IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • бат пешо се появи тук и темата пак изби на комунизъм/социализъм vs капитализъм

    Златото е възможно най-чистата форма на пари в капитализма. Проблемите напоследък решавани от ЦБ чрез печатане (пардон наливане на ликвидност) водят по-скоро към социализъм и ни отдалечават от капитализма в чистия му вид... получава се някакво глобално чудовище с глави големите мулти-национални компании и мега банките зад тях.. реално златото и среброто са в един инкубатор в контролирана от ЦБ среда (ако че уж били супер свободен пазар Комекса..само дето на масата седи един играч ЦБ с принтер за АСА в ръкава) ... за мен е въпрос на време стените на този инкубатор да се пропукат и тогава ще видим.
    Last edited by bertram; 25.03.2017, 10:37.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

      Точно това ще докара светът до нова световна война.Науката твърди че единствено хората имат втора сигнална система.Аз обаче твърдя че само хората нямаме такава
      Войната е част от цивилизацията и то доста съществена.Ние като биологгичен вид сме програмирани за експанзия и воините в цялата човешка история го потвърждават.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

        Хубаво си го написал само че реалния живот е джунгла и важи правилото за оцеляване на по-силния и по-приспособимия.С аквариумния живот се приключи 1989 година.
        Точно това ще докара светът до нова световна война.Науката твърди че единствено хората имат втора сигнална система.Аз обаче твърдя че само хората нямаме такава

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

          Е да де ама по тази логика излиза, че всички богати са убийци крадци итн.
          Този начин на мислене си е копи пейст на комунистическата идеология измислена от същите които са създатели на капитализма. Два боричкащи се антипода.
          Един строителен предприемач или търговец профили на убийци крадци и рекетьори ли са?
          Без ИНТЕЛЕКТ не става. Без значение дали си на светло в сянка или в дълбокият рог на тъмнината.
          Mи ако ми посочиш поне един дет не е може и да размисля.А и не знаех че комунистите са по древни от библията.Стоителен предприемач да не крадец и мошеник такова чудо няма.Колко народ загина по строежите ....кой е отговорен за това?Мамят с качество цени дават рушвети да не говорим с къф цимент строят...Сега да не ми кажеш че не те са го произвели....Щото и оня дет убива с нош или пищоф и той не ги е произвел
          Last edited by power grid; 25.03.2017, 06:48.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

            Хубаво си го написал само че реалния живот е джунгла и важи правилото за оцеляване на по-силния и по-приспособимия.С аквариумния живот се приключи 1989 година.
            Да абсолютно си прав. Оцеляват само прагматичните хора.
            За протокола. Още през 1983-1984 първите наши сънародници излизат от аквариума благодарение на 35-о постановление 83-84 г., 17-о постановление и указ 56. Но много по-рано макар и под шапката на държавата много предприемчиви българи въртят паралелна частна търговия. Не само по върховете, но и в низините на обществото предприемчивият частен бизнес се развива доста успешно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

              Чета Ви внимателно и Ви благодаря,че отваряте очите и на малките хора, които нямат нито толкова средства, нито толкова познания.
              Алоооо ,Селена,
              Ти какви хора смяташ, че пишат в тоя форум? Какви малки, какви големи хора! Малки хора няма!!! Има просто хора!
              Отделно като изключим 5-6 интелигентни пича във форума, на останалите не бих им поверил и муле да пасат, камоли да дават инвестиционни съвети!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                Айде да не наричаме кражбата хитрост а рекета лукавство...В една дебела и древна книга ясно си пише няма богат на който да не съм взел душата.. Няма как да забогатееш ако не мамиш не убиваш не крадеш и не рекетираш....Това с борсата дет един много умен си докарвал доходност за да живее без труд може ама в графата бисери и вицове..
                Е да де ама по тази логика излиза, че всички богати са убийци крадци итн.
                Този начин на мислене си е копи пейст на комунистическата идеология измислена от същите които са създатели на капитализма. Два боричкащи се антипода.
                Един строителен предприемач или търговец профили на убийци крадци и рекетьори ли са?
                Без ИНТЕЛЕКТ не става. Без значение дали си на светло в сянка или в дълбокият рог на тъмнината.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                  Айде да не наричаме кражбата хитрост а рекета лукавство...В една дебела и древна книга ясно си пише няма богат на който да не съм взел душата.. Няма как да забогатееш ако не мамиш не убиваш не крадеш и не рекетираш....Това с борсата дет един много умен си докарвал доходност за да живее без труд може ама в графата бисери и вицове..
                  Хубаво си го написал само че реалния живот е джунгла и важи правилото за оцеляване на по-силния и по-приспособимия.С аквариумния живот се приключи 1989 година.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                    Без интелект които съчетава хитрост, гъвкавост, лукавост и още куп други качества присъщи на интелекта и ума никой не може да задържи богатство. Ако го получи по един или друг начин и не притежава интелект то индивида би го загубил много бързо.
                    Айде да не наричаме кражбата хитрост а рекета лукавство...В една дебела и древна книга ясно си пише няма богат на който да не съм взел душата.. Няма как да забогатееш ако не мамиш не убиваш не крадеш и не рекетираш....Това с борсата дет един много умен си докарвал доходност за да живее без труд може ама в графата бисери и вицове..

                    Коментар


                    • Адмирации за всички писали тук. Подобно на сивия и аз съм непрофесионалист. Уважавам професионално занимаващите се с тази сложна материя и завиждам на психическата им издръжливост. След няколко кризи и няколко държави и аз "узрях", че не лоша идея да имаш заделено и малко злато. Обръщам внимание на една дребна подробност най-вече за Сивия. Не е необходимо такова прехласване по пластмасовите опаковки. Просто монетите не бива да са наранени. За кюлчета нито имам пари, нито желание, защото понаизлязоха данни за бая волфрам вътре.

                      Молбата ми към експертите е от време на време да съветват и малките хора, които също имат право на място под слънцето, а предстои буря. Моят съвет като обикновен човек - 6 до 8 унции и то в монети и то не на едно място разпределени никой да не казва къде. Страх лозе пази. В Германия, поради живия спомен за хиперинфлацията всеки германец редовно купува. Продажбите на злато са освободени от данък печалба.

                      Чета Ви внимателно и Ви благодаря,че отваряте очите и на малките хора, които нямат нито толкова средства, нито толкова познания.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                        Може и да има нещо вярно но това е най-конкурентната индустрия така, че ако има случайни хора то те са по-скоро изключение, отколкото правило.
                        Каква конкурентна индустрия, не ме разсмивай! Реално привличането на капитали във фондовете става, чрез маркетингова стратегия. Когато някой меринджей-лидер- "курифей", започнат да ти го дават по всички бизнес телевизии и да участва в интервюта като разбирач. Привличането на капитали започва. Отделно такива фондове в 98% от случаите игарят с пазара и когато анонсират, че еди кой си има доходност, поне колкото пазара, привличането на капитал стартира.
                        Отделно в тая "конкурентна" индустрия тия хора непрекъснато получават инфо, за движението на големите банки и техните клиенти. По определени канали. Това не се води вътрешна информация, но на практика решава пазара.
                        Показателно е, че когато има неща, които са сравнителна изненада на пазара, тия капълдисват отвсякъде. Наистина успешните са не повече от 5%.
                        Останалите 95%, имат супернепостоянни резултати, 1-2 години над средните, после 1-2 години под средните. Фондове като Blackrock, СА ДЪЛБОКООБВЪРЗАНИ С НАЙ-ГНУСЯРСКИЯ БАНКОВ КАРТЕЛИЗЪМ И МАНИПУЛАЦИИ. Такива хора и техните анализи, за мен нищо не струват!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                          ...Богатия е богат не щото е умен и предприемчив а щото определя правилата и държи сопата.Д..
                          Без интелект които съчетава хитрост, гъвкавост, лукавост и още куп други качества присъщи на интелекта и ума никой не може да задържи богатство. Ако го получи по един или друг начин и не притежава интелект то индивида би го загубил много бързо.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение
                            С достатъчен капитал по сметка почти е невъзможно да фалираш и ливърдиж 1 към 1 но това може да го постигнат малко хора заради изискването на голям капитал и съответно ум да го управлявш и да не си алчен
                            “But given enough start-up capital and adequate research facility, I could be Batman.”
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение

                              Прав си дай ми 50млн евро горе долу толкова струват машините за пари в монетния ни двор и ще печатам същите банкноти както бнб и ецб и няма да ме вълнуват ни борси ни злато и ще съм независим..парите знам как да изпера и направя бизнес с тях
                              Виждам разбрал си кво съм написал.Навремето като студент се подигравах на преподавателите по обществени науки и най вече на Маркс и Енгелс но днес изпитвам уважение към това което са направили...Богатия е богат не щото е умен и предприемчив а щото определя правилата и държи сопата.Да с ум и предприемчивост може да живееш малко по добре но богат забрави...За да станеш богат трябва да си продадеш душата на Дявола да газиш човешки съдби да убиваш крадеш..Богатството не осигурява на богатия щастлив живот дори напротив докарва му проблеми за които бедния дори няма фантазия....Няма нищо по хубаво да си прекараш живота като обикновен човек....Не трябва да се ламти за много щото всяко нещо си има цена.За да минеш на следващото стъпало трябва да платиш.Така Бог е сътворил живота....Колкото по голяма дарба имаш в една насока толкова повече ще ти бъде взето от другото.Не може всичките хубости.Един има повеко пари друг здраве трети добро семейство четвърти хубава работа....За себе си и близките ми искам само здраве.Благодаря на Бог за това което ми е дал не искам повече материални неща тия които имам са ми достатъчни...Човек на село който си е отгледал децата не му трябват много пари за да живее прекрасно.С 1000 кинта двама човека цивеят охолно кат се има впредвид че са си произвели храната..

                              Коментар


                              • С достатъчен капитал по сметка почти е невъзможно да фалираш и ливърдиж 1 към 1 но това може да го постигнат малко хора заради изискването на голям капитал и съответно ум да го управлявш и да не си алчен
                                Вся Власть Советам

                                Коментар

                                Working...
                                X