивници - още не съм дорасъл/имам да уча.
            на никакъв масраф не съм навил нито съм купувал апартаменти, ти ко мислиш, че ме бият парите през ръцете ?!? И са разбра ли за какво служи аджаба това злато или ньет ?! Няма експерименти със злато там долар/евро/лев ей тва са експериментите, а кредит = робство. Вие сте откачили и като имаш апартамент след 30г. кво ?! Ебаси "успеха" а си го платил 3 пъти с лихвите и живот = 0. Оплаквате се, че в България кофти палажението и лихвите високи, а ги толерирате бандитите като взимате кредити. Айде да видим дали ако всички вкупом спрат за 3г. да взимат какъвто и да било кредит банките кво ше напраят и лихвите кви ше са мммм ?!? Но затова нещо трябва самосъзнание, дисциплина и знания на индивида. Като човек се примири, че това е системата и само с кредит от банка става, то тогава банкерите ше ви пият кръвта ..... Аз навънка въпреки, че мога да взема кредити на лихви 1.5% за жилище не го правя, ебал съм им майката, няма плащам 50 години жилище я, че и децата да го плащат я марш..... Децата ше се опраят живи и здрави как съм се опраял аз нищо даром няма, квот мога ше оставя квот не всеки да се спасява и без тва никой не е отнесъл имане на оня свет дори и Рокафелера свинята мръсна дет пукна всичко остана на тоя свят ......

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Чачо Разгледай мнение

              Фиксирана, на 1,99 % ефективна годишна, но само за 10 години (хм, три от тях вече минаха).
              После пак ще преговарям с банката ......
              1.99% фиксирана за 10 години е супер. Чувал съм и за по-ниски лихви, но само с няколко базови пункта по-надолу и то фиксирани само за 3 години и после индексация.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                Лихвите поне са ниски сега. На фиксирана ли взе?
                Фиксирана, на 1,99 % ефективна годишна, но само за 10 години (хм, три от тях вече минаха).
                После пак ще преговарям с банката ......

                Коментар


                • https://m.fakti.bg/biznes/249366-v-g...aign=firstpage

                  четете В Германия: Взимаш 1000 евро, връщаш 994 евро

                  За първи път в Германия банка отпуска кредити на частни клиенти с отрицателни лихви

                  Вся Власть Советам

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                    Лихвите поне са ниски сега. На фиксирана ли взе?
                    Бг и ниски лихви хахах
                    Вся Власть Советам

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Чачо Разгледай мнение

                      Михаелис,
                      ами ти повтаряш тезата на Са, хубаво е , че намирам потвърждение в мнението на още един форумец.
                      Ти обаче явно си си надвил на масрафа, щом не ти е необходимо да теглиш кредити.
                      95 % от обикновените хорица, към които числя и моя милост, им се НАЛАГА да теглят кредити, а не ,че някой го прави просто за спорта!
                      Когато ти излиза хесапа, е много по-изгодно да теглиш кредит, особено когато после имаш и свободата да експериментираш с връщането му, инвестирайки в злато.
                      В моя случай въпросът беше дали да продължа да живея в квартира от 50 квадрата за 500 евро/месец, или да живея в ипотекиран за 15 години собствен дом от 140 квадрата за равномерно намаляващ месечен "наем"(лихви), започващи от 400 евро.
                      Не вярвам да се противопоставиш на решението ми, или имаш по-оптимален вариант за такъв казус?
                      Да инвестирам в акции на златодобивници - още не съм дорасъл/имам да уча.
                      Лихвите поне са ниски сега. На фиксирана ли взе?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                        хм хм хм ееееми тука във форумот секи втори шемет мери злато в долари, а зимате кредити в евра (да взимаш кредит е най-голямата тъпотия за квото и да било) обаче съм писал поне 150 пеесе пъти, че ние на тоя континент боравим с ЕВРО, а еврото сега не е 1.05 ми е на 1.15. Също съм писал поне оше илядо пъти, ЧЕ от ЗЛАТО пари не се праят, а се запазва покупателна способност на хартиите които утре нема се казват евра, а нещо си друго и се купува свобода дет кат се гаврътне банката златото ти седи у тебе не да се редиш на опашка пред фалиргалата банка и да чакаш милостиня !!! Това е физическото злато !!!
                        Акциите на златарите са съвсем друго нещо и те са за тва дет се опитвате да прайте вие ......
                        Михаелис,
                        ами ти повтаряш тезата на Са, хубаво е , че намирам потвърждение в мнението на още един форумец.
                        Ти обаче явно си си надвил на масрафа, щом не ти е необходимо да теглиш кредити.
                        95 % от обикновените хорица, към които числя и моя милост, им се НАЛАГА да теглят кредити, а не ,че някой го прави просто за спорта!
                        Когато ти излиза хесапа, е много по-изгодно да теглиш кредит, особено когато после имаш и свободата да експериментираш с връщането му, инвестирайки в злато.
                        В моя случай въпросът беше дали да продължа да живея в квартира от 50 квадрата за 500 евро/месец, или да живея в ипотекиран за 15 години собствен дом (къща с двор - в село, естествено) от 140 квадрата за равномерно намаляващ месечен "наем"(лихви), започващи от 400 евро.
                        Не вярвам да се противопоставиш на решението ми, или имаш по-оптимален вариант за такъв казус?
                        Да инвестирам в акции на златодобивници - още не съм дорасъл/имам да уча.
                        Last edited by Чачо; 19.07.2017, 00:34.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

                          Инвестирането в злато не се прави в краткосрочен план. Там ти е била основната грешка. Има доста по-добри възможности за печелени на фиатни пари, спрямо инвестиция във физическо злато.
                          Инвестицията в злато е нещо като застраховка живот, имущество и т.н. Правиш такава застраховка (покупка на злато) и се молиш да не ти се случи (ползваш застраховка / скок в цената на златото), защото едва ли има много хора които да са инвестирали в злато повече от 20% от кеша. Точно за това го наричам жълтото Застраховка. Имам го, но се надявам да не ми затрябва (да не поскъпне много ударно).
                          Съвсем прав си, но тук идеята беше да се съчетаят и едното, и другото - да спечелиш от това, че си теглил кредит само от прехвърлянето на парите от единия джоб в другия!

                          Не съм първият, който си е правил сметки без кръчмар, но се надявах да не стигам до там.
                          Радвам се, че поне се усетих навреме ( не без помощта на участници от този форум - сърдечни благодарности!) и си опънах спирачките, иначе коня беше на път към рЯката....

                          Коментар


                          • Ей юнаци колко пъти да повтарям че комар с мутри не се играе и пари не се влагат там дето не вземате вие решенията.ЕС винаги ще променя законите и правилата в интерес на Германия....Щом нещо стане неизгодно за немците следва промяна.За тапирите кат нас е отредено да бъдат поучавани и да се примиряват.Между другото научих че Гърция търси безимотен български циганин да се прхвърли кат негова собственост та ЕС МВФ НАТО и Папата да се фанат за ташаците

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

                              Еврото ще рухне защото има фундаментални причини за това, не говорим за предпоставки, а за причини!

                              Относно цитираното от теб лице, нямам коментар. Виждаме за какво става въпрос!
                              Говориш за някаква Сороспетина, но между другото, по соросоидна кочина от ЕС в света няма!

                              п.п.
                              Да не пълним повече темата с коментари за Еврото. Времето ще покаже кой е бил прав и кой крив!
                              странно къде у сяка държава ги намират такива пумияри кат тоя Чомпалов & Co да се продават за стинки няям идея, но и тва ше има край както всяко "хубаво" сороспийско нещо ..... за еврото до година до амина живи и здрави ше скиваме .....
                              Last edited by michaelis12; 18.07.2017, 23:26.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                                има тишина за пазарите у Сашш там до година им е последно после потъват тва незначи че кат падне индекса у Сашш и еврото ше изчезне ти луд ли си ?!? ....... зад него стоят много мощни сили не са идиоти като Цветанов или Плевнелиев .... Света се е променил благодарение на руските терористи и слава Богу абе глейте малко геополитика, то тва има огромно значение, обясних ти вече че Китай и Русия също търгуват в евро и са за него. На Сашш не им е готино, но техен проблем всички видехме за 30г. какъв бербат напрайха като водят света, тва не е вече така от там долара у водата .....

                                P.S. вместо да се притесняваш за еврото се притеснявай че някакъв сопол Чомпалов който е бил в управлението на Тиквестор.bg ше "надзирава" пенсионните фондове в Булгаристан гиби. А тоз Чомпалов е акана Сороспетина от Америка за България ..... Е тва ти е проблема а не еврото то ше лети кат за световно .....

                                Човек на „Америка за България“ (Чомпалов) в надзора на пенсионните фондове?
                                http://a-specto.bg/chovek-na-amerika...nnite-fondove/

                                мале после кат се смени властта в Булгаристан за такива персони жална им майка ше висят по стълбовете кат падладеят хората.....
                                Еврото ще рухне защото има фундаментални причини за това, не говорим за предпоставки, а за причини!

                                Относно цитираното от теб лице, нямам коментар. Виждаме за какво става въпрос!
                                Говориш за някаква Сороспетина, но между другото, по соросоидна кочина от ЕС в света няма!

                                п.п.
                                Да не пълним повече темата с коментари за Еврото. Времето ще покаже кой е бил прав и кой крив!

                                Коментар

                                Working...
                                X