IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bghighlander Разгледай мнение
    Да видим дали съм "златна буболечка"?

    Разумно ми изглежда човек да има може би 10% - 20% от активите си във ФИЗИЧЕСКО злато (никакви хартии, фючърси и тем подобни глупости). С останалите пари си купува НИ, ЗЗ, от които да получава редовни наеми и ренти. Да спекулира на борсата (акции, фючърси, евентуално Форекс) и с малко криптовалути с цел да "удари джакпота". А за неочаквани събития златото да му служи като застраховка.

    Това мисля, че се води за еврейска система, т.е. не съм я измислил аз.
    Много добре казано. Прагматично. Няма какво да се добави.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
      Екс, от тука златото за 1650- 1700 гледам седмична графика....
      май нема да скача щот китайците им забраниха на Американюгите regime change в С.Корея .....

      China Warns Trump: "We Will Prevent A North Korea Regime Change"
      http://www.zerohedge.com/news/2017-0...-regime-change

      Коментар


      • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

        не са правили никога одит на ФЕД
        Няма как да направят одит на ФЕД, понеже ФЕД-аджиите са им шефове.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

          Изпитвам неудобство да задавам въпроси, които предполагат сложен и обемист отговор. Не е форумно някак.
          Принципно съм съгласен, че златният стандарт може да има и предимства.

          И все пак, как точно си представяш една платежна система, основана на златото и функционираща в условията на модерния свят.
          Очевидно е, че няма да се разнася физическо злато, но ... как да стане по-точно?
          Ти добре ли си? Къде видя, че говоря за златен стандарт?!?! Говоря за нов световен госпадар/Цар и това е Китай, а златото е средство/гаранция/протекция/сигурност това да се случи. Петродоларът е последната опорна точка на затъващите Сашовски демократи, които от толкова много демокрация не са правили никога одит на ФЕД, а да не говорим за Форт Нокс или златните им "спестявания". Къде е тая демокрация...колко още ще има стойност фиатната им стока ($)?
          Хайде отговори ми някак си "форумно", чрез своите "сложни и обемисти" отговори.
          Last edited by sssaaa; 11.08.2017, 14:11.

          Коментар


          • Екс, от тука златото за 1650- 1700 гледам седмична графика....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

              А къде е гаранцията че ти ще имаш в бъдеще тази заплата?Къде е гаранцията че ще си платежоспособен??В система в която дълга само расте от години е въпрос на време да се появят проблемите.Лично аз не виждам как САЩ ще изязат от тази спирала без обезценяване на долара.ДРАСТИЧНО.
              Условията на примера са следните:

              Fair има 900лв месечен доход сега.
              Аз имам 10 000лв. месечен доход сега.

              И двамата сме в прибилзително еднаква степен на несигурност дали ще загубим дохода си.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                Не гледай абсолютни стойности - това не ти казва нищо. Ако имаш заплата 900лв. и имаш 15 000 дълг ти си по-задлъжнял от мене, ако моята е 10 000 лв. и имам 80 000 лв. дълг. Това мисля, че трябва да е очевидно.

                Та в САЩ дългът на домакинствата е спаднал като процент от БНП. Също и плащанията за погасяване на дълг от домакинствата като процент от дохода им е на рекордно ниско ниво от 20г. насам.

                https://fred.stlouisfed.org/series/TDSP

                https://fred.stlouisfed.org/series/HDTGPDUSQ163N



                А къде е гаранцията че ти ще имаш в бъдеще тази заплата?Къде е гаранцията че ще си платежоспособен??В система в която дълга само расте от години е въпрос на време да се появят проблемите.Лично аз не виждам как САЩ ще изязат от тази спирала без обезценяване на долара.ДРАСТИЧНО.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                  Gold, silver up on safe-haven demand

                  Gold at 2-month high as North Korea tension boosts haven assets
                  Gold Prices Are Spiking Because People Are Freaked Out About Nuclear War


                  Кажете ми как да не те разсмеят?!

                  А между другото на долара никой ли не му каза, че трябва да пада по време на ралито?


                  По темата:
                  Злато - по всяка вероятност изглежда, че дъното от 7ми Юли /по случайност в 7-доларовия диапазон, който бях задал: 1200-1207/ може да се окаже доста дългосрочно дъно. Колко дългосрочно?! Тепъра има да се доказва, но може да се окаже МНОГО ДЪЛГОСРОЧНО!
                  Искам да вметна и колко много може да се промени настроението за 2 дни!! Споменавал съм го и преди, но вярвам сега всеки, който търгува поне горе-долу активно може да го усети в конкретния случай. А фактът, че имаше 5 дни, в които темата нямаше и едно мнение /4ти-9ти/ крещеше колко безразлично е златото за всички. Е, такива неща се случват в тези моменти! И докато засега не е изключена малка корекция до 1240-1250, може и да не я получим. Вече усещам нагласи "чакай да върне малко, за да си накупя", а това не вещае хубави неща за шортещите. Над 1306 очаквам да започне чеизингът, а над 1360 да достигне пиковите си нива - тогава наистина може да стане интересно. Целият пазар се крепи на 1206 - дъното от миналия месец, като засега шансовете дори да приближим това ниво не изглеждат много големи.


                  Дау - отдавна не сме имали подобно движение надолу. Предупредих буквално преди 5-6 дни може би. От къде се случи? Ами приблизително 22200 при зададен таргет за вероятен край на ралито 22000-22400, реши да си го подели. Засега не мога да кажа със сигурност, че корекцията, която описах в предния пост е започнала /т.е. да изключа още един връх/, но определено везните натам клонят след движение от днес, а пробив на 21750 ще ги наклони още повече.




                  Успех!
                  Късите затвори ли?

                  Коментар


                  • Не гледай абсолютни стойности - това не ти казва нищо. Ако имаш заплата 900лв. и имаш 15 000 дълг ти си по-задлъжнял от мене, ако моята е 10 000 лв. и имам 80 000 лв. дълг. Това мисля, че трябва да е очевидно.

                    Та в САЩ дългът на домакинствата е спаднал като процент от БНП. Също и плащанията за погасяване на дълг от домакинствата като процент от дохода им е на рекордно ниско ниво от 20г. насам.

                    https://fred.stlouisfed.org/series/TDSP

                    https://fred.stlouisfed.org/series/HDTGPDUSQ163N



                    Първоначално изпратено от Fair Разгледай мнение


                    Некой тука май лъже..... Кой ли!?


                    В края на тази година светът може да претърпи нова глобална икономическа криза, прогнозират анализатори от Bloomberg. Експертите посочват, че вече са налице ясни признаци за надвисналата заплаха. През юни задлъжнялостта по кредитните карти в САЩ е надхвърлила 1 трилион долара. Така вече е надминат рекорда, който беше фиксиран преди началото на икономическата криза през 2008 г. В момента всяко американско семейство дължи средно по 100 000 долара на банките. Повечето от длъжниците вече нямат възможност да погасяват дълговете си при растящите лихви. Тези увеличаващи се непогасени дългове вече дават чувствително отражение върху икономиката на страната. Почти с 10% са паднали продажбите на стоки за дома. За първи път от 10 години насам е намаляла и средната касова бележка на американците в магазините. Наблюдава се рязък спад в ипотеките и автомобилните кредити.

                    Коментар


                    • Да видим дали съм "златна буболечка"?

                      Разумно ми изглежда човек да има може би 10% - 20% от активите си във ФИЗИЧЕСКО злато (никакви хартии, фючърси и тем подобни глупости). С останалите пари си купува НИ, ЗЗ, от които да получава редовни наеми и ренти. Да спекулира на борсата (акции, фючърси, евентуално Форекс) и с малко криптовалути с цел да "удари джакпота". А за неочаквани събития златото да му служи като застраховка.

                      Това мисля, че се води за еврейска система, т.е. не съм я измислил аз.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                        Не е необходимо да се разнася злато.Достатачно е водещата световна валута да се фиксира спрямо златния резерв на САЩ.
                        Защо да се фиксира спрямо ФЕД? С какво е по-лошо златото на руснаците, китайците или нашето? То затова е злато защото физическите му свойства са еднакви навсякъде!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                          Никоя система никога няма да удволетвори всички.Винаги ще има недоволни и загубили.Когато трябва да се вземе решение за спасяването на човек с гангренясал крак въпроса не е дали е целесообразно той да се отреже.Въпроса е ако не се отреже какво ще стане.Дълговете са гангрената на световната икономика и без болка и ампутации няма да мине.
                          +1

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                            Сега всичко звучи по друг начин.
                            Разбрахме се, no hard feelings!
                            Regards!
                            +1

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                              Хермес, ти си просветен човек и е удоволствие да се общува с теб!
                              Чудесна система си измислил, чиста, логична, академична.
                              Ако при използване на сложна хирургическа технология успеем да изрежем от индивида неговото чувство за егоизъм и интерес, да отстраним също груповите и националните интереси, тази система би могла дори да проработи.
                              Ако не ме беше страх от Чичо Сам, дори бих опитал да я надградя, като вържа златото към нова световна валута "уърлдо", управлявана от нарочна институция.
                              Но страхът е голям, а пък и г-жа Вселена съвсем ще загуби търпение от бутането на теоретици в чуждо пространство.
                              Никоя система никога няма да удволетвори всички.Винаги ще има недоволни и загубили.Когато трябва да се вземе решение за спасяването на човек с гангренясал крак въпроса не е дали е целесообразно той да се отреже.Въпроса е ако не се отреже какво ще стане.Дълговете са гангрената на световната икономика и без болка и ампутации няма да мине.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bghighlander Разгледай мнение

                                Моите уважения,
                                Сега всичко звучи по друг начин.
                                Разбрахме се, no hard feelings!
                                Regards!

                                Коментар

                                Working...
                                X