IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • виж ти, спреда при златото е над 60 долара а при среброто 1.90. напълно нормална работа
    http://didthesystemcollapse.com/

    бтв последните три цикли през които фед са вдигали лихвите, златото е било нагоре



    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jorkata Разгледай мнение
      Краткосрочно ще падне, но след ден-два може би даже ще качи. Гледам че разликата изток-запад вече е над 50 долара...
      Ще е интересно в близките дни

      Коментар


      • Краткосрочно ще падне, но след ден-два може би даже ще качи. Гледам че разликата изток-запад вече е над 50 долара...

        Коментар


        • 19 минути! Да видим вдигането на лихвата как ще се отрази на златото.

          Коментар


          • NOVEMBER: Gold Price Down, Chinese Demand Strong Despite Import Curbs

            http://news.goldseek.com/GoldSeek/1481651867.php

            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • DGCX inks China precious metals exchange deal

              http://www.tradearabia.com/news/IND_317918.html
              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

              Коментар


              • За мен тия цени са добри за бай,ако си направи и дъната 100 пункта по-надолу,и добавка
                Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                Коментар


                • Fall in gold prices leads to recovery for jewellery sales post demonetisation

                  http://www.business-standard.com/art...1200388_1.html

                  In short, jewellery sales have recovered half of their losses since demonetisation in the past two weeks.
                  "Cash transaction has disappeared. But, consumers used to card transactions are coming back to jewellery stores. We are witnessing a turnaround in consumers turnouts since December," said Ashok Minawala, director, All India Gems and Jewellery Trade Federation.
                  destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                  Коментар


                  • ситуацията в индия обяснена от индиец



                    от 20 минута нататък обяснява как се развива бартерна система с минути за гсм, стоки и злато
                    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                    Коментар


                    • [QUOTE=SoHo;n3149066]
                      Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                      Ясно! Благодаря за инфото! За ЕТФ-а така е за концентрацията но пък при силен спад на златото много от малките няма да оцелеят.
                      Времето ще покаже коя стратегия е по правилна! Успех!
                      зависи какво разбираш под оцеляване, досега съм попадал само на две фалирали златни компании, обикновено като загазят или издават акции и те разводняват или ги купуват на безценица, например Aureus Mining. най ме шокира колко зомби компании има в минния сектор



                      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                      Коментар


                      • [QUOTE=Black and white cat-foot;n3149059]
                        Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                        дрд, не знам защо, може би защото имаха голям фал с основната фабрика през 2014 и много инвеститори избягаха тогава. но и повечето други южноафрикански са били много по-евтини миналата година

                        за кои точно цени говориш? има 3 релевантни според мен и това са стойностите към годината завършила през юни:
                        Cash operating costs US$ per oz 958
                        All-in sustaining costs (US$ per oz) All-in sustaining costs (US$ per oz) -
                        1072
                        All-in cost (US$ per oz) - 1095

                        т.е. към юни може да приемем че всичко над 1100 е ок. разбира се това е относително защото зависи от доста неща, например нивото на ранда, достъпа до електричество и вода, дали има някое находище което трябва да залесяват за периода, какъв throughoutput и grade изкарват. както виждаш са несравними с повечето компании в сектора защото не се занимават с мини, а с третиране на отпадъци

                        като цена мисля че въпреки двойния спад се държат добре, другите големи южноафрикански от върха са върнали също наполовина, а сибание са на 1/3 даже. тея последните тая седмица обявиха сделка за 2.2 милиарда за stillwater, което е повече от тяхната капитализация. леле колко е зле тая сделка нямам думи, според мен stillwater не заслужава и долар. тея ги купуват над 3x продажби въпреки че работят на загуга и се занимават с платина (основно се използва в филтриращи системи за газове в колите, т.е. забрави деманд от инвеститори и бижута). на всичко отгоре е в сащ, т.е. не можеш да ги експлоатираш като африканците или обезценяване на местната валута. ведната след като обявиха сделката и гледам акциите на сибание надолу с 14%, смешници

                        за етф-а мисля че е твърде концентрирам - най-големите 5 позиции са общо 45%. също предпочитам сам да си избирам компаниите по определни критерии, основните от които са:
                        - дълъг живот на мините
                        - много резерви и ресурси
                        - силен кешфлоу
                        - нисък дълг
                        - висок дивидент
                        - възможност за браунфилд търсене
                        - мениджмънт който да не мисли като ракова клетка - затова продадох и хармъни - повечето компании в сектора гледат само как да растат на всяка цена, такива глупости като доходност не ги мислят. затова уважавам рандголд, но ми се струват твърде скъпи на база производство и ресурси. също много от тях обичат постоянно да набират много капитал, особено канадските и австралийските - т.е. постоянно те разводняват. търся компании, на които основната цел им не е да добиват много, а да печелят
                        Ясно! Благодаря за инфото! За ЕТФ-а така е за концентрацията но пък при силен спад на златото много от малките няма да оцелеят.
                        Времето ще покаже коя стратегия е по правилна! Успех!

                        Коментар


                        • [QUOTE=SoHo;n3149056]
                          Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                          би излязал як филм с тези призраци

                          бтв тъй като наближава хайк след няма и седмица и блумбърг и другите "експерти" продължават да пишат онази глупост как златото падало при вдигане на лихвите, ето някои числа



                          Пандичке да те питам (не се заяждам!) защо ДРД е било към $1 миналата година? Цената на златото е била най ниско към $1,040! На каква цена на златото са на печалба тези пичове?

                          Какво мислиш за този ЕТФ? Ако вземем да тестваме дъната от миналата година ще съм изкушен да вкарам някой лев за застраховка.

                          https://www.ishares.com/us/products/...d-miners-etf#/

                          дрд, не знам защо, може би защото имаха голям фал с основната фабрика през 2014 и много инвеститори избягаха тогава. но и повечето други южноафрикански са били много по-евтини миналата година

                          за кои точно цени говориш? има 3 релевантни според мен и това са стойностите към годината завършила през юни:
                          Cash operating costs US$ per oz 958
                          All-in sustaining costs (US$ per oz) All-in sustaining costs (US$ per oz) -
                          1072
                          All-in cost (US$ per oz) - 1095

                          т.е. към юни може да приемем че всичко над 1100 е ок. разбира се това е относително защото зависи от доста неща, например нивото на ранда, достъпа до електричество и вода, дали има някое находище което трябва да залесяват за периода, какъв throughoutput и grade изкарват. както виждаш са несравними с повечето компании в сектора защото не се занимават с мини, а с третиране на отпадъци

                          като цена мисля че въпреки двойния спад се държат добре, другите големи южноафрикански от върха са върнали също наполовина, а сибание са на 1/3 даже. тея последните тая седмица обявиха сделка за 2.2 милиарда за stillwater, което е повече от тяхната капитализация. леле колко е зле тая сделка нямам думи, според мен stillwater не заслужава и долар. тея ги купуват над 3x продажби въпреки че работят на загуга и се занимават с платина (основно се използва в филтриращи системи за газове в колите, т.е. забрави деманд от инвеститори и бижута). на всичко отгоре е в сащ, т.е. не можеш да ги експлоатираш като африканците или обезценяване на местната валута. ведната след като обявиха сделката и гледам акциите на сибание надолу с 14%, смешници

                          за етф-а мисля че е твърде концентрирам - най-големите 5 позиции са общо 45%. също предпочитам сам да си избирам компаниите по определни критерии, основните от които са:
                          - дълъг живот на мините
                          - много резерви и ресурси
                          - силен кешфлоу
                          - нисък дълг
                          - висок дивидент
                          - възможност за браунфилд търсене
                          - мениджмънт който да не мисли като ракова клетка - затова продадох и хармъни - повечето компании в сектора гледат само как да растат на всяка цена, такива глупости като доходност не ги мислят. затова уважавам рандголд, но ми се струват твърде скъпи на база производство и ресурси. също много от тях обичат постоянно да набират много капитал, особено канадските и австралийските - т.е. постоянно те разводняват. търся компании, на които основната цел им не е да добиват много, а да печелят
                          Last edited by Black and white cat-foot; 10.12.2016, 10:42.
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • [QUOTE=Black and white cat-foot;n3149053]

                            би излязал як филм с тези призраци

                            бтв тъй като наближава хайк след няма и седмица и блумбърг и другите "експерти" продължават да пишат онази глупост как златото падало при вдигане на лихвите, ето някои числа



                            Пандичке да те питам (не се заяждам!) защо ДРД е било към $1 миналата година? Цената на златото е била най ниско към $1,040! На каква цена на златото са на печалба тези пичове?

                            Какво мислиш за този ЕТФ? Ако вземем да тестваме дъната от миналата година ще съм изкушен да вкарам някой лев за застраховка.

                            https://www.ishares.com/us/products/...d-miners-etf#/


                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                              wow еми така е с ваденето на истинските пари не е като да натискаш копчетията на компа. На 60° доле ич не им е весело да маат с тея кирки и чак некви нелегални се установили да "живеят там" е нали като излезнат все некога ше ги пипнат не виждат слънце, напрао ужаст, смяяятай как живеят хората по света, а ние се оплакваме, че минималната заплата е 340лв.
                              би излязал як филм с тези призраци

                              бтв тъй като наближава хайк след няма и седмица и блумбърг и другите "експерти" продължават да пишат онази глупост как златото падало при вдигане на лихвите, ето някои числа



                              а в случай че сте забравили какво стана в края на миналата година
                              от 3:06


                              СПОЙЛЕРИ
                              златото се срина точно преди хайка и се изстреля след хайка

                              http://didthesystemcollapse.com/

                              междувременно спреда между изтока и запада е над 38 долара защото златото е на почти 1200 в китай в момента. при среброто спреда е някакви си мижави 10%. бтв някой да е писал за това? защото досега съм го видял спонемато само в silverseek.com
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • wow еми така е с ваденето на истинските пари не е като да натискаш копчетията на компа. На 60° доле ич не им е весело да маат с тея кирки и чак некви нелегални се установили да "живеят там" е нали като излезнат все некога ше ги пипнат не виждат слънце, напрао ужаст, смяяятай как живеят хората по света, а ние се оплакваме, че минималната заплата е 340лв.
                                Last edited by michaelis12; 09.12.2016, 20:06.

                                Коментар

                                Working...
                                X