IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Сорос напоследък го дава доста пост-Кейнсиански. Направо е станал социалист в сравнение с другите хедж фонд мениджъри.


    Незнам как го дава ама е време и на него и на оня Бжежински ли беше да си разпространяват пръднята в някой друг свят

    Коментар


    • Сорос напоследък го дава доста пост-Кейнсиански. Направо е станал социалист в сравнение с другите хедж фонд мениджъри.

      Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

      Тва с пазарната икономика пазаря конкуренцията са мантри нещо като абракадабра на евроатлантическата и соросоидна религия нещо по отвратително от сектите дори.Комунизма е цвете в сравнение с това нещо.Ако нормалните хора не се противопоставим сега утре ще е късно няма да ни има

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение
        Наличието на конкуренция ще оправи нещата. Извън БГ, марджина е по-малък и е на моменти доста по-изгодно. Ама като видиш цените в ПИБ и другите банки и търчиш към Тавекс.
        Тва с пазарната икономика пазаря конкуренцията са мантри нещо като абракадабра на евроатлантическата и соросоидна религия нещо по отвратително от сектите дори.Комунизма е цвете в сравнение с това нещо.Ако нормалните хора не се противопоставим сега утре ще е късно няма да ни има

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          А продаденото беше ли ок като количество и качество? И да, не е нормално описаното от теб. Обяснението е, че са единствени засега. При развит пазар това не работи така. Мери се и се тегли и се сканира на место без проблеми. Даже е обичайна практика поне меренето. Най-вероятно ще се промени и у нас.
          у нас трябва да се махне ддс на среброто и малко да се промотира и си мисля, че ще има хранителна среда за такива шопове, но засега само тавекс са на ниво.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Наличието на конкуренция ще оправи нещата. Извън БГ, марджина е по-малък и е на моменти доста по-изгодно. Ама като видиш цените в ПИБ и другите банки и търчиш към Тавекс.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение


              В мен беше проблема . Но това не е толкова важно .
              Важното е че за да ми докажат със запис , какво броят под масата (пари) или че ми проверяват или претеглят точно мойта монета , трябва да заведа дело и прокурорска заповед .
              А продаденото беше ли ок като количество и качество? И да, не е нормално описаното от теб. Обяснението е, че са единствени засега. При развит пазар това не работи така. Мери се и се тегли и се сканира на место без проблеми. Даже е обичайна практика поне меренето. Най-вероятно ще се промени и у нас.

              Коментар


              • Ексът е като политкомисар. Не е тука за дискусията.

                А Тавекс са намерили начин да правят парички от страховете и суетата на хората. Лошо няма. Всеки се оправя както може.

                Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                какво имате против тавекс и защо го бъзикате екс-а?
                за мен тавекс доста вдигнаха нивото на 'златарския' сектор и не виждам нищо лошо (освен по-дебелия марж) .. отиваш в мола доста защитена среда..ядеш пиеш, има паркинг, има магазини и отиваш да си направиш чейндж или да купиш монети проверени! преди кой изкупуваше и продаваше злато - разни златари измамници или откровени криминали от заложните къщи...

                за мен лично ако тавекс направят партина и се появят още няколко читави вериги като тях това ще е добре за целия сектор и маржовете ще паднат..(не очаквам с много)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tonygl Разгледай мнение

                  И как завърши това ? Къде беше проблема с 2К разлика ?

                  В мен беше проблема . Но това не е толкова важно .
                  Важното е че за да ми докажат със запис , какво броят под масата (пари) или че ми проверяват или претеглят точно мойта монета , трябва да заведа дело и прокурорска заповед .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                    Против тавекс- нищо .
                    Макар , че имах преживяване и с тях
                    Давам 14 К на момичето за покупка на ..... нещо си .
                    Тя ги брой в машината , която е някъде под видимата част
                    Първа пачка , Втора пачка и ми вика :
                    Господине , 12 са .
                    Как 12 ма , 14 К ти дадох ... и пак с благ тон - 12 са
                    Скандал , обяснения че отзад я снима камера , идване на ''некакъв шеф''
                    Викам му : Вкарвай ме да гледам записите , че ви избих .
                    И тук - бомба !
                    10 мин. ми обясняват че грешка нема , че са 12К , ЧЕ ИМА ЗАПИСИ ЗА ВСЯКО ДВИЖЕНИЕ .....и клиента може да ги видй...........
                    Ама трябвало чрез съд , прокурорска заповед , иначе записи - нанай !
                    И ми го говори с благ тон - едвам го чувам '' Такива са ни правилата господине''
                    Добре че стъклото е непревзимаемо ..... Да съм спал у полицията .
                    И как завърши това ? Къде беше проблема с 2К разлика ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      какво имате против тавекс и защо го бъзикате екс-а?
                      за мен тавекс доста вдигнаха нивото на 'златарския' сектор и не виждам нищо лошо (освен по-дебелия марж) .. отиваш в мола доста защитена среда..ядеш пиеш, има паркинг, има магазини и отиваш да си направиш чейндж или да купиш монети проверени! преди кой изкупуваше и продаваше злато - разни златари измамници или откровени криминали от заложните къщи...

                      за мен лично ако тавекс направят партина и се появят още няколко читави вериги като тях това ще е добре за целия сектор и маржовете ще паднат..(не очаквам с много)
                      Против тавекс- нищо .
                      Макар , че имах преживяване и с тях
                      Давам 14 К на момичето за покупка на ..... нещо си .
                      Тя ги брой в машината , която е някъде под видимата част
                      Първа пачка , Втора пачка и ми вика :
                      Господине , 12 са .
                      Как 12 ма , 14 К ти дадох ... и пак с благ тон - 12 са
                      Скандал , обяснения че отзад я снима камера , идване на ''некакъв шеф''
                      Викам му : Вкарвай ме да гледам записите , че ви избих .
                      И тук - бомба !
                      10 мин. ми обясняват че грешка нема , че са 12К , ЧЕ ИМА ЗАПИСИ ЗА ВСЯКО ДВИЖЕНИЕ .....и клиента може да ги видй...........
                      Ама трябвало чрез съд , прокурорска заповед , иначе записи - нанай !
                      И ми го говори с благ тон - едвам го чувам '' Такива са ни правилата господине''
                      Добре че стъклото е непревзимаемо ..... Да съм спал у полицията .

                      А за exxs-а , прегледай му постовете за 2017 , погледни графиката и ......... кво друго остава , освен да го бъзикаш !
                      Аз също мисля че златото ще прави нови върхове . но просто не сега !
                      Last edited by БАЦЕ; 29.01.2018, 10:25.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Какво ново в Тавекс? Как ще зарибяваме клиенти за метал тази година?
                        какво имате против тавекс и защо го бъзикате екс-а?
                        за мен тавекс доста вдигнаха нивото на 'златарския' сектор и не виждам нищо лошо (освен по-дебелия марж) .. отиваш в мола доста защитена среда..ядеш пиеш, има паркинг, има магазини и отиваш да си направиш чейндж или да купиш монети проверени! преди кой изкупуваше и продаваше злато - разни златари измамници или откровени криминали от заложните къщи...

                        за мен лично ако тавекс направят партина и се появят още няколко читави вериги като тях това ще е добре за целия сектор и маржовете ще паднат..(не очаквам с много)
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Какво ново в Тавекс? Как ще зарибяваме клиенти за метал тази година?

                          Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                          Покажи ни я на графики колко е силна.
                          Аз виждам за последните 12 месеца, че лихвата от 2.37 се е качила до 2.66 /+12%/, а златото се е повишило от 1130 of 1350 /+20%/.
                          Ама си личи, че лъжеш с мерак да му се не види.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Връзката с индексите е много слаба. Но с реалната лихва по дългосрочните ААА облигации (особено ДЦК-тата) е доста силна. По-високи реални лихви правят златото по-малко интересно.

                            Някои хора наблягат върху инфалцията, която ще повдигне златото. Но за мене това е доста съмнително, защото малко повече инфлация означава по-стабилен ръст на икономиката и най-вероятно вдигане на лихвите по-бързо от инфлацията. А ако инфлацията остане сравнително ниска и предвидима, и реалната лихва по-висока, нетният ефект за златото няма да е положителен.

                            Покажи ни я на графики колко е силна.
                            Аз виждам за последните 12 месеца, че лихвата от 2.37 се е качила до 2.66 /+12%/, а златото се е повишило от 1130 of 1350 /+20%/.
                            Ама си личи, че лъжеш с мерак да му се не види.

                            Коментар


                            • Връзката с индексите е много слаба. Но с реалната лихва по дългосрочните ААА облигации (особено ДЦК-тата) е доста силна. По-високи реални лихви правят златото по-малко интересно.

                              Някои хора наблягат върху инфалцията, която ще повдигне златото. Но за мене това е доста съмнително, защото малко повече инфлация означава по-стабилен ръст на икономиката и най-вероятно вдигане на лихвите по-бързо от инфлацията. А ако инфлацията остане сравнително ниска и предвидима, и реалната лихва по-висока, нетният ефект за златото няма да е положителен.

                              Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                              фундаментално след фиаско на криптовалутите и набалончения ит сектор...очаквам преоткриване на физическото злато и сребро като съхранител на стойност.. в последните години се неглижират, защото всичко друго 'блести' по-ярко от златото даже.

                              поздрави

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                                Никакви върхове на 20011 няма да стигаме.
                                Лъжеш хората, тавексджия .
                                Дори да пробием и 1375 , дори да достигнем и 1450 ................после отиваме на 1200/1180 .
                                Никакъв шанс СЕГА за нов връх .
                                Казвам го не уклончиво като Шампанизирания , а категорично.
                                Es gibt keine Chance !
                                С тази категоричност всеки с малко мозък ще прецени колко на сериозно точно може да те вземе.

                                Коментар

                                Working...
                                X