IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
    Мерси!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

      ..........
      Много си активен в Биткойн темата. И там ли започна да намираш фундамент вече?! След като се качи от 5 долара до 1000 и после до 20000 без да има кой знае какъв фундамент. Но виждам аз с крайчеца на окото си, че колкото по-сериозна капитализация прави, толково повече почват да го облъчват със "качи се защото", "падна защото..." - твоято специалност. Смешно как ни дават новините за 20% ни корекции, но никой не попита заради коя новина се качи няколко стотин пъти за две години. Наистина ми е тъжно да гледам тоталната липса на критично мислене у огромното болшинство хора.
      и тука ли намират фОндамент ..... разни проекти на глобалистите с печатницата и Ю.Корея аха да ги спре тия криптотъпотии и поне са окупирани от същите ги вразумяват бързо, бързо да не земе да гръмне некой, некъде нещо и без тва комшията им е нафунел достатъчно и ако рекат мое и Кореи да нема, Рептилете нали са далече кво им дреме ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Г-н Екс, ставате досаден. Когато Макрон спечели на първия тур златото направи точно това, което се очакваше. На втория беше 80% сигурно кой ще спечели и това вече не беше новина.

        А и по принцип новините не са фундаментални. Поне не повечето новини.

        Пазарът също има тенденцията да претръпва. Както стана примерно с Гърция. В началото шок и ужас, а после все по-малко се впечатляваше от новините от Гърция. Нормално е да е така.


        Говори ми на ти.
        Съждението за фундаменталността на новините граничи с тъпизъм. Но учтивостта никога не е излишна: затова нека евфимизирам и да го нарека оксиморон.
        Знаеш ли? Аз май имам същата тенденция като пазара. Претръпнах на тези бръщолевения.
        П.С.
        Много си активен в Биткойн темата. И там ли започна да намираш фундамент вече?! След като се качи от 5 долара до 1000 и после до 20000 без да има кой знае какъв фундамент. Но виждам аз с крайчеца на окото си, че колкото по-сериозна капитализация прави, толково повече почват да го облъчват със "качи се защото", "падна защото..." - твоято специалност. Смешно как ни дават новините за 20% ни корекции, но никой не попита заради коя новина се качи няколко стотин пъти за две години. Наистина ми е тъжно да гледам тоталната липса на критично мислене у огромното болшинство хора.

        Коментар


        • Г-н Екс, ставате досаден. Когато Макрон спечели на първия тур златото направи точно това, което се очакваше. На втория беше 80% сигурно кой ще спечели и това вече не беше новина.

          А и по принцип новините не са фундаментални. Поне не повечето новини.

          Пазарът също има тенденцията да претръпва. Както стана примерно с Гърция. В началото шок и ужас, а после все по-малко се впечатляваше от новините от Гърция. Нормално е да е така.

          Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
          А ако ралито се състои, ще се погрижат да ви залеят с "правилните" новини. Виждам, вършат ви работа, така че няма да хабя кой знае колко време да ви убеждавам в несъществеността им. Само ще ви призова да си спомните какво трябваше да стане със златото като избраха Тръмп, а какво стана? А с Макрон?-там господин Мишо може да ви каже, помни със сигурност. А какво правеше златото по време на кървавите терористични актове цялото лято през 2017? Успех с новините, все пак

          Коментар


          • От 200 години златото се качва?

            Стойността на златото преизчислена спрямо инфлацията варира и не се променя особено. Ако го купиш ниско и го продадеш може да направиш реална печалба. Иначе си го държиш и пазиш стойност в един много дългосрочен план.

            Примерно със златото взето през лятото на 2016 на 1360 може и да се излезе на нулата, дори съвсем скоро. Но не е сигурно.
            Last edited by Money; 13.01.2018, 21:41.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

              Абсолютен реалист съм си
              1 . На всички !!! Не само на мен ! НА ВСИЧКИ !!! Спора , който водим е за КОГА , не за ДАЛИ !!!
              2. МАНИПУЛИРАШ !!! Или направо си послъгваш : За 1150 / 1180 модела е още жив!!
              Тезата ми за ново дъно е че : Ще го има, преди твоя нов връх!!! Никога не съм казвал КОГА точно !
              Не съм Ванга , нито еxxs -a .
              Въобще не съм бил цяла година ''мечи'' . Пак лъжеш !!! И мечка съм и бик съм !!
              Опитвам се да хвана всеки лег ! Ако помниш , бях бик с тебе , НО ДО 1350 !!!!
              Това число съм го написал 100 пъти и от него станах мечок , а ти ...... се напи с шампанско за '' новите висини '' които чакаше ! ФАКТ!
              3 . ...............................
              4 . Не , не . и тук ти си двойкара !
              Аз и сега казвам , че "за всеки с малко мозък е ясно, че идва корекция'' , но не се наемам да кажа КОГА и КОЛКО .
              Е .... ти се нае , ама май си беше обърнал монитора наобратно ! А ? Нали ?
              Айде ......и утре като нема к'во да пра'йш , пак напиши че ни чака рали към 2000 ..... някога
              Реалист си горе-долу колкото и Б.Б. като казва, че живе с 1000лв на месец.

              1. Абсолютни безумия говориш, ама абсолютни! Ясно е, че един актив, който расте 200 години, най-вероятно ще продължи да расте. Говориш сякаш някой говори за след 20 години. Ясно бях задал миналата години нива на съпротиви и подкрепи, дадох и времеви хоризонт, като изрично подчертах, че е ориентировъчен - не ти пречи и сега да се въползваш.
              2. Последното изречение.
              Ако имаше интерес да помниш, щеше да знаеш, че на 1350 аз също посъветвах за хеджиране на дългите позиции. По груб спомен нещата при мен изглеждаха така: 1306 отворих шампанското и добавих нова порция към дългосрочната си позиция Х, при върха от Август около 1350 хеджирах около половината от позицията 0.5Х със стоп малко над дърха. Когато пое надолу, на подкрепата 1306 затворих хеджа, очевидно на плюс, а когато подкрепата бе пробита - затворих хеджа и да, затворих шампанското или на твой език "нищо, стопче", което е първо беше почти на цената и второ - единственото за позиция, която бях нарекъл за дългосрочна buy and hold. Така играя аз: с ядро по посока на основния тренд и хеджове на съпротиви. Всеки сам да избира стратегията си - аз мога да предложа само основните насоки според мен: така направих тогава, така направих и преди 3 седмици, така направих и днес!
              3. Най-добре така.
              4. Т.е предният път си ни казал, че някога си импулсът ще свърши и че ще има спад? Ама ти си бил голяма работа, да ти бяхме платили за съвета?! А и влезе в директен конфликт с първата си точка. Толкова смешно да се измъкнеш тук, че даже и отговор щях да си спестя, ама нищо. Аз като съм казал, че виждам възможност за корекция, 10 пъти съм казал, че позициите са плахи до пробив на подкрепи, какъвто още не се е случил. Какво е плахо? Въпреки, че съм добавил няколко още "плахи", и в момента тоталната ми позиция е приблизително 1/25та от тази на това, което съм играл дълго "в опасната територия". Това е плахо и в момента, в който пробием важните подкрепи, ще се изсипят останалите 90% от цялата позиция. Други твои колеги се изживяват като последния инстанция и влизат с рогата срещу тренда.
              Last edited by exxs; 13.01.2018, 20:32.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                Пак клониш към манипулация...лекичкоо /или не много/.
                1. Добре, щом на теб ти е ясно.
                2. На теб колко да ти пишем за 1150 и евентуално ново дъно? Аз бях с бичи очаквания цялата година, ти - мечи. 16-17% нагоре сме за последните 12 месеца. Обяснявай колкото си искаш, колко си прав.
                3. С частта, че трябва да се пробие 1358 съм съгласен - това е втората стъпка. Тогава импулсът трябва да е толкова силен, че повече от 4% корекция почти, в който и да е момент, биха означавали, че таргетът от върховете 2011 ще отпадне, но дотагава би бил най-вероятният сценарий.
                4. За индексите - твоят коментар тогава беше от типа "за всеки с малко мозък е ясно, че идва корекция" т.е. беше съгласен, т.е. стигаш висоти с глупостите си. За мен, наистина импулсът е невъобразим и точно за това казвам, че късите са съвсем плахи до пробив на подкрепи и това е един практически урок! А за ралито да напомням ли, че аз очаквах 15% от 20000 нивото, когато тук масово го обявиха за "опасна територия". Таргетът от 23000 го стигна като стой и гледай, оттам насетне наистина ме хвана изненаден, но пък се радвам, че има такива ситуации да отрезвяват човек и да му напомнят колко внимателен трябва да бъде. Защото ако бях като един друг пишещ в собствена тема и да се изказвам от последна инстанция, доста бих си патил в тази ситуация.
                Умната и ти, и малко по-реално.
                Абсолютен реалист съм си
                1 . На всички !!! Не само на мен ! НА ВСИЧКИ !!! Спора , който водим е за КОГА , не за ДАЛИ !!!
                2. МАНИПУЛИРАШ !!! Или направо си послъгваш : За 1150 / 1180 модела е още жив!!
                Тезата ми за ново дъно е че : Ще го има, преди твоя нов връх!!! Никога не съм казвал КОГА точно !
                Не съм Ванга , нито еxxs -a .
                Въобще не съм бил цяла година ''мечи'' . Пак лъжеш !!! И мечка съм и бик съм !!
                Опитвам се да хвана всеки лег ! Ако помниш , бях бик с тебе , НО ДО 1350 !!!!
                Това число съм го написал 100 пъти и от него станах мечок , а ти ...... се напи с шампанско за '' новите висини '' които чакаше ! ФАКТ!
                3 . ...............................
                4 . Не , не . и тук ти си двойкара !
                Аз и сега казвам , че "за всеки с малко мозък е ясно, че идва корекция'' , но не се наемам да кажа КОГА и КОЛКО .
                Е .... ти се нае , ама май си беше обърнал монитора наобратно ! А ? Нали ?
                Айде ......и утре като нема к'во да пра'йш , пак напиши че ни чака рали към 2000 ..... някога

                Коментар


                • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                  Оф , как не ми се спори , пак и ...отново ...
                  1. Рали ще има .... За към 2000 . Ясно е и на третокласниците !!
                  Не го пиши и съобщавай все едно си открил универсално хапче за всички болести ....
                  Въпросът е КОГА !!!
                  2 . Та , по този въпрос......за миналата година имаш ....слаб (2) . Садись !
                  Виждам , че си решил да се явяваш на поправителен , но ме съмнява да си учил ......
                  Правиш го ''на шано'' ...........ако стане -стане . Видя два бели бара и.......пак тичаш за шампанско....
                  3. За да се започне да се мисли за начало на ралито до 2000 , трябва първо да бие 1358 ....( което мисля че няма да стане сега )
                  После , дори и пробив на върха от август 2016 , нищо не значи .
                  Може да стигне и 1500 /1600 (говорим за нов връх , над 2000 , нали ) .....и след това да обърне за ново ДЪНО - 900/850...(ужас)
                  За развитието в момента , предполагам ,че може да качи и до 1340/1345 ........и оттам потапяне до 1250 (на първо време , после ще видиме )
                  Индексите ??
                  Ще ги събаряш ли 200/300 точки
                  От последния път , когато ги събори за 200-300 пункта.......тия качиха толкова
                  Айде ...и умната !
                  Пак клониш към манипулация...лекичкоо /или не много/.
                  1. Добре, щом на теб ти е ясно.
                  2. На теб колко да ти пишем за 1150 и евентуално ново дъно? Аз бях с бичи очаквания цялата година, ти - мечи. 16-17% нагоре сме за последните 12 месеца. Обяснявай колкото си искаш, колко си прав.
                  3. С частта, че трябва да се пробие 1358 съм съгласен - това е втората стъпка. Тогава импулсът трябва да е толкова силен, че повече от 4% корекция почти, в който и да е момент, биха означавали, че таргетът от върховете 2011 ще отпадне, но дотагава би бил най-вероятният сценарий.
                  4. За индексите - твоят коментар тогава беше от типа "за всеки с малко мозък е ясно, че идва корекция" т.е. беше съгласен, т.е. стигаш висоти с глупостите си. За мен, наистина импулсът е невъобразим и точно за това казвам, че късите са съвсем плахи до пробив на подкрепи и това е един практически урок! А за ралито да напомням ли, че аз очаквах 15% от 20000 нивото, когато тук масово го обявиха за "опасна територия". Таргетът от 23000 го стигна като стой и гледай, оттам насетне наистина ме хвана изненаден, но пък се радвам, че има такива ситуации да отрезвяват човек и да му напомнят колко внимателен трябва да бъде. Защото ако бях като един друг пишещ в собствена тема и да се изказвам от последна инстанция, доста бих си патил в тази ситуация.
                  Умната и ти, и малко по-реално.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                    Доста съм изписал по темата, но в едно изречение: 12-18 месеца след пробива на нивото от Август от 2016, вероятно ще сме около 2011 върха, т.е. близо до предела: 2000 долара. Това описание, вярвам, дава достатъчно ясна представа за магнитуда на очаквания импулс. Корекция повече от 3-4% по време, на който и да е момент НЯМА да бъде позволена и ще говори за развитие на друг сценарий.

                    А ако ралито се състои, ще се погрижат да ви залеят с "правилните" новини. Виждам, вършат ви работа, така че няма да хабя кой знае колко време да ви убеждавам в несъществеността им. Само ще ви призова да си спомните какво трябваше да стане със златото като избраха Тръмп, а какво стана? А с Макрон?-там господин Мишо може да ви каже, помни със сигурност. А какво правеше златото по време на кървавите терористични актове цялото лято през 2017? Успех с новините, все пак
                    Оф , как не ми се спори , пак и ...отново ...
                    1. Рали ще има .... За към 2000 . Ясно е и на третокласниците !!
                    Не го пиши и съобщавай все едно си открил универсално хапче за всички болести ....
                    Въпросът е КОГА !!!
                    2 . Та , по този въпрос......за миналата година имаш ....слаб (2) . Садись !
                    Виждам , че си решил да се явяваш на поправителен , но ме съмнява да си учил ......
                    Правиш го ''на шано'' ...........ако стане -стане . Видя два бели бара и.......пак тичаш за шампанско....
                    3. За да се започне да се мисли за начало на ралито до 2000 , трябва първо да бие 1358 ....( което мисля че няма да стане сега )
                    После , дори и пробив на върха от август 2016 , нищо не значи .
                    Може да стигне и 1500 /1600 (говорим за нов връх , над 2000 , нали ) .....и след това да обърне за ново ДЪНО - 900/850...(ужас)
                    За развитието в момента , предполагам ,че може да качи и до 1340/1345 ........и оттам потапяне до 1250 (на първо време , после ще видиме )
                    Индексите ??
                    Ще ги събаряш ли 200/300 точки
                    От последния път , когато ги събори за 200-300 пункта.......тия качиха толкова
                    Айде ...и умната !

                    Коментар


                    • http://www.alt-market.com/articles/3...means-for-gold

                      За много години!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                        Доста съм изписал по темата, но в едно изречение: 12-18 месеца след пробива на нивото от Август от 2016, вероятно ще сме около 2011 върха, т.е. близо до предела: 2000 долара. Това описание, вярвам, дава достатъчно ясна представа за магнитуда на очаквания импулс. Корекция повече от 3-4% по време, на който и да е момент НЯМА да бъде позволена и ще говори за развитие на друг сценарий.

                        А ако ралито се състои, ще се погрижат да ви залеят с "правилните" новини. Виждам, вършат ви работа, така че няма да хабя кой знае колко време да ви убеждавам в несъществеността им. Само ще ви призова да си спомните какво трябваше да стане със златото като избраха Тръмп, а какво стана? А с Макрон?-там господин Мишо може да ви каже, помни със сигурност. А какво правеше златото по време на кървавите терористични актове цялото лято през 2017? Успех с новините, все пак
                        Мен вече новините не ме интересуват много, когато е трябвало съм купувал. Тия в другите "недооцени" позиции да му мислят. Не им пука за дълг, не гледат дефицити...А и народа вече почна да пазарува койни на кредитните си карти и залагат имоти. Става и така, що пък не. Това тук (златото) също е за купуване и продаване. След като съм виждал и следил златото от 380$/toz то и сега нищо няма да ме учуди. Прогнози вече много- 1700, 2000...1000 $. Ама защо пък не, то и койните се юака да ходят към 100 к. Вече всичко става неразбираемо. Но ще има рев. Гледам как цял свят вече няма парите за нищо.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                          И други трвърдят същото като теб. А за таргетите, колко високо ще са ...всеки го вижда различно. За мен въпросът е какво ще отприщи стъпка две. Стъпка едно вече се видя, че бе изпълнена благодарение на китайците, нещо което никой не очакваше. Много шортваха досега, опариха се.
                          Доста съм изписал по темата, но в едно изречение: 12-18 месеца след пробива на нивото от Август от 2016, вероятно ще сме около 2011 върха, т.е. близо до предела: 2000 долара. Това описание, вярвам, дава достатъчно ясна представа за магнитуда на очаквания импулс. Корекция повече от 3-4% по време, на който и да е момент НЯМА да бъде позволена и ще говори за развитие на друг сценарий.

                          А ако ралито се състои, ще се погрижат да ви залеят с "правилните" новини. Виждам, вършат ви работа, така че няма да хабя кой знае колко време да ви убеждавам в несъществеността им. Само ще ви призова да си спомните какво трябваше да стане със златото като избраха Тръмп, а какво стана? А с Макрон?-там господин Мишо може да ви каже, помни със сигурност. А какво правеше златото по време на кървавите терористични актове цялото лято през 2017? Успех с новините, все пак
                          Last edited by exxs; 13.01.2018, 16:20.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                            Синтезирано нещата изглеждат така:
                            Стъпка 1: Изпълнена е на 90% - категоричен пробив на цитираните в предния съпротиви. Единственото, което остава е среброто и Барик голд да пробият върховете си от началото на януари - съответно 17,30 и 15.20 долара. Златото вече го напарви. Имайки предвид, че среброто затвори седмицата на 17,22, а миньорът на 15,20 - буквално на центове сме от официалното 100% изпълнение на стъпка 1.
                            Стъпка 2: предстои да бъде изпълена. След завършването на стъпка 1, вероятно ще последва 2-3 седмична корекция, преди началото на новия импулс, който следва да пробие върховете от Август 2016, което би било и официалното завършване на стъпка 2, което потвърждава очаквания сценарий за много мощно рали.
                            Допълнително:
                            1. След завършването на стъпка 1 другата седмица, очакваната корекция трябва да задържи 1290-1296 при златото.
                            2. Да се има предвид, че ако действително вече се поема пътеката на голямото рали, 1290-1296 въобще не е задължително да се тества и корекцията може да е много плитка, дори трудно отличима.
                            3. Пробив на 1290 вече ще говори за нарушаване на импулса в целия комплекс.
                            4. За недостатъчна сила на импулса ще говори и пробив на 16.90 при среброто преди да сме закачали поне 17.40 цената. За Барик голд нивата съотевтно са - 15.40 и 14.90.
                            5. Напомням, че хубавото на този сетъп е именно, че подкрепите са винаги близо до текущата цена, а таргетите са високо, високо, високо


                            По-късно днес или може би утре, ще опитам да спиша нещо по темата за потенциала на златото от по-различна гледна точка.



                            Поздрави
                            И други трвърдят същото като теб. А за таргетите, колко високо ще са ...всеки го вижда различно. За мен въпросът е какво ще отприщи стъпка две. Стъпка едно вече се видя, че бе изпълнена благодарение на китайците, нещо което никой не очакваше. Много шортваха досега, опариха се.

                            Коментар




                            • Синтезирано нещата изглеждат така:
                              Стъпка 1: Изпълнена е на 90% - категоричен пробив на цитираните в предния съпротиви. Единственото, което остава е среброто и Барик голд да пробият върховете си от началото на януари - съответно 17,30 и 15.20 долара. Златото вече го напарви. Имайки предвид, че среброто затвори седмицата на 17,22, а миньорът на 15,20 - буквално на центове сме от официалното 100% изпълнение на стъпка 1.
                              Стъпка 2: предстои да бъде изпълена. След завършването на стъпка 1, вероятно ще последва 2-3 седмична корекция, преди началото на новия импулс, който следва да пробие върховете от Август 2016, което би било и официалното завършване на стъпка 2, което потвърждава очаквания сценарий за много мощно рали.
                              Допълнително:
                              1. След завършването на стъпка 1 другата седмица, очакваната корекция трябва да задържи 1290-1296 при златото.
                              2. Да се има предвид, че ако действително вече се поема пътеката на голямото рали, 1290-1296 въобще не е задължително да се тества и корекцията може да е много плитка, дори трудно отличима.
                              3. Пробив на 1290 вече ще говори за нарушаване на импулса в целия комплекс.
                              4. За недостатъчна сила на импулса ще говори и пробив на 16.90 при среброто преди да сме закачали поне 17.40 цената. За Барик голд нивата съотевтно са - 15.40 и 14.90.
                              5. Напомням, че хубавото на този сетъп е именно, че подкрепите са винаги близо до текущата цена, а таргетите са високо, високо, високо


                              По-късно днес или може би утре, ще опитам да спиша нещо по темата за потенциала на златото от по-различна гледна точка.



                              Поздрави

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                                E , до 2800 -ок .
                                Ама Тромпета каза ,че иска ДАУ-МАУ на 30К , което е горе-долу 3300 в СП-то .
                                До там държиш ли ...имаш ли авоари ...да не стане ''кво стана''
                                Тоя е с огромно его и ще го направи като нищо.
                                За една година качи 6 К , само за последните 30 дни - 1К .....
                                Нема свършване мастилото ....
                                Тромпета нещо го превъзпитаха Рептилете, иначе веднага ше го сложат у дървен костюм, шапка нема му кроят - жалко за което ама ко да се прай така работат там ....... При мене палажението по-зле не мое да стане аз съм на пълна загуба от време оно само въртим тук таме за прехвърляне у времето, ама и пари не прайм само буксувам е тва е тъпотията.
                                Тука над 2100 е пълна тъпотия да си дълги, а са са на некви цветни шмъркотици аз не мое си обясним за 7г. хилка и за още 2г. хилка и две ?!? Тва е неква предсмъртна агония на Рептилете усещам че тоя вертикал кат приключи до пенсия повече тия нема отлепат тек децата кат се пенсионират ако съществува още NYSE и чайниците ги търпат мое видат нови върхове иначе йок .... тва е последното дет виждат ...
                                Last edited by michaelis12; 13.01.2018, 12:14.

                                Коментар

                                Working...
                                X