IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение

    За хиперинфлация мисля ,че няма много условия,тъй като има свръхпроизводство на стоки,регоинално войни - възможно е, а това за космоса ми е малко фантастично, освен ако в тези градове не живеят извънземни.
    За европееца от 15 век откриването на Америка е било също фантастика.Хиперинфлацията вече е дошла.За богатите и лукс стоките е факт.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

      Ето това имах впредвид когато казвам че акции не купувам и не играя комар с хора които ми знаят картите и могат да променят правилата по време на играта.Само глупаци си купуват акции и затва ги обират.После тука се Фалят колко спечелили....
      Има страхотни акции на компании с многогодишна история, както и на компании които тепърва разработват нови технологии и струват жълти стотинки с потенциал за ръстеж до над 30-50 пъти от цената за която могат да бъдат закупени в момента. Така че акциите са също един прекрасен инструмент за печелене на пари или за малко хазарт или просто за тръпка.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        проблема при 'хартиеното злато' е , че даже да е физически налично някъде в някой трезор в един неприятен момент може да се окаже, че крадецът е посредникът.... по веригата, а те са винаги повече от един .. имаш брокер, имаш 'продавач' на златото....

        когато стане мяу и брокерът хлопне кепенци какво правиш.... при всяка криза има по някой фалит и вой на клиенти до небесата....
        Ако брокера обяви несъстоятелност се губят единствено парите по сметката, но не и ценните книжа, които остават собственост на държателя на акаунта. При фалит на емитента ще се получат загуби за държателя на ценните книжа.
        Проблемите при хартиенни активи базирани на благородни метали са съвсем други.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

          В момента е възможно.Голдман е банка на Ротшилдови.Проблема на проблемите в момента за света е дългът и свитото заради него търсене.Без решаването на този ребус не може да се рестартира световната икономика.За мен развразките са три.Хиперинфлация.Нескончаем низ от регионални войни включително и в Европа под формата на тероризъм.И Космоса.Овладяването на Космоса и изгражденето на градове и бази на други планети.Това би бил импулс за икономиката сравним с Великите Географски Открития за Европа.
          За хиперинфлация мисля ,че няма много условия,тъй като има свръхпроизводство на стоки,регоинално войни - възможно е, а това за космоса ми е малко фантастично, освен ако в тези градове не живеят извънземни.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение

            Като се има предвид,че новия Мин. на Фин. На САЩ ще е бивш шеф на Голдман Сакс,може и Ротшилдовите да са взели лек превес
            В момента е възможно.Голдман е банка на Ротшилдови.Проблема на проблемите в момента за света е дългът и свитото заради него търсене.Без решаването на този ребус не може да се рестартира световната икономика.За мен развразките са три.Хиперинфлация.Нескончаем низ от регионални войни включително и в Европа под формата на тероризъм.И Космоса.Овладяването на Космоса и изгражденето на градове и бази на други планети.Това би бил импулс за икономиката сравним с Великите Географски Открития за Европа.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
              И двете групи са сред основните собственици на Федералната Резервна Система като превес след Втората Световна Война имат Рокфелерови.До 2008 година поне.
              Като се има предвид,че новия Мин. на Фин. На САЩ ще е бивш шеф на Голдман Сакс,може и Ротшилдовите да са взели лек превес

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                Не знам.Част от този елит за който пиша има интерес златото да стане 10 000$ унцията-Ротшилдови и кръговете гравитиращи около тях.Друга част около Рокфелерови е заинтересована златото да не играе никаква роля.
                И двете групи са сред основните собственици на Федералната Резервна Система като превес след Втората Световна Война имат Рокфелерови.До 2008 година поне.
                Last edited by Hermes73; 11.01.2017, 21:54.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение

                  Благодаря за пояснението, и аз така мисля. Би ли могло да се отде там където беше 1950$ ?
                  Не знам.Част от този елит за който пиша има интерес златото да стане 10 000$ унцията-Ротшилдови и кръговете гравитиращи около тях.Друга част около Рокфелерови е заинтересована златото да не играе никаква роля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                    Искам да кажа че жълтото в момента е добра застраховка за подстрижката която идва.Подстригването е сигурно и момента е назрял за него.За 8години от 8700 ДАУ е на 20 000 .Време е за жътва.
                    Благодаря за пояснението, и аз така мисля. Би ли могло да се отде там където беше 1950$ ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение

                      Искаш да кажеш,че след като започнат да правят прически, хората няма да имат пари за жълто ли ?
                      Искам да кажа че жълтото в момента е добра застраховка за подстрижката която идва.Подстригването е сигурно и момента е назрял за него.За 8години от 8700 ДАУ е на 20 000 .Време е за жътва.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                        Аз мисля че за момента средния американец не живее 66 пъти по-зле.Все още САЩ имат 12 самолетоносача и те са най-силната част от икономиката им.Въобще не е заблуда.Който има желание може да провери в нета през 1970 година каква е била средната заплата в САЩ и да провери още по-важното какво с тази средна заплата е можело да се купи.По памет в момента ще цитирам че поне 20% е по-ниска покупателната способност сега спрямо тогава измерена чрез средната заплата.Долара няма как да не се обезцени.На това е обречена всяка фиат валута.Именно с обезценката на парите елита ограбва най-много и скрито хората.Нека да си зададем един простичък въпрос защо аджаба на всеки 7-8-10 години има рецесия?Защо света преживя една и още не може да излезе от втора голяма депресия и кой би спечелил от тези рецесии и депресии.Кой може да ги предизвика?За мен отговора е ясен.Чрез рецеси се стриже стадото.На всеки 7-8-10 години се събира доста богатство, изникват нови печеливши компаниии,появяват се нови иновации.Тези които контролират емисионния център е достатачно само да си играят с лихвените нива за да дадат направление на икономиката в една или друга насока.Визирайки това което става в момента ние навлизаме в период на стригане на стадото,икономическия термин е вдигане на лихвата.Смисъла обаче е същия.Та като стане рецесията и почнат проблемите с един куршум се убиват два заека-от една страна се пречи на създаване на нови големи богатства изван контрола на елита от друга с ФЕД зад гърба си тези които наричаме твърде големи за да фалират обират каймака от най-доброто на борсата на една сносна цена.
                        Искаш да кажеш,че след като започнат да правят прически, хората няма да имат пари за жълто ли ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                          Конспирациите няма да коментирам, но ми е интересно ти как мислиш - средния американец/европеец живее ли 66 ПЪТИ по-зле спрямо 1913г?

                          п.с. Това с обезценката на долара е най-голямата заблуда на голдбъговете
                          Аз мисля че за момента средния американец не живее 66 пъти по-зле.Все още САЩ имат 12 самолетоносача и те са най-силната част от икономиката им.Въобще не е заблуда.Който има желание може да провери в нета през 1970 година каква е била средната заплата в САЩ и да провери още по-важното какво с тази средна заплата е можело да се купи.По памет в момента ще цитирам че поне 20% е по-ниска покупателната способност сега спрямо тогава измерена чрез средната заплата.Долара няма как да не се обезцени.На това е обречена всяка фиат валута.Именно с обезценката на парите елита ограбва най-много и скрито хората.Нека да си зададем един простичък въпрос защо аджаба на всеки 7-8-10 години има рецесия?Защо света преживя една и още не може да излезе от втора голяма депресия и кой би спечелил от тези рецесии и депресии.Кой може да ги предизвика?За мен отговора е ясен.Чрез рецеси се стриже стадото.На всеки 7-8-10 години се събира доста богатство, изникват нови печеливши компаниии,появяват се нови иновации.Тези които контролират емисионния център е достатачно само да си играят с лихвените нива за да дадат направление на икономиката в една или друга насока.Визирайки това което става в момента ние навлизаме в период на стригане на стадото,икономическия термин е вдигане на лихвата.Смисъла обаче е същия.Та като стане рецесията и почнат проблемите с един куршум се убиват два заека-от една страна се пречи на създаване на нови големи богатства изван контрола на елита от друга с ФЕД зад гърба си тези които наричаме твърде големи за да фалират обират каймака от най-доброто на борсата на една сносна цена.
                          Last edited by Hermes73; 11.01.2017, 20:37.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                            онзи момент, в който осъзнаваш, че софикс е на същото ниво като от преди 12 години. като говориш за доходност е много относително защото ти можеш да си избереш удобен за теб период, точно както аз мога да си избера удобен за мен период


                            Така е,но златото за периода който си пуснал графика /аз също от тогава го следя/ е скочил грубо 5 пъти.Много акции са се покачили много повече,и има много повече и ПО-СИГУРНИ възможности за отиграване на корекциите.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                              За да не бъда упрекнат в теория на конспирацията ще дам факти.Изводите всеки сам да си ги прави.В основата на целия финансов свят в момента е ФЕД.Федералната Резервна Система е основана през 1913 година образно казано като частна акционерна банка. Въпреки че де юре президента на САЩ и Конгреса участват в назначението на част от управителите де факто истинската сила са акционерите.Истината е че ФЕД е собственост на международния банков капитал-фамилията Вартбург състояща се от двама братя, единят от които живее и управлява банки в Хамбург Германия а другия става първия председател на ФЕД,банка Лазард,JPM Чейс банк,Лемън Брадърс,европейски банки контролирани от фамилията Ротшилд,Кун Леб и Ко и т.н.Та в ръцете на тези другарчета попада бъдещия емисионен център на планетата.Те и до момента го владеят.Разбира се съотношението на дяловете се е променяло някои другарчета са изтикани извън борда-Леман Брадърс-на други процентите са намалени но картината не се е променила.И последно-при непълния одит на ФЕД през 2011 година се установява че доста закъсали банки след 2008 година са финансирани тайно от ФЕД с 16 000 000 000 000 долара.Шестнайсет трилиона долара.Не за учудване че най-големите бенифициенти на тези пари са банките-майки на Федералната Система.И още нещо -при създаването на ФЕД унция злато е била 19 долара ,въпреки безкрайните манипулации сега е 1200 долар,за 100 години съществуване на ФЕД от 1 долар е останал 1.5 цент.
                              Конспирациите няма да коментирам, но ми е интересно ти как мислиш - средния американец/европеец живее ли 66 ПЪТИ по-зле спрямо 1913г?

                              п.с. Това с обезценката на долара е най-голямата заблуда на голдбъговете

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение

                                То за всичко е така.Печалба се брои когато си кеширал.Идеята ми е,че фондовите пазари дават по-добра доходност.
                                онзи момент, в който осъзнаваш, че софикс е на същото ниво като от преди 12 години. като говориш за доходност е много относително защото ти можеш да си избереш удобен за теб период, точно както аз мога да си избера удобен за мен период


                                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                                Коментар

                                Working...
                                X