IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    Е, щом смяташ, че не мога да те изненадам няма проблем. Спестявам си усилието. Интересно ми е кой според теб е актив "първи избор" в дефлационна среда?
    Не се заяждам но
    тръгваш да спориш с хора с които рискуваш да станеш за смях, не бъди с такова самочувтвие. И това не е форум за правопис че винаги да казваш кой как пишел защото никой не го интересува това твое мнение.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение
      Демек, не трябва да имаш нищо, за да си спокоен, че няма какво да ти вземат или да не може да го похарчиш!
      Това мислих да кажа и аз от известно време насам. В по-краен вариант, постулатът е, че ако човек не е жив не поема никакви рискове и няма от какво да се страхува

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

        Така, така, а си представи сега че поради същите причини търговията със злато стане „незаконна“ (не е кат да няма прецеденти) и трябва да развързваш 100те бона на черния пазар с риск от изземване и кражба от доброжелатели. Ако се готвиш за такива сценарии по-добре купувай пушки и консерви.
        Ти да видиш!

        По принцип всичко е възможно! Както възможно е да има борсови ваканции! Национализация на банкови сметки! Национализация на жилищни сгради! Както казваш, НЕ Е КАТ ДА НЕ Е СТАВАЛО!

        Демек, не трябва да имаш нищо, за да си спокоен, че няма какво да ти вземат или да не може да го похарчиш!
        Last edited by DELCHO SMOKA; 20.07.2017, 17:07.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

          Не се притеснявай съвременната медицина има грижата да не си отидеш от тоя свят с непохарчени пари.Ще намерят начин и имотите да ти вземат и с кредит да се уредиш
          Много уместен пост, благодаря ти. Всъщност от статистически значимите рискове - ей този ме притеснява.
          Но за него него пак най-доброто решение е друго. Най-работещо е ти да си доктор, децата ти да са доктори и т.н. роднина - доктор - роднина - доктор

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
            Да оставиш непохарчени пари, когато си отидеш от този свят е безотговорно към самия теб. Особено, ако си вложил времето си и труда си.
            Какви 900 години, какъв Рокфелер.
            Не се притеснявай съвременната медицина има грижата да не си отидеш от тоя свят с непохарчени пари.Ще намерят начин и имотите да ти вземат и с кредит да се уредиш

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

              В този ред на мисли може би най-стойностните коментари са на пипбел и концепцията за перма портфейла – проста, лесна за използване и ефективна (и евтина ако е със съответните ЕТФ-и).
              Ще го погледна. Благодаря.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                Хората са казали че в спора се ражда истината, така че е повече от добре да има различни мнения стига да се спазва добрия тон. Ако смяташ че темата е само за това как се купува злато от дилър тя щеше да е изчерпана преди години!
                За 10те %та съм съгласен! Само че от поляризацията на мненията оставам с впечатление, че не са 10 а 100 процентите.
                За АНГЛО че съм говорящ съм, но се съмнявам да ме изненадаш. Аргументите са ясни и се повтарят до втръсване и от двете страни – както от златните бъгове така и от кейнсиянците.
                Истината обикновено е по средата - за всеки от активите има подходящо време - злато, акции, бондове, RE и т.н. В дефлационната среда в която сме последните 10 години златото не трябва да е 1ви избор!
                Е, щом смяташ, че не мога да те изненадам няма проблем. Спестявам си усилието. Интересно ми е кой според теб е актив "първи избор" в дефлационна среда?

                Коментар


                • Като златото е шит защо фед държи златото на страните по света в тяхните трезори?дай си златото и ще ти отпусна хартишики с по ниска лихва ?тва на какво ви прилича?тотално поробване на цели контитенти на тва ми прилича на мене ....фед толкова ли са глупави че искат от държавите златото им?а държавата като си го поиска обратно стават едни театри драми измами в количество и качество на кюлчетата
                  Вся Власть Советам

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    На пръв поглед е безкрайно просто. Текущото състояние ще продължи докато не се случи събитие което да премахне причините му. То се движи от частният кредит в Китай (размера му се доближава до стойностите на Япония от преди да се спука балона им) и дигитализацията на икономиката където лидер са САЩ. Тоест трябва да следим кога ще спре частният кредит в Китай и кога в цената на Гугъл, Фейсбук, Майкрософт, Амазон, Ейпъл ... ще бъде включен растеж, който те не успеят да доставят. Докато не се случи което и да е от тези събития всичко продължава по старо му. Види ли как се случва всяко едно от тези събития е достатъчно основание да си купи човек някакво злато. Но неразбирането за това какво е икономика води до трагични резултати. За последните шест години златарите загубиха 30 процента от парите си а заклеймяваните от тях активи си удвоиха или утроиха цените. Като интересното е, че според тях не са се объркали а са били прави, но видите ли има могъщи сили, които играят срещу правилната им преценка и изкривяват пазара.
                    Аз затова наблюдавам с интерес психологическите реакции.
                    Имах предвид, по-скоро, че няма условия лихвите да скочат много и съответно цените на активите да се сринат в резултат на това. А също и всичките аргументи за хиперинфлация и финансов армагедон по-общо казано.

                    Според мене не трябва да си взимаш само тех компании. Не се знае какво може да стане.
                    Last edited by Misho ILIEV; 20.07.2017, 16:14.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                      В дефлационната среда в която сме последните 10 години златото не трябва да е 1ви избор!
                      Бих нюансирал. Когато депозитите не носят почти никаква лихва няма opportunity cost на това замениш депозита си със злато. А и по принцип трябва да се гледа реалната лихва, тя беше отрицателна 2011-2012. При отрицателна реална лихва хората взимат златото и то расте. 1980 г. реалната лихва също е била отрицателна. (Кейнсианците отново се повтарят до втръсване без надежда, че ще хване декиш )

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                        Обясни се многократно, че става дума за 10 % от активите ни и че става дума по-скоро за застраховка срещу определени рискове.
                        В този ред на мисли може би най-стойностните коментари са на пипбел и концепцията за перма портфейла – проста, лесна за използване и ефективна (и евтина ако е със съответните ЕТФ-и).

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Естествено, че не е панацея, но интересното е друго. Ако той смята златните бубулечки за неориентирани страхливи глупаци, какво прави в тази тема така употито измъчвайки ни пътем с ужасния си правопис?

                          Обясни се многократно, че става дума за 10 % от активите ни и че става дума по-скоро за застраховка срещу определени рискове. Неговата позиция е меко казано странна. Да си ме видял да вися в брокерски теми?

                          Колкото до причинно-следствените връзки, кажи дали си англоговорящ и веднага ти пускам линк, в който всичко е обяснено. Считам за изключително вредно и безотговорно да се мъти водата в тази тема най-вече, защото ако дори един обикновен човек я е прочел и е купил малко ФИЗИЧЕСКО злато или сребро, сме постигнали нещо полезно.
                          Хората са казали че в спора се ражда истината, така че е повече от добре да има различни мнения стига да се спазва добрия тон. Ако смяташ че темата е само за това как се купува злато от дилър тя щеше да е изчерпана преди години!
                          За 10те %та съм съгласен! Само че от поляризацията на мненията оставам с впечатление, че не са 10 а 100 процентите.
                          За АНГЛО че съм говорящ съм, но се съмнявам да ме изненадаш. Аргументите са ясни и се повтарят до втръсване и от двете страни – както от златните бъгове така и от кейнсиянците.
                          Истината обикновено е по средата - за всеки от активите има подходящо време - злато, акции, бондове, RE и т.н. В дефлационната среда в която сме последните 10 години златото не трябва да е 1ви избор!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                            Така, така, а си представи сега че поради същите причини търговията със злато стане „незаконна“ (не е кат да няма прецеденти) и трябва да развързваш 100те бона на черния пазар с риск от изземване и кражба от доброжелатели. Ако се готвиш за такива сценарии по-добре купувай пушки и консерви.
                            Именно. Ако човек се готви за кризи, които обаче не са някакви катастрофални сценарии, има по-добри варианти от златото. Ако се готви за катастрофа, тогава златото е добър актив, но само на теория и е по-добре да инвестира в Калашников.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

                              Златото не е панацея, то е просто злато!

                              Ако фалират държави и бизнеси, ще има и срив при валути и прочие. Ако към онзи момент аз имам 100К евро в какво би следвало да ги вложа?
                              Ако в Италия ти кажат, че твоите евра в банката се превалутират в лири, на какъв курс спрямо злато си готов да ги обмениш? Или ще си стоиш пас с лирите?

                              Търсене и предлагане! Това е!
                              Така, така, а си представи сега че поради същите причини търговията със злато стане „незаконна“ (не е кат да няма прецеденти) и трябва да развързваш 100те бона на черния пазар с риск от изземване и кражба от доброжелатели. Ако се готвиш за такива сценарии по-добре купувай пушки и консерви.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                                dddd безуспешно се опитва да каже че ако икономическата логика, която излагат златните буболечки не работи вече толкова години значи има нещо гнило и трябва ПОНЕ ДА СЕ ОПИТАТ да търсят причинно-следствените връзки по различен начин. Дет е казал човека „лудост е да правиш едно и също нещо и да чакаш различен резултат“. Кредитния цикъл (boom&bust) няма нищо общо със златото и златния стандарт. Дори и да фалират бизнеси, държави, банки и пр. златото няма да е панацея, освен ако не започне нов инфлационен цикъл подобен на 70те, което е малко вероятно предвид колко пара се излива последните 8-9 години.
                                Естествено, че не е панацея, но интересното е друго. Ако той смята златните бубулечки за неориентирани страхливи глупаци, какво прави в тази тема така употито измъчвайки ни пътем с ужасния си правопис?

                                Обясни се многократно, че става дума за 10 % от активите ни и че става дума по-скоро за застраховка срещу определени рискове. Неговата позиция е меко казано странна. Да си ме видял да вися в брокерски теми?

                                Колкото до причинно-следствените връзки, кажи дали си англоговорящ и веднага ти пускам линк, в който всичко е обяснено. Считам за изключително вредно и безотговорно да се мъти водата в тази тема най-вече, защото ако дори един обикновен човек я е прочел и е купил малко ФИЗИЧЕСКО злато или сребро, сме постигнали нещо полезно.

                                Коментар

                                Working...
                                X