IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Благодарение на теб вече знам как работят пазарите, знам накъде отиват Гугъл и Амазон, знам и каква е съдбата на златото. Какво повече?!
    Факторите, които изтъкна преди 3 месеца показаха огромното си значение: Макрон-президент и ФЕД вдигнаха лихви - това бяха "изискванията", за да поеме гадния метал трайно надолу. Нещо да не се обърка?!
    А/ Намерили сме нова новина, която да обясни нещата
    Б/ Временно явление т.е. фундаменталистите са серизони хора и не са занимават с 4% ръст за две седмици
    В/ Нов вид манипулация??

    Разбирам, добре е да се изчака още малко, преди да ни дадете А/.
    Не можете да се излагате да ни обяснявате 4% ръст. Виж, ако стане 14%, може да се постараете да ни предложите новината, която така перфектно ще обясни всичко.
    Last edited by X_Y; 24.07.2017, 10:11.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

      Препоръчвам ти да се абонираш за това нещо.
      няма да давам пари за глупости...все пак ти си тук и ни предлагаш уникалните си, недостигнати от друг, възгледи и изводи за пазар, злато и световната икономика. Благодаря за труда и усилията ти.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

        Последно, леко извън темата, но и не съвсем, защото всичко е индиректно свързано със златото.

        Западната преса не може да се каже, че е силно пристрастна. Ето сега преглеждам купища стари ФТ от едно време и гледам статия на Gideon Rachman - The future still belongs to the emerging markets. Което в един много дългосрочен план трябва да е истина.

        След това гледам една друга статия от ФТ, EM decoupling story is overhyped. Т.е. възникващите пазари все още зависят от растежа на развития свят. Също е факт.

        След това гледам The Economist от януари 2013, The Great Deceleration. Пишат си хората, че EM правят голямо забавяне на скоростта на развитие, което ще удари суровините, както и стана, между другото. Голямото забавяне води и до по-балансирани финансови потоци и търговия. Но също и казват, this time a broad EM bust is unlikely и EM have better defences than ever.

        Според мене западната финансова преса си е доста балансирана и пишат неща с високо качество. Особено като се има предвид, че в случая правилно нацелват тенденциите на които станахме свидетели 2014-2016.
        малиии тука па точно съвсем си падледел, нали ти писах по-рано за медийния картел Deep State ?!? Не скиваш ли, че всички вият на умрело и бълват простотии като един и тва не е пристрастено, ок а кво е ?!? Ако не пуснат че Путин е пръднал в кенефа и хакнал Хитлерица, Тръмп е бил в Москва на курви и Асад и Пинг Понг ядат населението си на закуска не мое да бъде ..... Те даже са имат по яко влиание в Гейропата от колкот в Америката щот там тоя Тръмп ги насмете набързо с техните простотии и измишльотини. Е погледни тоя тъп сайт квот им свирнат и само глупости преписват, дори и не ги пишат сами, аз тука нищо нормално не съм видел и само снимки от Ройтерс постват дори и за България .... толкоз за западните медии, български такива няма !!!

        ..... и само лъжи до безкрая, за неккъв измислен тероризъм който дефакто не съществува, измислят си некви атентати от 20 йсе годишни, руски агресии, акциите как ше летят до луната, глупости и лъжи лъжи лъжи до немай къде. Аз незнам кой нормален човек ги чете тия медии вече май нема такива, аз лично тука една статия не съм прочел само кат видим заглавието и знам за кво става въпрос ....

        Last edited by X_Y; 24.07.2017, 10:09.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Много наскоро имах възможност да си поговоря с интересна и състоятелна бизнес дама, ръководеща маркетинговия отдел на международна компютърна фирма на китайци, разпространяваща продукта си в Европа. Естествено сещаш се, че съм я нападнала с хиляди въпроси за китайците, тъй като тя работи с тях отвътре. Уви, те имат потенциал да се справят със ситуацията и след като са ни догонили, независимо, че тълпата им е кошер с пчели работнички. Имат и мозъци, имат и лидери.

          Възможно да се установи някакво равновесие изток-запад и нещата да се поуспокоят. Обаче...при обратен превес на силите Европа трябва добре да си опича акъла.

          Може би единственото позитивно нещо е, че китайската култура цени златото и би го вкарала отново в действие.
          Последно, леко извън темата, но и не съвсем, защото всичко е индиректно свързано със златото.

          Западната преса не може да се каже, че е силно пристрастна. Ето сега преглеждам купища стари ФТ от едно време и гледам статия на Gideon Rachman - The future still belongs to the emerging markets. Което в един много дългосрочен план трябва да е истина.

          След това гледам една друга статия от ФТ, EM decoupling story is overhyped. Т.е. възникващите пазари все още зависят от растежа на развития свят. Също е факт.

          След това гледам The Economist от януари 2013, The Great Deceleration. Пишат си хората, че EM правят голямо забавяне на скоростта на развитие, което ще удари суровините, както и стана, между другото. Голямото забавяне води и до по-балансирани финансови потоци и търговия. Но също и казват, this time a broad EM bust is unlikely и EM have better defences than ever.

          Според мене западната финансова преса си е доста балансирана и пишат неща с високо качество. Особено като се има предвид, че в случая правилно нацелват тенденциите на които станахме свидетели 2014-2016.
          Last edited by Misho ILIEV; 23.07.2017, 21:43.

          Коментар


          • Моля, пишете по темата.
            रादोस्त

            Коментар


            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

              аз мойте не бих пратил, кво да праят там ?! за по една къща и една кола, то тва навсякъде го има ако е толко зор. И познати имам доста в различни щати в Канада също, някои се прибраха някои не. Американци и тука в Европа съм лафил с тях, те не са прости и знаят, че правителството са им олигофрени, но нищо не моат да напраят
              Аз моите никога не бих се съгласил да отидат в САЩ.Но да не забравяме че това са големи хора решат ли не можем да ги спрем.Никога не съм промивал мозъци учил съм ги че с труд всичко се постига и ако са тук ше ползват трудът на предишните поколения.И двете са инженери за момичето ми дойде кат гръм от ясно небе мислех че ше поеме по стъпките на мама а тя тръгна по моите.Са завършва магистратура в СУ Зашита на информацията в компютърните мрежи и системи.Това работи и е много доволна.Младежа и той инженер помогнах му да си намери хубава работа и той е доволен.Така че да ходят в друга държава да почват от нулата не мерси

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                Най-интересното е че точно тези дето плюят по САЩ най-много първи изпратиха децата си там.
                аз мойте не бих пратил, кво да праят там ?! за по една къща и една кола, то тва навсякъде го има ако е толко зор. И познати имам доста в различни щати в Канада също, някои се прибраха някои не. Американци и тука в Европа съм лафил с тях, те не са прости и знаят, че правителството са им олигофрени, но нищо не моат да напраят

                Коментар


                • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                  Ми защо не отидеш кат ти е мерак.
                  Най-интересното е че точно тези дето плюят по САЩ най-много първи изпратиха децата си там.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение
                    Да кажеш че в сащ е лошо е меко казано невярно вярно има изоставени градове но те са много малко на фона на целите сащ ...аз бих живял и работел там и няма да се чуствам роб защото там системата ти дава повече от реалността в бг и по скоро тук си роб и нищожество принудено да мизерства доживот
                    Ми защо не отидеш кат ти е мерак.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение


                      Котарак си ми ти и по котешки лавираш, обаче, обаче, обаче, тайната е в бройката на хартията, върху която са изписани цифрите, срещу които получавам метала. А пък с метала и бренди, и камини и малцово уиски, но ... кой прибира лъвския пай от метала при липса на златно покритие при хартията ...

                      Дълг и инфлация, и лихви.
                      Обаче сега можеш да вземеш повече метал отколкото през 2011. А преди кризата си спомням, че беше възможно да вземеш над 4% лихва ако направиш срочен депозит в евро и така хем биеш инфлацията хем даже си и на малка печалба. А можеше и 10г. ДЦК да държиш до матуритет и да правиш 6%.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                        Но не и на анализаторите на фундамента тук. Тяхното ниво е на висоти
                        Препоръчвам ти да се абонираш за това нещо.
                        Attached Files

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                          Селена, ти и сега можеш да получиш метал срещу числата в банковата ти сметка.

                          Аз вместо метал, предпочитам бренди и камина

                          Котарак си ми ти и по котешки лавираш, обаче, обаче, обаче, тайната е в бройката на хартията, върху която са изписани цифрите, срещу които получавам метала. А пък с метала и бренди, и камини и малцово уиски, но ... кой прибира лъвския пай от метала при липса на златно покритие при хартията ...

                          Дълг и инфлация, и лихви.


                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Но отиваш в банката и срещу банкнотата получаваш метал. Освен когато вече си се разпищолил и прекалил с печатането.
                            Селена, ти и сега можеш да получиш метал срещу числата в банковата ти сметка.

                            Аз вместо метал, предпочитам бренди и камина

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                              И 90% от парите са пак кредит без да броим менителниците и записите на заповед, които също се използват за обмен.
                              Но отиваш в банката и срещу банкнотата получаваш метал. Освен когато вече си се разпищолил и прекалил с печатането.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                Китай измисля и първата читава система за конкурси за държавни чиновници. Подбират се най-талантливите от всички обществени прослойки. Създава се устойчив държавен апарат.
                                Абсолютно вярно.Първообраза на съвременната държава с бюрокрация се е родил преди 2000 години в Китай.

                                Коментар

                                Working...
                                X