IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

    Жив ли си , еххх ?
    Мислех , че няма да се обадиш в темата доста време .
    Така .. !
    Пак да ти обясня !
    Опозиция си ми ти на МЕНЕ , не АЗ на тебе .
    Ти каквото си казал ДОТУК - не стана !!!! А то е :
    1. Злато - '' При пробив на 1305 - невиждано рали , към върховете на пътя на което да не застава никой '' -
    2. Дау - На 21840 , обяви спускане 1000 точки .
    Аз какво съм казал ДОТУК - стана ! То е :
    1. Злато - Ръст до 1350 и надолу ! Възможно е и отиване до 1400 (20%) и надолу ...! 10% оставям за да иде до 1450 и надолу.
    Надолу-то е 1150/1180
    2, Дау - На твойто снижение за 1000 пункта - кратко ти отговорих , ЧЕ НЯМА ДА Е СЕГА , от тия нива


    Както е видно от ''платформата'' , и с двата анонса си губещ. А аз прав !!
    Ако не само приказваш , а и търгуваш всеки ден - сега трябва да си с дълго злато от върха и с къси индекси от 21840.
    Което е трагично !!
    Гледам , че обсъждаш моите сделки.
    Или поне тези които съм обявявал !
    И защо , ако съм взел от 1210 до 1250 , да не мога да взема отново от 1300 до 1353 ?
    А ?
    При условие , че на последните 7-8 страници поне 15 пъти съм написал - НАГОРЕ ДО 1350/1380 - СЛЕД ТОВА НАДОЛУ ДО 1150/1180
    Между двете бичи сделки , дори се опитах да хвана и корекция м/у тях , но ми думна стопче без загуба .
    Това е от преди няколко седмици



    Та така !
    Гледам , че и не спиш от тия куци сделки . Пишеш посред нощите
    Ама питай бе , питай като незнаеш .
    Не ми стой в опозиция
    Не се дразнете взаимно, защото прогнозите ви няма да излезнат.
    Освен ако не знаете докога и с колко банките ще продължат да купуват акции, и Картела кога ще спре да шорти злото.
    „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

    Коментар


    • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
      Цачев: Процесът на дедоларизация на световните пазари ще се засилва все повече
      Според инвестиционния консултант много страни вече са предприели политики по отказ от долара в търговията на международните пазари
      http://www.investor.bg/novini/130/a/...veche--246579/

      ето дори и слепия е прогледнал, преди 3-4г. им струваше фантазия ама започват да превключват лека полека .....
      Да и тази политика на отказване от долара започна видимо още в края на 90 те. Така че или по някакъв начин трябва да запазят хегемонията на долара или златото ще го измести. Това е в средносрочен план. В дългосрочен нещата са повече от ясни.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

        Лихвата ще си расте,доларът ще пада а над златото таван няма.При нас 1996 г след като лихвата отиде на 150% това не попречи на левът
        да се сурне до 3000 за гущер.Те имат хиляда причини да събарят доларът ние се тревожим за златото.
        Тогава подцениха изкуствено лева. Реалния курс не беше повече от 800 лева за марка, а те я вързаха на около 1000 лева за марка тарикати .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

          Лихвата ще си расте,доларът ще пада а над златото таван няма.При нас 1996 г след като лихвата отиде на 150% това не попречи на левът
          да се сурне до 3000 за гущер.Те имат хиляда причини да събарят доларът ние се тревожим за златото.
          Имаш апокалиптична визия. Логично е да си в злато.

          Разликата между инфлацията и лихвите в България през 1996-97 и нещата в САЩ е доста голяма. Ние тогава имахме високи номинални лихви, но реалната лихва беше отрицателна. В САЩ има супер ниска инфлация и Федът се бори със зъби и нокти да се появи ифлация, защото повишената инфлация и инфлационни очаквания ще дойдат от повишена икономическа активност. Това ще означава по-високи очаквания за икономически ръст в бедеще и съответно по-високи номинални, но и реални лихви по 10г. ДЦК. Което пък ще направи златото сравнително по-малко привлекателно.

          Слабия долар означава качване на златото. Но отслабванете на долара е просто качване на еврото, което беше подценено заради КУ на ЕЦБ. А вдигането на лихвите в Европа няма да помогнат на златото въобще, дори доларът да отслабне още малко. Между другото вдигането на лихвите в Европа ще вдигне лихвите и в САЩ понеже за европейските инвеститори ще бъде сравнително по-интерсно да взимат европейски ДЦК и сравнително по-малко интересно да инвестират в американска хартия, която изисква FX хеджиране.

          Коментар


          • Мишо, вече почваш да копаеш, усещаш ли. Оттук надолу вече дъно няма.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

              Приятелю, добре си спомням какво съм казал Включително това, че даже и 1360 е възможно, макар и много малко вероятно.

              Коментарите ти за Макрон показват тотално неразбиране на пазара. За вдигането на Фед, какво да говоря. За сто и първи път ли да повтарям, че е много по-важно да се гледат лихвите по 10г ДЦК, които до сега падаха, и преди две седмици бяха на рекордно ниско ниво за годината, случайно точно когато златото беше на върха за годината. При тебе не става дума да слабоумие, обаче. Друга е причината да извърташ

              10% само ако беше казал "купувам", когато бяхме на дъното. Но ти си пишман, който само в последствие казва, бях купел тогава. Кажи сега на 1360 продаде ли като отваряше шампанското?
              Лихвата ще си расте,доларът ще пада а над златото таван няма.При нас 1996 г след като лихвата отиде на 150% това не попречи на левът
              да се сурне до 3000 за гущер.Те имат хиляда причини да събарят доларът ние се тревожим за златото.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                И +10% от началото на Май около избора на Макрон, когато с най-голямо самочувствие заяваваше "пътят е един: надолу".
                Пишман инвеститор или трейдър обикновено е най-сигурен в посоката преди обръщането. Тогава ти абсолютно се доказа като такъв, подведен от фундамента "победител Макрон", "Фед Вдига лихвите". Ами и двете станаха...+10% сме за три-четири месеца приятелю. И не, не е заради Северна Корея
                Приятелю, добре си спомням какво съм казал Включително това, че даже и 1360 е възможно, макар и много малко вероятно.

                Коментарите ти за Макрон показват тотално неразбиране на пазара. За вдигането на Фед, какво да говоря. За сто и първи път ли да повтарям, че е много по-важно да се гледат лихвите по 10г ДЦК, които до сега падаха, и преди две седмици бяха на рекордно ниско ниво за годината, случайно точно когато златото беше на върха за годината. При тебе не става дума да слабоумие, обаче. Друга е причината да извърташ

                10% само ако беше казал "купувам", когато бяхме на дъното. Но ти си пишман, който само в последствие казва, бях купил тогава. Кажи сега на 1360 продаде ли като отваряше шампанското?
                Last edited by Misho ILIEV; 17.09.2017, 11:25.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                  Хубаво стана, че златото мина 1307 и даже загъделичкахме 1360. Сега падането обратно долу в рейнджа 1200-1300 ще е по-сладко

                  Ралито от 1306 до 1323 е наистина спиращо дъха. 1.3% нагоре не е шега работа! А и от началото на март, от 1260 до 1323 също е голяма работа. 5.2% за 5 месеца.

                  Но все пак да не казваме хоп, преди да сме скочили. Нищо не може да се изключи, дори нов връх.
                  И +10% от началото на Май около избора на Макрон, когато с най-голямо самочувствие заяваваше "пътят е един: надолу".
                  Пишман инвеститор или трейдър обикновено е най-сигурен в посоката преди обръщането. Тогава ти абсолютно се доказа като такъв, подведен от фундамента "победител Макрон", "Фед Вдига лихвите". Ами и двете станаха...+10% сме за три-четири месеца приятелю. И не, не е заради Северна Корея

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                    Жив ли си , еххх ?
                    Мислех , че няма да се обадиш в темата доста време .
                    Така .. !
                    Пак да ти обясня !
                    Опозиция си ми ти на МЕНЕ , не АЗ на тебе .
                    Ти каквото си казал ДОТУК - не стана !!!! А то е :
                    1. Злато - '' При пробив на 1305 - невиждано рали , към върховете на пътя на което да не застава никой '' -
                    2. Дау - На 21840 , обяви спускане 1000 точки .
                    Аз какво съм казал ДОТУК - стана ! То е :
                    1. Злато - Ръст до 1350 и надолу ! Възможно е и отиване до 1400 (20%) и надолу ...! 10% оставям за да иде до 1450 и надолу.
                    Надолу-то е 1150/1180
                    2, Дау - На твойто снижение за 1000 пункта - кратко ти отговорих , ЧЕ НЯМА ДА Е СЕГА , от тия нива


                    Както е видно от ''платформата'' , и с двата анонса си губещ. А аз прав !!
                    Ако не само приказваш , а и търгуваш всеки ден - сега трябва да си с дълго злато от върха и с къси индекси от 21840.
                    Което е трагично !!
                    Гледам , че обсъждаш моите сделки.
                    Или поне тези които съм обявявал !
                    И защо , ако съм взел от 1210 до 1250 , да не мога да взема отново от 1300 до 1353 ?
                    А ?
                    При условие , че на последните 7-8 страници поне 15 пъти съм написал - НАГОРЕ ДО 1350/1380 - СЛЕД ТОВА НАДОЛУ ДО 1150/1180
                    Между двете бичи сделки , дори се опитах да хвана и корекция м/у тях , но ми думна стопче без загуба .
                    Това е от преди няколко седмици



                    Та така !
                    Гледам , че и не спиш от тия куци сделки . Пишеш посред нощите
                    Ама питай бе , питай като незнаеш .
                    Не ми стой в опозиция
                    Хубаво стана, че златото мина 1307 и даже загъделичкахме 1360. Сега падането обратно долу в рейнджа 1200-1300 ще е по-сладко

                    Ралито от 1306 до 1323 е наистина спиращо дъха. 1.3% нагоре не е шега работа! А и от началото на март, от 1260 до 1323 също е голяма работа. 5.2% за 5 месеца.

                    Но все пак да не казваме хоп, преди да сме скочили. Нищо не може да се изключи, дори нов връх.

                    Коментар


                    • Да, БАЦЕ, с дълги нагласи съм от началото на годината и сега не мога да заспя, че коригира от 1360 на 1320 да знаеш..
                      От 1306 до 1360 видяхме 3.5% за 10 дни. Пазарът не е линеарен, с такъв темп ръстът би бил от порядъка на 70% до края на годината или нива от 2000-2200...такава прогноза аз не помяна да съм правил.
                      Това, че ти очевидно нямаш понятие от динамика на пазара не е мой проблем. Ралито, което се случи след 1306 си беше и вероятно ще продължи да е интензивно...корекци от по 20-40 долара няма как да няма. Прав ще си като видим 1180, аз докато не видя пробив на 1300, няма как да разглеждам този сценарий сериозно.

                      Дау - практически имаше 3 сценария:
                      1. Корекцията да започне от там, където писах за нея. 70%
                      2. Да се направи нов исторически връх, от където да започне корекцията. 20%
                      3. Да продължим директно към таргета от 23000-23500. 10%

                      Очевидно не всеки път най-вероятните сценарии са тези, които се разиграват, в това е и смисъла на едно условно класифициране на очакванията. В момента основен вариант е втория и според него корекция наближава и може би ще е още по-рязка, отколкото ако се беше случила при сценарий 1.

                      И както всеки път казвам, основната част от позицията винаги се разиграва при пробив на подкрепата, а не контрене на тренда. Факт е,
                      е имам "плахи" както ги наричам позиции от тези малко по-ниски нива. Засега не съм ги махал, защото са наистина малки. При пробив на 22500 обаче съм длъжен да дам по-голяма вероятност на третия сценарий, който предвещава рали до края на годината преди съществена корекция.

                      Та накратко за Дау: Засега най-вероятен е сценарий две, при който корекцията може да е доста стръмна. При пробив на 22500, третия сценарий следва да получи доста повече от 10%. Точно затова пак казвам, че по време на рали фазата късите позиции трябва да са много плахи, почти символични, защото често има изненади. Както обаче пазарът започне да проявява слабост и чупи подкрепи, тогава идва времето за агресивната част от трейдинга. Тя е и най-сладката..

                      Коментар


                      • Цачев: Процесът на дедоларизация на световните пазари ще се засилва все повече
                        Според инвестиционния консултант много страни вече са предприели политики по отказ от долара в търговията на международните пазари
                        http://www.investor.bg/novini/130/a/...veche--246579/

                        ето дори и слепия е прогледнал, преди 3-4г. им струваше фантазия ама започват да превключват лека полека .....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                          Мой цитат от една седмица



                          Мишо, мишо, взе си дозата манипулаторство. Остави колко злато аз съм взел на 1350-1360, а
                          вземи ни кажи ти колко из шорти на 1210-1220, че и двата пъти като бяхме там тази година /Май и Юли/ най-силно ти се чуваше гласчето тогава. Аз тогава какво говорих, помниш ли? Или пък Февруари като бяхме още на 1140. Подкрепата ми е на 1306 вече, при пробив - излизам, а ти какво си правил досега не е ясно. Всъщност ясно е - плямпаш, лъжеш, мажеш, твоите си неща.

                          БАЦЕ е този, който има склонност да ми е в опозиция почти през цялото време, аз да съм прав и той да печели. Ясно помня как отвори позиции ок. 1210 и към 1250-1270 вече ги затваряше и злорадстваше как тръгваме за ново дъно. А после и на 1350 пак прибираше печалби. Сега, аз не знам - ако отидем на 1400 БАЦЕ ще е прибрал печалби, защото каза, че МОЖЕ да ги закачим, но и на 1200 да идем, пак ще е прибрал, защото и за него "златото има един път: надолу"..
                          Жив ли си , еххх ?
                          Мислех , че няма да се обадиш в темата доста време .
                          Така .. !
                          Пак да ти обясня !
                          Опозиция си ми ти на МЕНЕ , не АЗ на тебе .
                          Ти каквото си казал ДОТУК - не стана !!!! А то е :
                          1. Злато - '' При пробив на 1305 - невиждано рали , към върховете на пътя на което да не застава никой '' -
                          2. Дау - На 21840 , обяви спускане 1000 точки .
                          Аз какво съм казал ДОТУК - стана ! То е :
                          1. Злато - Ръст до 1350 и надолу ! Възможно е и отиване до 1400 (20%) и надолу ...! 10% оставям за да иде до 1450 и надолу.
                          Надолу-то е 1150/1180
                          2, Дау - На твойто снижение за 1000 пункта - кратко ти отговорих , ЧЕ НЯМА ДА Е СЕГА , от тия нива


                          Както е видно от ''платформата'' , и с двата анонса си губещ. А аз прав !!
                          Ако не само приказваш , а и търгуваш всеки ден - сега трябва да си с дълго злато от върха и с къси индекси от 21840.
                          Което е трагично !!
                          Гледам , че обсъждаш моите сделки.
                          Или поне тези които съм обявявал !
                          И защо , ако съм взел от 1210 до 1250 , да не мога да взема отново от 1300 до 1353 ?
                          А ?
                          При условие , че на последните 7-8 страници поне 15 пъти съм написал - НАГОРЕ ДО 1350/1380 - СЛЕД ТОВА НАДОЛУ ДО 1150/1180
                          Между двете бичи сделки , дори се опитах да хвана и корекция м/у тях , но ми думна стопче без загуба .
                          Това е от преди няколко седмици

                          Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                          Баце, ти държиш ли късото от ~1260. Уважавам мнението ти, но все по-малко вероятно става. Ако ще има последно пускане, трябва днес да сме видели върха. Над 1306, по-добре не му стой на пътя.
                          Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                          Не . Удари ми плюсов стоп .

                          Къде е 1350 , ехеееее !
                          Казал съм 1350 / 1150
                          На 1350 те оставям
                          Та така !
                          Гледам , че и не спиш от тия куци сделки . Пишеш посред нощите
                          Ама питай бе , питай като незнаеш .
                          Не ми стой в опозиция
                          Last edited by БАЦЕ; 16.09.2017, 18:10.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Натам върви работата, натам ... а как я виждаш цената на унцията в евро?
                            в евро няма да скочи кой знае какво, защото еврото ще се вдигне още доста спрямо долара и то се вижда на графиката XAU/USD и XAU/EUR ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                              ми преход от резервна валута в нещо друго, каквото имат останалите държави, няма само едни да казват кой колко ше яде я, некой не им е симпатичен аре санкции, глупости, заплахи, нападения и само им крадат ресурсите на хората, до са беше що беше тая сега вече свърши ....
                              Натам върви работата, натам ... а как я виждаш цената на унцията в евро?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                Именно. Таймингът става интересен, та оттам и въпросът ми за цената до края на тази година. А за догодина не ми се мисли. Много взеха да се ускоряват нещата. Уникални времена.
                                ми преход от резервна валута в нещо друго, каквото имат останалите държави, няма само едни да казват кой колко ше яде я, некой не им е симпатичен аре санкции, глупости, заплахи, нападения и само им крадат ресурсите на хората, до са беше що беше тая сега вече свърши ....

                                Коментар

                                Working...
                                X