IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Много селективно, адаш.

    Сестра ми 2000 година отиде на лятна бригада в едно малко градче в Мейн, Boothbay Harbour, и бачкаше там в ресторант. Не си го е избирала нарочно. Просто там й се падна да отиде. А и това не е някакво изключение от останалите малки градчета в околността.

    https://www.youtube.com/watch?v=_n5yYn9TuX0

    Коментар


    • сори ама това от северна корея си е чиста проба пропаганда
      100 Photos Inside North Korea – Part 1

      http://www.earthnutshell.com/100-pho...h-korea-part1/
      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

      Коментар


      • Демокрация, повишаване на борсите, нестихващ растеж на банките БВП, неприемливи мои съждения и сто измислени путки лелини от тоя тъп сайт

        у нас





        у Империята Сашш








        Мечока, а я ги глей тия кво праат и нема надраскано по ни един паметник от хилядолетия дет е там и нови паметници с разни спрейове "Смърт на Комунизма или Кур за Левски"

        гаден мръсен комунизъм и кредитен китайски балон

        Чайниците


        С.Корея


        P.S. добре а тия у С. Корея коги ше имат кризи що немат кредитни балони инфлации, вдигане сваляне на лихви, а праат нови квартали ммм ?!?
        Last edited by michaelis12; 22.07.2017, 12:01.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение


          и после всички се чудят защо избраха тръмп

          защитниците на Сашшш ще кажат че икономиката е добре - виж има ниска безработица, ниска инфлация, бвп расте с над 2%, фондовата борса е във възход, тръмп ще инвестира в инфраструктура трилионче, ще маха регулации и ще сваля данъци.

          е, аз като мечка имам контрааргументи на всичко - безработицата е ниска защото нивото на икономическа активност се срива (не си безработен ако не си регистриран в бюрото по труда), инфлацията е ниска защото методологията е различна (за справка shadowstats), прогнозите за ръст на бвп са все по-ниски и имаме сериозно забавяне при кредитите, фондовата борса е в момента на мултипъли последно виждани през 2000 и 1929 (ще кажете ами защото лихвите са ниски а аз ще кажа защото имаме балон при облигациите след над 30 години бичи пазар), тръмп няма да направи нищо - стана вече над половин година и един обамакеър не може да разкара, всичко което прокарва е чрез executive orders. и мога да продължа със дупката в пенсионните фондове, medicair и medicaid и да не забравяме тавана на дълга. ок ще кажете това последното е само формалност, но имайки предвид че в момента президента не може да прокара нищо и демократите са отчаяни и озлобени, мислите ли че ще мине гладко? или помните ли как тръмп говореше за фалит и предоговаряне на дълговете преди да го изберат?

          както и да е, идеята ми е че има прекалено много неща които могат да се объркат и само няколко от тях са достатъчни да стане мазало, а златото обича хаоса и паниката

          относно income inequality, това ми е любимото



          "the defining challenge of our time" или "class warfare"
          между другото наистина безработицата в Сашш им е паднала някъде на от 23% на 18% от как е тоя Тръмп тия глупости за 4% безработица само в Тиквестора вървят дет безмозъчните пазители на словото ми трият нон стоп коментарите за "неприемливо съждение" въпреки, че те самите са потърпевши на Американската виртуална пръдня и живеят при мама и тате в разпадаща панелка щот с мизерна заплатка от тука не мое си платиш всичко сам камо ли да създадеш семейство да го издържаш и си купиш жилище .... А лихвите млихвите и борсите с кризите са напраени умишлено за легален обир на хората аз незнам друго кво мое се каже въпреки че и аз с мойто джиткане във виртуала на рулетката подпомагам за разлагането и мизерията на реала, но и тая дейност мисля да я прекратая след време ......

          Коментар


          • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

            Все пак Сашшш са убедили некой съфорумци чрез пропагандните си новини кат dddd, адаша & Co до некъде че е така, но нормалните хора не мое ги убедят .....

            и после всички се чудят защо избраха тръмп

            защитниците на Сашшш ще кажат че икономиката е добре - виж има ниска безработица, ниска инфлация, бвп расте с над 2%, фондовата борса е във възход, тръмп ще инвестира в инфраструктура трилионче, ще маха регулации и ще сваля данъци.

            е, аз като мечка имам контрааргументи на всичко - безработицата е ниска защото нивото на икономическа активност се срива (не си безработен ако не си регистриран в бюрото по труда), инфлацията е ниска защото методологията е различна (за справка shadowstats), прогнозите за ръст на бвп са все по-ниски и имаме сериозно забавяне при кредитите, фондовата борса е в момента на мултипъли последно виждани през 2000 и 1929 (ще кажете ами защото лихвите са ниски а аз ще кажа защото имаме балон при облигациите след над 30 години бичи пазар), тръмп няма да направи нищо - стана вече над половин година и един обамакеър не може да разкара, всичко което прокарва е чрез executive orders. и мога да продължа със дупката в пенсионните фондове, medicair и medicaid и да не забравяме тавана на дълга. ок ще кажете това последното е само формалност, но имайки предвид че в момента президента не може да прокара нищо и демократите са отчаяни и озлобени, мислите ли че ще мине гладко? или помните ли как тръмп говореше за фалит и предоговаряне на дълговете преди да го изберат?

            както и да е, идеята ми е че има прекалено много неща които могат да се объркат и само няколко от тях са достатъчни да стане мазало, а златото обича хаоса и паниката

            относно income inequality, това ми е любимото



            "the defining challenge of our time" или "class warfare"
            Last edited by Black and white cat-foot; 22.07.2017, 11:15.
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение

              Силата им е у феисито твитъро и още някое виртуална шитня
              мда ама да се преповторим за иляден път, че виртуала подсилва ролята и реализацията на реала, но не го замества, докато обратното може, а тия тиквеници Сашш са опитват да убедят целио свет, че виртуалката е върхара на сладоледа без да зачитат реалната индустрия и те глей резултата каков е ...... неама ена асфалтирана улица и нормална къща (реала) всичко е кочина, но колите се още не летят нит къщите се опраат сами. Все пак Сашшш са убедили некой съфорумци чрез пропагандните си новини кат dddd, адаша & Co до некъде че е така, но нормалните хора не мое ги убедят .....

              P.S. аз не моа да разбера след кат виртуалите са толкоз мощни да вземат да напраат самите те едни строителни фирми и да праат инфраструктурата с машините и логистиката тъкмо ората ше им плащат данъците директно на тех, щот правителството им и без тва за нищо не стаа кат не ги прай тия неща ..... после ше си имат магистрали Oracle, Microsoft и осветление Apple Twitter с измазани къщи PayPal и боклука ше се преработва от Facebokluk ....
              Last edited by michaelis12; 22.07.2017, 11:03.

              Коментар





              • https://seekingalpha.com/article/408...-105-month-low

                Money supply growth can often be a helpful measure of economic activity. During periods of economic boom, money supply tends to grow quickly as banks make more loans. Recessions, on the other hand, tend to be preceded by periods of falling money supply growth.

                Thanks to the intervention of central banks, of course, money supply growth in recent decades has never gone into negative territory. Nevertheless, as we can see in the graph, significant dips in growth rates show up in years prior to an economic bust or financial crisis.

                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                  Visualizing America's Wealth Inequality Through an Aerial Experience




                  кат ги гледам Сашш така са се дигитализирали и са такъв лидер, че си ебало майката, предпочитам си панелката у Младост и Цариградското Шосе на Боце те са напрао на светлинни години напред от улиците на "най-голямата икономика" в света ..... кви лихви кви 6 лееа тия кат ги гледам са си валат от секъде горките, ем да са чели история, че с всички Империи така стаа тъкмо ше разберем дали златото е пари или не е ....
                  Силата им е у феисито твитъро и още някое виртуална шитня
                  Вся Власть Советам

                  Коментар


                  • Visualizing America's Wealth Inequality Through an Aerial Experience




                    кат ги гледам Сашш така са се дигитализирали и са такъв лидер, че си ебало майката, предпочитам си панелката у Младост и Цариградското Шосе на Боце те са напрао на светлинни години напред от улиците на "най-голямата икономика" в света ..... кви лихви кви 6 лееа тия кат ги гледам са си валат от секъде горките, ем да са чели история, че с всички Империи така стаа тъкмо ше разберем дали златото е пари или не е ....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      На пръв поглед е безкрайно просто. Текущото състояние ще продължи докато не се случи събитие което да премахне причините му. То се движи от частният кредит в Китай (размера му се доближава до стойностите на Япония от преди да се спука балона им) и дигитализацията на икономиката където лидер са САЩ. Тоест трябва да следим кога ще спре частният кредит в Китай и кога в цената на Гугъл, Фейсбук, Майкрософт, Амазон, Ейпъл ... ще бъде включен растеж, който те не успеят да доставят. Докато не се случи което и да е от тези събития всичко продължава по старо му. Види ли как се случва всяко едно от тези събития е достатъчно основание да си купи човек някакво злато. Но неразбирането за това какво е икономика води до трагични резултати. За последните шест години златарите загубиха 30 процента от парите си а заклеймяваните от тях активи си удвоиха или утроиха цените. Като интересното е, че според тях не са се объркали а са били прави, но видите ли има могъщи сили, които играят срещу правилната им преценка и изкривяват пазара.
                      Аз затова наблюдавам с интерес психологическите реакции.
                      я земи ей тоя растеж с тия дивергенции ..... освен тва САЩ вече не са лидер насекъде от няколко години как си мислиш ти..... американския век трая само 30тина години и толкоз .....





                      P.S. знаем инджинерите и дизайнерите на кризите кои са и как са ги напрайли, що са ги създавали кат се почне от 1929г. "Голямата им депресия" (която също е изфабрикувана The Herbert Hoover playcard) та до днес, при Китай само не мисля, че ше им проработи тоя път филма, защото китайците не са тъпаци кат нас в България и най-важното не са окупирани от САЩ като Германия и Япония .....
                      Last edited by michaelis12; 22.07.2017, 07:44.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение

                        малиии,
                        интелегентно момче мязаш ама и ти некав път чупиш тъпомера
                        викаш сичко е ясно, гугъл+фб+майкрософт+ китай= уравнението е решено

                        прилича да не си ял попара
                        здравословно е
                        мдам .... само има някой леки тънкости дет тоя младеж е пропуснал да спомене, че "балона" в Япония им го спукаха от Сашш с така наречената "азиатска криза" те сега и в Китай пробат с всичка сила, но не стаааа тоя филм щото тактика Сун Дзъ и мислители като Лао Дзъ и Конфуций и т.н. идват от Китай, а не от Япония. Китайската цивилизация не е от вчера както е Сашш или от хилка години както е Япония или България, а доста по отдавна ... имаше една интересна графика за акциите на Микрософта, че ги очаква голем разтеж само че надоле ....
                        Last edited by michaelis12; 22.07.2017, 07:04.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          На пръв поглед е безкрайно просто. Текущото състояние ще продължи докато не се случи събитие което да премахне причините му. То се движи от частният кредит в Китай (размера му се доближава до стойностите на Япония от преди да се спука балона им) и дигитализацията на икономиката където лидер са САЩ. Тоест трябва да следим кога ще спре частният кредит в Китай и кога в цената на Гугъл, Фейсбук, Майкрософт, Амазон, Ейпъл ... ще бъде включен растеж, който те не успеят да доставят. Докато не се случи което и да е от тези събития всичко продължава по старо му. Види ли как се случва всяко едно от тези събития е достатъчно основание да си купи човек някакво злато. Но неразбирането за това какво е икономика води до трагични резултати. За последните шест години златарите загубиха 30 процента от парите си а заклеймяваните от тях активи си удвоиха или утроиха цените. Като интересното е, че според тях не са се объркали а са били прави, но видите ли има могъщи сили, които играят срещу правилната им преценка и изкривяват пазара.
                          Аз затова наблюдавам с интерес психологическите реакции.
                          малиии,
                          интелегентно момче мязаш ама и ти некав път чупиш тъпомера
                          викаш сичко е ясно, гугъл+фб+майкрософт+ китай= уравнението е решено

                          прилича да не си ял попара
                          здравословно е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                            Виж, аз съм убеден, че и двамата знаем, колко точно ми е нужно твоето признание. Не го казвам с негативни чувства, а просто за нещата такива каквита са.
                            Какво и до колко ми стиска да казвам, който трябва, ще разбере. За всеки друг има предостатъчно други мнения, които да разбира и "признава". Лека вечер и приятен уикенд!
                            твоите прогнози са напълно безмислени по този им начин, никой не се интересува от тях.
                            Приятна почивка и на теб

                            Коментар


                            • Виж, аз съм убеден, че и двамата знаем, колко точно ми е нужно твоето признание. Не го казвам с негативни чувства, а просто за нещата такива каквита са.
                              Какво и до колко ми стиска да казвам, който трябва, ще разбере. За всеки друг има предостатъчно други мнения, които да разбира и "признава". Лека вечер и приятен уикенд!
                              Last edited by exxs; 21.07.2017, 23:54.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                                Олеле, ти сериозно ли? Кажи колко прогнози съм дал?
                                Пиша допълнително уточнение за това какво може да се очаква в по-краткосрочен план. До 1500 може да се стигнe и така, и иначе - толкова ли е непонятно?. Но пък може и да си прав, че се престаравам за тук. Може би хората се объркват.
                                Да се провери фундаментът винаги е по-разбираемо!
                                Когато пуснеш реално някои транзакшънс както го направи ЕD тогава ще те призная дори и да не познаеш ако ти стиска разбира се

                                Коментар

                                Working...
                                X