IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Политически, САЩ сами се дърпат от лидерството ....
    Май си прав:

    https://assets.bwbx.io/documents/use...5nYlUF7jwuU/v0

    Доклад на USDT към Конгреса по повод новите санкции стигащи и до руския държавен дълг!

    Има един лаф - това което човек сам си направи никой друг не може да му го направи.....

    Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
      Следващи поколения там няма да има.
      Естествено, че ще има. Въпросът е в какви условия ще живеят.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        Това добре, но това, т.е. твоите 5,4 %, биха се случили ако Тръмп успее да осъществи дълго обсъжданата реиндустрилизация на САЩ. Има много критики, че е намалил прекалено данъците отваряйки още по-голяма дупка в бюджета. Каквото и да се случи оттук насетне ще влезе в учебниците по икономика на следващите поколения.
        Следващи поколения там няма да има.

        Коментар


        • Умопомрачително развитие при обилигациите. Определено дъното от миналата година се офоромя като много, много дългосрочно.
          Напомням, че някои тук, и не само тук, много държаха да стане ясно за "неразривната" корелация със златото. За протокола, лихвите са има-няма 100% над дъното си от миналата/по-миналата година, а златото с +30% от неговото си дъно от Декември 2015.
          Някак усещам, че ще се вика инфлацията на помощ за обяснението на този ръст, а ако сетъп-ът се изпълни - съвсем.

          Неделя, ще опитам да пусна кратък ъпдейт, въпреки че няма кой знае какво ново. Всичко върви според стъпките, които описах от преди месец. Коригираме и докато 1290 задържа, очакванията са пробив над 1360 откъдето да се възпламени и най-експлозивната част от ралито, по време, на която отдавна съм очертал както таргетите, така и ситуацията на инвалидирането.

          Успех

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Абсолютно. Това, което става на фондовия пазар няма нищо общо с биткойн. А има много общо с лихвите по дългосрочната държавна хартия.

            Сега се набляга на инфлацията. Но ако реалната лихва тръгне нагоре доходоносността по ДЦК-та ще удари златото. В момента номиналната лихва се вдига приблизително едно към едно с инфлационните очаквания.

            Апокалиптиците, как ви се връзват възгледите с очаквания 5.4% растеж на американската икономика за първото тримесечие?
            Връзват се така както през 1929 и 1987 години.Ускорение преди обръщане.

            Коментар


            • Чисто статистически погледнато, имат един от най-високите total factor productivity в света. Повече от Япония, Германия и много, ама много повече от Китай.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Политически, САЩ сами се дърпат от лидерството и вакуумът се запълва от регионални играчи.

                За конкурентноспособността на американската икономика хич не се притеснявам. Остава си най-конкурентноспособната.

                За долара, няма да е трагедия ако не е единствената резервна валута. Но използването на китайската валута в международната търговия май спадна миналата година.
                По кои критерии според теб американската икономика е най-конкурентноспособна? Не визирам финансовия им сектор, а реалната им икономика. Нима не внасят всеки втори чарк от Китай? За юана наскоро германската централна банка започна да си го купува.

                Ако престане да е резервна валута цар долар, buckle your seatbelt Dorothy, because Kansas is going bye-byе
                https://m.youtube.com/watch?v=WmlW7WXtShs

                Пък може да греша и ти да си прав
                Лек уикенд!

                Коментар


                • Политически, САЩ сами се дърпат от лидерството и вакуумът се запълва от регионални играчи.

                  За конкурентноспособността на американската икономика хич не се притеснявам. Остава си най-конкурентноспособната.

                  За долара, няма да е трагедия ако не е единствената резервна валута. Но използването на китайската валута в международната търговия май спадна миналата година.

                  Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                  Имаш не само САЩ като върховен играч, появяват ти се серия нови играчи с претенции да му отнемат лидерството. При това положение, доколко конкурентноспособен ще е САЩ в тази среда за мен е много интересно.
                  Last edited by Money; 02.02.2018, 16:26.

                  Коментар


                  • Тая тема е дълга и не ми се подхваща. С едно изречение: кредитът създава парите, а не обратното.

                    Но ако ти се вижда абсурдно - забрави. Няма да споря.

                    Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                    Честно казано не те разбрах, този "другият" не може да ги е изкарал и да ги е спестил, така ли? Е не знам аз как не живея на кредит тогава...явно има някъде проблем, сигурно кредитният ми рейтинг е нисък. Явно аз нещо не схващам, признавам си. Ще взема и аз да взема кредит, ей така да си имам.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Тези 5.4% сега в момента се случват преди да има реален ефект от това, което Тръмп прави.
                      Имам две съмнения. 1. Как са ги изчислили тези 5,4%; и 2. Какво ще прави останалата част от планетата - представи си, че вече не желаят да търгуват в долари... хипотетично.

                      За Китай си споделял, че са пред икономически балон, но имаш серия от държави напоследък, които се дърпат от долара като резервна валута, поради огромния дълг и печатането. И ето ти го златото като суровина при новите китайски схеми от сорта на продажба на петрол в юани и покупка с тези юани на злато.

                      Имаш не само САЩ като върховен играч, появяват ти се серия нови играчи с претенции да му отнемат лидерството. При това положение, доколко конкурентноспособен ще е САЩ в тази среда за мен е много интересно.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        За да има един пари, някой друг трябва да е взел кредит. “Спестени” пари от въздуха няма. Всичко е кредит. Само бартера не е.

                        Честно казано не те разбрах, този "другият" не може да ги е изкарал и да ги е спестил, така ли? Е не знам аз как не живея на кредит тогава...явно има някъде проблем, сигурно кредитният ми рейтинг е нисък. Явно аз нещо не схващам, признавам си. Ще взема и аз да взема кредит, ей така да си имам.

                        Коментар


                        • Тези 5.4% сега в момента се случват преди да има реален ефект от това, което Тръмп прави.

                          Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Това добре, но това, т.е. твоите 5,4 %, биха се случили ако Тръмп успее да осъществи дълго обсъжданата реиндустрилизация на САЩ. Има много критики, че е намалил прекалено данъците отваряйки още по-голяма дупка в бюджета. Каквото и да се случи оттук насетне ще влезе в учебниците по икономика на следващите поколения.

                          Коментар


                          • За да има един пари, някой друг трябва да е взел кредит. “Спестени” пари от въздуха няма. Всичко е кредит. Само бартерът не е.

                            Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                            Доколкото знам източниците за кредитите са два: спестени и напечатани пари. Може и да греша (откраднати също). Та сега са в повече напечатаните, защото спестени няма. Реалната лихва по ДЦК-тата е едно, а лихвите по облигациите са друго. При втората лихва чакам ръст при отчитане на рисковете. Дори и нашите фирми почват да се заиграват с нови облигационни емисиийки. За справка: Монбат. През 2007-2009 г. беше същото, можеш да си провериш. Доста имаха проблеми.
                            Last edited by Money; 02.02.2018, 16:04.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Имаше и преливащ оптимизъм сред бизнес лидерите в Давос, невиждан от януари 2007 насам.
                              Това добре, но това, т.е. твоите 5,4 %, биха се случили ако Тръмп успее да осъществи дълго обсъжданата реиндустрилизация на САЩ. Има много критики, че е намалил прекалено данъците отваряйки още по-голяма дупка в бюджета. Каквото и да се случи оттук насетне ще влезе в учебниците по икономика на следващите поколения.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Реалната лихва по 10г. ДЦК сега е 0.55%. А средната за периода 1959-2017 е 2.4%.

                                При подобряващия се изглед смятате ли, че лихвата няма да се нормализира? Очакваната инфлация показва очакван растеж на по-високи обороти.

                                С кредити. Как иначе? Някаква нова икономика без кредити ако можем да измислим. Аз знам една такава - бартер.
                                Доколкото знам източниците за кредитите са два: спестени и напечатани пари. Може и да греша (откраднати също). Та сега са в повече напечатаните, защото спестени няма. Реалната лихва по ДЦК-тата е едно, а лихвите по облигациите са друго. При втората лихва чакам ръст при отчитане на рисковете. Дори и нашите фирми почват да се заиграват с нови облигационни емисиийки. За справка: Монбат. През 2007-2009 г. беше същото, можеш да си провериш. Доста имаха проблеми.
                                Last edited by Minka; 02.02.2018, 15:46.

                                Коментар

                                Working...
                                X