IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

    Аз от 15 г говоря че в периода 2022 фалита им е сигурен.Освен ако идиота Тръмп не го ускори.След това САЩ стават бананова държава и никой нема да си спомня за тях.След 2030г започват яките климатични шамари и от банановата им държавица ще останат три острова с корабокрушенци.Жал ми е за наште идиоти дет отидоха там да лапат негърски .....Ама пуста лакомия.И Ванга и Леля Слава са ги предупредили.Дори техният Едгар Кейси ги е предупредил...
    не е толкова просто... в годините така сетъпнаха нещата, че с тях фалира и Европата и Китай... дето се вика после без бой пак да са ок спрямо другите... идея си нямам как ще стане това което казваш без да е станалото същото с Европа...
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      моментът в който стане ясно, че до тука беше с хартиеното злато и сребро ще бъде много интересен.... толкова интересен, че чак се чудя дали не е по-добре да дойде след 200 години ....

      за съжаление с темповете с който се раздува дългът на САЩ ( то всички се раздуват, но те седят зад долара ) не мисля, че ще имаме повече от 2-3 години рахат... преди да дойдат 'интересните времена'

      Аз от 15 г говоря че в периода 2022 фалита им е сигурен.Освен ако идиота Тръмп не го ускори.След това САЩ стават бананова държава и никой нема да си спомня за тях.След 2030г започват яките климатични шамари и от банановата им държавица ще останат три острова с корабокрушенци.Жал ми е за наште идиоти дет отидоха там да лапат негърски .....Ама пуста лакомия.И Ванга и Леля Слава са ги предупредили.Дори техният Едгар Кейси ги е предупредил...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

        2-3 години не знам дали ще отнеме, но като гледам през последните 3 месеца как "печатат", направо се учудвам как ги мислят. Май ще им трябва скоро нова WW III. Друго не мога да измисля.
        Минке тва с WW 3 го забрави.Не сме в 20 век.Днес оръжията са ужасяващи а са посмели а са станали на стъкло.Ше ги запукат от секъде араби руснаци китайци перси.За половин час няма да ги има.Путин им каза в оонето че този път ще усетят силата на мъката и болката и въобще да не си правят илюзии че и този път на тяхна територия няма да падат бомби..Та първо ще им трябват още печатници...В един момент Китай и Русия ще им писне и ще натиснат бутона....Следва гражданска война и превръщането им в бананова държава.Аз от години говоря че в периода 2020-2022 са фалирали а до към 2035 от Северна америка ще са останалиняколко острова.Бог няма как повече да търпи това зло.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          моментът в който стане ясно, че до тука беше с хартиеното злато и сребро ще бъде много интересен.... толкова интересен, че чак се чудя дали не е по-добре да дойде след 200 години ....

          за съжаление с темповете с който се раздува дългът на САЩ ( то всички се раздуват, но те седят зад долара ) не мисля, че ще имаме повече от 2-3 години рахат... преди да дойдат 'интересните времена'

          2-3 години не знам дали ще отнеме, но като гледам през последните 3 месеца как "печатат", направо се учудвам как ги мислят. Май ще им трябва скоро нова WW III. Друго не мога да измисля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение
            Аз си чакам сега американците пак да почнат да разпродават "хартиено" злато. Че май на някои не им стигат ресурсите да покриват CFD.
            моментът в който стане ясно, че до тука беше с хартиеното злато и сребро ще бъде много интересен.... толкова интересен, че чак се чудя дали не е по-добре да дойде след 200 години ....

            за съжаление с темповете с който се раздува дългът на САЩ ( то всички се раздуват, но те седят зад долара ) не мисля, че ще имаме повече от 2-3 години рахат... преди да дойдат 'интересните времена'


            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Те от има-няма 15 години продават само хартия... според някои даже и от по-отдавна.

              Коментар


              • Аз си чакам сега американците пак да почнат да разпродават "хартиено" злато. Че май на някои не им стигат ресурсите да покриват CFD.

                Коментар


                • Ако гледаме индекса на долара за същия период, което включва и йената, доларът е паднал с 13%.

                  Освен това мисля, че пазарите сега са малко нервни. Има всякакви спекулации за това накъде вървят нещата, като мненията варират от едната до другата крайност. Според мене подобна не сигурност е добра за златото.

                  Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                  Не е задължително чак толкова да се качи, и 1.30 може свърши работа, та дори и около сегашните нива, ама не по малко важен е екшъна в йени.
                  Пък и ако цикъла вземе се капичне идната година както сега предрича бат рей - още повече.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Пип, и доларът е едни 17-18% нагоре от тогава. Не вярвам още толкова да се качи. Но ако стигне 1.45 може и златото да направи заветните 1500 в долари. Не че в лева ще е печалба, но трейдърите може да направят пари.

                    Не е задължително чак толкова да се качи, и 1.30 може свърши работа, та дори и около сегашните нива, ама не по малко важен е екшъна в йени.
                    Пък и ако цикъла вземе се капичне идната година както сега предрича бат рей - още повече.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение
                      [h=1][SIZE=14px]Bridgewater's European Short Grows To A Massive $22 Billion:
                      Верно ли бе, сякаш наскоро ги мернах че бяха 13-14В, не си поплюват....

                      Коментар


                      • Пип, и доларът е едни 17-18% нагоре от тогава. Не вярвам още толкова да се качи. Но ако стигне 1.45 може и златото да направи заветните 1500 в долари. Не че в лева ще е печалба, но трейдърите може да направят пари.

                        Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                        Mише, що така бе миме ?
                        Реалната лихва над двойно скочила, феда 3 рейт хайка, а тенекето 12% нагоре.....

                        Няма нужда да отговаряш, знам че имаш отговора, ама пречи ли нещо и след година да е пак така и да го чакаме на 1500$ + ?
                        Last edited by Money; 15.02.2018, 11:12.

                        Коментар


                        • 10 year real interest rate
                          Feb 14, 2018 0.82%
                          Feb 1, 2017 0.40%
                          Mише, що така бе миме ?
                          Реалната лихва над двойно скочила, феда 3 рейт хайка, а тенекето 12% нагоре.....

                          Няма нужда да отговаряш, знам че имаш отговора, ама пречи ли нещо и след година да е пак така и да го чакаме на 1500$ + ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Невероятен тайминг, тъкмо когат го казах беше на 1358, а сега броени минути след това е вече на 1352.8
                            Ще се спре за почивка над 1400.

                            Коментар


                            • Bridgewater's European Short Grows To A Massive $22 Billion: Here Are The Targeted Companies

                              Click image for larger version

Name:	dalio list feb 14.jpg
Views:	1
Size:	65.5 КБ
ID:	3299236

                              Коментар


                              • Ама колко си смешен. Понеже десет пъти вече връща и това е върхът от импуслса за последните 5 години, който не преодолява - СЕГА можеш да ни кажеш нивото и проблемът, че "шортенете е спекулативно" и не го упражняваш отпада. Голям си, голям си. Само затвърди, че и ти не знаеш къде се намираш, а съпротива разпознаваш там, където и всеки, който вижда графика за първи път би я разпознал.
                                Нека я пробие, пък ти шорти.

                                Коментар

                                Working...
                                X