IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

    По темата:
    - Златото - вероятният път е към 1150 регионът. Въпросът е дали ще отидем до там директно или ще има баунс от текущи нива идните седмица-две. Аз предпочитам вариантът с едно "мини рали", от където да започне и последният лег надолу с нива под 1200. Там следва и да завърши корекцията, като се отключи ралито през 2018 - ралито, което описвах не малко пъти. Засега просто се отложи, а не се отмени.

    .
    Радвам се , че си приел мойте таргети за който пиша през последните месеци ,вече и за твой .
    Виждам че тотално си се отказал от ''ралито на Ексс'' , на което никой да не заставя на пътя

    Малка поправка, само баце ...
    Ралито , което '' описва не малко пъти'' - НЕ СЕ СЪСТОЯ !
    В момента описваш ралито , което АЗ многократно съм описвал , че ще е 2018 - втората половина

    Иначе , то може и 2022 да стане , а ти и Селенка (роска) , пак ще говорите- ралито което описа Екса през 2017 (хихихихи)
    И последно - там няма да завърши корекцията

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
      Една груба сметка за физическото злато да направя само.

      Стойността на златото е $8.2 трлн.
      Широките пари са на стойност $83.6 трлн.
      (данните са към 21 юни 2017, www.howmuch.net)
      [ATTACH=CONFIG]n3252766[/ATTACH]]
      Само, ако може и Бай ви Марин да се намеси - Пазарната капитализация на Биткоин е вече близо $ 100В !!! а не както е показано графиката 41В, т.е. вече не сме последни ами някъде в средата на списъка и бързо, бързо се качваме нагоре!!!

      Last edited by marin1; 19.10.2017, 17:07.
      remember remember the fifth of november

      Коментар


      • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
        Мишко е типичният пример за "натъкмяването" на новините спрямо движението на пазара.
        Гледам вчера пак се "пробва" да обяснява защо пазарът е зелен. Ако беше червен, просто щеше да извади някой от стотиците други новини, които просто трябваше да бъдат игнорирани, просто защото не пасват добре.
        Ексче, в Дау индекса влизат 30 компании. Това даже един ТА "специалист" не може да го промени, дори и да е от най-заядливите

        Коментар


        • Мишко е типичният пример за "натъкмяването" на новините спрямо движението на пазара.
          Гледам вчера пак се "пробва" да обяснява защо пазарът е зелен. Ако беше червен, просто щеше да извади някой от стотиците други новини, които просто трябваше да бъдат игнорирани, просто защото не пасват добре.

          Тъжно е, че наистина малко хора осъзнават как в безпрецедентната ситуация на терористични актове, повсемесна несигурност и опсаността от ядрена атака, е безкрайно лесно да се обясни мечи пазар по-свиреп и от последния. И тогава щеше да е напълно логично защо пазарът е потънал с 60% примерно. Сега обаче сме на вълна да е безкрайно логично защо сме +40% за 2 години и това е заради...мишко ви каза вчера.

          По темата:
          - Златото - вероятният път е към 1150 регионът. Въпросът е дали ще отидем до там директно или ще има баунс от текущи нива идните седмица-две. Аз предпочитам вариантът с едно "мини рали", от където да започне и последният лег надолу с нива под 1200. Там следва и да завърши корекцията, като се отключи ралито през 2018 - ралито, което описвах не малко пъти. Засега просто се отложи, а не се отмени.

          - Дау - определено сме във фазата на еуфорията. Импулсът изненада дори и мен - точно за това винаги казвам как по време на импулс се играе съвсем плахо, със символични позиции спрямо акаунта. Агресинвната част идва, когато започнат да се пробиват подкрепите, а в случая те са:
          - 21800
          - 21000

          Засега обаче виждам нещата като предстоящия пулбек да задържи тези подкрепи, откъдето да започне новото рали към 24000 по време на коледните празници. Засега си мисля, че 2018 може да прилича доста на 2016, но нека видим.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

            Ок.
            Има едни, грубо, 5 111 млн. тр. унции физическо злато.


            Как да ги оценим според теб? Нали за това е темата, хората се чудят към какви цени отива златото?

            Ха, пък то днес имаме и юбилей от едно важно събитие на финансовите пазари преди време:
            http://www.investor.bg/sasht/337/a/m...1987-g-248712/

            Мнението ми не е препоръка за нищо.
            иска им се да управляват света и ей ти един пример за кой ли път в тоя прост слугински сайт с тая новина дет написах че Тубата са изтрили чрез изкуствен интелект "конспирациите" (кат са конспирации що ги трият ?!? ) ама за педалите, мангалите и правата на бежанците и музиките на ИДИЛа не са изтрили също и че са инструмент на еврейската глобалистка банкерска пасмина и ми изтрили коментара .... После с изкуствен интелект щи каат и цената на златото ква е ама в реалността цената може да не е такава в доларово изражение каквато им се иска на еврейчетата ....

            YouTube напредва в битката с екстремисткото съдържание
            http://www.investor.bg/web/456/a/you...rjanie-248738/
            Last edited by michaelis12; 19.10.2017, 15:35.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

              A, току що ми насочи вниманието към тази важна новина . Тенк'с !
              Но въпреки бичия фундамент , аз ще си държа късите
              Ти - купи ....пише че можем да идем до 24К
              Аз не ги ща тия 1000 точки
              Пак позна, да му се не види

              Но, не, не мисля, че това е краят на бичия тренд. Но и не мисля, че е разумно да се влиза дълъг.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                Ок.
                Има едни, грубо, 5 111 млн. тр. унции физическо злато.


                Как да ги оценим според теб? Нали за това е темата, хората се чудят към какви цени отива златото?

                Ха, пък то днес имаме и юбилей от едно важно събитие на финансовите пазари преди време:
                http://www.investor.bg/sasht/337/a/m...1987-g-248712/

                Мнението ми не е препоръка за нищо.
                финансовите пазари в САЩа също са отживелица никой вече не ги гледа тях освен нас дет въртим ротативката тука, там беше що беше са света не се равнява по тях вече щот макар и със закъснение разбраха, че тия борси са пълни тъпотии и измишльотини контролирани от еврейчетата (с печатницата) ... а златото не отива към никви цени то си е такова каквото си е защото то самото е парите дефакто. Парите материaлизирани ги виде как изглеждат, а тия Ябълките Амазони кокони и американски пазари не изглеждат никак, по една фасонска (може и масонска) сграда и толкоз всичко е виртуал не е реал .....

                P.S. е бях постнал и не само аз а и други как Швейцарската централна банка печати и си купувала акции на щатските пазари, тва са тъпотии и не е никва икономика още по-малко меродавно за "пари или благоденствия" ..... това е нещо което не съществува в реалността не се и няма да се материализира кат летищата и магистралите в Китай ....
                Last edited by michaelis12; 19.10.2017, 12:32.

                Коментар


                • [QUOTE=michaelis12;n3252815]

                  тия сметки и презентации само в долари са ирелевантни .... защото покупателната стойност на самия долар са отживелица, първо стойността му е в гъза и второ останалите търгуват вече директно с жълтеница и в други валути, така че "всичките пари на света" са нещо дет е материално и може да се пипне не някакви крипто боклуци или амазони, ябълки още по малко аккците на чичо Били те като се спихнат автоматично го праят честен човек и готоо ....
                  Погледни ифраструктурата на Китайците каква е и какви летища и болници са напрайли ... е там са "всичките пари на света" и изглеждат по тоя начин ...

                  Ок.
                  Има едни, грубо, 5 111 млн. тр. унции физическо злато.


                  Как да ги оценим според теб? Нали за това е темата, хората се чудят към какви цени отива златото?

                  Ха, пък то днес имаме и юбилей от едно важно събитие на финансовите пазари преди време:
                  http://www.investor.bg/sasht/337/a/m...1987-g-248712/

                  Мнението ми не е препоръка за нищо.
                  Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                  ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                    Една груба сметка за физическото злато да направя само.

                    До момента в света има изкопани 187 000 т злато.
                    Това са 6 012 861 737 тр. унции злато.

                    Приемам, че около 15% от него са отишли за промишлени цели.
                    Остават 5 110 932 476 тр. унции злато.

                    Приемам, че от тях:
                    * 3 006 430 868 тр. унции (50% от цялото налично злато) са във вид на бижута и др. подобни златни изделия
                    * 2 104 501 608 тр. унции (35% от цялото налично злато) са във вид на инвестиционно злато (по стандарт; около 20% лежат в централните банки).

                    Стойността на златото е $8.2 трлн.
                    Широките пари са на стойност $83.6 трлн.
                    (данните са към 21 юни 2017, www.howmuch.net)
                    [ATTACH=CONFIG]n3252766[/ATTACH]
                    Данните и сметките са илюстративни.
                    Мнението ми не е препоръка за нищо.
                    тия сметки и презентации само в долари са ирелевантни .... защото покупателната стойност на самия долар са отживелица, първо стойността му е в гъза и второ останалите търгуват вече директно с жълтеница и в други валути, така че "всичките пари на света" са нещо дет е материално и може да се пипне не някакви крипто боклуци или амазони, ябълки още по малко аккците на чичо Били те като се спихнат автоматично го праят честен човек и готоо ....
                    Погледни ифраструктурата на Китайците каква е и какви летища и болници са напрайли ... е там са "всичките пари на света" и изглеждат по тоя начин ...






                    това е като Цариградско Шосе на нашия Боце ....




                    Last edited by michaelis12; 19.10.2017, 11:52.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                      Т.е ако трябва да изберем е най добре да имаме къща за този период от 76 год, така ли излиза по сметките.
                      Така, един проблем обаче, ако някой си е купил къща през 1940-та ( цената трябва да се провери дали не е повлияна от войната) тази къща много вероятно е била на около 20-30 години поне. Вероятността тази къща да съществува още е нищожна, докато златото няма срок на годност нито трайност. Някой ще каже мога да дам къщата под наем. Варно е може. Но трябва да сложи в сметките парите за ремонти, данъци, времето което губим в огледи, агенции търсене на ремонтни фирми и като теглим чертата резулатата няма да ви хареса, после покупка на нов имот.

                      Коментар


                      • Една груба сметка за физическото злато да направя само.

                        До момента в света има изкопани 187 000 т злато.
                        Това са 6 012 861 737 тр. унции злато.

                        Приемам, че около 15% от него са отишли за промишлени цели.
                        Остават 5 110 932 476 тр. унции злато.

                        Приемам, че от тях:
                        * 3 006 430 868 тр. унции (50% от цялото налично злато) са във вид на бижута и др. подобни златни изделия
                        * 2 104 501 608 тр. унции (35% от цялото налично злато) са във вид на инвестиционно злато (по стандарт; около 20% лежат в централните банки).

                        Стойността на златото е $8.2 трлн.
                        Широките пари са на стойност $83.6 трлн.
                        (данните са към 21 юни 2017, www.howmuch.net)
                        Click image for larger version

Name:	gold.jpg
Views:	1
Size:	81.6 КБ
ID:	3252766



                        Данните и сметките са илюстративни.
                        Мнението ми не е препоръка за нищо.
                        Last edited by Kildirim_Bei; 19.10.2017, 10:45.
                        Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                        ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                          На четвърто място в света са по златни резерви!
                          На пето са Франция!
                          Само, че техните дългове не са в злато, а са в някаква хартийка със стойност Х, към момента, която утре може да придобие нулева стойност, подобно на абсолютни всички разпаднали се в исторически план валутни съюзи и сринали се имперски валути!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Деноминация.
                            И това няма да реши проблема....
                            По-големият проблем е, че много малко хора имат много, много пари. Същото си остава, и пак ще влияят на пазарите...

                            Друго решение трябва...

                            Мнението ми не е препоръка за нищо.
                            Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                            ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение
                              Къси в Дау Джоунса от 23145 .
                              А да го видим , нема ли да слезе .
                              Бaцев аре ве дееба и аз ги държим тия къси, а то пада само нагоре ... майка им да еба вече, добре че имам и на Съсела нещо, че тоя SPX ше отиде до Сатурн ....
                              Last edited by michaelis12; 19.10.2017, 11:36.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                                Ми просто е трябвало да ги събере Народен съд и изтребване физическо барабар с родовете им.Конфискация на имуществото и мача приключва.Не мое шепа алчни негодници да разиграват целият свят и да съсипват толкова човешки съдби
                                еми да ама тогава там е било демокрация, ама наистина либерална демокрация и тоз Хувър е решил по законен ред да ги пръждоса, но явно не е знаел с кви змии си има работа, са са си военна диктатура ама ко да прайш ...... те вече няма да имат такива шансове да ръководят све живо, беше що беше и се изложиха ....

                                Коментар

                                Working...
                                X