IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво ще стане с еврото ако Гърция излезе от еврозоната?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
    Малка поправка - тя а не той ...
    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%...B0%D1%80%D0%B4
    Добре де: леля.


    Жорката е прав - атаката на САЩ всъщност бе насочена срещу ЕС, а не срещу Русия... но ЕС е управляван от идиоти и предатели - та се връзаха на американците.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Еврото ще се срине и в двата случая (излизане и оставане на маляките в ЕЗ). Просто е момента САЩ играят срещу Русия и ЕС е в центъра на събитията - демек губи най-много. Хич няма да се учудя ако до края на годината евро:долар стане 1:1 - все пак Щатите искат да го турят на ЕС с трансатлантическия договор и това е част от плана.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Проблемът с гръцките просяци е вторичен. Първичният е, че ЕС се управлява от некомпетентни чинивници, дебили и психически увредени лица, което дърпа надолу цяла Европа.


        ЕС въобще не е това, за което европейските народи мечтаха и се бориха.


        А маслинарите трябва да бъдат заставени да пестят и да плащат. И на мен (както и на един известен чичо) ми е ного по-жал за гладуващите нигърчета в Негрия, отколкото за тия нахалници. Я да живеят с толкова пари, колкото реално заработват, пък да ги видим.
        Малка поправка - тя а не той ...
        http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%...B0%D1%80%D0%B4
        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

        Коментар


        • Проблемът с гръцките просяци е вторичен. Първичният е, че ЕС се управлява от некомпетентни чинивници, дебили и психически увредени лица, което дърпа надолу цяла Европа.


          ЕС въобще не е това, за което европейските народи мечтаха и се бориха.


          А маслинарите трябва да бъдат заставени да пестят и да плащат. И на мен (както и на един известен чичо) ми е ного по-жал за гладуващите нигърчета в Негрия, отколкото за тия нахалници. Я да живеят с толкова пари, колкото реално заработват, пък да ги видим.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Аз мисля, че еврото трябва да поскъпне след първоначалните шипове
            FinancialMarkets.Zone

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ivandimitrov1024 Разгледай мнение
              Никъде няма да ходят Гърция, ще бъдат в еврозоната.

              Прав си колега Та кой бяга от хубавото
              http://dimitarmilov.blogspot.com/

              Коментар


              • Никъде няма да ходят Гърция, ще бъдат в еврозоната.
                http://trader-idimitrov.blogspot.com

                Коментар


                • Ще стане лошо. Имаше една статия, стара е около 2 месеца.
                  Е, на немски е, което не е блестящо, но ценното е в това, че авторът бидейки достатъчно дипломатичен, казва някои неща, други намеква.
                  Die Spur des Geldes:

                  Директни и индиректни последици.
                  Последици за гръцко население.
                  За Гр държава и дълговете и.
                  Какво ще се случи с оперативните разчетни салда в рамки на евр. платежна система, някой веднага глътват вода с неясни перспективи
                  Почти сигурно моментален ефект в Португалия, Испания. Физ. лица и ик. агенти веднага предприемат защитни мерки, наложително е да се намесят правителства, ЦБ и ЕЦБ
                  Отговорът и мерките, които на най-високо ниво много важни, ако заразата обхване и Италия, непредвидими последици
                  Никой не знае какви деривативни сделки има сключени, размер, последици за участващи банки, а ако някоя от тях се заклати, ще намери ли капитал
                  и още ..........

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от The.Engineer Разгледай мнение
                    Реших, че ще е добре да има подобна тема, имайки в предвид спекулациите, които се появяват в момента относно този въпрос.
                    Какво мислите? Ще се срине ли еврото (или пък обратното), ако Гърция излезе от еврозоната? Възможен ли е въобще такъв сценарии? Какво ще стане с гръцките банки (и техните подразделения в България), ако Гърция спре да си обслужва дълга?
                    нищо няма да му стане докато Немция стои зад еврото, зарежи ги Греция и останалите парцали и да излизат и да влизат еврото е там, ако нещо стане с Немция обаче - тогава палажението ще се влоши и то бая .... А еврото падна достатъчно стига толкоз е падало от 1.40 на 1.04 са на гори и без парапет, както повечето аналисти предричат .....

                    Коментар


                    • Ми к'во да стане - то се видя че Греците са инструмент.

                      Сега - и при 2-те положения си евало маата.
                      И така и така долара ще е нагоре /все пак предстои споразумение за свободна търговия с Хамерика/.
                      То около това споразумение се върти всичко де.

                      При едното положение доларес ще джасне яко нагоре.
                      При другото - ще джаска полека, но задълго и мъчително.

                      Не знам кое са избрали големите ,но аз съм готов и за 2-те.
                      И третото е ,долар надолу - но това пак няма значение /те лудите се налудяха на 1.85/

                      /Не препоръчвам нищо/.
                      Last edited by The Big One; 24.04.2015, 08:51.

                      Коментар


                      • краткосрочно - до 1 г. ще падне, а после средносрочно /5 г ще поскъпне
                        "the trend is your friend until the end..."

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от The.Engineer Разгледай мнение
                          Реших, че ще е добре да има подобна тема, имайки в предвид спекулациите, които се появяват в момента относно този въпрос.
                          Какво мислите? Ще се срине ли еврото (или пък обратното), ако Гърция излезе от еврозоната? Възможен ли е въобще такъв сценарии? Какво ще стане с гръцките банки (и техните подразделения в България), ако Гърция спре да си обслужва дълга?
                          Има си тема за потенциалния фалит на Гърция и евентуалните последици от него, но да отговоря все пак - според мен в началото ще настане голяма паника, еврото ще удари 0,9 - 0,85. След това според зависи - ако банките и другите южни икономики са Ок след първоначалния шок (както очаквам), то еврото ще дръпне рязко нагоре защото се е откачил голям воденичен камък от него. Ако пък се кютне някоя банка или още някоя държава излезне от ЕЗ (малко вероятно според мен), то еврото може и към 0 да отиде (т.е. да го няма вече).

                          Не е препоръка за нищо.

                          Коментар


                          • Какво ще стане с еврото ако Гърция излезе от еврозоната?

                            Реших, че ще е добре да има подобна тема, имайки в предвид спекулациите, които се появяват в момента относно този въпрос.
                            Какво мислите? Ще се срине ли еврото (или пък обратното), ако Гърция излезе от еврозоната? Възможен ли е въобще такъв сценарии? Какво ще стане с гръцките банки (и техните подразделения в България), ако Гърция спре да си обслужва дълга?
                          Working...
                          X