IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

    Как ще са глупости бе човек. Даже нещата са още по зле, понеже този с 900-те лв го уволняват с щракване на пръст, докато онзи с 10000-те бона си отива само след революция. Ама тогава пък и отписват всички дългове, така че....
    Това е само е пример. А и 10К лева на Запад е една доста прилична, но не и някаква фантастична заплата.

    Коментар


    • Само не разбрах, кой ще купува златото, тези с малките или тези с големите дългове?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение

        аре стига глупости,
        имаме го тоя спор и други,
        ако ще петнайсе учебника да ми цитираш , няма как да ме убедиш, че оня дет има да дава сто бона борча му е по-малък от оня дет има да дава десет бона
        Как ще са глупости бе човек. Даже нещата са още по зле, понеже този с 900-те лв го уволняват с щракване на пръст, докато онзи с 10000-те бона си отива само след революция. Ама тогава пък и отписват всички дългове, така че....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          Не гледай абсолютни стойности - това не ти казва нищо. Ако имаш заплата 900лв. и имаш 15 000 дълг ти си по-задлъжнял от мене, ако моята е 10 000 лв. и имам 80 000 лв. дълг. Това мисля, че трябва да е очевидно.

          Та в САЩ дългът на домакинствата е спаднал като процент от БНП. Също и плащанията за погасяване на дълг от домакинствата като процент от дохода им е на рекордно ниско ниво от 20г. насам.

          https://fred.stlouisfed.org/series/TDSP

          https://fred.stlouisfed.org/series/HDTGPDUSQ163N



          аре стига глупости,
          имаме го тоя спор и други,
          ако ще петнайсе учебника да ми цитираш , няма как да ме убедиш, че оня дет има да дава сто бона борча му е по-малък от оня дет има да дава десет бона

          Коментар


          • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
            Супер, за връзване на шалчета може би да науча нещо от теб.
            По-добре с това се занимавай отколкото да съветваш хората да "погледнат" Lockheed Martin.
            Уникум!

            Коментар


            • Супер, за връзване на шалчета може би да науча нещо от теб.
              По-добре с това се занимавай отколкото да съветваш хората да "погледнат" Lockheed Martin.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                Да, ясно е, че 8% движение за 30 дни от едно "случайно" ниво са нищо работа за теб - просветения!

                Но твоите "мними аргументи" си бяха доста категорични твърдения. Това, че нямаш свян и лъжеш доста нагло е нещо, на което ние не можем да се противопоставим. Е, можем, но нямаме време, да ти търсим изказванията. Не е нужно да ги търсиш и триеш.

                Други твои настрения:
                - Агностик към Амазон, но "харесваш" Гугъл. Къташ си го от 500 долара.
                - Златото дългосрочно е надолу!
                - На един съфорумец небрежно препоръча акции на Lockheed Martin - а там не го чака нищо добро, АМА Нищо! Тази корекция може и да им се размине, но по време на следващата - ще дадат своя принос! И на Гугъл няма да му се размине тогава, но ти разбира се ще си го продал "точно навреме".


                Както виждаш "ТА" може да спори дари оттук ще има едно много сериозно рали или предстои консолидация по-дълъг период от време, след който се очаква ралито. Вие фундаменталистите спорите дали дългосрочно сме към $600 или $13000. Така че този аргумент не можеше да бъде по-малко удачен.

                И къде видя лични нападки? На мен шалът ти ми харесва. Имай и малко чувство за хумор в крайна сметка. Поне това за сметка на разбирането на пазарите.
                Пич, оставям те да се бориш със собственото си Его Има и психолози за тази работа, ако дълбокото дишане в гората, което ти препоръчах не помага.

                Шалче ще ти взема, само ми дай адреса си на л.с. Ще те науча как да си го връзваш стил в каубой за разходките в гората

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  мен лично по ми харесва златото да е в киреча.... това ще значи, че кукловодите все още балансират по острието на бръснача... тръгне ли да скача по 100 долара на седмица...нищо добро не чака балона на борсите .... по добре се живее във времената , когато балона се надува с всичките условности... после като се спука за всички е гадно...
                  Януари-Август: 2016. 30% за 8 месеца. Ръстът на пазарите можеш да го изчислиш сам.

                  За 2007 есента, също можеш погледнеш нещата. Сигурен съм, че нямаш и нужда.

                  Не е нужно златото да расте, за да отиде всичко в киреча 2002-2007: +300-350%.

                  Защо се оставяш да бъдеш манипулиран от подобни предразсъдъци?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    За мене е забавно, как златото като се вдигна леко и златарите се изпълниха с оптимизъм, темата се оживи.

                    Техничарите пък почнаха да се джафкат един друг и човек се пита аджеба как може ТА да помогне при тези диаметрално противополжни патерни. Еск започна пак с глупавите лични нападки, шалчосвания и други щуротии, както и да си изфабрикува някакви мои мними аргументи, по начин кайто му се струва лесен за оборване.
                    Да, ясно е, че 8% движение за 30 дни от едно "случайно" ниво са нищо работа за теб - просветения!

                    Но твоите "мними аргументи" си бяха доста категорични твърдения. Това, че нямаш свян и лъжеш доста нагло е нещо, на което ние не можем да се противопоставим. Е, можем, но нямаме време, да ти търсим изказванията. Не е нужно да ги търсиш и триеш.

                    Други твои настрения:
                    - Агностик към Амазон, но "харесваш" Гугъл. Къташ си го от 500 долара.
                    - Златото дългосрочно е надолу!
                    - На един съфорумец небрежно препоръча акции на Lockheed Martin - а там не го чака нищо добро, АМА Нищо! Тази корекция може и да им се размине, но по време на следващата - ще дадат своя принос! И на Гугъл няма да му се размине тогава, но ти разбира се ще си го продал "точно навреме".


                    Както виждаш "ТА" може да спори дари оттук ще има едно много сериозно рали или предстои консолидация по-дълъг период от време, след който се очаква ралито. Вие фундаменталистите спорите дали дългосрочно сме към $600 или $13000. Така че този аргумент не можеше да бъде по-малко удачен.

                    И къде видя лични нападки? На мен шалът ти ми харесва. Имай и малко чувство за хумор в крайна сметка. Поне това за сметка на разбирането на пазарите.
                    Last edited by exxs; 11.08.2017, 20:07.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      За мене е забавно, как златото като се вдигна леко и златарите се изпълниха с оптимизъм, темата се оживи.

                      Техничарите пък почнаха да се джафкат един друг и човек се пита аджеба как може ТА да помогне при тези диаметрално противополжни патерни. Еск започна пак с глупавите лични нападки, шалчосвания и други щуротии, както и да си изфабрикува някакви мои мними аргументи, по начин който му се струва лесен за оборване.
                      мен лично по ми харесва златото да е в киреча.... това ще значи, че кукловодите все още балансират по острието на бръснача... тръгне ли да скача по 100 долара на седмица...нищо добро не чака балона на борсите .... по добре се живее във времената , когато балона се надува с всичките условности... после като се спука за всички е гадно...
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • За мене е забавно, как златото като се вдигна леко и златарите се изпълниха с оптимизъм, темата се оживи.

                        Техничарите пък почнаха да се джафкат един друг и човек се пита аджеба как може ТА да помогне при тези диаметрално противополжни патерни. Еск започна пак с глупавите лични нападки, шалчосвания и други щуротии, както и да си изфабрикува някакви мои мними аргументи, по начин който му се струва лесен за оборване.
                        Last edited by Misho ILIEV; 11.08.2017, 19:55.

                        Коментар


                        • Късо 1286 обем 10 унции тоест към 300 грама това е минималното при моя брокер цел просто някакъв + 2 5 10 евра колко даде...ако има изтърбушване как казва екса да го отигаря...но по принцип съм дълъг на жълтото и ще чакам да даде по хубави нива за дълго
                          Вся Власть Советам

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                            Да, мога. И човекът, към когото беше насочено също може.
                            Очевидно посоката е нагоре при положение, че са цитирани нива от порядъка на 1700.

                            На мен ми е ясно, че и 1700 да видим, пак ти и колегата с шалчето ще сте прави, а аз пък нищо няма да съм казал. Нищо че за от началото на годината имам може би 3000 точки Дау, за които съм писал във форума! Златото е 150 долара от нивата, за които говоря, че е за купуване. Беше 1150-1160 началото на годината, помниш ли? Пак водихме същия спор тогава, пак говореше същото ти и пак беше толкова самонадеян. Да не споменавам дъното от 9ти Май, което се случи 33 минути преди да пиша за него тук /на около 1 долар/ и това от миналия месец, което пак по-случайност се случи в 7-доларовия диапазон 1200-1207, който определих като последна основа подкрепа. А другото интересно е споменаването за голяма вероятност от терористичен акт, понеже патерните могат да се съотнесат към определен вид събития /да, не е обратното!/. Да споменавам ли и, че 36 часа по-късно се случи атентата в Манчестър.

                            Нека съм пляпмало. За радост има и хора, които успяха да си отворят очите.

                            Проявявам уважение към теб, защото си техничар, но твърде самонадеян човек изглеждаш. Мисля да прекратим спора. И пак ти пожелавам успех. И прав да излезеш, ще се оправим..нали помниш аз съм дълъг от началото на годината, ти от тогава си ми в опозиция..и все си на плюс. Нека
                            Жалко , ако си ВСЕ дълъг от началото на годината . Това е от около 1180 .
                            При условие , че сме виждали 1295 е жалко да си ''дълъг'' и до 1204 след това .
                            Разбираш ме , нали ?
                            Това го хванах цялото ,та за тогава е било добре да съм ти в опозиция , явно .
                            Не съм следил новините с хронометър и написаното от теб .
                            Новини - не ме интересуват
                            И спор с теб нямам . До 1350 хи-хи .
                            До там всичко късо е корекция , кой може-да си ги лови
                            След това ниво , ще преслушаме твоята самонадеяност.
                            И аз прекратявам спора.
                            И аз ти желая успех

                            Коментар


                            • Да, мога. И човекът, към когото беше насочено също може.
                              Очевидно посоката е нагоре при положение, че са цитирани нива от порядъка на 1700.

                              На мен ми е ясно, че и 1700 да видим, пак ти и колегата с шалчето ще сте прави, а аз пък нищо няма да съм казал. Нищо че за от началото на годината имам може би 3000 точки Дау, за които съм писал във форума! Златото е 150 долара от нивата, за които говоря, че е за купуване. Беше 1150-1160 началото на годината, помниш ли? Пак водихме същия спор тогава, пак говореше същото ти и пак беше толкова самонадеян. Да не споменавам дъното от 9ти Май, което се случи 33 минути преди да пиша за него тук /на около 1 долар/ и това от миналия месец, което пак по-случайност се случи в 7-доларовия диапазон 1200-1207, който определих като последна основа подкрепа. А другото интересно е споменаването за голяма вероятност от терористичен акт, понеже патерните могат да се съотнесат към определен вид събития /да, не е обратното!/. Да споменавам ли и, че 36 часа по-късно се случи атентата в Манчестър.

                              Нека съм пляпмало. За радост има и хора, които успяха да си отворят очите.

                              Проявявам уважение към теб, защото си техничар, но твърде самонадеян човек изглеждаш. Мисля да прекратим спора. И пак ти пожелавам успех. И прав да излезеш, ще се оправим..нали помниш аз съм дълъг от началото на годината, ти от тогава си ми в опозиция..и все си на плюс. Нека

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                                Просто последно и 1260 беше за шоретене, та съм се объркал, извини ме. Успех с позицията. Аз чесно казано дори не бих хеджирал от това ниво /1350/, но да не се каня, нека стигнем дотам
                                Ами да ти кажа, по скоро да увелича дългите отколкото да съм нетно къс оттам. Още повече, когато 20-30 корекция оттам ще ми даде предостатъчно информация, за да променя стратегията. Да контря тренда, както мисиш да направиш ти - мерси.

                                Да , беше . За очаквана корекция . Която се оказа доста плитка и ми думна стопче (плюсово)
                                И ??
                                Само не ми казвай , че разгадаваш вида и големината и на корекцийте
                                Поне казвам , къде влизам и в каква посока
                                А ти посоката на това изречение , твое , можеш ли да определиш . Повечето са ти такива

                                но ако вече сме в рали фазата, далеч не е невъзможно, но по-скоро няма да успее да стигне подобни нива тази година
                                Ако стане (нещото) - ще кажеш , че си предупредил , че '' далеч не е невъзможно''
                                Ако НЕ стане - казал си , че '' няма да успее да стигне подобни нива''

                                хи-хи ,
                                Last edited by БАЦЕ; 11.08.2017, 17:18.

                                Коментар

                                Working...
                                X