IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

    Само си мислиш , че знаеш ''моя''
    А аз твоя го знам - нема да стане
    И какви врели-некипели , ппишеш ?

    Не можа ли да осмислиш от поста ми , че съм за стигане на 1350 . Защо да ''шортя'' по целия път дотам.
    Оттам - да . А ти там трябва да увеличиш ''дългите'' , нали ,хи-хи
    Поне цифрите неразбираш ли . 1350 / 1150
    Просто последно и 1260 беше за шоретене, та съм се объркал, извини ме. Успех с позицията. Аз чесно казано дори не бих хеджирал от това ниво /1350/, но да не се каня, нека стигнем дотам
    Ами да ти кажа, по скоро да увелича дългите отколкото да съм нетно къс оттам. Още повече, когато 20-30 корекция оттам ще ми даде предостатъчно информация, за да променя стратегията. Да контря тренда, както мисиш да направиш ти - мерси.


    Коментар


    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

      Сега ще видиш, залатото като падне пак под 1250 какъв невероятен патерн ще ти се оформи

      (Баз значение дали ще удари 1306 или което и да било магическо число.)
      Това заради вдигането лихвата на ФЕД от началото на лятото или защото избраха Макрон за президент? Случването на тези две събития посочи ти, за да "има златото само един път: надолу". И това го говереше точни около дъното през Май, което така и не пробихме. Добър си!!

      Бертрам, за вероятно счупване на "вечната" корелацията предупредих още миналата седмица. Както казах, може би да върнем още един последен път, но не може да се разчита. Целият бичи пазар в момента се крепи на дъното от 7ми Юли, но засега не очаквам да го доближим. Дори корекцията да се случи 1239-1244 вероятно ще задържи.



      Коментар


      • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
        Очевидно, мнението ти става по-малко вероятно ЗА МЕН. Мисля, че знам кой сценарий разглеждаш и докато не мога да изключа, недоумявам как може той да е основният за теб. Твоя си работа.

        А ако ти знаеш кой патерн разглеждам аз /би трябвало да знаеш/, ще си наясно че след 1306 подкрепите ще са непосредствено под текущите нива през по-голямата част от времето т.е. съвсем няма да ми трябва много, за да разбера дали не се развива друг вид движение. А теб те чака шортене и осредняване по целия път към 1350...хубаво е, че все пак се виждаш като човека с изгодната позиция

        Хеджът го затворих ръчно началото на седмицата и пуснах нови 25% от 1288 - ей така за спорта. Надявам се пак да удари стопa
        Само си мислиш , че знаеш ''моя''
        А аз твоя го знам - нема да стане
        И какви врели-некипели , пишеш ?
        А теб те чака шортене и осредняване по целия път към 1350
        Не можа ли да осмислиш от поста ми , че съм за стигане на 1350 . Защо да ''шортя'' по целия път дотам.
        Оттам - да . А ти там трябва да увеличиш ''дългите'' , нали ,хи-хи
        Поне цифрите неразбираш ли . 1350 / 1150
        Last edited by БАЦЕ; 11.08.2017, 17:03.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
          Междувременно, мини спайк надолу за металите и доларът. В момента правят правят възстановяване, също заедно.

          Дадоха ли вече обяснение за тези "аномалии"?
          ще изстръскат крушата петъчно, защото доста народ удължиха в очакване на изцепките на тръмп и оня дебелия кореец

          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
            Междувременно, мини спайк надолу за металите и доларът. В момента правят правят възстановяване, също заедно.

            Дадоха ли вече обяснение за тези "аномалии"?
            Сега ще видиш, залатото като падне пак под 1250 какъв невероятен патерн ще ти се оформи

            (Баз значение дали ще удари 1306 или което и да било магическо число.)

            Коментар


            • Междувременно, мини спайк надолу за металите и доларът. В момента правят правят възстановяване, също заедно.

              Дадоха ли вече обяснение за тези "аномалии"?

              Коментар


              • Очевидно, мнението ти става по-малко вероятно ЗА МЕН. Мисля, че знам кой сценарий разглеждаш и докато не мога да изключа, недоумявам как може той да е основният за теб. Твоя си работа.

                А ако ти знаеш кой патерн разглеждам аз /би трябвало да знаеш/, ще си наясно че след 1306 подкрепите ще са непосредствено под текущите нива през по-голямата част от времето т.е. съвсем няма да ми трябва много, за да разбера дали не се развива друг вид движение. А теб те чака шортене и осредняване по целия път към 1350...хубаво е, че все пак се виждаш като човека с изгодната позиция

                Хеджът го затворих ръчно началото на седмицата и пуснах нови 25% от 1288 - ей така за спорта. Надявам се пак да удари стопa

                Коментар


                • Това, че не се прави одит на Фед-а са измислици на най-истеричната част от републиканците. Прави се и то по няколко пъти в годината на различни нива.

                  https://www.federalreserve.gov/faqs/about_12784.htm

                  Това което републиканците наричат "одит" е просто евфемизъм за политически контрол над Фед-а, който те искат да установят. Основната причина е, че са, ако трябва да кажем нещата в прав текст, неграмотни в сферата на монетарната политика.



                  Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

                  Ти добре ли си? Къде видя, че говоря за златен стандарт?!?! Говоря за нов световен госпадар/Цар и това е Китай, а златото е средство/гаранция/протекция/сигурност това да се случи. Петродоларът е последната опорна точка на затъващите Сашовски демократи, които от толкова много демокрация не са правили никога одит на ФЕД, а да не говорим за Форт Нокс или златните им "спестявания". Къде е тая демокрация...колко още ще има стойност фиатната им стока ($)?
                  Хайде отговори ми някак си "форумно", чрез своите "сложни и обемисти" отговори.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                    Баце, ти държиш ли късото от ~1260. Уважавам мнението ти, но все по-малко вероятно става. Ако ще има последно пускане, трябва днес да сме видели върха. Над 1306, по-добре не му стой на пътя.
                    Не . Удари ми плюсов стоп . А ти държиш ли късите ( хедж), пита те и Мишо с кърпата
                    И как разбра оттук , че
                    мнението ти, но все по-малко вероятно става
                    Къде е 1350 , ехеееее !
                    Казал съм 1350 / 1150
                    А ти за ''рали '' ще можеш да говориш над 1350 .
                    А не като стигнем до там и обърнем , да ми кажеш ''е, това беше ралито . по-малко е от колкото очаквах , но все пак имА покачване , нали ''
                    За сега , седиш в бокса и си чакаш ралито НАД 1350 , за да кажеш , че нещо си познал .
                    Дотогава, мое се возиш ,ама на задната седалка у моя болид ( нали сме у рали , хе-хе ) .
                    На 1350 те оставям
                    Last edited by БАЦЕ; 16.09.2017, 13:46.

                    Коментар


                    • Пепе, не четеш ли, че задлъжнялостта била намаляла? Връщаме към $600

                      Сега сериозно, не знам какъв точно ти е хоризонта под "седмична", но ако вече сме в рали фазата, далеч не е невъзможно, но по-скоро няма да успее да стигне подобни нива тази година. За тази 1500 е съвсем постижим таргет стига да сме по пътя, който смятам - това бях завяил и в началото на годината. Предупреждавам само за възможност за едно последно пускане за въпросна 35-45 доларова корекция, която споменах предния път. Като движение не е нещо огромно, но може да се случи с шип и да избие стоповете и да направи последната бича отсявка. Но пак казвам...такава може и да няма. А ако има - трябва да става СЕГА! Над 1306 - ще е трудно!

                      Баце, ти държиш ли късото от ~1260. Уважавам мнението ти, но все по-малко вероятно става. Ако ще има последно пускане, трябва днес да сме видели върха. Над 1306, по-добре не му стой на пътя.

                      Коментар


                      • Междувременно се разхождам тези дни по старите ловни полета. Констатирам, че пазар на метали практически няма. Остава само он-лайн опцията. Не им е лесно на българските златни буболечки.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Човекът е учил "политикономия" и не знаел как й викат сега на дисциплината. Оттам и развлечения изказ оттам и неясната мисъл. Оттам и огромните текстове без особено съдържание, но в спора се е раждала винаги истината.

                          .
                          Душица златна!
                          На батко икономиксчето!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                            Екс, от тука златото за 1650- 1700 гледам седмична графика....
                            Направо за 2200 . След корекцийка оттук , може пак нагоре , но НЕ ПОВЕЧЕ от 1350 . И пак надолу.
                            Хе-хе ''ралито на еххх'' . Малко ще зачака . ''Рейнджа на Баце ''
                            1350 / 1150

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

                              Ти добре ли си? Къде видя, че говоря за златен стандарт?!?! Говоря за нов световен госпадар/Цар и това е Китай, а златото е средство/гаранция/протекция/сигурност това да се случи. Петродоларът е последната опорна точка на затъващите Сашовски демократи, които от толкова много демокрация не са правили никога одит на ФЕД, а да не говорим за Форт Нокс или златните им "спестявания". Къде е тая демокрация...колко още ще има стойност фиатната им стока ($)?
                              Хайде отговори ми някак си "форумно", чрез своите "сложни и обемисти" отговори.
                              Извинявам се!
                              Станала е механична грешка, поради убеждението ми, че под твоите думи "жълтия господар" следва да се разбира златото. Когато това съчетание излезе точно от твоята уста, първото значение, което следва да му се присвои е точно това, което съм разбрал и аз. Вместо да опиташ да си дадеш сметка за това, как звучиш и какво се разбира от един сравнително страничен субект, които те познава криво-ляво, ти се опияняваш от това да ми набиваш дидактично канчето, че си ме хванал в грешка.
                              Обзема ли те чувство за щастие?!
                              Едно такова, златно!

                              А иначе, този път вече без извинения, като цяло и макар че извеждаш верни неща, постът ти звучи нахъсено назидателно и злобно. Дано това те ползва по някакъв начин поне теб, че мен ме отблъсква.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

                                Ти добре ли си? Къде видя, че говоря за златен стандарт?!?! Говоря за нов световен госпадар/Цар и това е Китай, а златото е средство/гаранция/протекция/сигурност това да се случи. Петродоларът е последната опорна точка на затъващите Сашовски демократи, които от толкова много демокрация не са правили никога одит на ФЕД, а да не говорим за Форт Нокс или златните им "спестявания". Къде е тая демокрация...колко още ще има стойност фиатната им стока ($)?
                                Хайде отговори ми някак си "форумно", чрез своите "сложни и обемисти" отговори.
                                Човекът е учил "политикономия" и не знаел как й викат сега на дисциплината. Оттам и развлечения изказ оттам и неясната мисъл. Оттам и огромните текстове без особено съдържание, но в спора се е раждала винаги истината.

                                Сам прецени колко енергия да отделиш. В крайна сметка каквото и да напишем тук в реалността са очертани два ясни интереса - запад и петродолар и изток и злато.

                                Предстои битка на титани.

                                Коментар

                                Working...
                                X