IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    А да се национализират? Да има строг контрол, a не някаква групичка по интереси да ни разиграва?

    Къде изчезнаха кооперативните банки и кому не е изгодна тази правно-организационна форма?
    ше ги национализират ама у Сашш вече бая президенти утрепаа именно поради тази причина .... то там да трепят президенти си е национален спорт, щот как така хората ше разполагат с печатането на парите ?!? .....

    Коментар


    • [QUOTE=Misho ILIEV;n3218902]Банките произвеждат ликвидност без която не можем нормално да обменяме блага и активи. (Виж темата за създаването на парите.)

      Ако се забранят банките, тогава някой друг ще трябва да върши същата работа и на практика този някой друг ще е също банка, дори и да й измислят друго име.[/QUOT

      А да се национализират? Да има строг контрол, a не някаква групичка по интереси да ни разиграва?

      Къде изчезнаха кооперативните банки и кому не е изгодна тази правно-организационна форма?


      Коментар


      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
        Банките произвеждат ликвидност без която не можем нормално да обменяме блага и активи. (Виж темата за създаването на парите.)

        Ако се забранят банките, тогава някой друг ще трябва да върши същата работа и на практика този някой друг ще е също банка, дори и да й измислят друго име.
        произвеждат дудуци за балъци, ликвидност били произвели ок къде е тая ликвидност?!? Някъде да съществува, къде са физически тия 4 трилиона дет изсипаха, за да тръгнела икономиката, как ги създадоха на базата на какво, на какво са базирани тия "пари", на кой ги дадоха ?!? Що Африканските страни не произвеждат сами ликвидност, а в България що не може ?!? Не може някаква (централна американска/европейска) банка да натиска копчета на компа да му казва на тва ликвидност и да ти вземе нещо реално от тебе след като ти си извършил физическа реална услуга, а банката ква реална услуга е извършила ?!? ми никва !!!. Банката решава, че трябвало да има инфлация т.е. да обезцени труда на хората, че може да отнема реални неща т.е. да си ги присвоява щот то е кражба в реалността, тя отнема не стига че жилището до тук добре, но и не връща ликвидността която хората са внесли ... Що за простотия е тва ?!?
        Казах ако производителя произвежда САМ тая ликвидност ще трябва да е само на базата на произведеното нещо/услуга и т.н. иначе ньет .... И какво да и гледам на темата за създаването на парите ?!? В САЩ като са търгували с боброви кожи, кой е произвеждал ликвидността тогава ?!? Да не е банката ?!? Май е тоя дет е ходил да трепе бобри, т.е. физическа работа/услуга съвсем друго на ръка е, че точно да трепеш нещо е пълна простотия, но това е факт. Търговията е била винаги на бартерна основа от как човекот ходи с два крака на земята. Търгували сме със сол, злато, кожи, мед, сребро и кво ли не, ама некой треа да го изкопа, да го напрай, да нагласи нещо реално не виртуално дет не съществува.....
        Сега със системите нещо тия банки съвсем са се откъснали от реалността и май требе да се утрепат няколко банкера за да слезнат на земята не да витаят в облаците.

        P.S. Михале ако ти ограбиш банка или фалшифицираш пари престъпник ли си ?!? А ако банката те ограби съвсем легално престъпници ли са ?!? И кви са последствията за тебе и за тях в реалността ?!? Също и аз не мога да си обясня що да не можем без ликвидност, сигур на тия по селата горе в планината им тряя ликвидност и банка ....
        Last edited by michaelis12; 19.07.2017, 12:29.

        Коментар


        • Банките произвеждат ликвидност без която не можем нормално да обменяме блага и активи. (Виж темата за създаването на парите.)

          Ако се забранят банките, тогава някой друг ще трябва да върши същата работа и на практика този някой друг ще е също банка, дори и да й измислят друго име.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

            Няма какво повече да се добави.Евала Мишо.
            ми май обясних що хората търсят тия злата и кво ли не кат алтернатива щот не искат да се занимават и да са зависими от кретенските банки, които дефакто са "middle man" посредник без който ни убеждават, че не можело, аве аре ве .....
            Last edited by michaelis12; 19.07.2017, 10:42.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

              но но но - какво значи кредит с лихва ?! Тва първо кой на кого го дава, кой е "инвеститора" тука в задачата, кой е отишъл от Siemens или BASF и прочее (производители на реални неща т.е. са произвели благата) и им каа на Гърция ей ви тука едни 50 млрд. кой го е казал тва, къде го ?!? Това го каа Тройката (European Commission, International Monetary Fund and European Central Bank) кои са тия, какво са произвели, за да дават кредити от името на кой, с кво право с какви лихви, с парите на кого ?!?



              Добре що треа да има инфлация (обир на хората) ?!? Какво значи минимална Инфлация въобще ?!? Обезценяване на парите, добре аз ако иам една крава и я доя всеки ден тя по-малко мляко ли почва да пуска след първия месец ?!? Произвеждаш сирене обаче щот кравата не е на кеф през първия месец производството е 3 тенекии през втория месец 2 тенекии, 3 месец 1 тенекия, а на 4 тия месец квавата ми каа да го духам, щот нали треа да има инфлация ?!? или на златните стотинки им се остъргва по малко всеки месец като стоят в кесията ?!?

              Аз не съм взимал никви кредити през живота си горещо се надявам така и да остане !!! Вие не разбирате парите въобще какво са. Тва първо и второ злато и скъпоценни метали / камъни са пари (защото са трудно добиваеми, са лимитирани и се приемат от останалите също за пари) т.е. средство за търговия / стокообмен, ако искаш земи кирката и ходи си "напечатай" да те видим .... (тука идиотите на биткойна не могат да разберат, че крипто кретениите въпреки лимита можеш да прайш безброй "лимитирани" копия)
              Парите са : услуга за извършена услуга. Ти отиваш извършваш даден труд влагаш умение и ти се "заплаща" със същото от отсрещната страна.
              Т.е. ти отиваш щракаш на компа набиваш данни за нещо си или метеш двора или мъкнеш цимент, караш камион, за да можеш да получиш, салам, сирене, ток, газ облекло и т.н. Те не ти го дават веднага, а в модерния свят става чрез напечатани хартийки, които ти дават правото ти да изискаш след време също услуга или стока от някой за която ти си извършил същото. Т.е. самите производители трябва да могат да напечатат пари защото са произвели нещо, извършили са услуга, не банки и някви глупости там, те са господин никой щот нищо не праят, а вие с ваще кредити ги прайте важни и им давате власт, а те дори искат и свободата да ви спрат като спрат физическите пари .... Майка му дееба що треа аз да се занимаам с банка ако произвеждам нещо си ?!? Кат на хората им писне на хуя ше преоткрият бартера и готово как напрайха в Исландия или Греция, но тоя случай го потулиха щот банките ше го лапнат до гърло ....

              P.S. Ти намаляваш ли работата си всеки ден ?!? Т.е. прилагаш ли и инфлация на работата ти ?!?! Ммммм май ньет щот шефа ще изгони ми се струва, но на парите ти прилагат изнфлация .... ммм така ньет
              Няма какво повече да се добави.Евала Мишо.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Чачо Разгледай мнение
                Михаелис,
                от твоя пример е ясно,че дали ще съхраняваш стойности в злато или в луксозни опинци е равностойно.
                Примера ти с Гърция и въобще с лихвите обаче не държи критика.
                Има лихви, които са поносими и целесъобразни, има и такива, чрез които кредиторите те обират.
                Защо поставяш знак за равенство между всички възможни кредити и ги отричаш тотално?
                Та лихвите, при които сега гърците вземат кредити, са смешни!
                Ти не би ли взел заем при лихва, по-ниска от инфлацията на съответната валута?
                Сигурно си напАрен от кредити с лоши лихвени проценти, но това не променя същността на лихвата - нож с две остриета!
                Виж, ако кредитие бяха в злато, то лихвата в момента определено трябва да е отрицателна - иначе не си заслужава! (егати и "парите" са това прехвалено злато!)
                но но но - какво значи кредит с лихва ?! Тва първо кой на кого го дава, кой е "инвеститора" тука в задачата, кой е отишъл от Siemens или BASF и прочее (производители на реални неща т.е. са произвели благата) и им каа на Гърция ей ви тука едни 50 млрд. кой го е казал тва, къде го ?!? Това го каа Тройката (European Commission, International Monetary Fund and European Central Bank) кои са тия, какво са произвели, за да дават кредити от името на кой, с кво право с какви лихви, с парите на кого ?!?



                Добре що треа да има инфлация (обир на хората) ?!? Какво значи минимална Инфлация въобще ?!? Обезценяване на парите, добре аз ако иам една крава и я доя всеки ден тя по-малко мляко ли почва да пуска след първия месец ?!? Произвеждаш сирене обаче щот кравата не е на кеф през първия месец производството е 3 тенекии през втория месец 2 тенекии, 3 месец 1 тенекия, а на 4 тия месец квавата ми каа да го духам, щот нали треа да има инфлация ?!? или на златните стотинки им се остъргва по малко всеки месец като стоят в кесията ?!?

                Аз не съм взимал никви кредити през живота си горещо се надявам така и да остане !!! Вие не разбирате парите въобще какво са. Тва първо и второ злато и скъпоценни метали / камъни са пари (защото са трудно добиваеми, са лимитирани и се приемат от останалите също за пари) т.е. средство за търговия / стокообмен, ако искаш земи кирката и ходи си "напечатай" да те видим .... (тука идиотите на биткойна не могат да разберат, че крипто кретениите въпреки лимита можеш да прайш безброй "лимитирани" копия)
                Парите са : услуга за извършена услуга. Ти отиваш извършваш даден труд влагаш умение и ти се "заплаща" със същото от отсрещната страна.
                Т.е. ти отиваш щракаш на компа набиваш данни за нещо си или метеш двора или мъкнеш цимент, караш камион, за да можеш да получиш, салам, сирене, ток, газ облекло и т.н. Те не ти го дават веднага, а в модерния свят става чрез напечатани хартийки, които ти дават правото ти да изискаш след време също услуга или стока от някой за която ти си извършил същото. Т.е. самите производители трябва да могат да напечатат пари защото са произвели нещо, извършили са услуга, не банки и някви глупости там, те са господин никой щот нищо не праят, а вие с ваще кредити ги прайте важни и им давате власт, а те дори искат и свободата да ви спрат като спрат физическите пари .... Майка му дееба що треа аз да се занимаам с банка ако произвеждам нещо си ?!? Кат на хората им писне на хуя ше преоткрият бартера и готово как напрайха в Исландия или Греция, но тоя случай го потулиха щот банките ше го лапнат до гърло ....

                P.S. Ти намаляваш ли работата си всеки ден ?!? Т.е. прилагаш ли и инфлация на работата ти ?!?! Ммммм май ньет щот шефа ще изгони ми се струва, но на парите ти прилагат инфлация .... ммм така ньет
                Last edited by michaelis12; 19.07.2017, 10:38.

                Коментар


                • Включвам се само, за да отбележа, че НЕ сме видяли категоричен пробив на 1239 съпротивата т.е. все още не е измината първата крачка към това да може да се говори за ДЪНОТО. Технически не е изключено да видим още едно спускане за по-ниско дъно, въпреки че засега аз съм оптимист - напомням, че виждаме доста прилично рали точно от 1200-1207 зоната. Иска ми се да видя още един силен импулс след кратка консолидация/тази в момента/, за да ресетнат индикаторите и да подсилят тезата, че сме видели дъното. Дотогава...оптимистично, но предпазливо!

                  Успех!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                    мне съвсем ама никак даже - златото Е и остава да бъде ПАРИ за съхранение на стойност във времето от 5к години насам не е стока, всичко друго е обещания върху него. Каквото и да измислят с тия финансови глупости хартийките могат да сменят, но него не. Давал съм примери с лева колко пъти са го сменяли, а отделно е покупателната стойност която намалява с времето при хартийките. Ако си държал например 100К долара/лева от 1990та до сега виж какво си можел да купиш тогава с тях и сега. Със злато от 2000 год. насам още по римско време с 1 ауреус т.е. 8 грама стинка тва са ти около 300 € си можел да купиш 4 чифта луксозни опинци и до ден днешен е така, аз инфлация при него не виждам за разлика от еврото кат влезна в магазина ..... или да те оберат чрез печатане на пари както през 1997ма.
                    Вие не мое схванете, че лихвата е джаджа която е конструирана да обира хората. Как ше върнеш ти повече пари от тва дет са ти дали, от де ше го вземеш ?!? Като на Гърция дават им транш 100€ а искат 150€ е ок тия 100€ се въртят вътре в страната не стават повече от де ше дойдат останалите ?!? Дори и хората да произведат повече някой тряя им даде допълнително хартийки за стоката, а то как ше дое ?!? Еми със заем и така заем върху заем до безкрая .... И то става така, че някаква институция те прай роб с нещо дет не съществува и го създава от въздуха, кой им дава тва право ?!? Ми ВИЕ с ваще кредити .....
                    Ако ти произведеш стока за 100лева и си ги напечаташ си фалшификатор и престъпник е ок що?! А банката кво е произвела за тия 100лв. - ми нищо, но тва е "легално" е що треа да е легално ?! .....
                    Михаелис,
                    от твоя пример е ясно,че дали ще съхраняваш стойности в злато или в луксозни опинци е равностойно.
                    Примера ти с Гърция и въобще с лихвите обаче не държи критика.
                    Има лихви, които са поносими и целесъобразни, има и такива, чрез които кредиторите те обират.
                    Защо поставяш знак за равенство между всички възможни кредити и ги отричаш тотално?
                    Та лихвите, при които сега гърците вземат кредити, са смешни!
                    Ти не би ли взел заем при лихва, по-ниска от инфлацията на съответната валута?
                    Сигурно си напАрен от кредити с лоши лихвени проценти, но това не променя същността на лихвата - нож с две остриета!
                    Виж, ако кредитие бяха в злато, то лихвата в момента определено трябва да е отрицателна - иначе не си заслужава! (егати и "парите" са това прехвалено злато!)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Чачо Разгледай мнение
                      Абе, за златото го разбрах - най-добре никакво злато, или само за подарък по повод - сватба, кръщене - и то не повече от стограмка.
                      Златото отдавна вече не е това, което е било през хилядолетията, та почти до края на миналия век - синоним на пари .
                      То вече е само стока, която има своето парично изражение, с която можеш да спекулираш, или да те спекулират....
                      мне съвсем ама никак даже - златото Е и остава да бъде ПАРИ за съхранение на стойност във времето от 5к години насам не е стока, всичко друго е обещания върху него. Каквото и да измислят с тия финансови глупости хартийките могат да сменят, но него не. Давал съм примери с лева колко пъти са го сменяли, а отделно е покупателната стойност която намалява с времето при хартийките. Ако си държал например 100К долара/лева от 1990та до сега виж какво си можел да купиш тогава с тях и сега. Със злато от 2000 год. насам още по римско време с 1 ауреус т.е. 8 грама стинка тва са ти около 300 € си можел да купиш 4 чифта луксозни опинци и до ден днешен е така, аз инфлация при него не виждам за разлика от еврото кат влезна в магазина ..... или да те оберат чрез печатане на пари както през 1997ма.
                      Вие не мое схванете, че лихвата е джаджа която е конструирана да обира хората. Как ше върнеш ти повече пари от тва дет са ти дали, от де ше го вземеш ?!? Като на Гърция дават им транш 100€ а искат 150€ е ок тия 100€ се въртят вътре в страната не стават повече от де ше дойдат останалите ?!? Дори и хората да произведат повече някой тряя им даде допълнително хартийки за стоката, а то как ше дое ?!? Еми със заем и така заем върху заем до безкрая .... И то става така, че някаква институция те прай роб с нещо дет не съществува и го създава от въздуха, кой им дава тва право ?!? Ми ВИЕ с ваще кредити .....
                      Ако ти произведеш стока за 100лева и си ги напечаташ си фалшификатор и престъпник е ок що?! А банката кво е произвела за тия 100лв. - ми нищо, но тва е "легално" е що треа да е легално ?! .....
                      Last edited by michaelis12; 19.07.2017, 07:50.

                      Коментар


                      • Няма експерименти със злато там долар/евро/лев ей тва са експериментите, а кредит = робство.
                        Абе, за златото го разбрах - най-добре никакво злато, или само за подарък по повод - сватба, кръщене - и то не повече от стограмка.
                        Златото отдавна вече не е това, което е било през хилядолетията, та почти до края на миналия век - синоним на пари .
                        То вече е само стока, която има своето парично изражение, с която можеш да спекулираш, или да те спекулират....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                          да само има един проблем за собствениците, че по немските държави наемателя се пази със закон и ако стане с безсрочен договор, наемателя не може да бъде изгонен с топ, нито наема да се дигне х15 дори и си завещават наеми ..... Това че тряяя обезателно да имаш нещо твое независимо на ква цена в тоя живот е наша българска черта . Аз не виждам що тряя да плашам 30г. по 1500€ на месец за жилище като мога си стоя 60г. с по 450€ на месец наем ..... Или някой мисли че ше живее до 160г. ?! ....
                          Туй за безсрочните договори отдавна не се практикува в Германия, освен по изключение.
                          Схемата с наследяването работи в Швейцария:тегли се заем срещу ипотекирано жилище, ежемесечно се изплащат единствено лихвите (обикновено под 1 %) и кредитът се влачи до безкрайност, респективно се наследява - това мога да потвърдя.
                          Така живееш при много по-ниски разходи от обичайните за това наеми.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                            да само има един проблем за собствениците, че по немските държави наемателя се пази със закон и ако стане с безсрочен договор, наемателя не може да бъде изгонен нито наема да се дигне х15 дори и си завещават наеми ..... Това че тряяя обезателно да имаш нещо твое независимо на ква цена в тоя живот е наша българска черта . Аз не виждам що тряя да плашам 30г. по 1500€ на месец за жилище като мога си стоя 60г. с по 450€ на месец наем ..... Или някой ше живее до 160г. ?! ....
                            Напомняш ми един колега от чешки произход - и той живее под наем с жена и 2 деца и не ще и да чуе за собствено жилище, нито за вложения в злато, но харчи по 6 000 евро всяка зима за 1 седмица на ски-курорт....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                              имаше един много як пример за 4ма дет играли с пари на карти и идва един банкер при тях и им каа. " Слушайте са пичое, ваще пари поне се ползват с малко доверие, а мойте с повече ше ви дам да играете с мойте пари само при едно условие !!! Давам по 100 кинта даром на всеки един от вас, а вие при всяка игра ше ми плащате по 1 кинта на игра като отплата за дет ми ползвате парите .... "

                              Резултата след 100 игри на карти е че всички са длъжници на банкера със х100 на калпак и са банкрот .......

                              P.S. това е схемата и на МВФ и на Световната Американска банка и на ЕЦБ и прочеее. Кой разбрал разбрал .....
                              След 100 игри банкерът тъкмо ще е успял да си върне парите, а играчите вече ще го крънкат за нов "подарък".....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Чачо Разгледай мнение

                                А-а-а, виж, тука мненията ни малко се разминават.
                                Казано съвсем накратко: Заем все някога се изплаща, но наем - никога!
                                Като тегля калема, след 15 години ще съм изплатил 36 000 евро лихви и кредитът ми ще е на нула, но ако не бях взел кредита, тези 36000 евро щях да похарча за наем за следващите 6 години - при това за много по-ниско качество на живот!
                                Все пак, веднъж се живее, а никой не си е намерил живота на улицата!
                                Между другото, 1,5 % в момента е добро предложение (от Швейцария, нали?), щото виж в Германия кво става:https://www.smava.de/
                                да само има един проблем за собствениците, че по немските държави наемателя се пази със закон и ако стане с безсрочен договор, наемателя не може да бъде изгонен с топ, нито наема да се дигне х15 дори и си завещават наеми ..... Това че тряяя обезателно да имаш нещо твое независимо на ква цена в тоя живот е наша българска черта . Аз не виждам що тряя да плашам 30г. по 1500€ на месец за жилище като мога си стоя 60г. с по 450€ на месец наем ..... Или някой мисли че ше живее до 160г. ?! ....
                                Last edited by michaelis12; 19.07.2017, 00:46.

                                Коментар

                                Working...
                                X