IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
    Момци спор между бетонни глави ли водите????Златото не било пари нам кво си.Никой няма да успее да промени мнението на опонента.Така че който е фен на златото да си купува кой е фен на акциите да се набутва там.Мен са ме учили комар да не играя с мошеници.
    А който е умен акумулира от всичко по много.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

      Не каза ли че от 1315 ще оформяш шорт позиция или нещо в този дух?
      Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

      Казал съм !!!!
      Кратко и ясно !!!
      1350 - 1150 до догодина до гроздобера ..
      Никакво избухване няма да има
      ае глупости ве пуснете си седмична графика и то се вижда какъв клин за нагоре се заформя, ще има едно нагоре да зариби балъците после рязко надолу и след това вече изрязването това може да трае до есента ....... е после ше ви пусна една графика да видите какво иам предвид че са си напрайх едни кренвиши с бирица ....

      Коментар


      • Я да видим други мъдри и успели, дали купуват злато :

        “In a second half of 2016 shareholder update [Jacob] Rothschild outlined bold changes to the RIT Capital Partners’ portfolio, including…increased exposure to gold and precious metals to 8%”
        ---------------------------------------------
        “In 2016, Ray Dalio ( Bridgewater)said it is prudent to have a ‘well-diversified portfolio’ that is 5-10% gold”
        Dalio’s recommended asset allocation was:
        • 30% Stocks
        • 40% Long-Term Bonds
        • 15% Intermediate-Term Bonds
        • 7.5% Gold
        • 7.5% Commodities
        ----------------------------------------------

        Druckenmiller had purchased 2,016,000 call options on GLD and as of the end of March 2017 holding 2.85 million Barrick Gold shares, and 882,900 Agnico Eagle Mines shares

        ----------------------------------------------

        Paulson & Co is currently the 6th largest institutional holder of SPDR Gold Trust (GLD) shares
        According to its latest 13F filing, Paulson & Co holds 4,359,722 GLD shares worth a sizeable $500 million.

        ----------------------------------------------

        “In early 2017, David Einhorn mentioned on an earnings call that he was:…Keeping gold as a top position”
        „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

          Един процент надолу е нормално, но когато направи свободно падане за една минута - не е.

          200 не вярвам да падне тази година, но моят таргет за 1150 до края на годината си остава.
          сега абсолютно нищо не е паднало някво смешно "движение", а иначе аз не ги гледам така нещата за 1% или за 20 стинки като вас, цената на това нещо в долари след 3/4г. ще е пак там дет си беше на 1800/1900$ в евро незнам къде ше е защото еврото ще е скокнало и съотношението няма да е същото както в долари .... а нас ни късае еврото предимно защото сме в Европата било с евро било с лева ....
          Last edited by michaelis12; 26.06.2017, 20:55.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

            Казал съм !!!!
            Кратко и ясно !!!
            1350 - 1150 до догодина до гроздобера ..
            Никакво избухване няма да има
            Разбира се, че няма да има. На Ексън или му хлопа дъската или работи по задание тука.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Акционерите са скастрени. Сега са нулата.

              Не знам Селена, която май е против бейл аута, дали предпочита да се скастрят големите депозити и държателите на облигации. Мислих да я питам.

              Според мене каквото и да направят с тези банки, форумците ще негодуват. Също ако банките печелят - форумците ще са недоволни, че банкерите правят пари. Ако банките фалират, форумците пак ще са недоволни.
              Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

              мммм чудно я глей, как е добре ли е ? .....

              Italian Taxpayers To Foot €17 Billion Bill As Rome Bails Out Another Two Insolvent Banks
              http://www.zerohedge.com/news/2017-0...cost-taxpayers
              Акционерите са занулени. Също и държателите на junior bonds. Спасени са senior bondholders.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                Казал съм !!!!
                Кратко и ясно !!!
                1350 - 1150 до догодина до гроздобера ..
                Никакво избухване няма да има
                Не каза ли че от 1315 ще оформяш шорт позиция или нещо в този дух?

                Коментар


                • Майкъле и ти ли минаваш в опозиция.
                  И SPX не е в различна ситуация, но голямата част от форума го чакате да отидете в бездната. Нали смисълът е да пишем за вижданията си преди да поеме посоката. Достатъчно хора има, които обяснават защо нещо се е случиЛО.

                  Мишо, поздравления за споделения таргет. Шортиш ли за него? И къде ти е стопът?



                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                    Отново красив ден тук.

                    Заслужава да спомена, че един в един от коментарите имаше спомената една Велика Истина, но както се случва винаги - или остава подимата или буди подигравки. В случая от днес става въпрос по-скоро за вариант едно, освен ако не съм пропуснал някой пост в бързината.

                    Основни моменти: Манипуалиции, хартийки, търсения на новини и прочие?
                    Къде спря манипулацията? 1237!
                    Един друг манипулатор спомена нивото доста пъти тук.

                    Какво следва оттук? В идеалния вариант това е дъното за ралито, което описвам. Тепърва има да се доказва, като един от основните тестове е 1300-1306, пробив на което ниво вероятно ще е последната стъпка към грандиоцното шоу, което аз продължавам да очаквам.

                    Негативните сценарии?
                    Още не сме намерили дъно. В този случай е добре да се помни, че въпреки новите дъна продължаваме да сме в зона на много силно подкрепа до 1200-1207. Това смятам ще е и последното ниво, чийто пробив ще направи на пух и прах теорията ми за невъобразимото рали, което очаквам. А и ще даде на някои възможност за злорадстване, което може би не е толкова лошо.

                    Все пак да не свършвам негативно. Нищо не е се случило, което да е извън рамките на очакваното и сетъп-ът за ралито продължава да е в сила СПОРЕД МЕН!



                    Спомена се и Тесла - Балона. Тесла е един крещят пример каква е стойността на фундамента за цената на акцията. Но вместо да помогне за отварянето на очите, хората предпочитат да "хейтят" това, което не разбира. Нека.
                    Къса памет имат хората. Не помянт, че Амазон вървя по абсолютно същите стъпки и ето докъде я докара. А тъкмо започна да се приема като блу чип акция от масовката, и не след дълго ще се види какви неща могат да се случват докато фундаментът е прекрасен.



                    Успех!
                    Казал съм !!!!
                    Кратко и ясно !!!
                    1350 - 1150 до догодина до гроздобера ..
                    Никакво избухване няма да има

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                      Мъск е много добър продавач на мечти.
                      Добрите продавачи на мечти, понякога успяват, понякога се провалят. Когато успяват, хората ги наричат гении.

                      Хората, които не предприемат нищо от страх да не се провалят може и да имат много здрав разум, но ако светът се състоеше само от тях, щяхме още да сме земеделци, като преди 7 000 години.


                      Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                      Преди 25 години в България имаше много продавачи на мечти.
                      В България бяха (а защо в минало време?) най-обиконвени мошеници.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                        са го гледам на седмична графика, не ви знам кви ралита, кви спадове и нива ви гонят кат то не е мръднало цяла седмица, слезе с 5 леа и откачихте, като слез с 200 или се качи с толкова тогава философствайте .....
                        Един процент надолу е нормално, но когато направи свободно падане за една минута - не е.

                        200 не вярвам да падне тази година, но моят таргет за 1150 до края на годината си остава.

                        Коментар


                        • са го гледам на седмична графика, не ви знам кви ралита, кви спадове и нива ви гонят кат то не е мръднало цяла седмица, слезе с 5 леа и откачихте, като слез с 200 или се качи с толкова тогава философствайте .....

                          Коментар


                          • Отново красив ден тук.

                            Заслужава да спомена, че един в един от коментарите имаше спомената една Велика Истина, но както се случва винаги - или остава подимата или буди подигравки. В случая от днес става въпрос по-скоро за вариант едно, освен ако не съм пропуснал някой пост в бързината.

                            Основни моменти: Манипуалиции, хартийки, търсения на новини и прочие?
                            Къде спря манипулацията? 1237!
                            Един друг манипулатор спомена нивото доста пъти тук.

                            Какво следва оттук? В идеалния вариант това е дъното за ралито, което описвам. Тепърва има да се доказва, като един от основните тестове е 1300-1306, пробив на което ниво вероятно ще е последната стъпка към грандиоцното шоу, което аз продължавам да очаквам.

                            Негативните сценарии?
                            Още не сме намерили дъно. В този случай е добре да се помни, че въпреки новите дъна продължаваме да сме в зона на много силно подкрепа до 1200-1207. Това смятам ще е и последното ниво, чийто пробив ще направи на пух и прах теорията ми за невъобразимото рали, което очаквам. А и ще даде на някои възможност за злорадстване, което може би не е толкова лошо.

                            Все пак да не свършвам негативно. Нищо не е се случило, което да е извън рамките на очакваното и сетъп-ът за ралито продължава да е в сила СПОРЕД МЕН!



                            Спомена се и Тесла - Балона. Тесла е един крещят пример каква е стойността на фундамента за цената на акцията. Но вместо да помогне за отварянето на очите, хората предпочитат да "хейтят" това, което не разбира. Нека.
                            Къса памет имат хората. Не помянт, че Амазон вървя по абсолютно същите стъпки и ето докъде я докара. А тъкмо започна да се приема като блу чип акция от масовката, и не след дълго ще се види какви неща могат да се случват докато фундаментът е прекрасен.



                            Успех!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                              това упражнение се нарича обиране на стопове
                              Имам предвид супер случайност за началния импулс , не закономерно активиране на стопове.

                              Тъй или иначе, хората май яко са се наплашили от този сел оф, щом не се възстановява. Което не мисля, че е добър бичи сигнал.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                                Супер случайност, че точно в тази минута всички новопокръстени златни мечоци са се втурнали да продават

                                Не е ли нещо свързано с ВЧТ тая работа. Къде е Iv_max да ни светне.
                                това упражнение се нарича обиране на стопове
                                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                                Коментар

                                Working...
                                X