IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
    Чудя се дали да не си продам част от златото,понеже нямам свободен кеш.Всяка година има корекция и тази ще има рано или късно та е хубаво да имам свободни пари.Тръмп встъпва в длъжност този месец,правилно ли си мисля че тази година има избори в германия,франция,италия и българия.Бяха говорили по блумбърг че Тръмп си е продал всички акции които притежава август месец и той отговори че го е направил за да няма конфликт на интереси.Друго не се сещам ще има ли тази година.
    И вдигането на лихвите естествено.Англичаните трябва да решат все нещо за излизането.
    Хартиени активи във благородни метали с изключение на акции на миннодобивни компании е препоръчително да бъдат разпродадени до към март месец най-късно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
      Чудя се дали да не си продам част от златото,понеже нямам свободен кеш.Всяка година има корекция и тази ще има рано или късно та е хубаво да имам свободни пари.Тръмп встъпва в длъжност този месец,правилно ли си мисля че тази година има избори в германия,франция,италия и българия.Бяха говорили по блумбърг че Тръмп си е продал всички акции които притежава август месец и той отговори че го е направил за да няма конфликт на интереси.Друго не се сещам ще има ли тази година.
      И вдигането на лихвите естествено.Англичаните трябва да решат все нещо за излизането.
      тц, те тъкмо се готвят да излитат седи мирен кат немаш кеш, а се чудиш кво да прайш по-добре не прай нищо ....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
        Не е физическо,а си бях харесал и едни китайски акции които не купих когато имаха хубава цена.
        Еми щом е хартия както прецениш.За мен възловия момент тази година ще бъде увеличаването на лихвата от ФЕД с нови 0.25%.

        Коментар


        • Не е физическо,а си бях харесал и едни китайски акции които не купих когато имаха хубава цена.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
            Чудя се дали да не си продам част от златото,понеже нямам свободен кеш.Всяка година има корекция и тази ще има рано или късно та е хубаво да имам свободни пари.Тръмп встъпва в длъжност този месец,правилно ли си мисля че тази година има избори в германия,франция,италия и българия.Бяха говорили по блумбърг че Тръмп си е продал всички акции които притежава август месец и той отговори че го е направил за да няма конфликт на интереси.Друго не се сещам ще има ли тази година.
            Ако е физическо недей.

            Коментар


            • Чудя се дали да не си продам част от златото,понеже нямам свободен кеш.Всяка година има корекция и тази ще има рано или късно та е хубаво да имам свободни пари.Тръмп встъпва в длъжност този месец,правилно ли си мисля че тази година има избори в германия,франция,италия и българия.Бяха говорили по блумбърг че Тръмп си е продал всички акции които притежава август месец и той отговори че го е направил за да няма конфликт на интереси.Друго не се сещам ще има ли тази година.
              И вдигането на лихвите естествено.Англичаните трябва да решат все нещо за излизането.
              Last edited by alchen; 03.01.2017, 19:37.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                20ката отдавна съм я забравил за съжаление.
                Какво пропускам? Short съм от 1.11, с две добавки надолу. Засега е в нормашна корекция, която може и да се проточи във времето след нова година.
                и се кефиш на Рей Далио?!? е начи нещата са по-зле ако не си на 20йсе и си въобразаваш, че ако следваме такива инвестиционни банкери кат тоя селяндур и така тряя да е икономиката, за да успеем - мноо се лънготиш. А еврото кво да го гледам голобалния тренд се обръща то се вижда още малко само некви си 200/300 пипса голема работа ако имаш долари ги махни после да не каеш,че не съм ти казал ....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  Американците контролират борсите ... нещата ще се натискат до последно...целта е руснаци, китайци, арабели, европейци ...да са задтях...за да могат да продължават да смучат ресурсите на планетата.... засега им се получава на 100%...въпросът е кога тази хегемония ще се пропука... избора на Тръмп като че е началото.... дано да минем без сериозен военен конфликт...
                  получаваше им се, сега вече не съвсем и те го виждат не са кьорави, затова им става лошо то вече се е пропукала хегемонията, беше що беше то, че ше потънат е много ясно и на тях им е ясно само въпроса е колко ще потънат и какъв тип перестройка ала СССР ше намажат ако не и в по-лош вариант на това което имаше СССРа .....
                  Last edited by michaelis12; 03.01.2017, 18:35.

                  Коментар


                  • http://didthesystemcollapse.com/

                    $1.99 разлика при среброто
                    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                      предполагам тогава имаш Great Lakes? Компаниите ги избирам след стотици часове четене, включително блогове на геолози. Иначе Африка е зле, но не толкова колкото повечето хора си мислят. От друга страна например Randgold основните им мини са в Мали, Kinross имат доста голяма в Мавритания (eдинствената страна в света с робство), Nevsun са в Еритреа, а в момента много американски компании имат проекти в Буркина Фасо. Единствените държави за които се сещам да е имало отнемане на лицензи на мини са Индонезия, Филипините, Мексико и Виетнам. Национализация на мини се сещам само Венецуела. Но дори страни като Зимбабве например които са пред финансов колапс и се управляват от диктатори не смеят да пипат минните компании. И в Русия не го правят.

                      кои компнии произведащи мляко, бадеми и макадемия държиш?
                      На лични.
                      “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение

                        Syrah не ги харесвам, политическият риск при тях е твърде голям за мен. Предпочитам по-малките производители, без мини в Африка, такива които бяха доста подценени миналата година. В този сектор предстоят доста промени и движения на акциите нагоре надолу. Аз не знам ти как избираш компанните в минния сектор, но аз имам геолог (работил за BHP) с който обсъждам отчетите и новините.

                        ПП: както и преди писах, влязох и в други ресурси: петрол, газ, както и някои алтернативни и малко известни компании произвеждащи мак и марихуана. Интерсуват ме също мляко, месо, бадеми и макадамия. С кафето е по-трудно.
                        предполагам тогава имаш Great Lakes? Компаниите ги избирам след стотици часове четене, включително блогове на геолози. Иначе Африка е зле, но не толкова колкото повечето хора си мислят. От друга страна например Randgold основните им мини са в Мали, Kinross имат доста голяма в Мавритания (eдинствената страна в света с робство), Nevsun са в Еритреа, а в момента много американски компании имат проекти в Буркина Фасо. Единствените държави за които се сещам да е имало отнемане на лицензи на мини са Индонезия, Филипините, Мексико и Виетнам. Национализация на мини се сещам само Венецуела. Но дори страни като Зимбабве например които са пред финансов колапс и се управляват от диктатори не смеят да пипат минните компании. И в Русия не го правят.

                        кои компнии произведащи мляко, бадеми и макадемия държиш?
                        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                          чрез коя компания?
                          Syrah не ги харесвам, политическият риск при тях е твърде голям за мен. Предпочитам по-малките производители, без мини в Африка, такива които бяха доста подценени миналата година. В този сектор предстоят доста промени и движения на акциите нагоре надолу. Аз не знам ти как избираш компанните в минния сектор, но аз имам геолог (работил за BHP) с който обсъждам отчетите и новините.

                          ПП: както и преди писах, влязох и в други ресурси: петрол, газ, както и някои алтернативни и малко известни компании произвеждащи мак и марихуана. Интерсуват ме също мляко, месо, бадеми и макадамия. С кафето е по-трудно.
                          Last edited by Alee; 02.01.2017, 09:09.
                          “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                          Коментар


                          • ЧНГ на всички!

                            Накратко причината е че към края на дългосрочния кредитен цикъл или натрупването на дългове (продължава 50-75 години и съвпада с кондратиевата зима) бремето на задълженията или лихвените плащания започват да надвишават доходите на домакинства и бизнеси. Следват влошаване на кредитните експозиции, съкращения, фалити и се завърта спиралата. Стандартният инструмент на централните банки е регулирането на лихвения процент, който обаче когато удари 0-та вече няма как да влияе положително на икономическите участници. Това което следва е т.н. deleveraging или намаляването на дълговото бреме. Само че кредитите са на практика пари в обръщение и намаляването им предизвиква намаляване на потреблението.

                            QE-то си го представи като компенсиране на паричното свиване (намаляването на кредитите), за да се избегнат дефлационните последици и рецесии. Идеята на централните банки е че като освобождават ресурс на финансовите институции те ще кредитират населението, за да има потребление. Проблемът обаче е че кредитите е трудно да се увеличават т.к е достигнат лимита. И т.к банките не кредитират те търсят къде и как да паркират свободния ресурс, който или не носи доходност или има отрицателна (Европа и Япония). Фин. институции търсят алтернативи затова се балонизират активите като акции, недвижими имоти, злато и пр.

                            Деливъриджинга (кондратиевата зима) са най-неприятните периоди от целия цикъл, т.к са съпътствани с много лишения, фалити, безработица, социални конфликти, популистки политически движения вземат властта, войни и пр. Но са неизбежни, за да може икономиката да се изчисти от неефективностите! Това са периодите когато се изобретяват много иновации които впоследствие се налагат на пазара като продукти.



                            Първоначално изпратено от mig Разгледай мнение

                            Искам да те попитам след кризата защо ФЕД и ЕЦБ започнаха да печатат пари - "количествени улеснения"?
                            Какъв е пътя на тези пари докато стигнат до целта си? Ако може по простичко, благодаря.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение

                              Графит вече съм закупил, дългосрочно.
                              чрез коя компания?
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                                за графит не съм сигурен но го следя. проблемът е че много участници навлизат на пазара, за справка syrah през 2017 пускат най-голямата мина в света. другия проблем според мен е че много от производителите имат невероятно високи очаквания за цените
                                Графит вече съм закупил, дългосрочно.
                                “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                                Коментар

                                Working...
                                X